Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תחקיר עיתונאי: פורד מכרה גיר תקול ביודעין; התעלמה מאזהרות מהנדסים ותלונות לקוחות

Keyser
שימו לב! השרשור הזה בן 1718 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תחקיר עיתונאי של Detroit Free Press חושף כי היצרנית ידעה על כשלי הגיר, אך המשיכה למכור אותו בדגמי הפיאסטה והפוקוס. העניין הובא בפני הנהלת החברה ע"י מהנדסים ועורכי דין, אך זו בחרה להתעלם מהתקלות, חלק מהן - כמו האצה פתאומית - אף מהוות סיכון בטיחותי.

באוסטרליה, שילמה החברה 7 מליון דולר (ארה"ב) לאחר שהואשמה ביחס קלוקל ללקוחות שהתלוננו על הגיר.

להמשך קריאה:

כאן

וכאן

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם פולקסווגן מוכרים גיר תקול.

יצרני הרכב מחוייבים לעמוד בדרישות מוגזמות של זיהום אוויר אחרת הם יקבלו קנס.

הקנס יותר גבוה מ 7 מיליון אז עדיף להם לשלם 7 מיליון אחרי משפטים מאשר למכור רכבים שלא עומדים בדרישות זיהום האוויר.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם ראשונה עם הפינטו, ניסו לחסוך ובסוף שילמו יותר.

פעם שנייה עם האקספלורר - שהם ידעו מההתחלה שהוא נוטה להתהפכויות לפני שהוא יצא לשוק ובכל זאת החליטו להוציא אותו ושוב בסוף זה עלה להם יותר

פעם שלישית עם תיבות ההילוכים האלה.

מה נסגר איתם? למה לא יורד להם האסימון והם חוזרים על אותן טעויות פעם אחר פעם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה של האקספלורר לדעתי זה היה קשור לצמיגי פיירסטון שנטו להתפוצץ או להיקרע וגרמו להתהפכויות.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה את הקטע של ההיפרדות מהסולייה, אבל זו הייתה רק סיבה חלקית, השאר נבע מחוסר היציבות של הפלטפורמה עליה האקספלורר מבוסס, ששירתה בזמנו גם את הפורד ריינג'ר והפורד ברונקו 2 שאותו האקספלורר החליף , שנטה להתהפך בצורה קיצונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם ראשונה עם הפינטו, ניסו לחסוך ובסוף שילמו יותר.

פעם שנייה עם האקספלורר - שהם ידעו מההתחלה שהוא נוטה להתהפכויות לפני שהוא יצא לשוק ובכל זאת החליטו להוציא אותו ושוב בסוף זה עלה להם יותר

פעם שלישית עם תיבות ההילוכים האלה.

מה נסגר איתם? למה לא יורד להם האסימון והם חוזרים על אותן טעויות פעם אחר פעם?

מי שלא מכיר את הסיפור של הפינטו.

פורד עשו חישוב שיותר זול להם לשלם למשפחות של ההרוגים מתאונות של הפינטו מאשר לתקן את כל הרכבים.

כל ה"ג'יפים" שנמכרו עד לפני 10 שנים לא עמדו בשום תקן והיו מסוכנים לנהיגה.

המערכות האלקטרוניות שיש היום משאירות את ה"ג'יפים" על הכביש.

אף יצרן לא היה מוכן שלא יהיה לו "ג'יפ", כולם מכרו רכבים מסוכנים.

בארה"ב ה"ג'יפים" נמכרים כמשאית עם תקנים מקלים, לפי תקן של מכונית אי אפשר למכור אותם.

יש גם את החגורות האוטומטיות של שנות ה 90 שהיצרנים ידעו שהציבור לא סוגר את החלק התחתון ובמצב כזה החגורה מורידה את הראש.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם פולקסווגן מוכרים גיר תקול.

יצרני הרכב מחוייבים לעמוד בדרישות מוגזמות של זיהום אוויר אחרת הם יקבלו קנס.

הקנס יותר גבוה מ 7 מיליון אז עדיף להם לשלם 7 מיליון אחרי משפטים מאשר למכור רכבים שלא עומדים בדרישות זיהום האוויר.

קצת נסחפת עם ההשוואה ל DQ200 של VAG .

לשמחת כולנו לא ארעו אירועי נזק פיזי לנוהגים במכוניות VAG של כמו במקרה של הגיר של פורד ( או מי ישצר להם אותו) התחקיר ברור בתאור הבעיות

The problem stems from the PowerShift six-speed automatic transmission. Many of the transmissions had

.issues randomly slipping out of gear at speed, sputtering, and sudden acceleration

VAG לא מלאכים , אבל ממש לא ברמה של פורד.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת נסחפת עם ההשוואה ל DQ200 של VAG .

.

DSG עדיין לא עובדים, חבר לעבודה החליף פעמיים מצמד בגולף בת 3, אז פורד מתעלמים מזה ופולקסווגן מחליפים ללקוחות מצמדים בלי הפסקה.

אני רואה ששכחת את דיזלגייט.

