Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך מתניידים בין מכירת לקניית רכב?

MostlyWicked
שימו לב! השרשור הזה בן 1747 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תהיתי מה הפתרון המועדף על אנשים כאן לבעיה הזו. אם אתם רוצים להחליף רכב, בהנחה שלא מעוניינים לקנות חדש, יש בעיה של חפיפת שני הרכבים.

אפשרות ראשונה היא שמוכרים קודם את הרכב ואז נתקעים בלי רכב בכלל. אז אם יש רכב שני במשפחה אפשר להסתדר, אבל במידה ואין מה עושים? השכרת רכב לא זולה וגם לא ברור לאיזו תקופה לשכור בגלל שקשה להגיד מראש מתי בדיוק תמצא רכב עם הנתונים, המחיר והמצב הרצויים. תחבורה ציבורית וזהו? נשמע קשה בעיקר כשצריך לנסוע לכל מני מקומות מגוונים ולפעמים לא צפויים כדי לראות רכבים שמוצעים למכירה.

ויש את הבעיה ההפוכה, כשמוצאים את רכב החלומות אבל אף אחד עוד לא התקשר לקנות את הנוכחי. אז לא רק שאי אפשר להשתמש בכסף מהמכירה כדי לכסות חלק מהסכום לרכב החדש, גם נתקעים עם שני רכבים כאשר אחד מהם מיותר לחלוטין - עם כל ההוצאות הנלוות המתבקשות לאחזקת רכב נוסף. ואם הרכב הישן אינו סחיר במיוחד אפשר להתקע גם חודשים במצב הזה.

אז כן, אפשר תמיד לקנות רק מטרייד אין ממגרשי יבואנים או ליסינג ואז הבעיה נעלמת לגמרי... אבל אז מאבדים את היתרונות שדווקא כן יש מקנייה בלוח יד 2 (מגוון, מחירים, לפעמים מצב הרכב).

איך אתם מסתדרים עם זה בדרך כלל? יש פתרונות יצירתיים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשנגנב למשפחה שלי הרכב הראשון, למזלנו אבא שלי יכל להשאיל רכב מהעבודה והשתמשנו בו כדי למצוא את הרכב הבא - אז זו אמנם אופציה נדירה אבל מישהו במשפחה, חברים קרובים, מישהו שיש לו רכב שני או רכב עבודה שלא בשימוש מחוץ לשעות העבודה וכו', זה פתרון אחד.

את הרכב הנוכחי קניתי לפני שמכרתי את הקודם. זמן החפיפה שלי היה בערך שבוע, רכב סחיר במצב סביר כשיש חניה קרובה, ויש לו טסט והכל, העלות הנוספת של להמשיך להחזיק אותו לא עצומה. זה פתרון שני (שכיסית בפוסט שלך, פשוט הוא לא תמיד כל כך בעייתי)

להשתמש בהשכרת רכב זו אופציה סבירה אם קונים חדש כי אז יש תאריך מסירה ידוע. גם לא תמיד מתאים אבל פתרון שלישי.

ובנוסף, משהו שיש היום אבל לא היה זמין לי בעבר - קאר2גו. יש לי אחת בשכונה, מרחק הליכה מהבית, וסביר מאוד שאם אמכור את הרכב לפני קבלת החדש אשתמש בשירות שלהם לנסיעות מיוחדות שאני לא יכול להימנע מהן בתקופה הזו (לא לנסיעות לעבודה כי להחזיק קאר2גו בחניון יום שלם זה לשרוף כסף) - אז למי שיש בסביבה את השירות זה פתרון רביעי.

וחמישי אחרון, אני יודע שזה בטוח לא לכולם - מוניות ספיישל לאותן נסיעות חריגות שתחב"ץ לא מכסה. אני מכיר אנשים שמתנהלים ככה כבר שנים בלי להחזיק רכב פרטי. הם לא יוצאים הרבה :roll: אבל זו גם דרך להתמודד עם חוסר ניידות. בוא נגיד ככה, עלויות האחזקה של הרכב שלי הן כ1100 ש"ח בחודש לא כולל ירידת ערך, זה בערך 4 נסיעות מונית ספיישל הלוך חזור מראשל"צ לתל אביב בחודש אחד. כלומר הפתרון הזה היה מתאים לי (גם אני לא יוצא הרבה...)

