Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ג'יפון למשפחה עם שלושה ילדים בתקציב של כ-90

ojecisamen
שימו לב! השרשור הזה בן 1702 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

עקב הרחבה על המשפחה, אנחנו רוצים להחליף את ה-i20 הקטנה שלנו לג'יפון.

הדרישות ואופי השימוש יהיו כאלה-

1. צריכה להיות מסוגלת להכיל 3 כסאות ילדים/בוסטרים.

2. במהלך השבוע נסיעות עירוניות קצרות לעבודה (אם כי בעליות של הכרמל), בסופי שבוע נסיעות קצת יותר ארוכות לטיולים.

3. בטיחותית ואמינה.

4. אם אפשר גם חסכונית בדלק.

5. תקציב כ-90 אלף ש"ח (כנראה נלך על טרייד אין בחברת ליסינג).

אני לא מבין הרבה ברכבים, אבל בכמה חיפושים בגוגל קפצה לי בעיקר קיה ספורטאג'. האם מתאימה? המלצות אחרות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נמצא בהתלבטות דומה מאד (רק עם תקציב צנוע יותר ב10-15K), עם דרישות דומות (אמינות, צריכת דלק, 3 מושבי בטיחות / בוסטרים מאחור) ואני יכול לתרום לך מהתובנות שהגעתי אליהן עד כה (בעיקר מקריאה פה)

1. מיצובישי אווטלנדר. בטיחותי, הומלץ הדגם של ה7 מקומות (ואם אתה מקפל את האחוריים אתה מקבל תא מטען ענק) אבל יש גם דגם 5 מקומות זול יותר. בטיחותי, אמין אבל צריכת דלק של בערך 1 ל-10

2. הונדה CR-V. חמש מושבים, קצת קטן יותר מהאווטלנד, יכולות שטח מוגבלות מאד (לא יודע מה איתך, אבל אצלי זה מקסימום לעלות על מדרכה או לנהוג בשביל קק"ל פעם בחצי שנה). קצת יותר חסכוני בדלק (סביבות ה1 ל-12)

3. דא'ציה דאסטר החדשה. 5 מושבים. רכב בסיסי ומרגיש פחות איכותי אבל זול יותר (פלסטיקה, עיצוב פנים לא להיט, בידוד רעשים פחות טוב). הבעיה הגדולה - 3 כוכבים בלבד במבחן ריסוק. מצד שני, חסכוני מאד בדלק. כל מבחן שקראתי נתן מספר אחר. בין 16 ל-18 ק"מ לליטר (סולר).

4. אופציה נוספת שהועלתה שאינה ג'יפון אבל תתאים מאד כרכב משפחתי - טויוטה ורסו. גם חסכוני יחסי (בערך 1 ל-12.5). 7 מקומות (מקפלים את האחוריים לטובת תא מטען גדול מאד) ועם עיצוב פנים טוב מאד.

קצת קראתי על הקיה ספורטז' והניסאן קשקאי, אבל ממה שהבנתי, הן לא עדיפות על פני הרכבים הקודמים שציינתי. מצאה חן בעיני הסוזוקי קרוסאובר אבל היא קטנה יחסית, ואני צריך תא מטען גדול יותר בשביל הפעם בכמה זמן שיורדים לאילת או סתם לדחוף אופני ילדים פנימה.

אני בעיקר מתלבט בין הדאסטר למיצובישי (שאותו, אגב, אני רואה המון על הכביש באזור בו אני גר, במושבים בשרון. הרבה יותר מאת הרכבים האחרים אז לפי תאוריית הללכת אחרי העדר - הוא המוביל). דווקא הדאסטר מוצא חן בעיני מאד (הוא יפה, והוא זול מאד - אפשר לקנות חדש או כמעט חדש משנתון גבוה וצריכת הדלק שלו טובה משמעותית. חיסכון של 20-25K לאורך 100,000 הק"מ שאני מתכנן להחזיק ברכב הבא.