אין לפולקסווגן תיקון ממשי לדיזלגייט או ל DSG.

התיכנון נועד לרמות את נתוני צריכת הדלק בשביל לא לקבל קנס, פולקסווגן יודעים בדיוק מה הם מוכרים- מוצרים שלא עובדים.

מה שמזכיר לי שקראתי את זה אתמול.

לממשלת קטאר יש 14.6% ממניות פולקסווגן והם חיפשו עכשיו איפה לייצר את הדגמים החדשים אז קטאר נחלצה לעזרתו של ארדואן והם ייצרו את הרכבים החדשים בטורקיה במקום במדינה שנמצאת באיחוד האירופאי, דבר שיעלה להם יותר.

https://www.carscoops.com/2019/07/vw-awards-turkey-new-multi-brand-factory-after-strong-lobbying-from-shareholder-qatar/

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DSG התיכנון נועד לרמות את נתוני צריכת הדלק בשביל לא לקבל קנס, פולקסווגן יודעים בדיוק מה הם מוכרים- מוצרים שלא עובדים.

בדיוק.

פשיטת רגל מוסרית של החבר'ה מוולפסבורג.

אף פעם לא היו שיא האמינות אבל לפחות בשנות התשעים יצאו להם מוצרים מוצלחים בלי לדפוק אף אחד ביודעין.

אני לא יודע עד כמה אפשר לייחס כוונות זדון לפורד במקרה הספציפי הזה של הגיר, אני עדיין מחכה למחקר מעמיק.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין איך גיר גורם להאצה פתאומית,מישהו יכול להסביר?

בכתבה השניה יש בחור שטוען שהוא היה בעצירה מוחלטת ופתאום האיץ,איך זה קשור לגיר?

בנוסף אל תחשבו שזו הפעם הראשונה שיצרן מוכר רכבים דפוקים ביודעין,וואג מוכרים גירים דפוקים כבר 11 שנה.

מאמין שאם יחקרו כל יצרן יגלו שהם מכרו מכוניות דפוקות ביודעין פשוט היה להם יותר קל לתקן אותם אחר כך אם בכלל.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש קטע כזה בגיר רובוטי, שלפעמים בהורדת הילוך תוך כדי האטה או גלישה לרמזור, המצמד מתחבר יחד עם איזו תוספת גז, מה שגורם להאצה רגעית ולא צפויה. נתקלתי בזה פפה ושם בפורדים כשהגיר ממש קר בתחילת נסיעה.

בין זה לבין האצה פתאומית אחרי עצירה מוחלטת - משהו בין דימיון פעיל מדי לבין סיפורי מעשיות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה גז ביניים,מכיר את הרכב מקרוב.

זו הייתה שאלה סמי רטורית,אין סיכוי שגיר גורם להאצת הרכב.

מישהו פה עשה עבודה עיתונאית רשלנית.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ז

מישהו פה עשה עבודה עיתונאית רשלנית.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

קוראים לזה עבודה עיתונאית, חייבים לערבב בין אמת לדברים לא קשורים. :-)

המאמר הראשון דווקא מושקע ומפורט, לקחתי את הזמן וקראתי.

בקיצור נמרץ, דעתי בעניין אם נניח לרגע שמה שכתוב שם נכון בנוגע להתכתבויות פנימיות -

היו חששות בנוגע לגיר במהלך הפיתוח, אבל אני לא רואה פה שום דבר מעבר לחששות הרגילים שמעלים מהנדסים

תוך כדי פיתוח של כל מוצר שהוא ביקום. טעות בתכנון - בוודאי, טעות בקבלת החלטות - כמובן, כוונת זדון? ממש לא.

רוב הכתבה מתייחסת לאופן הטיפול של פורד וההתנהלות שלה מול הסוכנויות. איך שהוא, ממה שאני קורא שם,

היחס שלו זכינו בארץ היה הרבה יותר מוצלח, אז כנראה שזה מאוד משתנה ממדינה למדינה.

אחד הדברים המעניינים שם (שוב, בהנחה שמה שכתוב שם 100% נכון) הוא שפורד הגיעו למסקנה באיזה שהוא שלב

שהגיר לא ניתן לתיקון, יענו תקול מיסודו, ומכיוון שלא היה בתכנון גרסה משופרת לגיר רובוטי

(עם העלייה של הגיר הזה לכביש, כבר עבדו על הגיר הפלטנרי שיחליף את השיקוץ), ניסו להסתפק/להסתדר עם עדכוני מחשב.

זה לגמרי מבוי סתום מבחינת היצרן, הידיעה שהחלפת גיר לא תעזור (והחלפה לפלנטרי בלתי אפשרית מבחינה טכנית בעלות סבירה).

= = = = =

לגבי רכבים מאיצים בפתאומיות מעמידה - בובע מייסעס. אחת השאלות המרכזיות -

האם התקלה הזאת היא תקלת בטיחות שגוררת אחריה תביעות של מיליונים -

זוכה לתשובה בסטטיסטיקה - אפס הרוגים כתוצאה מתקלה בגיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1718 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...