Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנה ו-26,500 ק"מ עם טויוטה אוריס היברידית 2015

motior
שימו לב! השרשור הזה בן 1351 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שנה קנינו טויוטה אוריס היברידית 2015 יד 1 מפרטי (דרך טרייד-אין).

ראשית תקציר מנהלים:

בסה"כ מרוצים מהקנייה. הרכב נוח (לנו) וחסכוני. הביצועים (בעיקר תאוצה) לא משהו.

קנינו את הרכב עם 65,000 ק"מ היום 91,500 ק"מ.

צריכת דלק: כ-18.5 ק"מ לליטר בממוצע בנסיעות שלנו.

במהלך השנה הנתון הגרוע ביותר שראיתי (מדדיה במשאבה) הוא 17.4 ק"מ לליטר והטוב ביותר 19.8.

עלויות עיקריות:

טיפולים במוסך יבואן (כי אני חושב שהוא אמין. אולי אני טועה)

טיפול 75,000 (כולל החלפת מגבים) – 788 שקל

טיפול 90,000 כולל בלמים – דיסקיות ורפידות והארכת אחריות לסוללה היברידית – למעלה מ-4,000 שקל (!)

ביטוח מקיף + חובה – יקר כי יש לנו בבית נהגת צעירה – כ-6,000 שקל

תקלות : אפס (כמצופה)

וכעת לפירוט:

הרבה שנים אשתי ואני עבדנו ב-"הייטק" ושנינו לקחנו רכב ליסינג מהעבודה. יקר, אבל יכולנו להרשות לעצמנו והיה מאוד נוח.

לפני בערך 8 שנים אשתי החליטה לעזוב את התחום. החזירה את הרכב וחיפשה את עצמה. בינתיים הסתדרנו עם רכב אחד (ליסינג מהעבודה שלי) ובשלב מסויים התחלתי לעבוד מהבית כך שהחיים עם רכב אחד במשפחה נהיו פשוטים.

עם פטירתו של חמי ז"ל ירשנו ממנו טויוטה יאריס 2013 והגענו למצב בו היו ברשותנו שתי מכוניות שאחת מהן עמדה רוב הזמן בחניה. משיקולים כלכליים החלטנו לוותר על רכב הליסינג והפכנו למשפחה עם רכב אחד פרטי.

ב-2015 חזרתי לעבוד במשרד שאליו צריך לנסוע כל יום, ב-2016 הבת שלי הוציאה רישיון נהיגה. התחיל להיות קשה יותר להסתדר עם רכב אחד, אבל מה ששבר אותנו סופית היה כשאשתי התחילה מקום עבודה חדש במסגרתו היא צריכה לנסוע לירושלים יום בשבוע (אנו גרים בשרון).

החלטנו שהגיע הזמן לרכוש עוד מכונית.

בדקתי את האפשרות לקחת (שוב) רכב מהעבודה – העלות לכך לפי החישוב שלי הייתה למעלה מ-4,000 שקל לחודש - משמעותית יותר גבוהה מעלות רכישת ואחזקת רכב יד שנייה (למרות שברכב ליסינג ההוצאות פחות או יותר קבועות וברכב פרטי יש נעלמים רבים ובראשם ירידת הערך).

אני הייתי בעד רכב היברידי – גם משיקולי חיסכון בדלק וגם משיקולי שמירה על איכות הסביבה. אשתי חשבה שאולי כדאי לקנות "רכב פנאי" מכיוון שאנחנו נוסעים הרבה בדרכי עפר (לא שטח של ממש).

לזמן קצר חשבנו על טויוטה CHR או קיה נירו שלכאורה הם SUV והן היברידיות, אבל בדיקה של מרחב הגחון שלהן הוכיחה שאין להן יתרונות על רכב משפחתי מבחינת נסיעה בדרכי עפר. ה-CHR גם צפופה וקטנה יחסית (ההרגשה שלי הייתה שהיא לא יותר מרווחת מהיאריס) ושתיהן יקרות יחסית בגלל תדמית "רכב פנאי".

בדקנו על הנייר כמה אפשרויות כמו רנו קאפצ'ר, שברולט TRAX ,סקודה יטי, ופיג'ו 2008 (אותה גם לקחנו לנסיעת מבחן) והגענו להחלטה שהם לא נותנים את התמורה אותה אנחנו מחפשים.

