Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור עמדות מול בית השקעות ובנק, או תלמדו אותי להתמקח

Igalz
שימו לב! השרשור הזה בן 1744 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

1. תחזיק כרטיס אשראי חוץ בנקאי ושים עליו את כל הוראות הקבע. ככה גם אם תחליט לעבור בפועל זה יהיה פשוט יותר. לי כרגע אין כרטיס בנקאי בכלל למשל.

2. תביא הצעה מסודרת מבנק אחר. לרוב זה יספיק ויראה רצינות לגבי התוכניות שלך לעבור.

3. אם אין ברירה, תפתח חשבון בבנק אחר, תבוא לבנק שלך ותבקש להעביר את היתרה ולסגור את החשבון. אם ניתן, מאמין שבשלב זה גם הכי קשוחים ישברו וישוו לך תנאים (כמובן אם אתה לקוח רצוי).

נ.ב.

לאחרונה הופתעתי מהיחס אצל חברות האשראי. לשניים מכרטיסי האשראי שלי (חוץ בנקאיים) נגמר הפטור מדמי שימוש. התקשרתי לחברות האשראי וביקשתי לבדוק אם אפשר לחדש את הפטור ואם לא אז אני מבקש לבטל את הכרטיס. הנציגות שמו אותי להמתנה לדקה-שתיים ואישרו פטור לשנה נוספת. בלי ויכוחים ובלי מיקוחים. באחד הכרטיסים זה הותנה בשימוש של לפחות שקל אחד בחודש. מקווה שאעמוד בזה [emoji16].

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאני מהרהר רבות בעניין משא ומתן. יש את הספר של מנהל מו״מ לשעבר של ה FBI שנקרא Never Split the difference ונראה שהרבה אנשים מרוצים מהספר הזה. צפיתי גם בכמה סרטוני יוטיוב לגבי הכותב שלו והטכניקה ונראה שיש לה תמיכה רבה. מה שמעניין שהטכניקה בכלל לא כוללת את האיום לצאת מהעיסקה\לנטוש. אז מעניין, האם באמת יש אנשים שמנהלים מו״מ ברמת יכולת כזאת שהם יכולים לכופף מערכות בצורה חד משמעית.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעלה את פירוט העמלות והתשלום החודשי שקיבלת מבית ההשקעות.

ההצעה שקיבלתי בפסגות היא

0.07% עמלת קניה\מכירה בתל אביב, מינימום 2 ש"ח לעיסקה. תשלום חודשי של 10 ש"ח.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אכנס לנושא בית ההשקעות. אבל, מה סך העמלות שאתה משלם לבנק כל שנה? אם אתה מדבר על משק בית קרוב לוודאי שמדובר במשהו בין 100-500 שח לשנה.

נניח שתקבל בבנק הקולט פטור מלא מעמלות לשנה, ואחרי כן 50%. האם החסכון מצדיק מעבר לסניף אחר, יצירת קשר מחדש עם כל הצורך ליצור קשרים חדשים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נניח שתקבל בבנק הקולט פטור מלא מעמלות לשנה, ואחרי כן 50%. האם החסכון מצדיק מעבר לסניף אחר, יצירת קשר מחדש עם כל הצורך ליצור קשרים חדשים.

נכון להיום מדובר בפחות מ100 שקל לשנה. ועדיין אלו 100 שקל שיכולתי להשקיע במשהו יותר מעניין מאשר הבנק.

בנקים רבים מציעים פתור מלא מעמלות בסיסיות (דמי ניהול ושות') לעובדי הייטק. כולל אגב הבנק הבינלאומי, שאליו אני לא יכול לעבור כי הוא התאחד עם אוצר החייל.

לגבי יצירת קשרים, אין לי שום קשרים בסניף שלי היום. גם אין לי שום עניין בכאלה. אני לא צריך מהבנק שלי שום דבר מעבר לתחנת מעבר ומשמורת למשכורת, משיכת כסף מהכספוחור, ופנקס צ'קים.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכן שאלתי. כרגיל שאלת VFM. בשביל 8 שח לחודש אני לא מתאמץ מעבר לרמת שיחת טלפון. גם הדלק והחניה בשביל הסיפור עולים כסף.

דרך אגב 2 חברות כרטיסי אשראי הרגיזו אותי השנה, בהתאם לכך ביטלתי לפחות 4 כרטיסים (שלי ושל אשתי). החברה שלא התמקחה על העמלה החודשית הרוויחה מחזור עסקאות מכובד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יגאל, ייתכן מאוד שמתאים לך לעבור לסניף דיגיטלי כלשהו עם מינימום עמלות.

אני נטשתי את הסניף שלי שממילא לא הייתי מרוצה ממנו, ועברתי לסניף דיגיטלי.

ההצעה שקיבלתי בפסגות היא

אני משלם משהו כמו 0.09 או 0.08 ומינימום של 5 ש"ח לעסקה התשלום החודשי הוא 15 ש"ח.