לא הצלחתי להבין אם הוא יתאים כרכב משפחתי. חלק מהאנשים פוסלים אותי לגמריי בגלל מבחן הריסוק ולי לא ברור עד כמה הוא פחות נוח ונעים ביחס לג'יפים האחרים שנמצאים 4-5 שנים יותר ממנו על הכביש.

עריכה אחרונה על ידי Nimrod_S
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נמצא בהתלבטות דומה מאד (רק עם תקציב צנוע יותר ב10-15K), עם דרישות דומות (אמינות, צריכת דלק, 3 מושבי בטיחות / בוסטרים מאחור) ואני יכול לתרום לך מהתובנות שהגעתי אליהן עד כה (בעיקר מקריאה פה)

1. מיצובישי אווטלנדר. בטיחותי, הומלץ הדגם של ה7 מקומות (ואם אתה מקפל את האחוריים אתה מקבל תא מטען ענק) אבל יש גם דגם 5 מקומות זול יותר. בטיחותי, אמין אבל צריכת דלק של בערך 1 ל-10

2. הונדה CR-V. חמש מושבים, קצת קטן יותר מהאווטלנד, יכולות שטח מוגבלות מאד (לא יודע מה איתך, אבל אצלי זה מקסימום לעלות על מדרכה או לנהוג בשביל קק"ל פעם בחצי שנה). קצת יותר חסכוני בדלק (סביבות ה1 ל-12)

3. דא'ציה דאסטר החדשה. 5 מושבים. רכב בסיסי ומרגיש פחות איכותי אבל זול יותר (פלסטיקה, עיצוב פנים לא להיט, בידוד רעשים פחות טוב). הבעיה הגדולה - 3 כוכבים בלבד במבחן ריסוק. מצד שני, חסכוני מאד בדלק. כל מבחן שקראתי נתן מספר אחר. בין 16 ל-18 ק"מ לליטר (סולר).

4. אופציה נוספת שהועלתה שאינה ג'יפון אבל תתאים מאד כרכב משפחתי - טויוטה ורסו. גם חסכוני יחסי (בערך 1 ל-12.5). 7 מקומות (מקפלים את האחוריים לטובת תא מטען גדול מאד) ועם עיצוב פנים טוב מאד.

קצת קראתי על הקיה ספורטז' והניסאן קשקאי, אבל ממה שהבנתי, הן לא עדיפות על פני הרכבים הקודמים שציינתי. מצאה חן בעיני הסוזוקי קרוסאובר אבל היא קטנה יחסית, ואני צריך תא מטען גדול יותר בשביל הפעם בכמה זמן שיורדים לאילת או סתם לדחוף אופני ילדים פנימה.

אני בעיקר מתלבט בין הדאסטר למיצובישי (שאותו, אגב, אני רואה המון על הכביש באזור בו אני גר, במושבים בשרון. הרבה יותר מאת הרכבים האחרים אז לפי תאוריית הללכת אחרי העדר - הוא המוביל). דווקא הדאסטר מוצא חן בעיני מאד (הוא יפה, והוא זול מאד - אפשר לקנות חדש או כמעט חדש משנתון גבוה וצריכת הדלק שלו טובה משמעותית. חיסכון של 20-25K לאורך 100,000 הק"מ שאני מתכנן להחזיק ברכב הבא.

לא הצלחתי להבין אם הוא יתאים כרכב משפחתי. חלק מהאנשים פוסלים אותי לגמריי בגלל מבחן הריסוק ולי לא ברור עד כמה הוא פחות נוח ונעים ביחס לג'יפים האחרים שנמצאים 4-5 שנים יותר ממנו על הכביש.

תודה על התגובה. מתוך סקרנות, למה לא ההונדה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה. מתוך סקרנות, למה לא ההונדה?

מבחינת מחיר, ההונדה והאווטלנדר דיי דומות. לאווטלנדר יש יותר היצע אז אני מניח שהיא תהיה קצת זולה יותר, עבור אותו שנתון וקילומטרז'.

