Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גם זמני הגיע - לימודים , מגורים , עבודה אשמח לייעוץ

HellCat
שימו לב! השרשור הזה בן 1728 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה על התשובות חברים , בדקתי ויש גם מסלול של הנדסאי בניין ב"אפקה" לכן אולי רופין פחות רלוונטי?

בהתחלה חשבתי על לימודי ערב , אבל החלטתי על לימודי בוקר בישביל לסיים עם הלימודים מהר יותר ולא למשוך אותם ל3 שנים ובמהלך אותן השנים גם לעבוד במשרת סטונדנט שלא ארוויח בה הרבה יותר משאצליח בלימודי בוקר .

רמת חיים הגיוני בישבילי היא כזאת שלא אצטרך להגיע למצב של סטודנט תפרן .... בכ"מ ארצה שיהיה לי רכב (כרגע יש לי קופרה 2016 שאותה אני מוכר בדיוק מהסיבה שחבל להחזיק אותה ולא להשתמש) .

לחלופין יש אופציה של להישאר עוד שנתיים בצפון לגור אצל ההורים וללמוד למשל בתל חי , אבל אני כבר רוצה לצאת מהבית לכן פתחתי את השרשור הזה .

בתור בוגר טרי, הייתי רוצה לספר לך על החוויה שלי:

לפני הצבא, למדתי לתעודה הנדסאי מכטרוניקה (של משרד החינוך ולא של מהט/משרד הכלכלה). לאחר הצבא למדתי הנדסת חשמל במכללה (בעקבות הפטור של הנדסאי).

אז כמה הערות:

1. פטור מפסיכומטרי בעקבות הנדסאי משתנה בין מכללות שונות. כשהתחלתי להתעניין לקבלת הפטור הייתי צריך להציג ממוצע של 80-85 (בהתאם למכללות).

2. אני מרגיש שיצאתי עם יותר כלים בלימודי הנדסה לעומת הנדסאי: מלמדים את המקצוע בצעדים קטנים, אך נכנסים לעומקים גבוהים יותר.

3. אם אתה תרצה להיות עצמאי, קח בחשבון את תקופת המבחנים שתצטרך לחתוך בכמות העבודה. אני עבדתי במשך כל התואר בין 0.5-0.75 משרה (בהתאם לכמות הקורסים שלקחתי בסמסטר). אמנם אני רחוק להיות מצטיין, אך הצלחתי לסיים את התואר (בנוסף אני מכלכל את עצמי ולא גר את ההורים ויש ברשותי רכב על שמי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

האמת שאבא שלי מהנדס בניין ובעבר גם היה עצמאי בתחום , נראה סה"כ מעניין כרגע הוא עובד בתור מפקח בניה במחוז צפון .

זה באמת עד כדי כך קשה? ההבדל בין מכללה לאוניברסיטה באמת קיצוני? והאם בסוף הלימודים יש הבדל בין מי שלמד במכללה לבין מישהו שלמד באוניברסיטה?

האם לדעתך כדאי לי להישאר עוד שנה בבית ולהתמקד כרגע בפסיכומטרי ומתמטיקה? ממה להתחיל קודם?

הפחד שלי בדרך הזאת הוא שבסוף אשאר בלי כלום , מכיוון שכולם מאוד מפחידים אותי עם לימודים אקדמאים וכמה הם קשים .... ובמקרה שנגיד אתקבל למסלול מהנדס ובשנה הראשונה או השניה אכשל , מה אז? אשאר בלי כלום? לכן חשבתי קודם כל שיהיה לי לפחות הנדסאי ביד

נראה לי שאתה צריך לנהל שיחה רצינית עם אבא. הוא גם מכיר טוב את המקצוע שאתה בוחר, וכנראה גם מכיר את היכולות שלך יותר טוב מכולנו.

אוניברסיטה מול מכללה, ממה ששמעתי כן יש הבדל גם בהנדסת בניין בין מקומות הלימודים, אבל תשאל את אבא מה הוא חושב.

אני מציע שתתחיל במעבר למתמטיקה 5 וגם פיזיקה 5. היכולות שלך כנראה שונות ממה שהן היו בכיתה ט'. אם אתה חושב שעכשיו זה יהיה לך קשה אז מסלול מהנדס הוא כנראה לא בשבילך. אפשרות נוספת היא מכינה שתחליף את הבגרויות.

