Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טכניקת נסיעה לחסכון בדלק

רוכב_נוהג
שימו לב! השרשור הזה בן 1588 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי,

הכלל אצבע הוא "אל תלחץ" - הכוונה סחיטת דוושה בכל זינוק, עקיפה וסתם האצה זה גם לא חכם ולא חוסך דלק כי הסל"ד עולה ונשאר הילוך נמוך.

מה שאני מנסה להבין: הטכניקה המנוגדת היא כיביכול נגיעה קלה בדוושה, והאצה מתונה והדרגתית בסל"ד עד 2,000.

השאלה האם זה באמת חוסך דלק? אני שם לב ש"תוצר לוואי" שלה הוא גם שנתקעים על הילוך נמוך, ולדעתי זה לא חוסך...

תודה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הבעיה עם טכניקות וכו', זה שאחרי שבועיים ימאס לך, ואתה תחזור לנהוג כמו שנהגת עד עכשיו.

אם צריכת דלק חשובה לך - תבחר רכב שהוא חסכוני מלכתחילה.

ידני בשילוב דיזל (או בנזין טורבו בנפח קטן) או היברידי.

בשוק של היום, זה הכי חסכוני שתשיג.

כמובן שאם תסע רכב מלא יומיות הלוך חזור בהרי ירושליים. צריכת הדלק תיהיה בהתאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקשה:

http://netcar.co.il/howto.php?d=1

באדיבות רוני אהרונוביץ' ואתר הרכב המצויין שלו netcar.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי,

הכלל אצבע הוא "אל תלחץ" - הכוונה סחיטת דוושה בכל זינוק, עקיפה וסתם האצה זה גם לא חכם ולא חוסך דלק כי הסל"ד עולה ונשאר הילוך נמוך.

מה שאני מנסה להבין: הטכניקה המנוגדת היא כיביכול נגיעה קלה בדוושה, והאצה מתונה והדרגתית בסל"ד עד 2,000.

השאלה האם זה באמת חוסך דלק? אני שם לב ש"תוצר לוואי" שלה הוא גם שנתקעים על הילוך נמוך, ולדעתי זה לא חוסך...

תודה,

אתה אומנם מעלה פחות הילוכים אבל בו זמנית אתה שומר על קצב נסיעה קבוע ויציב ובנסיעה עירונית זה משמעותי כי אם תאיץ מהר ותעלה הילוך אתה בכל מקרה תגיע עוד רגע לרמזור או האטה אחרת ושוב זינוק מהיר ולחיצה חזקה ובקיצור, בזבוז דלק רציני לעומת נסיעה רגועה והעלאת הילוך ברגע שמתאפשר בסל״ד.

הכי חסכוני לרכב לשמור על קצב נסיעה רגוע במהירות כמה שיותר קבועה וזה לא דבר שמתאפשר עם האצות מהירות.

אבל כמו שנאמר כל הדיבורים האלה זה רק תיאוריה שלרוב תזרק לפח כי יש גבול כמה אפשר לנהוג כמו סבתא בשביל לחסוך בדלק ולעצבן את כל התנועה, במיוחד בסביבה עירונית שהיא דינאמית וצפופה ואתה לא יכול להתקע על הנתיב הימני כמו בכביש המהיר ולתת לכולם לעקוף, בסוף אתה תסע בקצב של כולם והקצב הזה בזבזני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מלקנות רכב חסכוני יותר... כדי למצוא תשובה לשאלה אתה צריך לחשוב במונחים של אובדן אנרגיה. אתה שורף דלק כדי להפיק ממנו אנרגיה קינטית. נניח בצד את היעילות של מנועי בעירה פנימית ונתייחס רק למשהו פשוט - כל מידה של אנרגיה שמופקת מהדלק ולא הולכת למטרה של להניע אותך קדימה אלא מומרת לחום, מקטינה את היעילות. אז:

1. ניפוח צמיגים בהתאם להוראות יצרן. אם חסר אוויר, שטח המגע של הצמיג עם הכביש עולה, החיכוך עולה ובהתאם גם נדרש יותר כח (יותר אנרגיה קינטית) כדי להניע את הרכב ולהתגבר על החיכוך וגם יותר מהאנרגיה מומרת לחום (שלא לדבר על בלאי לצמיגים).

2. הסרת כל מה שפוגע באוירודינמיות של הרכב - דגלים וקישוטים וכל מיני תוספות חוץ, כולל גגונים - פה מדובר בחיכוך עם האוויר ולא עם הכביש אבל העקרון זהה לקודם.

3. ריקון תא המטען ותא הנוסעים מכל מה שלא נחוץ - פחות משקל, פחות אנרגיה דרושה לתנועה, יאדה יאדה יאדה.

4. תחזוקה מצויינת של מכלולי ההינע כולל שימוש בשמנים איכותיים - כל חיכוך מיותר ביחידת ההנעה (מנוע, גיר וכו') משמעותו אובדן אנרגיה לטובת חום ולא לטובת תנועה. רכב מתוחזק היטב הוא רכב יעיל יותר. שלא לדבר על זה שחוסר תחזוקה מוביל לעלויות גבוהות יותר מעלויות הדלק.

5. המנעות מדפוסים בזבזניים - להחזיק רכב מונע כשהוא עומד, שווה ערך ל0% יעילות. 0% מהדלק שנשרף הולך לטובת המטרה של הרכב, לזוז ממקום למקום. אם אתה מוכן לשרוף דלק תמורת מיזוג או טעינה לטלפון, אשריך - אבל אם המטרה היא יעילות מירבית בצריכת הדלק, כבה את הרכב בכל עמידה שאינה חלק מתנועה (לא רמזורים או פקקים, זה מיותר). עוד דפוס מטומטם להפליא שנתקלתי בו פעם, ברכבים ידניים - להחזיק את הרכב על גז וקלאץ' חלקי במקום עם הבלם. המנוע שורף דלק וכל האנרגיה מומרת בקלאץ' לחום...

