Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

STP חידוש פלסטיקה הוציא לי את הצבע בדשבורד

שימו לב! השרשור הזה בן 1728 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מזדה 2008

ניקיתי עם STP כמו בתמונה למטה וזה הוציא לי את הצבע בדשבורד

אם אני מעביר מגבון הצבע חוזר לעצמו אבל שהוא מתייבש הוא נראה כאילו קילפו לו את הצבע

האם APC יעשה את העבודה יותר טוב?

https://www.google.com/search?q=STP+%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjA9OnH9rPjAhXJyKQKHf8xBWMQ_AUIECgB&biw=1600&bih=758#imgrc=d9ftq9aFJCVp3M:

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף לא להשתמש ב STP ולקנות חומר לחידוש פלסטיק של חברה ידועה כמו למשל מגווירס או Chemical guys.

החומר צריך להיות מבוסס מים ולא סיליקון שגורם להתייבשות ונזקים לפלסטיק.

אם אתה רוצה ליישם חומר חדש, נקה קודם כל ב APC מדולל את המשטח (או APC מוכן של חברה מוכרת) ורק אז ליישם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו הסיבה למה אני פחות אוהב את החברה הזו, הם משתמשים לפעמים בחלק מהמוצרים שלהם בחומרים אגרסיביים, שמנוניים וסיליקונים שונים (כמו לצמיגים למשל).

עדיף תמיד להשקיע כמה שקלים ולקחת חומר קצת יותר איכותי מבית סונקס / כימיקל גייז וכדומה

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השתמשתי שנים במוצר STP על כמה רכבים, מעולם לא היה נזק לדשבורד.

יחד עם זה ממליץ לכולם להתקדם למוצרים טובים יותר מבוססי מים. (לא חסרים חברות טובות)

לדעתי הבעיה נעוצה בסוג הרכב/דשבורד שיש לך, כי יש רכבים שהדשבורד שלהם דביק/נמס/שחוק גם בלי שום מוצר.

או שקנית את הרכב לאחר שריסוסו עליו תרסיסים זולים מבוססי שמן/סיליקון וזה נזק מצטבר.

תעלה תמונה שנראה על מה מדובר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הניסיון שלי עם STP (לפני המון שנים) הותיר רושם דומה.

החומר (החלבי השומני) בבקבוק צהוב, מכיל חומרים מאוד אגרסיביים לפלסטיק ולהדפסים על גבי פלסטיקה שיש ברכב. ניכר שיש שם חומר ממיס מאוד מאוד חזק.

מאז אני משתמש *רק* בספריי סיליקון פשוט (בלי ריח בלי כלום, כמו זה) ומנגב עם מטלית רכה יבשה לאחר היישום.

במשך מעל עשור אם לא יותר, לא נגרם נזק לשום גומי, פלסטיק או חומר דומה לפלסטיק שנמרח בסיליקון.

הגנה מעולה ללא נזקים.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה לדעתי עדיף ללכת על בטוח ולהשתמש בחומרים מבוססי מים בעיקר.

בוודאי,זו כוונתי. (השתמשתי ב -STP מחוסר הבנה, דאז)

יש תכשירים לא יקרים שעושים יופי של עבודה והם מבוססי מים. ראה את הדברים שכתבתי על SmartWax

בשרשור על חומרי טיפוח לדשבורד/צמיגים. מוצר זול יחסית בעל מרקם מט עדין. (ככה אני אוהב, לא מבריק/מסנוור כמו שמן)

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?471900-%D7%90%D7%99%D7%96%D7%94-%D7%97%D7%95%D7%9E%D7%A8-%D7%99%D7%A9-%D7%9C%D7%9E%D7%A8%D7%95%D7%97-%D7%A2%D7%9C-%D7%93%D7%A9%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%93-%D7%95%D7%A6%D7%9E%D7%99%D7%92%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%A7%D7%91%D7%9C%D7%AA-%D7%9E%D7%A8%D7%90%D7%94-%D7%9E%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%A7&p=5878622#post5878622

בכל אופן,אין שום סיבה היום להשתמש בתכשירים מבוססי שמן/סיליקון. (מתכון בטוח לטיגון איטי, אך עקבי) במיוחד לא התכשירים הזולים שמרססים במגרשי מכירת רכבים. את הנזקים שהם משאירים, כבר כולם יודעים. ( יש הרבה שרשורים על נזקים בלתי הפיכים לדשבורד מהתרסיסים האלה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הניסיון שלי עם STP (לפני המון שנים) הותיר רושם דומה.