אם תכשל לאחר שהתקבלת עדיין יהיו לך הבגרויות המשופרות והציונים בקורסים שיחשבו לך במעבר למסלול יותר מתאים.

אבל אם מהנדס בניין זה מה שאתה רוצה לעשות, תהיה מכוון מטרה. ממה שתיארת זו תהיה קריעת ת*ת רצינית, אבל אם זה מה שאתה רוצה, זה המחיר. סיום הנדסאי כ"קיצור דרך" נראה לי יותר "הארכת דרך".

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אפשר לשאול , איפה למדת? באיזה עבודה עבדתה במהלך התואר?

אז אתה ממליץ ללכת על הכיוון של לעשות כרגע פסיכומטרי והשלמת בגרות במתמטיקה?

למדתי בסמי שמעון בב"ש. כשהשתחררתי, בשנה הראשונה עבדתי בתחנת דלק בשביל עבודה מעודפת, לאחר מכן עבדתי במפעל בתוך העיר בתור מבקר איכות.

אני ממליץ ללמוד הנדסה ישר ולא ללמוד הנדסאי מ-2 סיבות עיקריות:

1. ללמוד שנתיים בשביל שאולי להתחיל ללמוד (מסלול הנדסאי) לדעתי זה בזבוז זמן והלימודים האלו יתנו לך הרגשה שאתה יודע הכל עוד מלימודי הנדסאי.

2. עדיף להשקיע שנה בהשלמת בגרויות ופסיכומטרי או לעשות מכינה של שנה, המצב הזה יתן לך אפשרות אולי קצת לעבוד תוך כדי הלימודים וגם לדעתי זה פחות זמן.

קח בחשבון שלימודי הנדסה הם לא לימודים שבאים ברגל, לא תמיד החומר מובן ואתה צריך לפתוח את הראש בשביל לעבור את הקורסים הפחות מעניינים בתואר.

עצה הכי טובה שאני יכול להגיד לך היא בדיוק כמו ההודעה הראשונה: תעבור לנגב ותלמד. חיי הסטודנטים בשכונות הישנות הם ממש כפיות. אתה גר עם סטודנטים, יש עסקים מקומיים (מבילויים ועד לחנויות שמותאמות לסטודנטים), קניון במרחק נסיעה של קו אוטובוס אחד (במקרה הכי גרוע). בקיצור, ממליץ בחום אם אתה רוצה לפרוש כנפים ולגור מחוץ לקן של ההורים.

עריכה אחרונה על ידי gbguy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אפשר לשאול , איפה למדת? באיזה עבודה עבדתה במהלך התואר?

אז אתה ממליץ ללכת על הכיוון של לעשות כרגע פסיכומטרי והשלמת בגרות במתמטיקה?

מצטער על הדאבל, אבל פות"ש שלח לי ה"פ והתיבה שלו סגורה.

לכן אם אתה רוצה שאני אחזיר לך תשובה, תפנה בבקשה קצת מקום בתיבה. תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

מצטער על ההקפצה

בהמשך לפוסט - נרשמתי למכינה בסמי שמעון ואמור להתחיל בסוף ספטמבר , אשמח לעזרה מבעלי ניסיון בחישוב הוצאות חודשיות .

עלות הלימודים היא כ 11 אש"ח לשנה , שכירות דירה כ2K ועוד הרכב יעלה לי בערך 1200 ש"ח בחודש ז"א 4K בחודש סה"כ? האם אני מפספס משהו?

מבעלי ניסיון ואנשים שגרים באיזור - האם יש עבודות לסטודנטים באיזור ב"ש?לדעתכם יהיה לי זמן לעבוד בזמן התואר?

מילגות זה דבר ריאלי לקבל?

תודה רבה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכרחת מזון, ביגוד, חומרי לימודים, מיסי עיריה, חשמל, מים, תקשורת (טלפון, אינטרנט, טלויזיה, בילויים וכו') - לדעתי עוד 2-3 אש"ח בחודש (אבל אין לי מושג מה מיסי העיריה במקום בו תגור). וכמובן אין ספור בלתמ"ים.

