Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נסיעה בישוב דתי שיש בו איסור נסיעה בשבתות וחגים

שימו לב! השרשור הזה בן 1741 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

רציתי לקבל את עצתכם:

נסעתי לאיזה שהו מקום, והתברברתי ובסוף נכנסתי לישוב דתי שמחוץ לשער היה רשום בסגנון:

"איסור נסיעה בשבתות וחגים. מצולם 24/7. העבריין ייענש.

איך שראיתי את הפרצופים והידיים והמבטים, הבנתי שעדיף לא להמשיך, ועשיתי פרסה ונסעתי משם.

מה החוק אומר לגבי זה?

באמת יש עונש על כזה דבר או שזה נטו להפחדה?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי בתמרור

בד"כ ישוב דתי עם שער, השער נעול

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העונש כנראה מידי שמיים....

קשקוש מוחלט. אין חוק בעניין

בס"ד

אני לא חושב כך, אצלנו בעיר, העבירו חוק עזר עירוני בעניין.

מה זה אומר בפועל? , לא יודע..

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

אני לא חושב כך, אצלנו בעיר, העבירו חוק עזר עירוני בעניין.

מה זה אומר בפועל? , לא יודע..

זה אומר שאירן זה כאן ובמקום להתרחק מהחושך אנחנו רק מתקרבים אליו.

לדעתי לא יקרה כלום, שהרי צפייה של צילום משבת הוא חילול שבת ואם זה באמת היה חשוב להם... שיתקנו שער או יסעו לברוקלין ונראה אותם שם מונעים ממשהו לנסוע בשבת. שם לפחות אנחנו לא ממנים אותם.

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי לא יקרה כלום, שהרי צפייה של צילום משבת הוא חילול שבת ואם זה באמת היה חשוב להם... שיתקנו שער או יסעו לברוקלין ונראה אותם שם מונעים ממשהו לנסוע בשבת. שם לפחות אנחנו לא ממנים אותם.

בס"ד

חושך?

מפאת כבוד (חוק?) הפורום, אני לא ירשום מה אני חושב על מצעד הגאווה ולאן זה מביא אותנו בתור חברה.

לענייננו, אם כל העיר, החברה היא דתית, אין שום מניעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכביש לא שייך רק לחברה הדתית הזו.

את הכביש לא בנו מהכסף רק של אותה החברה.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מקומות בהם כבישים סגורים בשבת. למשל, בחיפה, קטע מרחוב הרצל הסמוך לבית הכנסת הגדול.

לגבי ענישה - תלויה בשני דברים: האחד הוא האם האיסור נקבל כחוק (ויש תיעוד של ועדת התיצרור הרלוונטי), והשניה היא המוטיבציה של האוכפים לאכוף.

מודצ'יפ - אמנם הכבישים נבנים מכסף ציבורי, אבל נבחרי הציבור ועוזריהם המקצועיים הם הקובעים כללים לשימוש, אם אלה הגבלות מהירות, אגרות חניה, ובמקרה זה שעות השימוש בדרך לתנועת רכב מנועי.

דרך אגב, רותם, יש סיבה טובה לקיום מצעדי הגאווה. בוא, פתח דיון בעוף

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מקומות בהם כבישים סגורים בשבת. למשל, בחיפה, קטע מרחוב הרצל הסמוך לבית הכנסת הגדול.

לגבי ענישה - תלויה בשני דברים: האחד הוא האם האיסור נקבל כחוק (ויש תיעוד של ועדת התיצרור הרלוונטי), והשניה היא המוטיבציה של האוכפים לאכוף.

מודצ'יפ - אמנם הכבישים נבנים מכסף ציבורי, אבל נבחרי הציבור ועוזריהם המקצועיים הם הקובעים כללים לשימוש, אם אלה הגבלות מהירות, אגרות חניה, ובמקרה זה שעות השימוש בדרך לתנועת רכב מנועי.

דרך אגב, רותם, יש סיבה טובה לקיום מצעדי הגאווה. בוא, פתח דיון בעוף

בס"ד

ספריאל, it's a free country, זכותי למחות נגד, כמו שזכותך למחות בעד המצעד, אי זכות לדעה משלך, רק במשטרים טוטליטריים.

אני נגד פגיעה באנשים ואין לאף אחד זכות לפגוע בדעות של אנשים שונים משלי, למחות?, זה כבר סיפור אחר.

שבוע טוב לכולם..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר את היישוב בו רותם גר, ביישוב הזה 100% אוכלוסיה דתית. כניסות ליישוב סגורת בשבתות וזה בעיקרון לא מפריע לאף אחד. בכל מקרה דרך היישוב הזה אין מעבר ליישובים אחרים, זה לא שמישהו צריך להאריך את הדרך בגלל הסגירה כדי להגיע ליעד אחר. יש כמות קטנה של אנשים שבאים להתארח ביישוב בשבתות ומחנים מחוץ ליישוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נו באמת, כשחוסמים רחובות באמצע השבוע בגלל מרוץ אופניים או תהלוכה כלשהי זה יוצר מטרד הרבה יותר גדול מאשר באיזה ישוב ש%99.9 מהתושבים שלו בכלל לא נוסעים בשבת, אבל זה סבבה כי זה לא "אירן זה כאן".

חופש התנועה של אף אחד לא נפגע ולא מדובר בכבישים ראשיים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

רציתי לקבל את עצתכם:

נסעתי לאיזה שהו מקום, והתברברתי ובסוף נכנסתי לישוב דתי שמחוץ לשער היה רשום בסגנון:

"איסור נסיעה בשבתות וחגים. מצולם 24/7. העבריין ייענש.

איך שראיתי את הפרצופים והידיים והמבטים, הבנתי שעדיף לא להמשיך, ועשיתי פרסה ונסעתי משם.

מה החוק אומר לגבי זה?

באמת יש עונש על כזה דבר או שזה נטו להפחדה?

תודה

זה לא שיש עונש על נסיעה ברחובות שנסגרו בשבת, פשוט בדרך כלל יש תמרור של כביש סגור (401) מלווה בשלט שהתוקף של התמרור הוא בשבתות וחגים לפני אותו רחוב ועל זה כן אפשר לקבל קנס כך (אם לא היה תמרור 401 מוצב או כל תמרור אחר האוסר כניסה והיה רק שלט שרשום שאסור להיכנס בשבתותו חגים אזי אין סיבה לקנס) . את ההחלטה איזה רחובות לסגור ואיזה להשאיר פתוחים מקבלים ברשות המקומית עצמה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר מקרה בו ניתן קנס בשל מעבר כזה.

אני גר ביישוב בעל צבין דתי (יש תושבים חילונים, אבל יש הסכמה שלא נוסעים ביישוב בשבת ולא מחללים שבת בפרהסיה) השערים לא נעולים בשל העובדה שבמקרים של פיקוח נפש יש צורך לצאת/להכנס בלי לבזבז זמן.

כניסה לישוב בו התנועה אסורה בשבת מסוכנת בדיוק כמו כניסה לא מודעת לצומת באור אדום. מכיון שהכל יודעים שלא נוסעים בישוב בשבת, הכביש הופך למדרחוב ונותנים לילדים הקטנים להסתובב ללא השגחה. כלי רכב הנוסעים לצרכי בטחון/הצלה עושים זאת במשנה זהירות.

במקרה שאנשים נכנסים בשגגה לישוב בנסיעה מסבירים להם בצורה יפה שזה לא נהוג.

צריך ללמוד לכבד האחד את השני, וזה לא חייב להיות בגלל קנס זה או אחר.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1741 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...