Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן דרך - יונדאי I30N

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1737 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז אני חושב שלמרות שאתה טוען שהבנת, לא הבנת. אז אני אחזור. כי יש לי תחושה חזקה שאתה לא קורא את מה שאני כותב. ראייה לכך היא שכתבת "ומבלי לציין שזה על הנייר" כשכתבתי מפורשות שטרם נהגתי בסיוויק. איזו עוד הגדרה יש ל"על הנייר"?

הוספתי "לדעתי". כמה פעמים. אתה יודע למה? כי דעתי היא דעה, היא לא עובדה, אני לא אומר לך מה הכי טוב, נקודה, אלא מציע את דעתי ומנמק אותה. ואם אתה לא מסכים איתה ודעתך שונה, תגיד אותה, נמק אותה ונמשיך משם. במקום זה, אתה בוחר לאנוס את דעתך על מישהו אחר, וזה לא לגיטימי. יתרה מזו, קח את הדעה של רומן, שחושב שהסיוויק הוט האץ' טובה יותר מהיונדאי כי לו חשוב יותר הביצוע הספורטיבי, לגיטימי. זה היופי בפלורליזם של דעות ובפורמט שלנו. אנחנו לא כתבה של "איזה אחד" שהחליט משהו ומציג אותו כעובדה על דפי כרומו מנצנצים. אנחנו מחזיקים בדעות, לפעמים מנוגדות, ולפעמים לא מתיישבות בדיוק אחת עם השניה או עם אלו של אנשים אחרים. מתמודדים עם זה.

אתה לא יכול להגיד לי "הסיוויק הכי טובה" כי כל החסרונות שלה הם לא ביג דיל. אתה לא יכול להגיד שתאי הנוסעים של הסיוויק הרגילה והטייפ R זהים, כי אני בטוח שלא פספסת את הריקליינים וחגורות הבטיחות האדומות, וכל שאר הנגיעות האדומות שמפוזרות בתא הנוסעים.

אתה לא יכול להגיד ש"זה (שימושיות) לא מה שמכריע את הכף לאלה שבוחרים רכב בקטגוריה הזאת" כשהרכב הכי נמכר בקטגוריה הזאת, ובפערים לא קטנים, הוא הרכב הכי "שימושי" (וגם נוח ויומיומי) בקטגוריה הזו (עד סוף יוני, גולף-130, אוקטביה-66, לאון-63) בעוד שרכבים שנמצאים יותר על הצד הסופרטיבי מחזיקים בנתח שוק של כלום וחצי (סיוויק-9).

אתה כן יכול להגיד ש"לדעתך" אני טועה, ואז נוכל להתווכח עניינית על למה אתה חושב שאני טועה (כשלא נהגת על היונדאי, אז גם לך אין בדיוק a leg to stand on). אבל לנסות לדחוף לי לגרון דעה אחרת כי אני חושב אחרת ממך? את זה אני לא מוכן לקבל.

אני לא רשמתי באף אחת מהתגובות שלי שלדעתי הסיוויק היא הכי טובה בקטגוריה, מכיוון שלא נהגתי בכל המתחרות.

אני לא אונס את דעתי על איזה רכב יותר טוב, אלא על העובדה שמתקבלת הכרעה מבלי שנבדקו המתחרות הרלוונטיות.

אני ציינתי שתא הנוסעים בטייפ רק לא שונה משמעותית מזה של הסיוויק הרגילה בעיקר בנושא התפעול.

כשאתה מעוניין לרכוש רכב משפחתי השיקולים שלך בד״כ אחרים מזה שמחפש רכב ספורטיבי.

ההונדה והיונדאי נמכרות במספרים נמוכים יותר, מכיוון שהן ידניות.

לדעתי, הקופרה והגולף נותנות תמורה מצוינת לכסף ותוסיף את השם הטוב של הגולף וההשקעה של היבואן ברכבים הספורטיביים שלו ותקבל כאלה מספרים יפים.

ציינתי מפורשות שלא אוכל לחוות דעה כי לא נסעתי ביונדאי, אבל אם אתה מרגיש בנוח כמוביל דעה בפורום לקבוע כזו קביעה, זו זכותך.

יכול להגיד לך שכתב רכב אמיתי לא יתנהל כך.

אני בטוח שאנחנו מעייפים את שאר חברי הפורום, לכן נסכים לא להסכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 164
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

גיר אוטומטי זה לא חלק משימושיות?

