Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך מתניידים בין מכירת לקניית רכב?

MostlyWicked
שימו לב! השרשור הזה בן 1745 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמה זמן זה יקח והאם עד שיבוא קונה רציני עוד יהיו אקזמפלרים טובים של ה 208 בלוחות? מי יודע. יש מצב שזה גם לא יצא לפועל בכלל בגלל כל הכשלים האלה, יכול להיות שיקח לי חודשים למכור את הקליאו במחיר שאני מרגיש שהוא ראוי.

בגלל זה אנשים עושים טרייד אין וחוסכים לעצמם את כל הכאב ראש הזה.

אם זה לוקח חודשים, אז סימן שהמחיר ראוי רק בעיניך והזוי בעיני כל השאר.

עריכה אחרונה על ידי Michael.R

V5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל הפעמים שהחלפתי כלי רכב, הזמן שעמד לרשותי למכירת הרכב הישן הייה תמיד לרעתי. השבוע נתקלתי בשכן שניסה למכור את הרכב של הבת של ולא קיבל במשך חודשיים את המחיר שביקש, בסופו של דבר נשאר איתו והעביר לבן משפחה.

אני מתקשה להבין את המשפט הזה שלך - נניח שאתה חושב שהמחיר הראוי הוא מחירון , הרי ככל שתמתין מחיר המחירון ירד אולי במעט אולי בהרבה, בינתיים אתה ממשיך לשלם ביטוח ותחזוקה והפער ממחיר המחליפה יגדל.

צריך להיות ממש מנותק כדי לבקש מחירון על קליאו ידנית, אני לא מבקש מחירון אבל כן מחיר שנראה לי הגיוני ביחס למצב של האוטו והזמן שעבר מאז שקניתי אותו (הרכב בסכ״ה בן שנה וחצי כן?)

אני רוצה לבוא לקראת הקונה אבל לא לרמה של להוריד את התחתונים בכדי שיקנו ממני, עוד זה יכול להגיע למצב שההפרש בין יד 2 לטרייד אין לא יהיה מספיק משמעותי ושווה את זה עבורי אם אני ארד נמוך כל כך.

בעניין התשלום על האחזקה והביטוח זה לא רלוונטי, הרכב ממשיך לשמש אותי כרגיל והתחזוקה שלו היא יותר זולה משל ה 208 אז מהזווית הזו זה רק חוסך לי.

הפער מהמחליפה עולה זה כן, מצד שני אל תשכח שגם ה 208 יורדת בזמן הזה במחירון אבל כן, ברור שלאורך זמן הפער גדל וההחלפה נהיית יותר קשה מבחינת הכסף שאצטרך להוסיף. במקרה שכזה שזה יהיה גדול עלי אז מה לעשות, יש כנראה דברים שלא נועדנו להגשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה לוקח חודשים, אז סימן שהמחיר ראוי רק בעיניך והזוי בעיני כל השאר.

או שאין לרכב שלי שוק / שוק יד 2 הוא באופן כללי חלש וצריך לרדת הרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעדיף קודם לקנות ורק לאחר מכן למכור. ככה אני לא לחוץ בקניה ויש הרבה פחות סיכוי ליפול על רכב לא טוב.

אם מלוא התקציב לרכב החדש קיים, אין שאלה בכלל.

אם לא, לוקחים הלוואת גישור ומחזירים את כולה או חלקה אחרי המכירה.

אם לרכב ה"יוצא" לא צריך לעשות טסט/טיפולים, החזקה של רכב ללא שימוש היא זניחה לגמרי. מאות שקלים בודדים לחודש על הביטוח, מעבר לזה הוא לא עולה כלום כי לא משתמשים בו.

בסופו של דבר גם כלכלית זה יוצא יותר חכם, כי אם אתה לחוץ במכירה ולא לחוץ בקניה, יש לך יותר משחק במו"מ - גם בקניה וגם במכירה, ובמו"מ על הרכב החדש והיקר יותר, המספרים גדולים יותר מאשר ברכב הישן והזול יותר. אם אתה קודם מוכר ואח"כ מוכר, אתה פחות לחוץ למכור, ואז פחות מתגמש במחיר המכירה, אבל גם יותר לחוץ לאחר מכן בקניה ולא תהיה "אמיץ" באותה מידה במו"מ על הרכב החדש.

כל זה כמובן בהתייחס אך ורק בקנייה ומכירה של רכב מ/לפרטי. לא רכב חדש ולא טרייד.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1745 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...