Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פספוס ממצא בבדיקת מכון לפני קניה

טווינגואי
שימו לב! השרשור הזה בן 1718 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדובר על מקרה של רכב בן 6 שנלקח לבדיקה לפני קניה במכון בדיקה אקראי, של רשת מכונים שפרוסה בצפון הארץ.

נסעתי מהמרכז לצפון. בדקתי את הרכב לפני והכל היה נראה תקין,רכב מטופל בזמן, עם היסטוריה מלאה, עם 4 צמיגי מישלין, שמור מפנים ומבחוץ

הבדיקה ערכה זמן רב ועשתה רושם של יסודית למדי. אם כי לקראת סוף הבדיקה הגיעה למשרד בחורה צעירה ,נחושה להוציא את היסטורית הבדיקה, התברר שבמקרה שלה רכשה רכב מסוחר ולא עלו על תאונה מאוד משמעותית וכעת היא מתקשה למכור את הרכב.

עשתה תחושה לא טובה, אבל כבר שילמנו את הכמה מאות שקלים.

לאחר שבועיים הכנסתי את הרכב לטיפול שנתי במוסך מורשה, ביקשתי שיעדכנו אותי אם ימצאו בעיה.

מצאו שצריך להחליף תושבת מנוע אחת מתוך שלוש בעלות של 1,000 ש"ח.(כנראה מקורי)

הכנסתי את הרכב למוסך נוסף לחוות דעת שניה מבלי לעדכן אותם בבעיה. גם הם טענו שצריך להחליף במידית את אותה התושבת, המחיר: 550 ש"ח לפני מעמ לתחליפי.

לאחר הרבה טלפונים מפה לשם הגעתי לבעל הרשת מכונים, הוא דרש שבשום פנים ואופן לא אתקן כרגע את התושבת, שאצטרך להגיע אליו לצפון (200 ק"מ הלוך חזור) לבדיקה נוספת, במידת הצורך הוא ימצא פתרון וגם טרח לציין שרשום בחוזה שחתמתי עליו שיש השתתפות עצמית מצידי של 1,500 ש"ח(לא זוכר, ולא קיבלתי העתק מכל הדפים שחתמתי עליהם), בכל מקרה נראה לי קצת מוזר שיש לי השתתפות עצמית על רשלנות או חוסר מקצועיות של המכון בדיקה.

מתלבט איך להמשיך מפה.

לנסוע כ"כ הרבה עם תושבת גמורה כשרק 2מ3 מחזיקות את המנוע?

לנסוע כשמריח לי שהמטרה להתנער?

מישהו נתקל במקרה דומה?

עריכה אחרונה על ידי טווינגואי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שגם אם היו אומרים לך שהתושבת לא תקינה בבדיקה היית מנסה להוריד עוד כמה שקלים וקונה, לכן לא שווה לך הטירחה והמריחה של המכון.

מה גם שזה לא תאונה שלא ראו או מנוע שהלך ולא שמו לב שהוא בימיו האחרונים, לכן עצתי לך תקן וסע לשלום ודע להבא לאיזה מכון לא להתקרב.

Sent from...somewhere

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה עודף יישאר לך מנסיעה לצפון + זמן אבוד?

כו-לה תושבת, מדובר בבלאי רגיל ויש את כל הסיכויים שבעולם שלפני שבועיים היא נראיתה טוב

(זאת אומרת, עם בלאי מיקרוסקופי בלתי נראה) ומאז היא נהרסה לגמרי.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשך..

ביקשתי למצוא פתרון לבדיקה באזור המרכז (מבדיקה באינטרנט גליתי שיש לרשת מכונים גם סניף ביהוד).

בניגוד לשיחה הראשונית, בה ביקש ממני לנסוע 200 קילומטר הלוך חזור, כדי לבדוק ו"נראה מה נעשה כבר"

היום נשאלתי אם אני יודע שחתמתי בכל ה5-6 טפסים של הבדיקה(לא קיבלתי העתק) על השתתפות עצמית של 500$ !!!

הוא לא היה מקצועי/התרשל בבדיקה, ואני צריך לספוג השתתפות עצמית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הקשר בין תושבת מנוע, שזה בלאי רגיל, למכון הבדיקה?

בדיקת רכב משומש אינה אחריות יצרן על רכב חדש.

הבדיקה אמורה לעזור לך להחליט אם לרכוש את הרכב.

תושבת גמורה היא ממש לא סיבה לפסול את הקניה.

וכמו שאמרו לך, אולי מצבה היה יותר טוב לפני חצי שנה.

לך למוסך, תחליף תושבת מקורית וסע לשלום.

Sent from my Pixel 3a XL using Tapatalk

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנסוע כ"כ הרבה עם תושבת גמורה כשרק 2מ3 מחזיקות את המנוע?

גם תושבת גמורה מחזיקה את המנוע, התושבות בנויות כך שהעומס מונח עליהן

לא תלוי מהן.

כמו שהמליצו לך כאן. תחליף לתושבת מקורית או חליפית איכותית

(למפורדר או משהו בסגנון) וסגור עניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם הרדיאטור היה מתפוצץ לך עוד יומיים גם היית מאשים את המכון?

מכון נותן לך אינדיקציה כללית מאוד על מצב הרכב, הוא לא מסוגל לרדת לרזולוציות כאלה של תושבת או בלאי מצטבר כזה או אחר

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי הברוך... קנית רכב במצב מעולה ומה שמטריד אותך זה תושבת מנוע? מאחל לך שבזה יסתכמו הצרות שלך בחיים.

Sent from my PH-1 using Tapatalk

Putting a rear-spoiler on a front-wheel drive car. Yeah, that's gonna help

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1718 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...