התא מטען הגדול יותר של האווטלנדר 7 מקומות הוא בונוס לא רע עבורי. מדי פעם אני מוביל משהו שלא נכנס בקלות גם בתא מטען של סטיישן.

ההונדה קצת יותר חסכונית בדלק (וגם התא מטען שלה מכובד מאד). אני מניח שאם הייתי מוצא הונדה במחיר מציאה - הייתי הולך עליה והיא עדיפה על פני האווטלנדר 5 מקומות, עבור אותו שנתון וקילומטרז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הונדה СRV מאוד מרווחת מאחורה.

למי שלא זקוק ל 7 מקומות, אני לא רואה שום יתרון באאוטלנדר.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חברים,

עקב הרחבה על המשפחה, אנחנו רוצים להחליף את ה-i20 הקטנה שלנו לג'יפון.

הדרישות ואופי השימוש יהיו כאלה-

1. צריכה להיות מסוגלת להכיל 3 כסאות ילדים/בוסטרים.

2. במהלך השבוע נסיעות עירוניות קצרות לעבודה (אם כי בעליות של הכרמל), בסופי שבוע נסיעות קצת יותר ארוכות לטיולים.

3. בטיחותית ואמינה.

4. אם אפשר גם חסכונית בדלק.

5. תקציב כ-90 אלף ש"ח (כנראה נלך על טרייד אין בחברת ליסינג).

אני לא מבין הרבה ברכבים, אבל בכמה חיפושים בגוגל קפצה לי בעיקר קיה ספורטאג'. האם מתאימה? המלצות אחרות?

מכל מה שכתבת בדרישות הספורטאג' הכי תתאים לכם, היא נוחה אפילו עם שלושה בוסטרים מאחורה. מה גם שהעלות תחזוקה שלה לא בשמיים כמו ברכבי פנאי אחרים. תיקח בחשבון שאתה צריך רכב אמין ושעבר את כל מבחני הבטיחות. זה אחלה רכב!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יכול לצלם ספורטאז' עם שלושה בוסטרים ? תזכור שרוחב בוסטר הוא כ 44 ס''מ. אם צלמתם , נא לציין את דגמי הכסאות.

הטבלה של ידיעות אחרונות דיי טוענת הפוך:

https://images1.ynet.co.il/PicServer4/2016/06/02/7045084/app-info-mamon-cars-NEW.jpg

הספורטאז אולי בטיחותי,אמין, מסוקס ובעל חוש הומור אבל לא מתאים לצרכיך.

כמו שאייל ציין פה, דווקא הדאסטר מפתיעה פה בטבלה .

לינק לכתבה

http://m.yediot.co.il/Articles/4811277

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכן, מי שמוכן לוותר על הטרנד של הג'יפונים לטובת הפרקטיות למשפחה, יקנה במקום ספורטאז' טויוטה ורסו שמתאימה בול לכל הדרישות האחרות מלבד הג'יפון.

ומי שלא מפחד מרכב צרפתי, סיטרואן פיקאסו.

לשלושה נוסעים/ בוסטרים למיניהם אין תחליף לחלוקת השורה השניה ל 3 מושבים נפרדים ומלאים.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הונדה crv הרבה יותר מרווחת לחמישה מאשר אאוטלנדר 5 מושבים (או 7 מושבים כאשר האחורי לא בשימוש). המושב האחורי של ההונדה מכיל 3 בקלות יותר מאשר המושב האמצעי (של השלושה) של האאוטלנדר.

לגבי צריכת דלק - התשובה שהוצגה לעיל ממש לא נכונה.

המיצובישי מגיע עם גיר רציף והוא חסכוני הרבה יותר מאשר ההונדה שמגיעה עם גיר פלנטרי 5 הילוכים.

התשובות הן מניסיון שלי אישית עם שני הרכבים.

יהיה קשה למצוא הונדה במחיר אטרקטיבי. אין הרבה על הכביש והמחירונים שלהם יקרים.

אאוטלנדר יש היצע ענק וניתן למצוא עסקאות טובות.

בהצלחה.