תלוי איך אתה מגדיר שימושיות: היכולת לעשות דברים או היכולת להימנע מלעשות אותם.

למשל, באוקטביה אפשר להכניס הרבה ציוד בתא המטען (ויותר מכל המתחרות שלה)

זה שונה מהיכולת להימנע מפעולת החלפת ההילוכים בנסיעה שאתה הולך לקיים בכל מקרה

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והיום היית הולך על i30? וגולף gti אז לא רצית?

גולף gti ״רגילה״ - לא מרגשת מספיק. את המבחן שלנו סיימנו בזה שאני שמח שבחרתי קליאו.

גולף gti pp - לא שולל, לא בחנתי.

i30n - במצב סטטי/מונע נראית מתאימה לדרישות שלי. גם לא בחנתי.

סיוויק טייפ r - אין לי איך לאשר מול האישה רכב עם 4 מקומות ישיבה, למרות שלא צריך

קופרה 290 - רכב מעולה.

308 gti - אהבתי ממש, כנראה הייתה הבחירה שלי

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה די מוזר: מצד אחד אתה לא שולל ידני , מצד שני אתה לא חייב ידני.

חשבתי שהרוב זה או "חייב" או "חס וחלילה".

למשל אני לא הייתי חושב על הוואגיות רק בגלל היעדר גיר ידני (חולם על הi30 או ה308 בלילות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

גם אני לא חייב אוטומטי ובכ"ז את הרכב הנוכחי קניתי אוטומטי, גם כשיכולתי ידני.

יש תיבות אוטו'/רובוטיות מעולות גם (ובעיקר) ברכבים ספורטיביים וחבל לשלול סתם.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם בתמונה הייתי אני בלבד, המצב היה קל. מגאן 3 בלי להתלבט.

בגלל שאני לא עשיר ואישתי גם מעורבת בקבלת ההחלטה, סליחה, אקטיבית מאוד בקבלת ההחלטה צריך להתפשר.

גם מיעוט מקום, גם מיעוט דלתות וגם גיר ידני בו״ז לא אופציה.

הגיר הוא פרמטר שאפשר לשכנע לגביו (יש לנו עכשיו 2 מכוניות בבית, השניה הונדה ג׳אז) בתנאי שאמי נוהג בכל הנסיעות שלנו. גם אם אני לא מתפקד מרוב עייפות

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיש ילדים גדולים, אפשר להסתדר בקלות גם עם 3 דלתות (כל עוד היא שימושית/מרווחת בהתאם).

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי אומר בקלות, כי גם כשהילדים נכנסים בעצמם זה עדיין טרחה, והדלת עדיין גדולה מדי לרוב מקומות החניה, ולפחות במקרה שלי זה עדיין חתיכת השתחלות.

אבל כן, ככל שהילדים גדולים יותר זה אפשרי.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה של הbrz הם צריכים להיות מספיק גדולים בשביל להכנס ולחגור לבד אבל עוד לא מספיק גדולים כדי שיהיה להם צפוף?

או שאפשר להכניס גם ילד קטן שמצריך מושב בטיחות ולחגור אותו ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-BRZ אם הם גדולים ובלי רגליים זה יכול לעבוד.

(נורא רציתי BRZ, אבל התנאי של אשתי היה מכונית שיכולה לשמש גם את המשפחה...)

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אני עם ה-1.75 מ' שלי נכנסתי במושב האחורי של ברז.

הבעיה שעברה חצי שנה ואני עדיין תקוע שם. הצילו.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפרורפו BRZ - אם כבר מדברים על הנאה מנהיגה בשרשור על ה N. נהגתי בשתיהן, ה BRZ עשתה לי את זה יותר.

אבל כחבילה היא מוגבלת ותהיה בעייתית ליותר מדי רוכשים. מה שה N לא.

המושבים מאחור למקרי חירום בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה של הbrz הם צריכים להיות מספיק גדולים בשביל להכנס ולחגור לבד אבל עוד לא מספיק גדולים כדי שיהיה להם צפוף?

או שאפשר להכניס גם ילד קטן שמצריך מושב בטיחות ולחגור אותו ?

הם צריכים להיות גדולים מספיק כדי להיכנס לבד. בשנה וקצת הראשונים חגרתי את הקטנה - כיף גדול זה לא היה, אבל אפשר להסתדר. היום הגדולה חוגרת את הקטנה, אז זה יותר קל.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1737 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...