Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שופין איכותי לעץ

אביב
שימו לב! השרשור הזה בן 1739 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שופין, משוף, פצירה או מה שלא יהיה המונח הנכון לעץ. אינני חובב של עבודות עץ ובכל זאת מידי פעם עולה הצורך להסיר, לעגל או להחליק עץ. מאחר ואינני מבין הרבה בחברות של כלים לעץ מבקש המלצה לכלי (אולי סט של 2-3) שופינים של חברה איכותית. יש את Bahco שבהחלט יש להם כלים איכותיים אבל אין לי מושג איך הם בכלי עץ. השימוש כמובן הוא שימוש כללי ולא משהו אומנותי. כלים זבל אני לא סובל גם אם מדובר בשימוש מזדמן.

אשמח לקבל המלצה על חברות טובות כל עוד המחיר פרופורציונלי לאיכות ולא מנופח רק בגלל השם או איזו המצאה שיווקית של אותה החברה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שופין לעץ... מה כבר יכול להיות ההבדל בין מותג לעלום שם?

גם הפלדה הכי רכה, עמידה עד אינסוף ביחס לעץ. תבחר לך גדלים וצורות שעונים על דרישותיך וסע לשלום.

לי אישית יש סט של מותג הבית של איזה הום דיפו שעלו משהו כמו 7 דולר לשלישייה של גדולים.

כדאי גם להחזיק גלילי שיוף לדרמל, אם יש לך אחד, להסרת חומר מהירה ומקומית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שופין לעץ... מה כבר יכול להיות ההבדל בין מותג לעלום שם?

גם הפלדה הכי רכה, עמידה עד אינסוף ביחס לעץ.

ממש, אבל ממש לא נכון. ברגע שאתה עובד עם משהו קצת יותר קשה מאורן, או אפילו אורן קשה (קרוליינה) אתה מגלה עד כמה עץ יכול להיות קשה עד כדי קיפול המתכת ואיבוד כל זכר לחדות.

מה שכן, חוץ משופינים סיניים איומים שנחשפתי אליהם פעם, בדרך כלל שופינים מגיעים בדרגת חיסום גבוהה ולכן אין להם בעיה עם עץ, באופו תיאורטי.

באופן מעשי, השופינים של bahco בסדר, כמו שאר הדברים שתמצא בדרגת המחיר הזאת.

בגדול, אין חברה עם מחיר בינוני ותמורה טובה לכסף. רק בחירה בין זולות לבין...

יקר להחריד- יצא לי ממש לאחרונה להתנסות עם שופינים שיוצרו בעבודת יד (תוצרת auriou, צרפת) וההבדל היה פשוט שמים וארץ, הן מבחינת מהירות החיתוך והן מבחינת איכות השטח המחורץ. אבל ב-100 יורו ומעלה לחתיכה, זה כנראה לא בתקציב. :-)

אופציה נוספת שלא ניסיתי בעצמי אבל זאת חנות שמחזיקה בסחורה טובה - https://www.tooleden.com/category/rasps_for_wood

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שופינים (וגם פצירות) הם עולם ומלואו.

האיכותיים עשויים פלדת כלים עם אחוז פחמן גבוה ועברו עיבוד טרמי ראוי, והזולים עשויים פלדה פשוטה שעברה Case Hardening, יעני הקשיית השכבה החיצונית.

אם אתה מחפש כלי איכותי מאד, זמין בארץ ובכל זאת במחיר שפוי, פנה אל השחל, יבואני Grobet השוויצרית.

עשיתי בזמנו כמה וכמה סכינים מהשופינים שלהם.

יצא טוב מאד.

אני מעולם לא התאכזבתי, לא מהשחל ובוודאי שלא מהסחורה של גרובהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון אולי לניקולסון.

החברה שהייתה מס' 1 בארה"ב ביחד עם סימונדס ועוד כמה.

הבעיה היא שגם ניקולסון עברו חלקית לייצור זול יותר במקסיקו. לא הצלחתי אף פעם להבין מהאינטרנט מה טיב הסחורה הזאת שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אליהם

יש ייצור סיני (לא ראיתי מכסיקני).ויש עדיין איכותי. יש לי פצירות שלהם בני 40 וגם כאלה בנות 5 וכולן מעולות (עובדות בפלדות).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי בהרבה מהכלים לעץ, יש "שחור ולבן"- אין כלים ברמת ביניים, או זבל זול או יקר להחריד.

שופין לעץ בנוי בצורה שונה משופין למתכת. בשופינים הללו יש גם דרגות (גס, בינוני, עדין) בדומה לשופיני המתכת.

המונח לחיפוש ברחבי המרשתת הינו RASP.

הדבר הכי מגניב שאני מכיר מהתחום, רוצה להזמין ולא יצא לי עדיין הוא משהו שנקרא "4 IN HAND", שופין בעל 4 צדדים, שטוח וחצי עגול, שמיועד לעץ. יש כאלו בקטלוג של ל.כ, והם זמינים למדיי גם באמאזון ואיביי. עוד לא היה לי אחד, כמו שציינתי קודם, כך שאני לא יכול להעיד לגבי האיכות... אבל לשימושים שלי (ונשמע שגם לשלך) זה מספיק בהחלט. נחשפתי אליו מערוץ יוטיוב כלשהו :wink:

כן יש לי שופיני עץ זבליים למדיי, בהחלט לא ממליץ. אני לעולם אעדיף להשתמש בכלי חשמלי או אפילו בנייר ליטוש גס למטרה הזו, מאשר להשתמש בשופין המעפן שלי... מה שכן, הוא עושה עבודה מהירה כשרוצים להוריד כמות גדולה של עץ רך.

אביב, תתארגן על משייפת אורביטלית חשמלית טובה, הרבה יותר שימושי מאשר להשקיע בשופין.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שופינים (וגם פצירות) הם עולם ומלואו.

הזולים עשויים פלדה פשוטה שעברה Case Hardening, יעני הקשיית השכבה החיצונית.

אפשר לראות את המקור לטענה הזו ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא.

לצערי אין לי מקור כזה או אחר, למעט אולי חיפוש אינטרנטי.

אבל למה לך המקור? זה כמו שתחפש סימוכין לזה שהשמש מאירה ביום. זהו דבר ידוע ולא סוד. מדובר בחיסום של כמה מאיות מהחלק העליון של הפלדה שגם כך היא מהסוג הזול. לכן מדובר בדרעק של סחורה.

זולה מאד לייצור ולכן גם למכירה, אבל עדיין דרעק.

עריכה: ראה קישור שסתם מצאתי: https://www.bladesmithsforum.com/index.php?/topic/30698-question-about-case-hardening/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ני אנסה להסביר. תהליך הקשיה חיצונית שהינו למעשה צמנטציה קרי החדרת פחמן לשכבה החיצונית של פלדות דלות פחמן או פלדות משובחות כגון: SAE8620 או SAE3115 ולאחר מכן חיסום והרפיה הינו תהליך יקר בהרבה מתהליך של חיסום והרפיה של פלדות עשירות בפחמן לכן לא מתקבל על הדעת הטיעון ההזה.

הקישור שצירפת עוסק בסכינים.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...