Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פלטת עץ לפי מידה

Turbulence
שימו לב! השרשור הזה בן 1740 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רוצה להרכיב שולחן מ2 יחידות ALEX של IKEA, ופלטת עץ עליהם. הבעיה היא שלאיקאה אין את המשטח עבודה\BUTCHER BLOCK\וואטאבר במידה שאני רוצה, העומק קצר מדי.

יש נגר מומלץ באיזור תל אביב\המרכז שמוכר פלטות עץ לפי מידה? מחפש בעיקר עץ אגוז (מבחינה אסתטית) , אבל פתוח להמלצות כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק במחסן עצים מי השרון בפתח תקוה

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

אבדוק מחר, תודה.

שאלה - המחיר במחסנים האלו הם יותר זולים, או שזה יקר יותר כי זה מוצר נישה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי את השאלה. יותר זול או יקר בהשוואה למי ?

דרך אגב למה אתה חייב בוצ'ר.

מה רע בפלטה של אורן למי?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

הכוונה בהשוואה למחיר הנהוג בשוק, רוצה לדעת מה סדר גודל של המחירים.

ואני לא חייב בוצר, אבל אני כן רוצה משהו יציב וחזק, כי הולך להיות מעמד מסך ובעתיד יותר ממסך אחד, + כמה רמקולים.

אולי שרשור יותר מתאים יהיה עזרה בתכנון שולחן מחשב מינימליסטי? לפי מה שראיתי ברשת, הרוב קונים בלוק מאיקאה מעץ מלא, מתקינים 2 מגירות ויש אחלה של שולחן, הבעיה היא שאני צריך מידות ספציפיות.

פלג, עובי 4 ס"מ, 185 ס"מ גובה על 70 רוחב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

4 ס״מ זה מאוד, מאוד עבה.

פלטת אורן למי 28 מ״מ תהיה חזקה מספיק לכל דבר שאפשר להעלות על הדעת,

קצת עבודה על הגוון עד שתגיע לאותו ״גוון אגוז״ ואתה מסודר.

מה שכן, וזאת עצה שיכולה להקל עליך משמעותית - תחשוב שוב, פעמיים, האם אתה באמת זקוק ל-70 ס״מ עומק,

בעיקר אם מדובר בשולחן שיושבים רק מצד אחד שלו. יש סיבה טובה שבגללה שולחנות עבודה למיניהם

מגיעים לכל היותר לעומק של 60 ס״מ, וזה קשור למבנה הגוף האנושי. כשאתה יושב,

אי אפשר להגיע עם הידיים לקצה השולחן בלי להתכופף כמו בלרינה, אלא אם כן אתה איזה כדורסלן.

נחש מה?! פלטות הלמינציה מעץ קשה של איקאה, המיועדות למטבח,

הן בד״כ בגודל של 63.5 על 186 => לא תצטרך לחתוך שום דבר, והמחיר זול יותר מכל מחסן עץ שהוא.

לדוגמה: https://www.ikea.co.il/catalogue/Kitchen/Kitchen_worktops_range/70273799

בשביל עץ אלון המחיר הזה פשוט מצחיק.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון לתוצאה סופית בסגנון הזה?

5bf6c3143181b95ad6b3f2a1

כן, פחות או יותר עם כמה שיפצורים. אני חושב שמדובר בדגם KARLBY, ממש יפה, רק לא במידות שאני צריך. רק העומק בעייתי.

HANS, ראיתי את כל מה שאיקאה מציעים, אבל המידות קצת לא מתאימות לי. אני צריך את העומק הזה. למינציית אגוז תחזיק מעמד עם השנים? בכללי רציתי משהו שיראה את הגיל שלו כמו שצריך.

עריכה אחרונה על ידי Turbulence
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי את המשפט האחרון, תוכל לנסח שוב?

למה אתה מתכוון ב"למינציית אגוז"? עץ מלא כמו פלטת למי אורן,

רק עם עץ אגוז?

כן, יחזיק מעמד לנצח עם קצת שימון/שיוף לאורך השנים.

אין לי ניסיון עם העסק הזה, אבל פה יש לך כמה דוגמאות של פלטות למי בשלל סוגי עצים: http://www.weizman-wood.co.il/204928/%D7%91%D7%95%D7%A6-%D7%A8-%D7%91%D7%9C%D7%95%D7%A7

לפי מה שמצוין שם, הפלטה המקורית שממנה יחתכו לך את המידה המתאימה היא מספיק עמוקה לצרכים שלך.

אגב (2) אגוז אמיתי הוא יקר להחריד, אם אתה בסך הכול מעוניין באותו גוון חום, כמו שאתה רואה בקישור, יש אופציות אחרות (מהגוני, למשל)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מחסן עצים

המחירים דיי דומים

לרוב תיאלץ לקנות פלטה שלמה 122 על 244 אבל יחתכו לך...