6. אחרי שעשית את כל זה, אפשר לחפש נהיגה יעילה ופה המפתח הוא בעיקר ריכוז ותכנון. תכנן את הבלימות שלך מראש, תאט בצורה הדרגתית שמאפשרת לך במידה שהכביש מתפנה להאיץ בחזרה מנקודת ביניים ולא מעמידה. אל תיצמד לרכב שלפניך כדי שלא תצטרך לבלום סתם - עדיף לשמור מהירות קבועה מאשר לאבד את המומנטום לטובת חום (ע"י בלימה) ואז לצבור אותו שוב (ע"י שריפת דלק נוסף).

Chevrolet Sonic RS 2014, 1.4T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידני זה לא בהכרח חסכוני.

אפשר למשוך הילוכים ולתת גז ביניים בלי סיבה.

דגל,כמה שקיות בתא המטען ושגרת טיפולים לא יעזרו לו עם צריכת הדלק יותר מידי.

עמידה עם רכב מונע היא לרוב לא מבחירה,אף אחד לא נשאר לשבת ברכב לכיף שלו.

ואם אני אחכה עכשו למישהו,רק עם מזגן.

סגנון נהיגה משפיע מאוד על צריכת הדלק.

ההפרשים אצלי מגיעים ל50% בערך בגלל הסגנון.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה עצות של בוגרי סיני (חצי האי):

1. דומם את המנוע בירידות ולפחות 500 מטר לפני כל עצירה.

2. כבה אורות ו/או עבור לנסיעה באורות חניה ככל הניתן.

3. אל תמלא דלק לפני שמחוג הדלק צמוד לקצה הסקאלה, רצוי לאחר שחצה אותה.

:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה טיפים שלי:

-יציאה מתונה מהמקום.

-תכנון בלימה ושמירת מרחק - ברגע שאני רואה רמזור אדום, רכב מלפני בולם, תנועה עומדת - אני פשוט מוריד את הרגל מהגז ובולם רק כאשר אני צריך.

לרוב אני מגיע לנק' עצירה במהירות די איטית תוך לחיצות מאוד עדינות על הבלם.

הבחור שהגיע לרמזור 5-10 שניות לפני לא השיג הרבה פרט לעוד צריכת דלק.

-אם לא אכפת לך לנסוע מאחורי רכבים גדולים אז זה מוריד משמעותית את התנגדות האוויר ותורם לצריכת הדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תתעסק בכול השטויות של האצה איטית, טיפוס הילוכים וכול זה. זה חוסך לך במקרה הטוב שקל וחצי בדלק וסתם מעצבן אותך ואת האחרים.

רוצה לחסוך?

1. סע ברוגע. ברוב המקרים ההבדל בין נסיעה על 100 במקום 120 תהיה שווה לאקסטרה 5 דקות נוספות על הכביש. גם פחות מאמץ את המנוע,פחות שורף דלק, וגם זה הבסיס לסעיף 2

2. תכנן את הנסיעה שלך שתעשה שימוש מינימלי בבלימה והאצה. ז"א - שמור מרחק מהרכב שמולך. רואה רמזור אדום/ אוטוט מתחיף לאדום? אל תהיה כמו רוב הטמבלים(אין לי מילה אחרת לזה, מצטער) שדופקים גז בשביל לעמוד ברמזור, אלא תוריד את הרגל מהגז ותן לרכב לגלוש. גם שומר על הברקסים, וגם חוסך בדלק.

3. שמור על לחץ צמיגים תקין- 5 דקות פעם בשבוע-שבועיים, גם טוב לבטיחות, גם שומר על הצמיגים, וגם חוסך בדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה עצות של בוגרי סיני (חצי האי):

1. דומם את המנוע בירידות ולפחות 500 מטר לפני כל עצירה.

2. כבה אורות ו/או עבור לנסיעה באורות חניה ככל הניתן.

3. אל תמלא דלק לפני שמחוג הדלק צמוד לקצה הסקאלה, רצוי לאחר שחצה אותה.

:)

אני מקווה שאף אחד לא יקח את העצות האלו ברצינות. רק לידיעה, לכבות מנוע ברכב מודרני עם הזרקת דלק לא חוסך כלום, רק מסכן אותך. המחשב מנתק את זרימת הדלק כאשר הילוך משולב ודושת הגז לא לחוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה טיפים שלי:

-תכנון בלימה ושמירת מרחק - ברגע שאני רואה רמזור אדום, רכב מלפני בולם, תנועה עומדת - אני פשוט מוריד את הרגל מהגז ובולם רק כאשר אני צריך.

לרוב אני מגיע לנק' עצירה במהירות די איטית תוך לחיצות מאוד עדינות על הבלם.

הבחור שהגיע לרמזור 5-10 שניות לפני לא השיג הרבה פרט לעוד צריכת דלק.

בעיה בצמתים (ויש הרבה כאלה...) בהם אין ירוק מהבהב.

קורה הרבה שאני מתכנן לעבור (בירוק מלא) ו-10-15 מטר לפני הצומת מקבל צהוב ונאלץ לבלום (אחרת אצא מהצומת באדום).

עד 27.1.2020 אני עסוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1588 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...