Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דאסטר דיזל חדשה 2019 עם 7K ק"מ עם תקלת "בדוק מערכת נגד זיהום"

999256
שימו לב! השרשור הזה בן 1584 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היה בבדיקה בקרסו היום - אומרים שהפיתרון זה החלפת פילטר שמן ושמן וכי המחשב הוציא הודעה : engine oil delution" - דילול שמן.

לטענתם נגרם עקב נסיעה פרועה\אגרסיבית עם הרכב.

אממה - הרכב ננהג על ידי אישתי, שנוגעת בגדול כמו "סבתא" - נסיעות עירוניות של כ-15 ק"מ ליום.

נזרקה גם ההערה בעל פה כי הרכב "עדין".

מי שמכיר, המערכת מולטימדיה מאפשרת לקבל "ציון ירוק" - שלנו בערכים גבוהים מאוד. צריכת הדלק גם היא (15-16 קמ"ל) מצביעה על הנהיגה הסופר רגועה..

דעתכם?

רוצים 700 שקל או לחילפין שהם יספגו את זה ואחתום על ויתור תביעות וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אכן.

ובכל זאת? שמעת על דבר כזה בדאסטר? בשאר דגמי דא'ציה דיזל או לא דיזל?

נשמע לכם הגיוני בכלל ש-"בדוק מערכת זיהום" = לטענתם "דילול" שמן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול, לפי מה שידוע לי, דילול שמן ע"י סולר הוא תופעת לוואי מוכרת אצל דיזלים מודרניים שנוסעים הרבה בעיר ובסביבה פקוקה, מחשב מנוע מנסה לבצע רגנרציות מאולצות לניקוי מסנן החלקיקים ולא מצליח לנקות אותו, עקב ריבוי ניסיונות הרגנרציה השמן מדולל ע"י סולר. מסיבה זו, לפי הידוע לי, לכל הדיזלים (של רנו לפחות) יש חיישן שבודק את איכות השמן. עד כאן התיאוריה.

נתקלתי כבר במצב שבו הודעת check antipollution הייתה למעשה הודעה כללית שהצביעה לבעיה ספציפית אחרת. זה בגדול. כמובן אין הכרח שזה המקרה שלך, אבל בגדול זה ייתכן.

לדעתי צריך לעשות סריקה רצינית ולהבין מה קורה שם, בפרט נושא DPF ומצבו, לנסות להבין מה קורה שם.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שלי עם דא'ציה סנדרו סטפיי דיזל בת שנתיים (ידנית) באותן נסיעות בגדול וכבר 20K ק"מ אין שום דבר מיוחד.

אתה רוצה להגיד לי ש"נגזר" עליי כל חצי שנה ללכת למוסך ולשלם 700 שקל על החלפת שמן ופילטר?!

והאם יש קשר לנסיעה אגרסיבית ביותר כפי שטענו במוסך?

נ.ב.

מה זה DPF

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, אני לא רוצה להגיד שום דבר כי אני לא הייתי ליד הרכב שלך ולא ראיתי. אולי חירטטו אותך, אולי דיאגנוסטיקה שגויה, אולי באמת הייתה בעיה כלשהי. אולי אשתך עושה (אפילו בלי כוונה) משהו שלא בריא לרכב. אין לי דרך לדעת. מה שאני אומר זה שבגדול יש דבר כזה דילול שמן בסולר, לא ייחודי לרנו (חפש את השרשור של נהג המונית motioz וסיפורי הקיה ריו שלו עם סולר בשמן).

DPF = פילטר לוכד חלקיקים. קיים בכל מנוע דיזל מודרני החל מיורו 4 ומעלה.

נ.ב. אפילו הונדה אוכלת אותה בענק בימים אלה עם בעיה גלובלית של דילול שמן בבנזין (כמובן מסיבה אחרת מאשר במקרה לעיל) שמחייבת החלפות שמן תכופות לשארית חיי המנועים.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה אפשר לעשות ת'כלס?

הקורא תקלות אמר "דילול שמן". הם טוענים שהנסיעה היא, במילים יפות, אגרסיבית מאוד - דבר שהוא בדיוק ההפך.

מה נותר לי לעשות? להמתין לפעם הבאה חלילה וללחוץ שיבדקו יותר?

האם קשור ל-"איכות" סולר אולי? תדלוק בתחנה כזו או אחרת או שאין קשר?

ומאחר והמנוע שלי משותף לרנו פלואנס דיזל שמשמשת לא מעט כמונית - על פי הנסועה שלי ביחס לשלהם, זה אומר שהם כל שבועיים בערך במוסך להחליף שמן ומקבלים מנורה כזו? נשמע לי ממש לא הגיוני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו כשאני חושב על זה, אולי הכל בסדר גמור ולמעשה היה גליץ׳ בסיגנל של החיישן, או שהחיישן עצמו תקול? בזמן אמת אני הייתי מנסה לאפס את התקלה ולראות אם הנורה נדלקת שוב אחרי נסיעה קצרה, האם ניסו את זה? או שישר רצו להחליף שמן פילטר על חשבון הברון.