Chevrolet Sonic RS 2014, 1.4T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אממ, ככלל - תמיד אעדיף רכב מיד ראשונה פרטית, ק"מ נמוך, ללא תאונות ותיעוד טיפולים מסודר.

רכב מהשכרה, ליסינג, חברה, משטרה, מונית וכו' מיד נפסל.

מה עושים? אישית - מעדיף קודם כל למכור את הקודם ולהיות עם מזומן ביד (המנוף בזמן המשא ומתן הרבה יותר משמעותי כשהכסף בשלוף).

לאחר המכירה, לא ממתין יותר מדיי ומסנן בלוחות לפי הנתונים מעלה(יצרן, דגם, יד, ק"מ, שנתון) בלי להנעל על דגם מסוים ורואה מה יש לשוק להציע.

בוחר 2-3 מועמדים אפשריים ומשתדל שיהיו מאותו איזור. מרכז יום, לוקח חופש מהעבודה ליום-יומיים ונוסע בתחב"צ לקבל רושם ראשוני על הרכבים ובעיקר על הבעלים, לעיתים דרך הבעלים אפשר לצפות את מצב הרכב ואפילו אולי לוותר על בדיקה במכון.

לבסוף נסגר על הרכב שהכי נראה ומתאם בדיקה במוסך רלוונטי שהרבה פעמים נותן הרבה יותר מידע אקטואלי ושקוף על מצב הרכב.

דואר, העברת תשלום וסלאמתק עד הפעם הבאה.

נכון, זה עולה כסף וזמן , נסיעות בתחב"צ, ביקור במוסך או מכון בדיקה.

אבל בסופו של יום, אם אתה לא אחד שמחליף רכב כל חצי שנה זה משתלם. חוץ מזה, זה מרגיש טוב לדעת שרכשת רכב במצב משביע רצון ללא פשרות בנושא האותנטיות והיסטוריית טיפולים מסודרת במקום איזה חתול בשק שהיה מוצמד לעובד אלביט (בהומור כמובן) :)

אה! ועוד דבר, סופר חשוב. לא לבחון רכבים בנתניה. אפילו עם נסיון של לא מעט קניה\מכירה ומפגשים עם כל סוגי המוכרים\קונים. איכשהו תמיד כשהגעתי לנתניה היתה נפילה מבחינת נתונים במודעה ומצב הרכב בפועל. משום מה נראה שהעיסוק העיקרי של התושבים בעיר הזו הוא סחר רכב. ומהסוג שעדיף להתרחק ממנו.

בקיצור, לפי שיטת הפעולה הזו - עד היום לא קרה שנשארתי מעל יומיים ללא רכב בין החלפות. ב"ה.

בהצלחה ושבוע טוב,

Sent from my PH-1 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי Muzic4Ever

Putting a rear-spoiler on a front-wheel drive car. Yeah, that's gonna help

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון לכתיבת שורות אלה קשה למכור (יחסית), לכן תמיד עדיף להיפטר מהרכב

לפני שקונים את המחליף שלו. בדגמים לא מבוקשים זה יכול לקחת שבועות (!).

אם הרכב הבא הוא לא איזו פנינה מוטורית נדירה, הקנייה קלה בהרבה (מוכרים שרק מחכים לטלפון...)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול גם לקנות את הכב החדש, ולקחת הלוואת גישור, שתחזיר כשתמכור את הישן.

