Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין 4 רכבים מיני\סופר מיני

shay573
שימו לב! השרשור הזה בן 1720 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לפני רכישת רכב בתקציב של 50k

הנסיעות שלי ברובם הם בין עירוניות יהוד הרצליה 4 פעמיים בשבוע ומעט בתוך העיר

הקריטריונים שחשובים לי הם:

חסכונית בדלק.

חווית נהיגה.

ושלא היה כמו עלה נידף ברוח.

הרכבים שהמליצו לי הם:

קיה פיקנטו.

קיה נירו.

מאזדה 2 .

i20 .

רנו קילאו .

על ותרתי מכיוון שהחזקה השלה יקרה חלקים וכדומה.

אשמח לשמוע את דעת המומחים בפורוםץ

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו חווית נהיגה יש בקיות שציינת?! וגם ב I20?! שום חווית נהיגה.

מה זה "שלא היה כמו כלה נידף ברוח"? לא ברור.

יונדאי וקיה לא נקיים מתקלות אם לזה אתה מתכוון, ולא חסכוניות בדלק (יש תביעה ייצוגית על צריכת דלק מוגזמת בקיה פיקנטו, סתם שתדע).

וקיה נירו בתקציב שלך אתה לא נמצא, אולי קיה ריו זה מה שהתכוונת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהרשימה פה הקליאו תהיה הכי חסכונית והכי זריזה, מנוע 1.2 טורבו, הצד החלש שלה זה הגיר הרובוטי שנוטה להיות קופצני קצת בעיר ובפפקקים, יש לקחת בחשבון שיכול להיות שתצטרך להחליף מוח גיר ובלאי של מצמדים.

המאזדה 2 אם תצליח למצוא בתקציב בזה מהדגם החדש (2015 ומעלה) את דגם דינאמיק ומעלה, תיתן לך שילוב של חסכון יחסי (מהנסיון שלי עם הרכב - 1:12.5 בעיר, 1:15.5-16 בבינעירוני) וזריזות.

הi20 רכב דיי אנמי אבל אמין יחסית, לא יהיה כל-כך חסכוני וכך גם התאומה שלו הריו.

הפיקנטו קטגוריה מתחת לכל אלה ותהיה קטנה יותר, צפופה יותר ולא חסכונית בעליל (הייתי בעלים של פיקנטו 3 שנים, 1:10 בעיר, בבינעירוני הצריכה הכי טובה שקיבלתי הייתה 1:12.5 בלי מזגן, נסיעה מישורית על 100-110 קמ״ש).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה, קיה ריו

הכוונה שנהגתי על הפיקנטו הרגשתי כל מהמורה בכביש וברוח חזקה נראה שהאוטו מתעופף לו עוד שנייה חחח.

ראיתי את הנתונים באתר והפיקנטו עושה 1ל22

לעומת המזדה 2 שעושה 1ל14

אני בין כל הרשמה מעדיף את המזדה 2 אבל הרבה טענו שהיא לא חסכונית בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם היונדאי I20 לא חסכונית. להלן סקירה שלי כאן על דגם 2009 אבל זה אותו מנוע בשנה שאתה מדבר עליה לפי מה שאני זוכר:

https://www.carsforum.co.il/cars/%D7%9E%D7%92%D7%96%D7%99%D7%9F-%D7%A8%D7%9B%D7%91/3253/%D7%A1%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%AA-%D7%92%D7%95%D7%9C%D7%A9%D7%99%D7%9D/%D7%9E%D7%A1%D7%9B%D7%9E%D7%99%D7%9D---6-%D7%A9%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%A2%D7%9D-%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%93%D7%90%D7%99-i20

ב 50 אלף תנסה למצוא ג'אז מהדור החדש יוצאת ליסינג או שתתאמץ טיפה ותקנה מאוטוסנטר אחת פרטית יד ראשונה ק"מ נמוך (בלוח יד 2 קשה למצוא והשמורות נעלמות מהר). חסכונית מאוד, מרווחת מאוד, נסיעה שקטה, בטיחותית מאוד (בלימה אוטונומית עירונית ומערכות בטיחות נוספות בדגם קומפורט) קיבלה 5 כוכבי בטיחות במבחן האירופאי וציון טוב באמריקני IIHS.

