Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אימפלה 2005 - מזגן בצד נוסע יותר קר משמעותית מצד נהג

yonisi
שימו לב! השרשור הזה בן 1738 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

המצב כרגע ברכב הוא שהמזגן בצד הנוסע מקרר הרבה יותר טוב מהצד של הנהג. כמות האויר שיוצאת נראית זהה לפי תחושה אבל האויר פחות קר.

המדידה של זרימת אויר בוצעה כשפתחי המזגן של הדשבורד מפורקים, ז"א שאין קשר לפתחים או משהו כזה.

דברים שבוצעו עד עכשיו:

אני ואחי פתחנו את הדשבורד הקדמי לפני שלושה שבועות בשאיפה למצוא איזושהי חסימה שמפריעה לאויר לעבור (בהתחלה היה נדמה כאילו יוצא גם פחות אויר), אך נוכחנו שהאויר זורם אותו דבר כמו הצד התקין. בנסיון להבין איפה הבעיה הסקנו שככל הנראה היחידה של הבקרה הלכה או שאינה תקינה וגורמת לפחות קור בצד הנהג (יש "פס" כיוון נפרד לכל צד בפאנל).

פאנל נוסף הוזמן מארה"ב בעקבות זאת, לא חדש אבל משומש תקין. הרכבנו אותו היום במקום הישן, אך הבעיה לא נפתרה.

בעיות ידועות (רכב ישן בכל זאת):

יש חור זעיר זעיר במעבה מזגן שהגז בורח דרכו לאט לאט, ממש לאט, ז"א שאני ממלא גז בערך פעם בשנתיים לקראת הקיץ. זה התחיל לפני שנתיים והשנה מילאתי גז פעם שניה.

עוד משהו - שמנו יד על צינור המזגן העבה שאמור להיות קר מאוד ואחי אומר שנראה לו שהצינור לא מספיק קר גם כשהרכב מונע הרבה זמן עם מזגן עובד. אצלו ברכב בדקנו (מונדיאו 2010) ואכן הצינור הופך קר מאוד יחסית תוך דקה.

ועדיין, תקנו אותי אם אני טועה, מחסור בגז היה אמור לגרום לחוסר קירור בכל הפתחים, בעוד שכאן המצב הוא שצד הנוסע מקרר תקין וטוב, צד הנהג חלש. האן יכול להיות שיש צינורות נפרדים או משהו כזה?

יש למישהו כיוון?

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי מקס תודה רבה! אני אמלא גז שוב ואעקוב לראות אם איכשהו בורח מהר יותר ממה שהיה עד עכשיו. מצד שני אם גז היה בורח בקצב מהיר, אז הגיוני שהיה מתרוקן די מהר ואז גם כל הפתחים היו חמים, אז אולי לא מילאו מספיק בפעם האחרונה שמילאתי לפני חודשיים :? אבדוק את הענין. תודה!

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אכן היה מחסור רציני של גז, ונראה כשמילאו לי לפני חודשיים לא מילאו כמו שצריך, כי אחרי שמילאתי במוצ"ש שעבר אצל החבר שמטפל לי ברכב (יש לו בלון עם שעונים בבית) המזגן חזר לקרר בצורה לא נורמלית, הרבה יותר טוב מאשר אחרי שמילאו לי אז במוסך. בקיצור בשבוע האחרון הייתי באילת, המזגן קירר מצוין על חצי כוח מפוח, ממש כמו שהיה כשקניתי אותה.

מקס תודה רבה רבה על האבחון הזריז, בלי זה הייתי מתבשל באילת הלוהטת :)

עכשיו לסיפור הבא - חיישן קראנק דפוק (P0336), כבר הגיע מחו"ל אקח אותו בשאיפה השבוע למוסך כי צריך לפרק פולי כדי להחליף.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח נו לך הכל נראה קל כשאתה מכיר בעל פה :p

תודה לגבי המחזיר שמן והבורג, אבקש שיחליפו גם על הדרך.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זוכר בדיוק אבל אני חושב שדי מזמן (עד לפני כ 10 חודשים הרכב במשך 5 שנים בקושי נסע, עשה כ 15K ב 5 שנים), אבל לפני 4-5 חודשים הוחלף הפולי עצמו (נשבר, מזל שהיה לי אחד במצב כמעט חדש מאימפלה שהייתה של אבא שלי אז שילמתי רק על העבודה 300 ש"ח) ובדקנו את הרצועה אז והיא נראתה די טוב אז לא החלפנו. אני מניח שעדיף להחליף בכל מקרה? כי מאמין שיש לה כבר כמה שנים טובות.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוחלפו שני חיישני הקראנק אתמול (יש אחד על הפולי עצמו והשני קצת מעליו ממה שהבנתי), היום נסעתי עם הרכב לעבודה. הוא מניע חלק (אחרי לא מעט זמן שההנעות היו קשות או לא חלקות לגמריי, חשבתי שאולי זה טבעי לגיל הרכב אבל מסתבר שלא) ונוסע חלק לגמרי. אחרי שהתרגלתי לבעיות מהחיישן בשבועיים שלושה האחרונים, זה מרגיש פתאום מוזר :)

לצערי לא הסתדר להחליף מחזיר שמן (לא הייתי בזמן ההחלפה, וזה לא הבחור הרגיל שמטפל לי ברכב שעשה את העבודה), והרצועה נבדקה והיא במצב טוב, אז יכול להיות שהחלפתי מתישהו ואני לא זוכר, כי גם אז לפני כמה חודשים כשהוחלף הפולי עצמו אני זוכר שבדקנו את הרצועה והיא נראתה חדשה יחסית.

יאללה עכשיו לסיפור הבא - הדשבורד הקדמי נשבר סופית עקב הפירוק הנוסף שלי ושל אחי כשהחלפנו את יחידת הבקרה של המזגן (שלא לצורך :( למרות שבכל מקרה סדרנו באותה הזדמנות את יחידת הקליטה של כפתור ההגה הסיני והזול שהזמנתי למערכת אנדרואיד, אז זה לא היה לגמרי לחינם). המצב כרגע הוא שהדשבורד הקדמי יושב מצד הנוסע ועד ללוח השעונים פחות או יותר רציף (יש סדק בצד הנוסע אבל לא נורא) וזהו, כל לוח השעונים חשוף כשגם פתח המזגן של צד נהג מוחזק בקושי ע"י שארית פלסטיק ונופל לפעמים. אין לי ברירה אלא להחליף.

יש מישהו שאני מכיר (בדואי פה, בעלים של מכון שטיפה) שמחזיק 4 אימפלות ישנות ויש לו דשבורד כזה, אומר שהוא במצב טוב (לא ראיתי עדיין) ורוצה 700 ש"ח... מניח שאני יכול להוריד אותו ל 550-600. זה מחיר סביר, לא?

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1738 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...