מעבר לזה - איך מתניידים אנשים שאין להם רכב? תחב"ץ, מוניות, טרמפים, השאלה, השכרה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אחלק את המצב ל 2:

1. יש לך כסף לרכישת רכב הבא ללא תלות במכירה, קונה את הרכב החדש, מעמיד את הישן בחניה למכירה או אפילו באיזשהו מקום מרכזי בעיר. אם המחיר ריאלי אמור להמכר.

2. אין לך כסף או שיש לך רק חלק ואתה מסתמך על מכירת הרכב שברשותך, לוקח מימון כמה שיותר נמוך וקונה את הרכב שאני רוצה. ברגע שאני מוכר את הרכב אני מכסה את המימון.

את האופציה השניה עשיתי פעם אחת.

פעם אחת השכר רכב לכמה ימים, 100 ש''ח ליום זה היה הכי זול וזה בלי הדלק.

בכללי מהסיבה הזאת הרבה אנשים עושים טרייד אין במגרשים, חוסך הרבה כאב ראש.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לחוות את שני הצדדים.

בשורה התחתונה,במידה והכסף קיים,מצאת את מה שאתה רוצה ו"הפרוטה" בכיס אינה לוחצת,קנה ואז תמכור.

כאשר מכרתי את הפונטו איבו,בהיותי פדנט לא הצלחתי למצוא רכב ובמשך תקופה מאוד ארוכה (כחצי שנה)הייתי שוכר רכב כמעט כל שבוע-שבועיים (א-ה),מעבר להוצאה של 500-600 ש"ח מדובר גם על טרטור של לנסוע למגרש ולאסוף איזו גרוטאה מעופשת.

לבסוף אבי רכש רכב חדש והישן עבר אלי.

מצד שני לפני מספר חודשים כאשר סתם צדתי דברים לא ברורים ביד 2 תפסה את עיניי מודעה על 208 דיזל עם נתונים מעולים אבל הרכב היה די רחוק ממני (גר באזור ירושלים - עובד במרכז - הרכב היה בחיפה).

בסוף לאחר מספר ימי בהם התלבטתי,החלטתי "יאללה נסע לראות,למרות שגם ככה סביר להניח שיהיה מדובר על עוד רכב מוזנח, אבל נקפוץ לראות"

כאשר הגעתי להפתעתי ראיתי רכב שמור מאוד,בעלים שנראה אמין (וכך היה) והרכב נרכש למחרת.

הרכב ששימש אותי עד אז לא היה שווה הרבה וגם היה לי קושי להיפרד ממנו,אך לאחר חודשיים,שבקושי היה בו שימוש + ביטוח ששולם סתם באמת שלא היה בו טעם והחלטתי למכור (נמכר תוך שבועיים).

במקרה הזה הרכב לא היה שווה הרבה,אבל אם למדתי משהו מניסיון עבר,גם בעתיד כאשר ארצה להתחדש (והפרוטה תהיה מצויה בכיסי),ככל הנראה אעדיף קודם לרכוש ואז למכור.

עריכה אחרונה על ידי bv12
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למדתי מאחי הצעיר את הרעיון לשכור רכב קטן לתקופת החיפושים.

בשנת 2017 נסעתי חודש וחצי על ספארק ידנית ב70 שקל ליום עד שמצאתי מה שרציתי.

ניסאן נוט פרטית , יד ראשונה , ללא תאונות עם ספר טיפולים מלא בחברה , ק"מ נמוך מאוד.

בנוסף , בגלל שקניתי מקרסו טריידאין , קבלתי יישור קו , ביטוח חובה וטסט מהם.

בשורה התחתונה , זה הצדיק את עצמו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרייד אין במרגש גדול לרכב יד 2 או אצל היבואן לרכב חדש.

מפתח על מפתח,אין המתנה והיישור קו הראשוני עליהם.

כנראה שזה לא הכי משתלם כלכלית,אבל פעם ב5 שנים אפשר לספוג את זה ולא להתעסק עם קניה ומכירה בשוק.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני עומד בפני סיטואציה דומה עכשיו, מחפש להשתדרג מקליאו ל 208GTI.