בשלב מסוים גם בדקנו אפשרות לליסינג תפעולי פרטי, מתוך מחשבה שהוא מספק את הנוחות לה התרגלנו בליסינג מהעבודה, אבל בגלל הגבלת הקילומטרז' ועוד פרטים (כמו למשל שאנחנו צריכים לקחת את הרכב לטיפולים בעצמנו) ירדנו מהרעיון הזה.

החלטנו לקנות רכב משפחתי היברידי משומש. ההיצע העיקרי באותו זמן היה של טויוטה אוריס ופריוס. התמקדנו באוריס שמבחינת הגודל בהחלט התאים לנו.

בגלל חשש מרמאויות ונפילות בקנייה החלטנו לחפש בעיקר מכונית מטרייד-אין של יבואן מתוך ידיעה שזה יהיה יקר יותר וגם שם עלולות להיות נפילות, אבל הסיכון קטן יותר ומקבלים אחריות מסוימת על הרכב.

לאחר ביקור במספר מקומות קנינו את הרכב באוטו-סנטר.

בסה"כ אנחנו מרוצים.

בזכות זה שהרכב הוא החדש ביותר שהיה ברשותי אי פעם ובזכות זה שהוא לא גרסת ליסינג יש בו הרבה פיצ'רים שלא היו לי קודם ואני נהנה מהם (מחלק יותר ומחלק פחות) כמו סגירת מראות חשמלית בנעילה, פנסי ערפל קדמיים, מצלמה + חיישני רברס, משענת יד (גם בין המושבים הקדמיים וגם בין המושבים האחוריים), הפעלת מפשיר אדים קדמי בלחיצת כפתור, התנעה ללא מפתח, שפע תאי אחסון, DRL, חיישני לחץ אוויר בגלגלים ועוד.

מצד שני חסרות לי מערכות בטיחות מתקדמות (אין בכלל ולפעמים אני תוהה אם כדאי להתקין "צפצפה" לפחות). אין גם בקרת שיוט (מעולם לא הייתה לי פרט למכוניות שכורות בארה"ב ולמען האמת זה לא חסר לי) וגם לא פתחי מיזוג מאחורה (קצת מפריע).

אני מרוצה מצריכת הדלק שעומדת כאמור על כ-18.5 ק"מ לליטר בממוצע. במקור חשבתי שמכונית כזאת אמורה לתת צריכה טובה עוד יותר, אבל לפני ההחלטה בדקתי את הצריכה הריאלית והבנתי שאלה פחות או יותר המספרים.

מול צריכת הדלק הטובה עומד באופן די צפוי נושא הביצועים. המכונית קצת "עגלה" – בעיקר אני מרגיש את זה בתאוצה בעלייה (ואפילו בעלייה מתונה). אני נוסע כמעט תמיד במצב echo. מעבר למצב power משפר את היצועים באופן מורגש – אם כי לא הופך את המכונית לחיית ביצועים – אבל אני רציתי חיסכון...

המכונית בהחלט מבקשת שינהגו בה בצורה חסכונית ובהחלט היא גרמה לי לשנות את אופן הנהיגה שלי (גם כשאני נוהג במכוניות אחרות) – לא ממהר להיות ראשון ברמזור, שומר מרחק גדול יותר מהמכונית לפני כדי להימנע מיותר מדי בלימות ותאוצות, לא מנסה להגיע למהירות המירבית כמה שיותר מהר.

במידה מסוימת הפכתי לנהג במכונית ההיברידית שמקללים פה בפורום מפעם לפעם בגלל שנתקעים מאחוריו (אבל אני לא מתנחל בשמאלי!).

נוחות הנסיעה מבחינתנו טובה עד טובה מאוד – אבל ההשוואה היא ליאריס, כך שאולי אחרים יחלקו עליי.

היו גם כמה תסכולים קטנים של פלסטיקים שהתפרקו פה ושם ושל נורית כרית אוויר שנדלקה לה פתאום (כמומלץ בפורום שיחקתי עם המגעים מתחת לכסא הנהג וזה נפתר) ושל עוד כמה דברים קטנים שפתאום הפסיקו לעבוד אבל חזרו לעצמם לבד כמו כפתור MEDIA של המולטימדיה שבמשך נסיעה אחת לא תפקד והמראות שפעם אחת לא נסגרו בנעילה, אבל לא מדובר בדברים משמעותיים.

הבעיה העיקרית שלי היום שגורמת לי לפקפק בהחלטה לקנות את המכונית, היא צבירת הקילומטרז' הגבוהה יחסית.

