Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Vag- אודי vs סקודה/סיאט

diller
שימו לב! השרשור הזה בן 1745 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתור אחד שנסע הרבה על סיאט וסקודה (לא גרסאות קופרה/vrs) ולא נסע באודי, מעניין אותי לדעת עד כמה אודי עדיפה ומצדיקה את המחיר הגבוה שלה לעומת האחיות העממיות בקבוצת vag. לא אשקר, הפרמיום קורץ, אך האם פערי הרמות ניכרים?

אני מדבר על גרסאות שהן מקבילות בעלי נפח מנוע וקצת גימור דומות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי על אוקטביה 1.0 ליטר ועל Q2 עם אותו מנוע.

ה Q ממש מורגש שזה רכב יותר איכותי, וזה לא שהאוקטביה היא דאצ'יה. היא מאוד איכותית. ה Q יותר.

אם זה שווה את ההפרש? אחרי שתקנה תגבש עמדה. אם תקנה אודי - תשכנע את עצמך שההפרש שווה. אם תקנה משהו אחר תשכנע את עצמך שההפרש לא שווה.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל: הנסיעה שקטה יותר, הדלתות מרגישות כבדות יותר, בדגמים מאובזרים יש ריפודי עור ועוד הרבה שינויים קטנים שגורמים לרכב להרגיש יותר פרמיום.

האם Audi מצדיקה את המחיר הגבוה שלה? כל קונה יחשוב אחרת.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי בחו"ל לא מעט קילומטרים(יותר נכון מיילים) בקטוגריית ההאצ'בק המשפחתית על כמעט על כולה במשפחה - לאון,גולף וA3.

מבחינת איכות מרגישים קצת הבדל בין כולן, לדוגמא בלאון נהגתי באירלנד ולא טרחו אפילו להעביר בה אפילו את המתג פתיחת לתא המנוע לצד הנהג(הוא פשוט נשאר בצד שמאל כמו ברכב עם הגה מצד שמאל) וללא ספק מה שהנוסע צריך זה מתג פתיחת תא מנוע בהישג יד.

בגולף התחושה של המתגים ואיכות החומרים מרגישה טיפה עדיפה, ובאופן כללי איכות החומרים קצת מעודנת יותר - כאילו מישהו חשב קצת יותר על ההנדסת אנוש אם כי עדיין המון רכיבים הן חולקות בינהן.

באאודי מרגיש שהרבה פחות התקמצנו באיכות החלקים, ובניגוד ל2 האחרות לא מרגישים שיש הרבה חלקים שהן חלוקות מבחינת הסלון של הרכב - בנוסף יותר אופציות לכיוון של המושב בחלק מרמות הגימור(כמו לדוגמא להאריך או לקצר את המסעד של הרגליים) ומערכת הMMI שלדעתי היא אחד הדברים הכי נוחים שיצא לי לתפעל - דומה מאוד למערכת של מאזדה אבל מצליחה להיות משמעותית נוחה יותר ואפילו פתחי האוורר של המזגן נוחים לתפעול.

לשאלה האם שווה לשלם מעבר לסיאט או הגולף? לא בטוח - ההפרשים גדולים נורא ולמרות שזה לא מרגיש אותו רכב עדיין יש הבדל גדול במחיר, אולי במדינות אחרות ההבדל קטן יותר וההחלטה קלה יותר.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שעולים בגימור מגלים את ההבדל בניהם, אבל אם תיקח האודי A1, סיאט איביזה ופולו כולן ברמת גימור בסיסית תגלה שההבדל לא כזה גדול.

כל הפנים אותו אחד, כשבאודי יכול להיות שלכיוון הרגליים הפלסטיקה עדינה יותר ובשאר המכוניות קשיחה.

מנגד, יש גם A1 מאובזרת על גג עם מנוע 1.0 במחיר של 160K, במחיר הזה יש לך לאון 2.0 חדשה מהסוכנות. תעשה חושבים ותראה מה שווה לך יותר.

להגיד יש לי האודי, או להגיד קניתי רכב משתלם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור מישהו ש"ירד" מאאודי A3 לסיאט לאון, אני יכול להגיד שבסיאט הפלסטיקים מאוד זולים ושבריריים, ולא רק הם, מרגיש שהאוטו בנוי לא לטווח ארוך.

באאודי שהיתה יחסית ישנה לסיאט, לא היו רעשים בשום פלסטיק וכל היה מאוד סולידי ומוצק.

אם תרצה אנולוגיה, כמו להשוות בין ספה ב3 אלף וספה ב8 אלף שקל בחינת האיכות הפנימית.

כל השאר מאוד דומה. שמתי לב שהגה כוח באאודי יותר טוב במהירות גבוהות. בסיאט, יש הרגשה שהוא מנותק מהכביש מדי פעם.

סיאט לדעתי עסקה טובה מאוד, הרכב מגיע עם כל התוספות במחיר שפוי, החסרון המהותי היחיד זה האיכות בפנים.

בזמן האחרון המצב של הפלסטיקים בסיאט שלי החמיר עד כדי כך שאני שוקל לעשות איטום אוקסטי.

חוץ מזה, ההגה של לאון איכותי, יפה, וספורטיבי בתמונות, עד שנוגעים בו. לא יודע מה זה העור הזה שהם משתמשים בו בהגה, מרגיש לי כמו עור של עוף מהסופר. באאודי ההגה יותר נוח והעור נורמלי כמו שצריך להיות.

עריכה אחרונה על ידי Alf3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הבדל בכוח, זה אותו מנוע 1.8, אותו גיר. ההבדל היחיד בעיניין הזה הוא תגובת הפדל גז שונה, היא יותר רגישה באאודי.

הרשרושים בפלסטיקים התחילו אחרי חצי שנה ואחרי שנה וחצי החמירו למצב הנוכחי.

פחות או יותר אחרי זמן זה התחילו רעשים מהגיר, אבל זה היה גם ברכב הקודם וזה לא משפיע על נסיעה.

חוץ מזה לאון FR רכב ספורטיבי, וA3 רכב משפחתי. אז הבולמים בסיאט יותר קשים ויש ברקסים גדולים יותר, הנמכה וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהניסיון שלי על שלל רכבי הקונצרן(בהקשר של הרגשת היוקרה) - סיאט

בעיני סקודה מציעה היום את החבילה הטובה ביותר. הרכבים שלה מרגישים הרבה יותר טוב מסיאט, וקצת פחות טוב מVW, אבל מתומחרים קרוב יותר לסיאט מאשר לVW.

יחידות ההנעה מרגישות אותו הדבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1745 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...