בני הצעיר עומד להתחיל למוד בצפת - אני מביא בחשבון עלויות של 6000 ש"ח בחודש לפני הפתעות. ובצפת הדיור יחסית זול (2000 ש"ח לחודש כולל ארנונה, חיבורי תקשורת ומים, אבל לא חשמל).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכרחת מזון, ביגוד, חומרי לימודים, מיסי עיריה, חשמל, מים, תקשורת (טלפון, אינטרנט, טלויזיה, בילויים וכו') - לדעתי עוד 2-3 אש"ח בחודש (אבל אין לי מושג מה מיסי העיריה במקום בו תגור). וכמובן אין ספור בלתמ"ים.

בני הצעיר עומד להתחיל למוד בצפת - אני מביא בחשבון עלויות של 6000 ש"ח בחודש לפני הפתעות. ובצפת הדיור יחסית זול (2000 ש"ח לחודש כולל ארנונה, חיבורי תקשורת ומים, אבל לא חשמל).

וואלה זה קטע , אני צפתי לכן אם יהיו שאלות אשמח לעזור :)

וואו 6 אש"ח זה מטורף !!! איך מסתדרים עם הוצאות כאלה ועוד ל5 שנים קדימה ?!

יש לי חסכונות , אבל בחישוב כזה הם ייגמרו ממש מהר .

בב"ש אפשר לסגור ב2000 את כל הוצאות הדיור (בדירת שותפים) כולל קניות בסופר, אם לא מתפזרים.

כן אני ראיתי , ב"ש מעולה בקטע של המחירי דיור . אבל אני לא רוצה שותפים לפחות לא בשנת הלימודים הראשונה - לכן אצטרך לשלם קצת יותר ולהבין מה הכיוון שלי בקטע הזה . יש גם אופציה שחבר מהאיזור גם ייכנס ללימודים ואז אולי נשכור דירה ביחד .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחשיב פשוט: 1000 ש"ח שכ"ל, 2000-2500 ש"ח שכ"ד + הוצאות (יצטמצם אם יסתדר עם שותפים, אבל עדיין לא פגש את חבריו ללימודים) ואז עוד 1000-2000 ש"ח הוצאות שונות ומשונות - מזון, תחבורה, ציוד ללימודים וכו'. סה"כ 5000-6000 ש"ח לחודש. יתכן שאני מגזים, אבל לא בהרבה.

למזלו אני מסוגל לעמוד בהוצאות האלה. עם האחים שלו היה לי יותר קל כיוון שגרו בבית (אנחנו חיפאים ולמדו בטכניון), חוץ משנה אחת שבה אחד מהם גר עם החברה במעונות הסטודנטים וזה עלה 800 ש"ח לחודש. אבל בצפת אין מעונות (או, יותר נכון, יש מעונות שכנראה אינם ראויים), ושכר הדירה המקובל ליחידת דיור ליחד הוא סביב 2000 ש"ח לחודש. דרך אגב, הבן הבכור גר כעת עם בת זוגו במעונת של אוניברסיטת ת"א - ועד כמה שהבנתי גם הם עולים סביב 2000 ש"ח לחודש, אבל לזוג.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאתה מסתכל על זה מנקודת מבט של בן אדם עובד ללא לימודים.

* שותף אחד לפחות זו אחלה דרך לחסוך המון כסף. כל סכום חודשי שאתה חוסך או מוציא מוכפל בשנות הלימודים שלך, אל תשכח...

* אוטו זה סבבה. עכשיו תחשוב על למכור אותו, לקנות חופשי שנתי (1500 בערך לשנה שלמה) ולחפש דירה במרחק סביר מבחינת תח"צ. אתה תחסוך עשרות אלפי שקלים, דאגות לרכב, זמני טיפולים ומציאת חניה.

בסוף התואר כשאתה יותר חופשי תקנה שוב.

* אוכל, הוצאות שונות, כביסה...כל זה לוקח כסף וזמן. הייתי אומר לפחות 1,000 ש"ח בשביל החישוב.

* אל תבנה על מלגות ותגיד "יהיה בסדר, מקסימום נעשה X אם לא יהיו". אתה לא רוצה להיתקע בשנה שניה או שלישית ללא יכולת מימון השנה הבאה.

