Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור עמדות מול בית השקעות ובנק, או תלמדו אותי להתמקח

Igalz
שימו לב! השרשור הזה בן 1718 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הסיפור הוא כזה,

יש לי חשבון השקעות בניהול עצמי בבית השקעות X.

התקשרתי לבית ההשקעות והסברתי שאני מעוניין להגדיל את התיק פי10 (להזרים אליו סכום מכובד), ושאלתי איזו הטבה אני יכול לקבל בעמלות.

לאחר יום התקשרו אלי להודיע שלא מגיע לי שום הטבה והתנאים שלי מצויינים גם כך.

ניסיתי להסביר שהם לא היחידים בשוק ושבאותו רגע הם בעצם שלחו אותי לבצע סקר שוק מורחב, לא עזר.

יום אחרי זה קיבלתי הצעה מבית השקעות מתחרה, שכללה הנחה של 20% בעמלות ו50% הנחה בתשלום החודשי. המעבר פשוט מאוד וכבר כמעט סיימתי את כולו.

אז איפה ההגיון של בית ההשקעות הראשון?

עכשיו אני עומד בפני אותו סיפור מול הבנק שלי.

הם טוענים שהתנאים לי מצויינים ולא מגיע לי שום דבר מעבר, בזמן שבנקים אחרים שמחים לתת לי תנאים עדיפים.

רק שפה יש לי פחות אנרגיות להתחיל לזגזג.

אז איך גורמים לבנק להבין שישתלם לשנינו אם אני לא אעזוב?

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי בית השקעות, את IB אתה מכיר? יופי.

אני מניח שהכוונה לאינטרקטיב ברוקרס?

בגדול כבר מצאתי בית השקעות שאני מרוצה מהתנאים שלו ואני בשלבים מתקדמים לעבור אליו.

אני סתם מנסה להבין את ההתנהלות של הבית השקעות אותו עזבתי.

לגבי בנק, הם שבעים. לך לרעבים, הם ילחמו עליך.

מי זה "הרעבים"?

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי בנק

אני לפני 12 שנים עברתי למזרחי-טפחות בשל תנאים מצויינים שקיבלתי מהם בזמנו.

עד היום הם השאירו לי את תנאי ההצטרפות (ללא שום בקשה/תחנונים/איומים)

לפני המעבר הייתי בלאומי/הישיר הראשון (זה בעצם אותו הבנק) מהילדות. כל שנה הם עשו לי טובה שזרקו לי איזה עצם של הפחתה שולית בעמלות (אחרי אי-אלו שיחות מול המנהלת), עד שפעם אחת אפילו את זה לא עשו, הייתר היסטוריה.

בהצלחה

אין החותם מעיד על גיסתו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יגאל, אל תנסה להבין.

הבנקים הם גוף מתנשא, כוחני, מזלזל, דורסני ובעל תודעת שירות נמוכה עד מגוחכת וכל זאת בגלל האופן שבו הגדירו אותם כאן בארץ, האופן שנתנו להם להתפתח והאופן שנתנו להם ועזרו להם כי הם אח"כ עזרו למי שעזר להם וכו' וכו'.

יש לי חבר שלפני כמה שנים טובות חזר חזרה ממישיגן שם עשה פוסט דוקטורט. באופן טבעי היה לו שם חש' בנק. הוא חזר ארצה והשאיר שם דולרים בודדים בבנק וכיום יש שם כבר סכום נאה. לא מאות אבל גם לא מינוס. וזה בגלל שיש ריבית, אין כמעט עמלות וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקווה שיהיו פה כמה טיפים ותגובות לאיך לשפר את היכולת להתמקח, חשוב לחדד את היכולת הזאת (עבורי, לכן נכנסתי)

אולי אני טועה, אבל הרושם שמתקבל הוא שאפילו שבמקומות כאלה שלא אמור להיכנס "אגו"

עדיין יש את ה"אגו" ושהגוף החזק לא יצא פראייר מול הלקוח.

הכוונה היא שלפעמים לא יסכימו להשוות תנאים עד שלא יראו שהלקוח באמת רציני.

אני משער לעצמי שזה בגלל שבזמן האחרון המודעות להתמקח, להשוואת מחירים גדלה

ואולי יש הוראה לא לוותר בקלות ללקוחות.

מה שנקרא שיטת מצליח.

מי שבאמת יתעקש, ויבצע את המעבר, אולי (אין לי ניסיון)

יקבל בסוף השוות תנאים (שזה באמת מצחיק, כבר עברת, אז מה הטעם בהשוואת תנאים?) ואולי מה שיגרום ללקוח לחזור

זה עוד איזה צ'ופר קטן בנוסף להשוות תנאים.

מאמין שיש גם תדמית שצריך לשמר, שלא מתכופפים בקלות. כי אחר כך זה יעבור לחברים של הלקוח, ולכולם יתחשק.

לי פחות יש ניסיון עם גופים פיננסים. אבל נגיד בשוק התקשורת אפשרות לראות את זה בבירור.

אתה מאיים לעבור, הם לא מתרגשים. אתה אומר להם שקיבלת מחיר זול יותר, לאותו שירות, לא מתרגשים.

אתה עובר - הם מתחילים להתרגש, מתקשרים, מציעים לך את המחיר שרצית + הטבה (X חודשים חינם/ שירות חינם/אחר) על מנת שתהיה לך סיבה לחזור.