לגביי צריכת דלק בפיקנטו, אתה תגיע במקרה הטוב ל 1:12. לא סתם יש תביעה ייצוגית נגדם:

https://www.blitshtein-law.com/%D7%AA%D7%91%D7%99%D7%A2%D7%94-%D7%99%D7%99%D7%A6%D7%95%D7%92%D7%99%D7%AA-%D7%A0%D7%92%D7%93-%D7%99%D7%91%D7%95%D7%90%D7%A0%D7%99%D7%AA-%D7%A7%D7%99%D7%94/

לצורך השוואה: ההפרש בכסף בין ה I20 לבין הג'אז שיש לי עכשיו הוא בערך 300-350 שקל בחודש לטובת הג'אז.

חסרון: מנוע חלש שהמצב משתפר בנסיעה על מצב S (אין לה בעיה לעלות עליות במצב S, עושה את זה יפה מאוד). אבל בנסיעה רגועה זה לא מפריע.

זו סקירה שלי על הג'אז:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?664748-%D7%94%D7%95%D7%A0%D7%93%D7%94-%D7%92-%D7%90%D7%96-2015-%D7%A9%D7%A8%D7%A9%D7%95%D7%A8-%D7%A1%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%95%D7%AA%D7%97%D7%96%D7%95%D7%A7%D7%94-%D7%9E%D7%AA%D7%A2%D7%93%D7%9B%D7%9F

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם מאוד התרשמתי מהקליאו אבל הבנתי של כל כניסה למוסך איתה זה מלא כסף.

נשמע שאתה הכי ממליץ על המאזדה 2.

הקליאו לא כל כך יקרה במוסך,

אנשים אוהבים להגזים סתם, הייתה לי קליאו (אמנם מדור 3 ולא מדור 4) והייתה לנו מגאן גם כן, הטיפולים לא היו יקרים באופן משמעותי לעומת מכוניות יפניות או קוריאניות שהיו לנו / יש לנו.

די מוזר לי מה שכולכם אומרים הבנתי מרוב האנשים שמחזיקים פיקנטו שהיא סופר חסכונית.

לאחותי יש פיקנטו, היא לא משתוללת עם הרכב וצריכת הדלק רחוקה מלהיות "סופר חסכונית".

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים חיים מסטיגמות.

עד היום אני יכול לחתום על זה, שוואגית ידנית (פולו, פאביה, איביזה, קורדובה, לאון) זולה הרבה יותר לאחזקה מכל יונדאי וקיה שקיימת.

וגם אמינה הרבה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאבא שלי יש קליאו 4, עלות טיפולים ממוצעת.

אם את מחפש אישהי הנאה הקליאו תהיה עדיפה מאשר הריו או היונדאי, היא גם מאובזרת עם התנהגות טובה.

המושבים נוחים אם כי לי חסרה תמיכת צד. הגיר יכול להוות נקודת חולשה במקרה של מח גיר.

עוד אופציה היא סיאט איביזה, הגיר נעים יותר ולדעתי מושבין עדיפים, גם פה הגיר יכול להיות נקודת החולשה.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את הקליאו אבל לחבר טוב מהעבודה יש קליאו 2013 והוא מאוד מרוצה ממנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לשים לב לעניין הטיימינג שכבר נכתב רבות עליי בפורום.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין לך בעיה עם תא מטען קטנטן, אז אני מניח שסוזוקי סוויפט יכולה גם כן להיות אופציה. אני נוסע רגוע ובנסיעה עירונית בעיקר עושה ליטר אחד ל13.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1720 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...