אולי חלק מהמקומות יסכימו שתיקח ממש לפי מידה אך יחייבו אותך 70-80% ממחיר הפלטה גם אם לקחת רבע פלטה

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נוודא רגע שאתה מכיר את סוגי הפלטות והציפויים כדי שתדע מה לחפש:

קודם כל מבחינת ציפויים יש לך פורמייקה וציפויים סינטטים אחרים שיכולים להגיע בכל דפוס וגוון שרק יעלה בדעתך. אחרי זה יש לך למינציה של שכבה דקה של עץ, בד"כ עץ אקזוטי או יקר יותר, שמאפשרת לקבל פלטה עבה שנראית כמו העץ הנ"ל בעלות נמוכה יותר כי ה"בפנים", רוב הנפח של הבלוק, מחומר זול יותר.

שנית מבחינת חומר הגלם, אם אנחנו נשארים בתחום העץ בלבד, נלך מהזול ליקר:

יש חומרים זולים מאוד כמו OSB, MDF, וקרטון (רוב השולחנות הזולים של איקאה בנויים מקרטון) שאותם אתה כמעט תמיד רוצה לצפות בציפוי טבעי או סינטטי. רוב הריהוט שמיוצר בכמויות גדולות בנוי ככה. לכל חומר יש יתרונות וחסרונות מבחינת העמידות שלו לכוחות בוקטורים שונים, ללחות, המשקל שלו, קלות העיבוד שלו וכו'. סתם לדוגמה, MDF הוא מוצר חלק ואחוד מאוד ונוח מאוד לצבוע אותו בעוד שOSB לא.

השלב הבא הוא פלטות סנדוויץ'. אלו עשויות בדרך כלל משכבות דקות של עץ זול כמו אורן, לפעמים עם השכבות החיצוניות מעץ יקר ויפה יותר. השכבות מסודרות ב90 מעלות אחת לשניה ויש מספר אי-זוגי שלהן. פלטות סנדוויץ' הן חומר מדהים לבניה של רהיטים כי הן מדויקות, חלקות, נוחות לחיתוך ומאוד מאוד יציבות בזכות ה"שתי וערב" שמתקבל מסיבי העץ בין השכבות - יש להן פחות נטיה להתכווץ או לשנות צורה עם הזמן וחשיפה ללחות. הן מגיעות בשלל עוביים, לרוב עד 28 מ"מ.

אחרי זה יש את מה שמוכר כבוצ'ר בלוק, מדובר פה בחתיכות עץ מלא שמודבקות אחת לשניה ואז הפלטה שמתקבלת עוברת עיבוד (חיתוך והקצעה) כדי להגיע למידה ספציפית. מאפשר לייצר כל עובי ומידה, נראה מדהים, ועמיד לאורך זמן במיוחד בהיבט של שחיקת המשטח שמאפשרת שיוף בלי לפגוע בבלוק. אתה לא יכול לשייף יותר מידי בלמינציה או סנדוויץ' כי השכבות דקות ומהר מאוד תחדור לשכבה הבאה ותקבל פגיעה באסטטיקה, בעוד שבוצ'ר בלוק אפשר לשייף המון. זו בדיוק הסיבה שהוא משמש למטבחים, וקרשי חיתוך. הנזק למשטח שם גבוה יותר.

ולבסוף, יש פרוסות גזע. פה המידה והגאומטריה מוגבלת בגודל של העץ שממנו מייצרים - פורסים גזע עץ לאורך והחתיכות הכי רחבות ממרכז הגזע מוגבלות בקוטר שלו. כאן יש אלמנט עיצובי מאוד אהוד למשל live edge אבל לייצר פלטה גדולה מאוד כזו דורש עבודת אמן וזה יקר. מאוד. זה לא מה שאתה מחפש אם אתה רוצה מלבן מושלם במחיר סביר.

ואז נוסף על כל זה, יש את שאלת הגימור - צבע, לכה, שמן, אפוקסי וכו'.

לשולחן משרדי (מחשב, כתיבה וכו') נהוג מאוד להשתמש בחומרים סינטטיים או למינציה. בוצ'ר בלוק זה overkill בעיניי אבל אם זה ממש מה שאתה רוצה אין עם זה שום בעיה.

אם מדובר על שולחן עבודה, כזה שעושים עליו ריתוך\הלחמה\נגרות וכו' אז ההמלצה העיקרית היא שתהיה שכבה עליונה שניתן להחליף בקלות, ותחתיה בלוק זול וכבד. שמונע מהשולחן לזוז. השכבה העליונה צריכה להיות מהחומר המתאים לסוג העבודה.

Chevrolet Sonic RS 2014, 1.4T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

HANS, חשבתי שהתכוונת לשכבת עץ דקה של אגוז שמדביקים אותה על משטח, ורציתי משהו עמיד לשריטות\נזק קל

יש באיקאה שני סוגים - עץ מלא מכף רגל ועד ראש,

ולאחרונה הם התחילו עם משהו שרק נראה חיצונית כמו בוצ׳ר בלוק,

אבל הוא למעשה משטח סיבית כלשהו שמעליו מודבק פורניר (פרוסות דקות של עץ מלא).

רואים את ההבדל בצדדים/בקצוות (וזה כמובן מצוין בתיאור המוצר).

כמובן שהעמידות לאורך זמן של המוצר השני פחותה.

עריכה:

הבנתי את הטעות, כתבתי בטעות ״למינציה״. נא להתעלם. :-)

עריכה אחרונה על ידי hans

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...