כרגע המצב בשוק זה שיש דווקא כמה דגמי 208 טובים אבל אני לא אבצע מהלך שכזה מבלי שיש את הכסף מהמכירה ביד (וכן הוא קיים גם בחשבון אבל לא בא לי על הסטרס של להחזיק 2 רכבים ולהגיע למצב שאני מוריד את התחתונים כדי למכור את הישן בגלל הלחץ הזה) ולכן אין ברירה אלא לחכות עד שהקליאו תמכר.

כמה זמן זה יקח והאם עד שיבוא קונה רציני עוד יהיו אקזמפלרים טובים של ה 208 בלוחות? מי יודע. יש מצב שזה גם לא יצא לפועל בכלל בגלל כל הכשלים האלה, יכול להיות שיקח לי חודשים למכור את הקליאו במחיר שאני מרגיש שהוא ראוי.

בגלל זה אנשים עושים טרייד אין וחוסכים לעצמם את כל הכאב ראש הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בדרך כלל מנסה לסנכרן את המכירה עם הקניה. כשיש לך רכב מבוקש אז זה קל יותר.

לדעתי עדיף לקחת הלוואת גישור אם זה רק לכמה ימים וקודם לקנות.

להתחיל לנסוע לראות רכבים למכירה בתחבורה ציבורית זה סיזיפי מידי.

בהחלפת רכב האחרונה זו בעצם הפעם הראשונה שמכרתי לפני שקניתי וזה כי משהו השתבש בקניה

ויצר עיכוב של 3 ימים בהם הסתדרתי עם רכב של המשפחה.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני עומד בפני סיטואציה דומה עכשיו, מחפש להשתדרג מקליאו ל 208GTI.

כרגע המצב בשוק זה שיש דווקא כמה דגמי 208 טובים אבל אני לא אבצע מהלך שכזה מבלי שיש את הכסף מהמכירה ביד (וכן הוא קיים גם בחשבון אבל לא בא לי על הסטרס של להחזיק 2 רכבים ולהגיע למצב שאני מוריד את התחתונים כדי למכור את הישן בגלל הלחץ הזה) ולכן אין ברירה אלא לחכות עד שהקליאו תמכר.

כמה זמן זה יקח והאם עד שיבוא קונה רציני עוד יהיו אקזמפלרים טובים של ה 208 בלוחות? מי יודע. יש מצב שזה גם לא יצא לפועל בכלל בגלל כל הכשלים האלה, יכול להיות שיקח לי חודשים למכור את הקליאו במחיר שאני מרגיש שהוא ראוי.

בגלל זה אנשים עושים טרייד אין וחוסכים לעצמם את כל הכאב ראש הזה.

בכל הפעמים שהחלפתי כלי רכב, הזמן שעמד לרשותי למכירת הרכב הישן הייה תמיד לרעתי. השבוע נתקלתי בשכן שניסה למכור את הרכב של הבת של ולא קיבל במשך חודשיים את המחיר שביקש, בסופו של דבר נשאר איתו והעביר לבן משפחה.

אני מתקשה להבין את המשפט הזה שלך - נניח שאתה חושב שהמחיר הראוי הוא מחירון , הרי ככל שתמתין מחיר המחירון ירד אולי במעט אולי בהרבה, בינתיים אתה ממשיך לשלם ביטוח ותחזוקה והפער ממחיר המחליפה יגדל.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלכלית נכון יותר קודם למכור, כדי לדעת איפה בדיוק אתה עומד מבחינת הכסף.

אבל הבעיה העיקרית היא שכדי לחפש רכב משומש צריכים רכב. צריכים את הרכב הרבה יותר מאשר ביום רגיל, שנוסעים לעבודה ולסידורים.

צריך רכב כדי לדלג בין יישובים מרוחקים שבהם יכולות להיות המועמדות לקנייה.

לכן, הייתי מוכר את הקודמת רק אם יש מאיפה לקחת רכב לצורך החיפוש.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1747 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...