מהתיאור שלך באמת תמוהה קצת ההתנהלות. אגב, אני לא נתקלתי מעולם בפורום בדיווח על בעיית סולר בשמן במנועים אלה.

עכשיו כבר מאוחר מדי, לא נותר לך אלא לעקוב מה קורה. אם הנורה נדלקת שוב אתה חייב להתעקש על בירור מקיף, כולל בדיקת האפשרות של חיישן מזייף\צמה תקולה, לרבות בדיקה חיצונית של השמן.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה"תקלה" אינה מעידה שיש בעיה בפועל דילול שמן המנוע.

אלא השערה של מחשב המנוע ע"פ אופי הנהיגה בהתאם להגדרות במחשב.

כדי להסיר את הסיכון מבצעים החלפת שמן ומסנן ומבצעים הגדרה במחשב ששם ניתן לשחק עם הרגישות אפשר להוריד ולעלות אותה בהתאם לשאלון קצר בזמן ההגדרות וע"פ המידע שמספקים למחשב המנוע הוא יוכל להעריך את איכות השמן בהתאם למצב הנהיגה ברכב.

לא קיים שום חיישן שבודק את איכות השמן הכל מבוסס על חישובים של זמן פעולת מנוע וסגנון נהיגה.

למעשה זה מזכיר מונה שעות עבודה של המנוע, יש מצבים בהם הרכב ננהג רוב הזמן בסל"ד נמוך או עובד זמנים ארוכים מידי בסרק כמו נהגי מוניות ומכאן הדרך קצרה להודעה הזו שהופיע שאגב קיימת ברוב ברכבי רנו דיזל מהשנים האחרונות.

פותח האשכול מה שנאמר לך במוסך נכון לגבי החלפת השמן והמסנן אל תזניח כדי למנוע סיכון למסנן החלקיקים ולמנוע מאיכות שמן ירודה כתוצאה מתנאי עבודה "קשים"

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה"תקלה" אינה מעידה שיש בעיה בפועל דילול שמן המנוע.

אלא השערה של מחשב המנוע ע"פ אופי הנהיגה בהתאם להגדרות במחשב.

כדי להסיר את הסיכון מבצעים החלפת שמן ומסנן ומבצעים הגדרה במחשב ששם ניתן לשחק עם הרגישות אפשר להוריד ולעלות אותה בהתאם לשאלון קצר בזמן ההגדרות וע"פ המידע שמספקים למחשב המנוע הוא יוכל להעריך את איכות השמן בהתאם למצב הנהיגה ברכב.

לא קיים שום חיישן שבודק את איכות השמן הכל מבוסס על חישובים של זמן פעולת מנוע וסגנון נהיגה.

למעשה זה מזכיר מונה שעות עבודה של המנוע, יש מצבים בהם הרכב ננהג רוב הזמן בסל"ד נמוך או עובד זמנים ארוכים מידי בסרק כמו נהגי מוניות ומכאן הדרך קצרה להודעה הזו שהופיע שאגב קיימת ברוב ברכבי רנו דיזל מהשנים האחרונות.

פותח האשכול מה שנאמר לך במוסך נכון לגבי החלפת השמן והמסנן אל תזניח כדי למנוע סיכון למסנן החלקיקים ולמנוע מאיכות שמן ירודה כתוצאה מתנאי עבודה "קשים"

תודה.

כאמור, אין באמת שום תנאי עבודה "קשים". מדעתך אני מבין שכנראה כל חצי שנה אאלץ לשלם 700 שקל על החלפה שכזו?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאומר כאן זה רק מנקודת מבט צרכנית. לדעתי אין שום סיבה/הגיון שאתה תשלם עבור החלפת השמן והפילטר וכמובן שאין שום סיבה שתחתום על וויתור תביעות. הרכב חדש לגמרי והאחריות של היצרן תקפה. לא מדובר כאן על החלפת שמן רגילה, אלא עקב תקלה, לכן האחריות חלה במקרה זה. דרישה שתחתום על וויתור תביעות אינה סבירה ולא מקובלת. התקלה הזו עלולה להעיד על בעיה נוספת ברכב הספציפי או בדגם, במקרה כזה בהחלט אמורות להיות לך תביעות נוספות.

אגב, לגבי רכב "עדין", תשאל אותם אם הם רשמו שהרכב "עדין" גם בפרסומים לרכב. אולי אם היו רושמים זאת, לא היית רוכש אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין את העניין הזה של האשמה מיידית של הלקוח.

שאתה קנית את הרכב אתה חתמת על מסמך שבו אתה מתחייב איך ובאיזו צורה לנהוג ברכב?

טוב היו עושים קרסו אם במקום לבלבל את המוח היו מחליפים לך שמן ופילטר.

הייתי מתעקש על זה שהתקלה תיפטר וממש לא חותם על ויתור תביעות, כי זה יכול לחזור עוד 3 חודשים ואז לך תחפש.

וואלה יופי - אחריות ל-3 שנים שאם יש תקלה אז מחתימים על כתב ויתור תביעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1584 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...