Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נוזל קירור לרדיאטור - מאזדה 3 2010

edition10000
שימו לב! השרשור הזה בן 1743 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

יש ברשותי מאזדה 3 שנת 2010 אתמול בזמן בדיקה שגרתית של "שמן מים" ראיתי כי מיכל העודפים של הרדיאטור ריק.

ויש לי כמה שאלות:

1. מה יכולה להיות בעיה?

2. הרכב מטופל קבוע במוסך מורשה בלבד!

עקב מחסור בזמן (ופחד שילך ראש מנוע-קראתי בפורם שזה מה שיקרה) נסעתי לחנות של אביזרי רכב ורכשתי מים ירוקים (שהיו בחנות) השייכים לחברת סאסא בעלות של 25ש"ח למיכל 4 או 5 ליטרים.

האם זו בעיה להשאיר את המים עד שאגיע לטיפול הבא (חצי שנה +/-)?

3. האם ניתן לסוע שבוע ללא חשש (נסיעות של 50ק"מ ביום)?

4. במידה ולא ניתן להמתין האם ניתן לנסוע ברכב למוסך או שיש להזמין גרר שיקח את הרכב למוסך (שלא יהיה נזק)?

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמלא שהרכב קר עד הפול בעודפים וגם בתוך הרדיאטור עד הסוף ותעקוב.

תעקוב אחרי החום אם הוא עולה מעל החצי לא להמשיך לנסוע. להוסיף מים ולמוסך אולי נזילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבדיקת לחץ,כדאי להסתכל גם על מיכל העיבוי- יצא לי לראות כמה כאלו במאזדות הללו שהתפתחה מהם נזילה.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי תודה.

בנתיים אני יכול להמשיך לנסוע עם הרכב עוד שבוע-שבועיים ככה עד שאגיע למוסך או שצריך גרר (הוספתי למים הקיימים שהיו כ- 2 ליטרים מי סאסא ירוקים)?

כמה בערך עולה התענוג(ריקון והחלפה)?

זרקס מתאים?(אם כן איזה צבע?)

תודה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לנסוע גם שנה כל עוד אתה עוקב שלא חסר מיים. ברגע שחסר באמת עדיף לטפל בזה על מנת שלא יחמיר ותמצא את עצמך נופל לתיקון גדול בגלל נזק של התחממות בשל חוסר בנוזל קירור. ניראה לי שעדיין בשנתון הזה הולך זרקס ירוק...לא בעיה לבדוק בספר הרכב או בחנות חלפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 ליטר ? בכמה זמן ?אם מדובק בזמן קצר וזו הכמות הייתי נכנס בהקדם האפשרי לבדיקת לחץ למערכת הקירור אחרת, גרימת נזק למנוע כתוצאה מאובדן נוזל הקירור היא רק שאלה של זמן.

במאזדה נוזל קירור מקורי הוא fl 22 אם אני זוכר נכון וזירקס ירוק יכול להיות

תחליפי סבבה.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אני הייתי מציע לה דבר ראשון!

תניע את הרכב תן לו 10 דק לעבוד ושים מתחת לרכב איזה מגבת או חולצה לראות האם יש נזילה כלשהיא

מאחת הצינורות במערכת קירור או מהראדיאטור .

אם הכל יבש תעבור לשלב ב׳

שהמנוע קר תניע את הרכב תסתכל דקה שתיים אם יוצא לך עשן או מים מה אגזוז ,ובנוסף תפתח ממש בזהירות

ובקטנה את הפקק של המנוע איפה שממלאים שמן תראה אם יוצאים אדים .במידה וכן אל תמשיך לנסוע ישר למוסך

.

דבר שלישי שיכול להיות במידה והמים נכנסים למנוע זה יכולה להיות בעיה יותר רצינית ויש לבצע קומפרסיה ולחץ הפוך לראות שאין באמת

איזה סדק בצילנדרים או בעיה בראש מנוע.

הייתי מציע לך לא לסחוב את כל זה ותסע ישר למוסך לאתר את התקלה .

בתקלות כאלה עדיף לטפל מאשר לגרום נזק יותר גדול או טוטלוס למנוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוזל קירור המקורי הוא Fl22

נוזל קירור של זרקס מדגם Asian, נוזל בצבע אדום. בחו״ל קיים גם כחול.

משום מה לא ירוק...

You may kiss the bride.

בא לשאול על חשבון בנק, יצא נשוי. קארספורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1743 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...