כשבדקתי עלויות לפני הקנייה חישבתי שניסע כ-22,000 ק"מ בשנה. לא לקחתי בחשבון שעם שתי מכוניות בבית הנסועה תעלה משמעותית.

משמעות הקילומטרז' הגבוה היא גם במחיר שאנחנו משלמים עבור הדלק, גם בתדירות טיפולים גבוהה יותר (מבחינת הזמן בין טיפולים), גם בלאי גבוה יותר וגם ירידת ערך גבוהה יותר וקושי עתידי צפוי גדול יותר למכור את הרכב (זה עדיין לא על הפרק – תכננתי להחזיק אותו 3-5 שנים ובינתיים זה לא השתנה).

אולי בעתיד אחזור לרכב ליסינג...

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תודה על הסקירה.

בתחילת 2017 הציעו לי את הרכב בליסינג (עם מערכות בטיחות) וכמה שרציתי את מרכב הסטיישן, לא הצלחתי להתחבר לנהיגה בדגם הזה.

ניסחת מצויין: "המכונית בהחלט מבקשת שינהגו בה בצורה חסכונית ובהחלט היא גרמה לי לשנות את אופן הנהיגה שלי", אין ברירה אחרת פשוט (או שסובלים ממש).

מתוך סקרנות, האם גם בחישוב הנסועה העדכני, עדיין הקנייה של רכב שכזה משתלמת לעומת ליסינג בעינייך? (בחישוב קר, ההפרש הוא עדיין חיובי אבל קטן).

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה,

אשמח לראות פירוט טיפול ה90K שעלותו נשמעת אסטרונומית אבל אולי אם הדברים יוצגו זה יעשה שכל.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפול 90 אלף כולל גם החלפת פלגים ( כ 500₪ לסט ), סט צלחות קדמיות 500₪, אחוריות 400₪, רפידות קדימה 450₪, אחוריות 350₪ ועבודה של החלפת בלמים ( קדימה ואחורה ). תוסיף לזה מחיר הטיפול השותף והרחבת אחריות על סוללה - עברת את ה 4000₪.

את הטיפול הזה ניתן להוזיל ב 1000₪ במוסך כללי + צלחות ורפידות תחליפיות ( באיכות גבוהה ).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם נוסע הרבה, אבל הרבה יותר.

מה אתה מתכנן הלאה מבחינת הרכב, להחזיק אותו או להחליף שוב ?

כי הרי מה שקורה, שככל שהק״מ יגדל ככה גם ערך הרכב יירד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות

מתוך סקרנות, האם גם בחישוב הנסועה העדכני, עדיין הקנייה של רכב שכזה משתלמת לעומת ליסינג בעינייך? (בחישוב קר, ההפרש הוא עדיין חיובי אבל קטן).

חישבתי מחדש את העלויות המשוערות לפי הקילומטרז' הגבוה יותר (וגם מחיר טיפולים גבוה יותר) והעלות החודשית יצאה לי כ-2,800 ש"ח - עדיין משמעותית פחות מרכב ליסינג, כך שכרגע זה עדיין נראה לי משתלם.

אשמח לראות פירוט טיפול ה90K שעלותו נשמעת אסטרונומית אבל אולי אם הדברים יוצגו זה יעשה שכל.

מצרף את הפירוט (מחירים ללא מע"מ בדף זה!)

מה אתה מתכנן הלאה מבחינת הרכב, להחזיק אותו או להחליף שוב ?

כי הרי מה שקורה, שככל שהק״מ יגדל ככה גם ערך הרכב יירד.

כרגע אני מתכנן להחזיק אותו לפחות עוד שנה. נראה מה יהיה מבחינת הקילומטרז' בשנה זאת ומה יהיה מצבנו (הכלכלי ובכלל) בסופה ואז נחשוב שוב על העתיד... (בשנה זאת גם הבן שלי אמור להוציא רשיון נהיגה...)

1פירוט טיפול.jpg

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לך ככה שהחלפת כל הבלמים נפלה על אותו הטיפול היקר 90 אלף שכולל החלפת פלגים.

אין מה לעשות כאשר ממשיכים ללכת למוסך מורשה היבואן, הטיפולים הקרובים יהיו לא יקרים.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותי גם כן אוריס היברידית עליה לכביש ב30.10.2012 רכשתי אותו בנוב' 2018 כאשר אני יד 02 לאחר שלבעלים הקודמים האחזקה הייתה יקרה (הוא רכש מטויוטה סלקט), הרכב היה אצלו פחות מחצי שנה.

