Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי החלפת פילטר אוויר

staltal
שימו לב! השרשור הזה בן 1744 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראיתי שפה בפורום ממליצים רק על פילטר אוויר מקורי או תחליפי באיכות מאוד גבוהה.

אני מנסה לקבוע טיפול שנתי לרכב עם מוסכים שפה מאוד מומלצים, וכולם אומרים לי שהדבר היחיד שהם שמים מקורי זה פילטר שמן. אני שואל לגבי פילטר אוויר אומרים לי תשמע זה אין צורך. זה בדיוק אותו דבר, חבל על הכסף. אני שואל אותם איזה פילטר אוויר משתמשים. הרוב אומרים לי סיני.

מה אני מפספס פה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

אתה לא מפספס כלום, פילטר מקורי, או תואם מקורי, מאפשר העברת מקסימום אוויר לתוך המנוע עם מקסימום הגנה מפני חלקיקים לא רצויים.

פילטר לא מקורי, או שלא מסנן כמו שצריך או לא מעביר אוויר(חמצן) למנוע כמו שצריך, בנוסף לאיכות חומר ירודה.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל למה כולם טוענים שלא צריך מקורי בעוד שבפורום כאן מתעקשים על מקורי.

וגם כשאני שואל איזה תחליפי הם משתמשים, הם לא יודעים בערך .. מגמגמים. אחד גם אמר לי ״אנחנו לא שמים דגש על פילטר אוויר״

דיברתי עם איזה חמש ואף אחד לא אמר לי תשמע אנחנו משתמשים בתחליפי של חברת ככה וככה שהוא נותן ביצועים כמו המקורי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה פילטר איכותי? תן פרטים על הרכב ואולי מישהו ייתן לך מק"ט של פילטר איכותי. את הפילטר תזמין בחנות חלפים לידך ותמסור למכונאי להרכבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שיש אפשרות להזמין וכאלה אבל אין לי זמן וחשק להתעסק עם הדברים האלה.

לא איכפת לי לשלם עוד מאה שקל ושהמוסך יזמין לי מקורי וירכיב אותו.

הבעיה שהם אומרים לי שלא צריך מקורי וחבל על הכסף ופה אומרים בדיוק ההפך.

בנוסף הם לא שמים דגש על איזה תחליפי הם שמים. ההרגשה שלי שהם מזמינים את הכי פשוט.

ואני מדבר עם מוסכים מומלצים פה. לא איזה מישהו שמצאתי באינטרנט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שהם אומרים לי שלא צריך מקורי וחבל על הכסף ופה אומרים בדיוק ההפך.

בנוסף הם לא שמים דגש על איזה תחליפי הם שמים. ההרגשה שלי שהם מזמינים את הכי פשוט.

עצוב מאוד, אבל רוב רובו של השוק המקומי ניראה בדיוק כך.

אחר כך מספרים לך סיפורים שרכבים לא שורדים בישראל כי מזג האויר וכו'.

אין ברירה, אם לא אני לי, מי לי?!

בדיוק בגלל זה רבים מחברי הפורום רוכשים חלפים בעצמם, מזמינים חלפים מקוריים מחו"ל ולפעמים אף מבצעים את ההחלפה בעצמם.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה מוסך אחד לפחות, שאני מכיר אישית ויודע שהוא שלא נוהג ככה ותמיד מדגיש את החשיבות של איכות המסננים באופן כללי ולא רק מסנן השמן -מוסך רון.

חד משמעית הנושא הזה מוזנח אך חשיבות מסנן האוויר מנוע אינה פחות חשובה מאיכות מסנן השמן וזה אני אומר לך כאיש מקצוע בתחום סינון בתעשיית הרכב.

אמנם לשניהם יש פונקציה זהה, קרי, סינון אך יש ביניהם הבדל מהותי, בעוד כשל במסנן שמן או מסנן שמן פגום תפגע במנוע בטווח המייד/ קצר / בינוני, מסנן אוויר נחות יפגע במנוע בטווח בינוני / ארוך לרוב (רק קריסה שלו תפגע במיידי וזה נדיר), יגרום לאיבוד קומפרסיה בק"מ יחסית גבוהים מול מסנן שמן פגום/מזויף/לא איכותי ולכן המודעות נמוכה ומוסכים כלליים, שמטפלים בסוגים שונים של יצרנים, לא יכולים להחזיק מלאי איכותי להכל ולכן מזמינים מה שזמין בחנויות וזול.

