Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוקי מרפי בקניית רכב משומש

EliC25
שימו לב! השרשור הזה בן 1720 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעולם לא רכשתי רכב יד 2, אבל שני הרכבים היחידים שמכרנו היו תמיד מטופלים בזמן ודאגנו לתקן הכל ולהביא את הרכב למצב פיקס לפני המכירה.

לא הייתי מצליח להרדם בלילה בידיעה שמכרתי רכב עם תקלה כלשהי לאדם אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שני סיפורים שקראו לי בעבר בקניה ומכירה -

ביום שקניתי את ניסאן טראנו ירד גשם כל הלילה לפני. המוכר הגיע לאסוף אותי והמושבים הקדמיים היו רטובים לגמרי. כמובן שהוא לא סיפר לי על זה שיש נזילה מהסאנרוף כשנפגשתי איתו כמה ימים לפני, ואם לי היה יורד גשם כל הלילה, הייתי מגלה את זה רק לאחר הקניה. חוק מרפי פעל במקרה הזה על המוכר. :-P

סיפור שני קרה ביום שמכרתי את פיג׳ו 206xs שלי שהייתה בבעלותי 4 וחצי שנים. הייתה סהכ במצב סבבה לגמרי לגילה ונמכרה בלב שלם. באותו הערב הקונה התקשר לספר שהאוטו עלה באש וכמעט נשרף לגמרי. חוק מרפי פעל במקרה הזה על הקונה. :lol:

**הסיפור השני קרה לבחור מהפורום, אם ירצה יחשף ויספר את הסיפור מהצד שלו.:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהצד השני, בדרך למכור את הרכב לקונה שכבר ראה ורצה את הרכב, הגיר מת. יום לפני הוא תפקד ללא דופי בנוכחות הקונה שבדק לרכב את הצורה מכל כיוון אפשרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי מצליח להרדם בלילה בידיעה שמכרתי רכב עם תקלה כלשהי לאדם אחר.

גם אני כזה, אבל יש רכיבים, במיוחד אלקטרו-מכאניים, שיכולים לחדול מלפעול ברגע אחד בלי כל סימן מקדים. סטרטר ששבק בלי התראה מוקדמת, מדחס מזגן...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבאס לקנות רכב ואחרי שבוע לראות בלוחות רכב עם ק"מ עוד יותר נמוך באותו מחיר או בצבע שרציתי יותר.

לכן אחרי שקונים (כל דבר שהוא) לא כדאי להסתכל על הלוחות / מודעות / פרסומות :-)

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכונית הראשונה שקניתי - סובארו ג'אסטי שנת 90 (בשנת 1993) - המצבר מת למחרת הקנייה. מן הסתם הוא היה גמור עוד קודם והמוכר הטעין אותו לפני שעשיתי נסיעת מבחן ובדיקה.

במכונית שקנינו בארה"ב - שברולט קורסיקה 1995 (בשנת 1997) - בטיפול הראשון התגלה שצריך להחליף אטם ראש מנוע... הרכב עוד היה באחריות יצרן והתיקון בוצע במסגרת האחריות ללא בעיות.

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר שבחיפושים לרכב הראשון אבא שלי התלווה אליי לכל אחד מהרכבים - מגיעים אל מישהי שרצתה למכור סיאט איביזה (כשסיאט עוד היו חרא של פיאט) מתניע, משלב לראשון תוך כדי שאני נותן מעט גז - הרכב נכבה.

מנסה שוב נותן יותר גז הרכב נכבה וכך הלאה.

אבא שלי מביט עליי - מה קורה לך? למדת לנהוג לא? - אני אומר לו, בוא תנסה אתה.

אחרי חצי דקה - אני אומר לאבא שלי, אתה נהג מנוסה לא?

יום אחרי זה המוכרת אומרת לנו שנקרע כבל גז ושואלת אם אנחנו רוצים לקנות עדיין - נאלצנו לסרב בנימוס.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנת 1992 חפשתי לקנות רכב . המועמדת היתה פיז'ו 309 .

המוכר נשמע נורמלי וחביב והרכב מטופל בפוספלד כבר סבא שהוא המורשה של פיז'ו.

קניתי עיתון בשישי מוקדם בבוקר , מונית ליעד , פוגשים איש נחמד אך אבוי האוטו לא מניע.

לאחר כמה נסיונות סרק נפרדנו לשלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרפי שקה לי.

חיפשתי הונדה ג'אז לא היברדית יחסית שמורה (שנת 2011-2012) במחיר סביר (בדרך כלל דורשים עליהם יותר ממחירון ב1-2K) בגלל שלא הייתי לחוץ (היה רכב ראשי) לקחתי את הזמן - 3 חודשים - עד שמצאתי אחת שמורה טובה במחיר הוגן. יומיים אחרי שקניתי באותו מחיר מישהו העלה מודעה של רכב בעל נתונים טובים יותר (50KKM ואיבזור טוב יותר) שחייב לציין בכל השלושה חודשים שחיפשתי לא מצאתי אקזמפלר דומה למה שקניתי (מבחינת שקלול מחיר וכו').

בנוסף ברכב שמכרתי יום אחרי הבן אדם שולח לי הודעה שהכפתורים בהגה לא עובדים - כמובן שיום לפני עבדו וגם בבדיקה לא אמר כלום על זה - התלבטתי אם להשתתף חלקית בזה או לא (סה"כ מזל נאחס) אבל בסוף זה הסתדר מאליו, כנראה בעית מגעים או משהו.

now: Honda Jazz 2011 1339 i-vtec 99 HP CVT

past: Honda Jazz 2009 1339 i-vtec 100 HP manual

opel corsa C 2001 EcoTec 75HP manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

'מה שראית זה מה יש' לא תופס במכירת רכב משומש על פי החוק היבש, יש עניין של גילוי נאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל ה'גילוי נאות' אתה צריך להוכיח שידעתי על התקלה והסתרתי אותה ממך.

זה שיום אחרי זה הלך מנוע או הכפתורים בהגה לא בהכרח באשמתי.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנינו פיאט פונטו מחבר לעבודה של אשתי

הרכב היה של אשתו שנסעה עליו רק לעבודה ליד הבית, מורה.

שבוע אחרי הקניה אני מקבל טלפון מאשתי שנתקעה באיילון

נקרע הטיימינג

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנינו פיאט פונטו מחבר לעבודה של אשתי

הרכב היה של אשתו שנסעה עליו רק לעבודה ליד הבית, מורה.

שבוע אחרי הקניה אני מקבל טלפון מאשתי שנתקעה באיילון

נקרע הטיימינג

מה עושים במצב כזה שהמשכת בחייך ואתה מקבל טלפון כזה?

Polo 9N 1.4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1720 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...