כשרכשתי, הק"מ עמד על 64kkm.

עברנו לטויוטה אחרי שהיה לנו 3 שנים סקודה אוקטביה כך שלנו הרכב פחות נוח מה גם שהבאגאז' הצטמק משמעותית.

באוקטביה היו פינוקים כמו מיזוג לנוסעים מאחור, בקרת שיוט ולקינוח מנוע טורבו דיזל שסיפק מומנט לגלגלים בכל לחיצה על הדוושה- בהחלט חוויה.

בטויוטה הגיר הרציף מרגיש שהוא מסרסר את המנוע למרות שמדובר ב-1.8 ליטר, אבל כפי שפותח השרשור כתב, הרכב מיעד לחסכון ולא מעבר.

לאוקטביה את הטיפולים הקטנים עשיתי לבד מה שהוזיל ואת הגדולים במוסך רון.

עשיתי טיפול לאוריס במורשה טויוטה כשהרכב עמד על 71kkm, הסיבה לכך היא שרציתי להאריך אחריות סוללה וגם זה הרכב ההיברידי הראשון שלי כך שלא ידעתי מה צריך לעשות והעדפתי שאת הטיפול הראשון אבצע אצלם.

הטיפול יצא יקר ביחס למה שציפיתי, 1144 ש"ח כולל מע"מ.

מה שכלל הטיפול הוא בדיקת סוללה, הארכת אחריות, ניקוי פילטר סוללה, שעת עבודה, החלפת שמן ומסנן מנוע מקוריים אטם פקק ומוצרי ניקוי נלוים.

השאלה שלי היא האם בטיפול הקרוב 90 אלף למרות שלפי השנים זה טיפול אחר אוכל לבצע את הטיפול השגרתי והבסיסי כולל הארכת אחריות לסוללה במורשה טויוטה ואת שאר הדברים אבצע במקום אחר? המוסך יכול להתנגד לנתינת אחריות למצבר ולמע' ההיברידית?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטויוטה יש הרבה מרכזי שירות ביחס למתחרים ונתקלתי בלא מעט סיפורים על הבדלי מחירים משמעותיים בניהם, כדי לעשות סקר מחירים קצר אם יש באיזור כמה מרכזי שירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר היחיד שיקר בטיפול הזה היה מחירי החלקים של הבלמים. משום מה זה נורא יקר, בלי שום סיבה, במוסכי יבואן.

על העבודה ושאר הרכיבים המחיר שנלקח מאוד סביר. אתה יכול להיות רגוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום בעיה להחליף בלמים במוסך אחר. וגם לרכוש צלחות ורפידות במחיר הרבה יותר ידידותי.

בכל מקרה, הטיפול 90 אלף יחסית יקר בגלל החלפת פלגים אירידיום שמחירם כ 500₪ במורשה ולא הרבה יותר זול במוסך הכללי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן כללי מוסכי טויוטה, וההכרות שלי עם רשת פריים של היבואן, התמחור סביר ושיערוך משך העבודה הוגן.

טיפול זהה ברשת לובינסקי למשל יתומחר כמעט כפול מבחינת שעות העבודה! זה פשוט מופרך, שלא לומר מופרע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסוללה יש מערכת קירור אויר, מבוססת על מניפה שמזרימה אויר דרך התאים של הסוללה.

על מנת שלא יכנס מלא אבק ויסתום את כל המעברים בין התאים של הסוללה , יש פילטר.

באיזור דקה 8:00 עד 10:00 הוא מפרק את המערכת הקירור..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקלות : אפס (כמצופה)

היו גם כמה תסכולים קטנים של פלסטיקים שהתפרקו פה ושם ושל נורית כרית אוויר שנדלקה לה פתאום (כמומלץ בפורום שיחקתי עם המגעים מתחת לכסא הנהג וזה נפתר) ושל עוד כמה דברים קטנים שפתאום הפסיקו לעבוד אבל חזרו לעצמם לבד כמו כפתור MEDIA של המולטימדיה שבמשך נסיעה אחת לא תפקד והמראות שפעם אחת לא נסגרו בנעילה, אבל לא מדובר בדברים משמעותיים.

אני חושב שקוראים לזה דיסוננס קוגניטיבי.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1351 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...