* אלא אם יש לך עבודת שמירה בלובי נטוש בערב או שאתה עילוי, קשה מאוד לעבוד כשיש לך שבוע מלא. לכן אתה צריך (לדעתי, כן?) לנסות לחסוך במה שאפשר, גם אם זה נראה לך כמו ירידה ברמת החיים (כמובן שזה כך, בגלל מטרה מסויימת שלך).

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער על ההקפצה

בהמשך לפוסט - נרשמתי למכינה בסמי שמעון ואמור להתחיל בסוף ספטמבר , אשמח לעזרה מבעלי ניסיון בחישוב הוצאות חודשיות .

כל כך מהר ויתרת לעצמך?

לדעתי אם החלטת ללכת על מכינה של סמי לפחות תוודא שהמכינה הזאת שווה משהו מחוץ לכותלי המכללה ככה שאם תחליט לעשות חישוב מסלול מחדש לא תמצא את עצמך מתחיל מאפס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחשיב פשוט: 1000 ש"ח שכ"ל, 2000-2500 ש"ח שכ"ד + הוצאות (יצטמצם אם יסתדר עם שותפים, אבל עדיין לא פגש את חבריו ללימודים) ואז עוד 1000-2000 ש"ח הוצאות שונות ומשונות - מזון, תחבורה, ציוד ללימודים וכו'. סה"כ 5000-6000 ש"ח לחודש. יתכן שאני מגזים, אבל לא בהרבה.

למזלו אני מסוגל לעמוד בהוצאות האלה. עם האחים שלו היה לי יותר קל כיוון שגרו בבית (אנחנו חיפאים ולמדו בטכניון), חוץ משנה אחת שבה אחד מהם גר עם החברה במעונות הסטודנטים וזה עלה 800 ש"ח לחודש. אבל בצפת אין מעונות (או, יותר נכון, יש מעונות שכנראה אינם ראויים), ושכר הדירה המקובל ליחידת דיור ליחד הוא סביב 2000 ש"ח לחודש. דרך אגב, הבן הבכור גר כעת עם בת זוגו במעונת של אוניברסיטת ת"א - ועד כמה שהבנתי גם הם עולים סביב 2000 ש"ח לחודש, אבל לזוג.

אתה מגזים מעט. לא אומר כביקורת, רק כדי "להרגיע".

אנשים שגרים במרכז תל אביב לא מגיעים להוצאות של 5000 ש"ח בחודש (אבל כן לוקחים קופסאות אוכל מההורים ולא מבלים 5 פעמים בשבוע בחוץ).

עם התנהלות כלכלית חכמה, החיים בצפת יכולים להיות מאוד זולים (כמו גם בחיפה, שנהדרת לסטודנטים בהשוואה לתל אביב).

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, כולנו היינו מעדיפים שילמד בחיפה, אבל התקבל לחוג שרצה רק בצפת.

כנראה שהגזמתי במשהו באומדן ההוצאות, אבל שני הרכיבים הגדולים - שכ'"ל ושכ"ד לבדם יגיעו ל-3000-3500 ש"ח לחודש. הוסף תחבורה, חשבונות חודשיים, מזון (גם קופסאות של אמא עולות כסף), ותגלה שהאומדן שלי ריאלי לגמרי. אם ימצא שותפים לדירה זה יכול לגלח כמה מאות ש"ח מההוצאות, אבל הרושם שלי הוא שיש ביקוש עצום לשכירות - יש בצפת למעלה מ-3000 סטודנטים - ואני מעדיף לשלם קצת יותר ולא להתקע עם דירת בררה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך שכר לימוד ודיור בצפת מגיע ל-3500?

סתם תוהה.

אם תואר ראשון פחות מ-1000 שקלים לחודש.

אם תואר שני קצת יותר מ-1000 שקלים לחודש.

לגיטימי.

הנתון שאני מתקשה להבין זה שכר הדירה.

דירת יחיד? שותפים? כמה חדרים?

זה המון לשלם 2000-2500 שקלים שכירות בצפת.

זה מחיר של שותף מתוך זוג בדירה במרכז, כולל בתל אביב/רמת גן/גבעתיים.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...