עצתי לך - לך למוסך מומחה / מתמחה ביצרן שלך שמחזיק מלאי חלפים איכותי או, מי שלא רוצה לשים לך חלפים איכותיים תשאל את עצמך למה ואו שתזמין את החלק לבד ותבקש שיתקין (זה גם חוקי היום) או שאל תטפל אצלו או שתתקין לבד - מסנן אוויר זה ממש פשוט להתקין לבד ברוב הרכבים המשפחתיים לא צריך אפילו מברג ובאלה שכן - זה כל מה שצריך.

רון רשם פה פוסט על ביקור שלו בחברת MAHLE בעבר והשבוע הוא נוסע לחברת MANN - תעקוב ותלמד קצת, השאלות שלך טובות ואתה בכיוון הנכון.

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא איכפת לי לשלם עוד מאה שקל ושהמוסך יזמין לי מקורי וירכיב אותו.

רוצה מקורי ואין לך חשק להתעסק עם הדברים הללו? לך למוסך מורשה יבואן ותקווה שהוא מרכיב חלקים מקוריים. הרבה עושים כך. לכל דבר יש מחיר ואתה המחליט במה להשקיע, בכסף או בזמן וחשק. אתה לא חייב ללכת למוסכים שמומלצים כאן וטוב לדעת את מה שאתה מדווח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מורשה יבואן לא ערובה לשום דבר, ראה מקרה מסננים מקוריים מזויפים של צ'מפיון שפורסם כאן המחדל ובעקבותיו נזרקו עשרות אלפי מסננים כדי לטשטש עקבות.

המאמר שלי - מזומנים לקרוא למי שלא קרא בעבר

https://www.algroup.com/en/the-importance-of-quality-engine-air-filtration/

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב האנשים אין זמן וחשק. הם נוסעים עם פילטרים תחליפיים של יצרן לא יודע. אף אחד לא יודע האם הם עושים את העבודה כמו שצריך.

בשביל לא להיות חלק מהקבוצה הזו צריך להשיקע יותר.

או שתעשה את הטיפול במורשה יבואן, למרות הסיפור הזה על צ'מפיון במורשים של יבואנים אחרים ברוב המקרים כן משתמשים בפילטרים מקוריים. לא בעייה לוודא את זה לפני מסירת הרכב לטיפול.

אופציה אחרת, יש לך יאריס? בשביל להחליף פילטר אוויר צריך לפתוח ולסגור כמה קליפסים, זה לא יותר משתי דקות עבודה. כנס למחסן חלפים בכל מוסך מורשה ותקנה פילטר מקורי. תרכיב אותו, יש סרטני הדרכה ברשת, זה מאוד פשוט. ולא צריך לנתעסק עם הזמנות מחו"ל.

וזהו. סגרת את הפינה ל 40 אלף ק"מ. לא צריך להחליף פילטר אוויר בכל טיפול אלא בכל טיפול שני/שלישי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאמינו לי .. התייאשתי כבר.

התודעת שירות של מוסכים במדינה שלנו פשוט מחורבנת. כל מוסך חושב שהשמש זורחת לו מהתחת, אין לו סבלנות לדבר עם לקוחות בטלפון, הפקידה מסבירה לי למה פילטר אוויר חלופי מסין זה טוב.

הכל אצלם זה ניסיון לעשות כסף מהיר.

״היא 20 שנה בתחום״ הפקידה. גם עובדים חצי שעה על האוטו גם רוצים 800 שקל וגם עושים פוזות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מחדש. רוצה פילטר איכותי? תביא להם את הפילטר ותשתדל לוודא שהם אכן מתקינים אותו. או שתלך למוסך מורשה יבואן ותשלם אולי קצת יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1744 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...