Kia Sportage Premium 2023

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בדקתי את הסובארו פורסטר, המושב האחורי רחב וניתן להכניס לתוכו שלשה מושבי בטיחות ותא המטען גדול

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכל מה שכתבת בדרישות הספורטאג' הכי תתאים לכם, היא נוחה אפילו עם שלושה בוסטרים מאחורה. מה גם שהעלות תחזוקה שלה לא בשמיים כמו ברכבי פנאי אחרים. תיקח בחשבון שאתה צריך רכב אמין ושעבר את כל מבחני הבטיחות. זה אחלה רכב!

אתמול הלכתי לשתי סוכנויות רכב כדי להתרשם מג'יפון למשפחה עם שלושה ילדים, אחת עם בוסטר, ושניים עם מושב בטיחות.

אז אין סיכוי בעולם ששלושתם נכנסים בספסל האחורי של קיה הספורטאג'. גם אם מדובר בכסאות צרים במיוחד (ולי יש את כסאות מדגם ג'ואי, הכי צרים שיש, 41 ס"מ רוחב).

גם התא מטען של הקיה לא מרשים, יחסית לשל רכב סטיישן. על להכניס אופני ילדים + עגלה אין מה לדבר.

אולי זה אחלה רכב, ואין ספק שיש הרבה ממנו במגרשים, אבל הוא רחוק מלספק את הדרישות של משפחה עם שלושה ילדים עם כסאות בטיחות.

מההתרשמות שלי, ההונדה CRV נראתה מרווחת יחסית, אבל גם בה יכנסו 3 מושבים בקושי.

אף אחד מהג'יפונים הקטנים - ספורטז', קשקאי, VX, SX, SX4-Cross לא הרגיש לי מספיק - לא בספסל האחורי ולא בתא מטעו.

הCRV, כמו המיצובישי אווטלנדר 5 מושבים נראו לי גדולים מספיק אבל לא ענקיים.

האווטלנדר 7 מקומות והטויוטה ורסו (לא ג'יפ אבל מאד שימושי בגלל 7 מקומות ומושבים אחוריים נפרדים שזזים קדימה ואחורה) נראים לי הכי פרקטים

לא בדקתי ג'יפים יקרים יותר כמו הויטרה בגלל שיקולי מחיר.

לצערי לא היה להם דאצ'ה דאסטר מהדגם החדש להראות לי. הייתי שמח לשמוע חוות דעת מבחינת ספסל אחורי. מהסקירות הבנתי שהוא מרווח וגם עם תא מטען גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הונדה crv הרבה יותר מרווחת לחמישה מאשר אאוטלנדר 5 מושבים (או 7 מושבים כאשר האחורי לא בשימוש). המושב האחורי של ההונדה מכיל 3 בקלות יותר מאשר המושב האמצעי (של השלושה) של האאוטלנדר.

לגבי צריכת דלק - התשובה שהוצגה לעיל ממש לא נכונה.

המיצובישי מגיע עם גיר רציף והוא חסכוני הרבה יותר מאשר ההונדה שמגיעה עם גיר פלנטרי 5 הילוכים.

התשובות הן מניסיון שלי אישית עם שני הרכבים.

אתה יכול בבקשה להרחים על צריכת הדלק של ההונדה? בסקירות נאמר שהגיר פלנטי והיא חסכונית יחסית - 12.5 ק"מ לליטר (שזה 1 יותר מהאווטלנדר, שוב על פי הסקירה).

ומה עלות הטיפולים/אחזקה של הרכבים, יחסית?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין אפשר להסתכל על האאוטלנדר?

לאאוטלנדר 2.5 מושבים בספסל שורה שנייה.

לא מכיר מישהו שמכניס שם 3 מושבי בטיחות נורמליים.

2.5 זה אומר שקיימת חפיפה בין המושבים כאשר משתמשים בחגורת בטיחות האמצעית. שבו ותבדקו.

ואם יהיה מושב בטיחות בכל צד, אין גישה לשורה אחורית. אולי שיפרו את זה בדגמים הממש אחרונים, אני בספק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1702 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...