חלק יחזרו, וחלק לא יחזרו בגלל הטרטור שגרמו להם לעבור וגם ההרגשה של אני לא אצא פראייר ולא אחזור לאותה חברה (מודה שאני ביניהם:wink:).

כנראה תצטרך לעבור, לעזוב.

ככה גם תלמד את התהליך, אפילו שזה קצת טרטור, וגם כבר לא תסומן שם כלקוח שרק מאיים (מאמין שבברירת מחדל כולם מסומנים ככה).

אולי תקבל הצעת שימור (מאמין שגם בבנקים יש מחלקת שימור, פעם חשבתי שזה משהו שיש רק לחברות תקשורת. גם בחברות ביטוח הבנתי שיש).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהב, איגוד, הבינלאומי

הבינלאומי שבעים ממזמן,

בוא לסניף שלי לשעבר בהרצליה פיתוח ותראה איזה שבעים הם, לא ידברו איתך בכלל,

ממליץ על מזרחי טפחות אם כבר.

Golf 1.6 DSG 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע , במיוחד אם לאדוני יש סכום מכובד בבנק לא לבחור בבנקים "הרעבים" כי ביום שהם יהיו "רעבים מאוד" הם יקחו לך מהלחם ולא יחזירו או במילים אחרות בשביל 20 שקל בחודש אתה לא רוצה שהמאה מיליון שלך (מגזים בכוונה) ילכו לאיבוד.

זה משהו מאוד בסיסי שיודעים כשלומדים כלכלה, אמנם זו איזו תחזית בלהות שכרגע לא מתממשת כי המשק יציב, אבל אם יהיה פה איזה משבר כמו ב 2008 בארה"ב אז בבנקים הקטנים יתכן ותפרד לשלום מכספך.

שורה התחתונה: לשים את כספך באחד מן הקרטלים הגדולים שכולם שונאים אותם כולל אותי, להתווכח איתם על עמלות ותנאים כמו ישראלי טוב עד לרמת ה"אני רוצה מנהל" אבל לא לעזוב אל בנק רעב/קטן.

עריכה אחרונה על ידי Or05230

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעלה את פירוט העמלות והתשלום החודשי שקיבלת מבית ההשקעות. אפשר להשוות את זה לתנאים שאחרים מקבלים. בגדול העמלות ידועות ומפורסמות בקבוצות פייסבוק כמו הנינג׳ה הפיננסית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנקים אחרים שמחים לתת לי תנאים עדיפים.

רק שפה יש לי פחות אנרגיות להתחיל לזגזג.

אז איך גורמים לבנק להבין שישתלם לשנינו אם אני לא אעזוב?

1. לפעמים לעבור לסניף אחר של אותו בנק יכול להספיק.

2. כמו בכל מו"מ:

1pm29o.jpg

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יגאל, אל תנסה להבין.

הבנקים הם גוף מתנשא, כוחני, מזלזל, דורסני ובעל תודעת שירות נמוכה עד מגוחכת (...)

בדיוק. אין מה לנסות להבין, והקטע הזה של לחזור אליך עם הצעה מושווית *אחרי* שכבר עברת ומילאת את הטפסת - מפגר בהיעדר מילה אחרת.

האתגר האמיתי זה איך לגרום לכך ש*לך* באופן אישי יהיה קל לעבור ממקום למקום. אחרי שעברתי כרטיס אשראי וגיליתי כל כך הרבה דברים שנפלו בדרך - גיליתי שיש בעלי פה בעיה. גם הוראות קבע בבנק וכיו"ב - זה אף פעם לא עובד חלק כמו שצריך.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לרשום פה איזה תנאים יש לך ואיזה הציעו המתחרים? לא צריך סכומים רק את העמלות...

על מנת שאוכל להגיד לך האם יש משהו בדבריהם.

אני יכול להגיד לך שאצלי אישית אני יכול לשפר את התנאים שלי (מנהל בבנק את החשבון), אבל מעדיף את השירות על פניי הוזלת העמלות.

לפעמים השירות הנוסף שווה את המחיר, אבל אצלך מדובר על בית השקעות, פחות צריך לדבר אלייך בנושא.

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע , במיוחד אם לאדוני יש סכום מכובד בבנק לא לבחור בבנקים "הרעבים" כי ביום שהם יהיו "רעבים מאוד" הם יקחו לך מהלחם ולא יחזירו או במילים אחרות בשביל 20 שקל בחודש אתה לא רוצה שהמאה מיליון שלך (מגזים בכוונה) ילכו לאיבוד.

זה משהו מאוד בסיסי שיודעים כשלומדים כלכלה, אמנם זו איזו תחזית בלהות שכרגע לא מתממשת כי המשק יציב, אבל אם יהיה פה איזה משבר כמו ב 2008 בארה"ב אז בבנקים הקטנים יתכן ותפרד לשלום מכספך.

שורה התחתונה: לשים את כספך באחד מן הקרטלים הגדולים שכולם שונאים אותם כולל אותי, להתווכח איתם על עמלות ותנאים כמו ישראלי טוב עד לרמת ה"אני רוצה מנהל" אבל לא לעזוב אל בנק רעב/קטן.

לא שמים את כל הביצים בסל אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...