אני לא עובר כי אני מרוצה מהשירות, והפער במחיר לא כל כך משמעותי. יש לי קיזוז עד 15 ש"ח מדי השימוש החודשיים אז בפועל יוצא שאני כמעט ולא משלם עמלות.

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3740897,00.html

אתה מתכנן להשקיע בקרנות זרות או בישראליות?

הפער יותר משמעותי ובא לידי ביטוי ברכישת קרנות זרות במט"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההצעה שקיבלתי בפסגות היא

לפי הנתון הזה, התנאים שיש לך בבית ההשקעות שאתה מעוניין לעזוב הינם טובים, התנאים בפסגות הינם מצוינים, בלי שום קשר לגודל התיק.

לדעתי אתה צריך לחפש את המקום שיודע לתת לך את השירות היותר טוב. קניה/מכירה כמו שיש לך עכשיו לדעתי תקבל כמעט בכל בית השקעות ואפילו בבנקים. תשלום חודשי בבנק כבר לא משלמים אז כבר הרווחת.

תעשה מחזור ממוצע שנתי שלך, אם זה פחות מ-500 ש"ח ואתה מרוצה מהשירות שאתה מקבל כרגע, לא הייתי בכלל שוקל לעזוב.

אבל הנה רעיון בשבילך - אולי שווה לך לחפש בית השקעות שאתה יכול גם להעביר את ק.השתלמות/גמל שלך לשם וביחד עם התיק הפרטי שלך להתמקח איתם על עמלות ודמי ניהול.

עריכה אחרונה על ידי aka77

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניה/מכירה כמו שיש לך עכשיו לדעתי תקבל כמעט בכל בית השקעות ואפילו בבנקים. תשלום חודשי בבנק כבר לא משלמים אז כבר הרווחת.

.

גרמת לי לצחוק על הבוקר, תודה.

הכי טוב שראיתי בבנקים, בתוכנית נורא מיוחדת ואקסקלוסיבית, זה 0.18% לקניה/מכירה. בבנק באמת אין תשלום חודשי, אבל (!!) יש דמי משמורת עצומים של כ0.1% רבעוניים משווי התיק, ומעלה.

לגבי מעבר לסניף בנק דיגיטאלי כלשהו (פפר ודומיו) זה בהחלט משהו שאני שוקל, עושה רושם שלצרכים שלי זה עונה במדוייק.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלת הצעה טובה. יש כאלו שלוקחים 15 שקל לחודש דמי טיפול ומקזזים כנגד עמלות, אחרים נותנים מתנת הצטרפות של 100-300 שקל וכו׳. בגדול זה כבר penny pinching.

מה מרווח ההמרה למט״ח מהשער הרציף שנתנו לך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההצעה שקיבלתי בפסגות היא

הצעה די טובה.

לגבי בנק, תעזוב ל"חשבון הפוך" של איגוד. זה ידחה את הקץ ב3 שנים לפחות.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלת הצעה טובה. יש כאלו שלוקחים 15 שקל לחודש דמי טיפול ומקזזים כנגד עמלות, אחרים נותנים מתנת הצטרפות של 100-300 שקל וכו׳. בגדול זה כבר penny pinching.

מה מרווח ההמרה למט״ח מהשער הרציף שנתנו לך?

לא זוכר כרגע את המרווח של המט"ח, לא רשמתי את זה לעצמי. אני אבדוק בהזדמנות.

אגב לגבי התשלום החודשי, גם פה הוא מקוזז כנגד עמלות, מעל 40 ש"ח.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרמת לי לצחוק על הבוקר, תודה.

הכי טוב שראיתי בבנקים, בתוכנית נורא מיוחדת ואקסקלוסיבית, זה 0.18% לקניה/מכירה. בבנק באמת אין תשלום חודשי, אבל (!!) יש דמי משמורת עצומים של כ0.1% רבעוניים משווי התיק, ומעלה.

לגבי מעבר לסניף בנק דיגיטאלי כלשהו (פפר ודומיו) זה בהחלט משהו שאני שוקל, עושה רושם שלצרכים שלי זה עונה במדוייק.

אני שמח שגרמת לך לצחוק, עשית לי את היום עכשיו:-P

יש 0.1% זה הכול שאלה של מחזור וכושר מיקוח, מהנתונים שהבאת אני מניח שיש לך את האפשרות הזו במיקוח, יש גם בפחות אבל פה צריך מחזור גדול מהממוצע.

דמי משמרת תבקש להוריד את זה והבנק לא יתווכח איתך (בעבר היו מתווכחים).

תעשה סיבוב בנקים - אני לא מדבר על יהב, אוצר החייל וכאלה. אני מדבר על המינימום הבינלאומי ומעלה.

אבל עזוב שווה לך לבדוק מול הלמן אלדובי, מיטב וכאלה. שווה לך למנף את זה לשיפור תנאי קופת גמל/השתלמות שלך, מי שצריך עזרה אני פה.

ג.נ - אני אדם פרטי לא משווק ולא כלום אך חי את שוק ההון כמנהל באופן עצמי את כספו

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...