החומר (החלבי השומני) בבקבוק צהוב, מכיל חומרים מאוד אגרסיביים לפלסטיק ולהדפסים על גבי פלסטיקה שיש ברכב. ניכר שיש שם חומר ממיס מאוד מאוד חזק.

מאז אני משתמש *רק* בספריי סיליקון פשוט (בלי ריח בלי כלום, כמו זה) ומנגב עם מטלית רכה יבשה לאחר היישום.

במשך מעל עשור אם לא יותר, לא נגרם נזק לשום גומי, פלסטיק או חומר דומה לפלסטיק שנמרח בסיליקון.

הגנה מעולה ללא נזקים.

איציק

לא מומלץ, עד שהסיליקון נוגע לך בזכוכיות / שמשות או מסכים וכדומה ואז זה ז*ן רציני להוריד, כמו כן זה תופס אבק, משאיר מראה שמנוני ומבריק משתקף שלא כולם אוהבים על הפלסטיקה וסביר להניח שאם תגע בזה ביד יישארו סימנים גם עלייך וגם על המקום שבו ריססת, זה לא מתייבש מהר ולא הכי נעים למגע.

הכי קרוב שריססתי ספריי סיליקון זה על הגומיות בדלתות וגם שם זה לא מתייבש כמעט שנה, סופח המון לכלוך.

כמו כן מהחום ייתכנו סימנים על השמשה הפנימית בגלל אידוי מהשמש והחום, הסיליקון טוב מאוד לשימוש חיצוני והגנות נגד קורוזיה ולשם זה מועדף

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנקה היטב עם מטלית יבשה ורכה ותראה שהרוב נספג ואין את התופעות שאתה מדבר עליהן.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה היא להשאיר את זה על הדש ללא ניגוב, אבל אז אתה דיי מוריד את האפקט "שימון" של הסיליקון..

הכי טוב להשתמש בחומר רגיל ומטלית מיקרופייבר בלי למרוח שום דבר על הדש, זה מיותר

https://www.autostore.co.il/product/%d7%aa%d7%a8%d7%a1%d7%99%d7%a1-%d7%93%d7%99%d7%98%d7%99%d7%99%d7%9c%d7%a8-%d7%a4%d7%a0%d7%99%d7%9e%d7%99-sonax/

מתאים להכל בפנים הרכב, עור בד דשבורד מה שאתה רוצה, עושה את העבודה מצויין לא משאיר סימנים ועם ריח נעים. וגם זול

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אני נאלץ לא להסכים, השתמשתי ב STP הפשוט, הבקבוק שעולה 15-20 שח (אסור לשלם יותר מזה! בארה"ב זה עולה 3 דולר), זו חברה ותיקה מאד עם נסיון של עשרות שנים. המחדש פלסטיקה שלהם משאיר ריח נהדר גם, אם קונים את הבקבוקים בריח דובדבן/גלי ים/רכב חדש. והפלסטיקים נוצצים וכמו חדשים. עשיתי עשרות טיפולי דיטיילינג לפנים הרכב שלי (וגם ניסיתי על צמיגים ופלסטיקה חיצונית כולל תא מנוע) עם החומר הזה וכמה שהוא זול ככה הוא יעיל. וזה רכב שעומד בשמש רוב הזמן, אין לו שום הגנה לפלסטיקים חוץ מה STP הזה, ומעולם לא היו לי בקיעים ושברים בפלסטיקה. הוא מגן על הפלסטיק מהשמש ומשאיר אותו חיוני ושחור.

ייתכן כפי שאמרו לך פה שהבעיה היא בפלסטיקה שלך ולא בSTP עצמם. או בטיפולים קודמים והזנחה שעשו נזק מצטבר. אתה לא יכול להיות בטוח שהנזק שנגרם לך זה בגלל ה STP.

אני גם לא מבין, מה זה "ניקיתי עם STP"? זה לא חומר לניקוי בשום אופן. אולי הנזק שנעשה כי לא קראת הוראות שימוש לפני זה. הפלסטיקה חייבת להיות נקיה למשעי לפני שאתה מיישם את ההגנה עליה. מורחים את החומר בנדיבות, מחכים 5 דקות שייספג, ומנגבים במטלית נקיה. זהו. לא מנקים איתו שום דבר.

עריכה - יש פה בעיה בהבנת הנקרא של כולם. הניסוח שלך היה בעייתי. אתה מצד אחד מראה תמונה של טאף סטאף שזה חומר ניקוי ומדבר על ניקוי, ומצד שני אומר "חידוש פלסטיקה". הם חשבו שדיברת על מחדש פלסטיקה, ואתה דיברת על ניקוי שלה עם חומר טאף-סטאף של אס טי פי.

עכשיו אני רואה שכנראה לא יישמת הגנה אלא ניקוי הפלסטיקה עם החומר שנקרא טאף סטאף. אני דיברתי בכלל על המחדש פלסטיקה שלהם...וכולם הגיבו לך לגבי חידוש פלסטיקה מבלי לדעת על מה אתה מדבר.

את הטאף סטאף הזה לא ניסיתי, זה אכן חומר ניקוי להסרת כתמים ולניקוי הרבה אזורים. כולל ריפודים והכל. חומר שיש עליו ביקורות די טובות. אבל יכול להיות שהנזק שלך לפלסטיק לא קשור אליו אלא לאופן שימוש לקוי בו. אולי היית צריך להשתמש במטלית לחה ורטובה וככה החומר "מדולל" יותר טוב כשאתה מוריד אותו במהלך הניגוב/ניקוי. מטלית עם מים תוריד אותו יותר טוב. או שבאמת זה נזק מצטבר.

באופן כללי, שימוש בחומרי ניקוי כללי על פלסטיקה באמת משאיר כתמים ובעיות אחרות - אני למשל ניסיתי את הניקוי הכללי של קלינסטרס הישראלית שנקרא קומפו, והוא משאיר כתמים לבנים כאלה על פלסטיקים שחורים שאפשר להסיר רק עם מחדש פלסטיקה. החומר של סונקס לניקוי הקוקפיט שבא בספריי אירוסול ועולה 30 שח, גם עשה לי בעיה דומה.

עריכה אחרונה על ידי ניסאן מיקרה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר מעל שנה משתמש בספריי הנ''ל בשני רכבים. מעולם לא היה לי מקרה של ירידת צבע. חשוב לציין שהתוצאה הרבה פחות נעימה לעין מאשר החומר של מגרוויס שהייתי משתמש בו.

עברתי ל- stp נטו משיקולי מחיר. כי אישית כבד עלי כסטודנט להשקיע. אם לא כואב לך לשים קרוב ל-100 שח לספרי איכותי אז לך על זה.

יכל להיות שיש לך את הבעייה של הדאשבורד הנמס במאזדה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש אין צורך להשקיע 100 ש"ח על תכשיר לחידוש דשבורד, יש זולים ואיכותיים יותר, בפחות מחצי.

דוגמה למוצר מעולה. (ויש עוד שלל מוצרים באותו מחיר, אפילו פחות)

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?471900-%D7%90%D7%99%D7%96%D7%94-%D7%97%D7%95%D7%9E%D7%A8-%D7%99%D7%A9-%D7%9C%D7%9E%D7%A8%D7%95%D7%97-%D7%A2%D7%9C-%D7%93%D7%A9%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%93-%D7%95%D7%A6%D7%9E%D7%99%D7%92%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%A7%D7%91%D7%9C%D7%AA-%D7%9E%D7%A8%D7%90%D7%94-%D7%9E%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%A7&p=5879911#post5879911

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר מעל שנה משתמש בספריי הנ''ל בשני רכבים. מעולם לא היה לי מקרה של ירידת צבע. חשוב לציין שהתוצאה הרבה פחות נעימה לעין מאשר החומר של מגרוויס שהייתי משתמש בו.

עברתי ל- stp נטו משיקולי מחיר. כי אישית כבד עלי כסטודנט להשקיע. אם לא כואב לך לשים קרוב ל-100 שח לספרי איכותי אז לך על זה.

יכל להיות שיש לך את הבעייה של הדאשבורד הנמס במאזדה?

על איזה ספריי אתה מדבר? ואיזה של מגווירז?

אני מניח שאתה מדבר על האסטיפי הפשוט לחידוש והברקת פלסטיקה וגומי ולא על טאף סטאף שזה בכלל חומר ניקוי נטו ועליו דיבר פות''ש.

מבחינת הבדלים ממש לא ראיתי הבדלים בינו לבין המגווירז. בכלל..רוב גדול של החומרים האלה למעט הבדלים ברמת הברק (מט/טבעי/מבריק) עושים בדיוק את אותה עבודה. לא יודע במה השתמשת של מגווירז אבל בפלסטיקה אין ניסים ונפלאות יותר מדי...כנראה ששמת חומר שרמת הברק שלו מצאה יותר חן בעיניך. החומרים לפלסטיקה של מגווירז פשוטים למדי ולא ראיתי הבדל בינם לאסטיפי או סונקס.

עריכה אחרונה על ידי ניסאן מיקרה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1728 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...