Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד מונדאו 2009, מנוע 2300

m.l
שימו לב! השרשור הזה בן 1716 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

היום הרכב עם 192 אלף, אני עשיתי קצת יותר מ 20 אלף קמ.

הק"מ לא מורגש על הרכב, הוא נוסע ומרגיש מצויין, אין קירקושים, אין חופשים בכלל מרגיש מאוד מהודק.

באופן כללי מרגיש לי שהרכב מזדקן מאוד יפה, אני בטוח שזה זהה במונדאו.

המזגן ברכב לא מצטיין.

אם כי ששמים את היד מול הפתחים יוצא אוויר מאוד קר.

ולדעתי זה בעיקר בכלל נפח חלל הרכב ויותר מזה זה גודל/שטח הפנים הענק של הדשבורד.

הדשבורד ענק ושחור, לדעתי גדול בלפחות פי שתיים מכל רכב. מהתחושה שלי זה כמו להפעיל בבית מזגן ויחד עם זה רדיאטור חימום.

לכן כאשר הרכב חונה בצל הבעיה לא מורגשת.

מעבר לזה בנסיעה מחוץ לעיר הוא מצליח להתמודד עם קירור הרכב.

זה מורגש בעיקר בנסיעות קצרות מאוד כאשר הרכב חונה בשמש.

עריכה אחרונה על ידי פלג_
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

אני יכמת לכם את זה במספרים...

במונדיאו דור 4 ו 4.5 שזה אומר שנות ייצור 06-14, כמות הגז במערכת היא 550 גרם לערך.

בפוקוס דור הקודם לשם השוואה ישנם, תחזיקו את עצמכם... 850 גרם גז.

ישנה אופציה לשפר במקצת את כמות הגז ע"י החלפה של המעבה לחדש(המעברים שלו גדולים יותר ולכן נכנסת כמות של 100 גרם גז נוספת), אבל לא משהו מעבר לזה.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתלבטות שלי היא בין המונדאו למאזדה 6, ה"בעיה" היא שהמאזדה מאובזרת פחות מהטיטניום, ועולה יותר.

המזגן מפחיד אותי, אבל לא עד כדי כך, יש חניה מקורה בעבודה, ובבוקר אני יוצא לפני שהציפורים מתעוררות.

הרכב הולך לשמש כרכב שלי (רכב שני בבית) ולטיולים עקב כך שהוא גדול מרווח, תא מטען גדול ומנוע גדול ונוח יותר לשיוט. - הרכב הראשי זה סוזוקי קרוסאובר 2014, אישתי לא תנהג על משהו גדול מזה, מפחדת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במה עלות האחזקה של מאזדה 6 זולה ממונדאו?

הביטוח במאזדה בוודאות יקר יותר,גם למאזדה יש את עניין התושבות...

צריכת הדלק אמורה להיות דומה...

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלקים יותר זולים והתושבות של המונדאו לא פחות מתעייפות ויותר יקרותלצורך העניין רפידות וצלחות קדמיות עלו לי 1500 שקל במונדאו

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קונה את העניין של חלל גדול אז המזגן לא אפקטיבי.

הרכב הנוכחי, גדול מאוד עם עור שחור דשבורד שחור וגם חיצונית שחור. כשאני נכנס לרכב הכל לוהט, דקה וחצי והמזגן מקפיא לי את הצורה.

לגבי חלפים, לא זוכר עלויות היסטריות ורוב הזמן טיפלתי במורשה.

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שהמזגן פשוט חלש, ראיתי באיזה מקום שישנו חיישן בתוך הרכב, של בקרת האקלים שאפשר לנטרל אותו או להחליף למשהו אחר, ואז זה יכול לפתור את הבעיה, אבל מלבד אזכור באישה תגובה בפורום של מישהו שזה פתר לו את הבעיה לא מצאתי לזה עוד מידע.

בכל מקרה, במחיר שאני מקבל את הרכב לא אמצע מאזדה 6 נורמלית עם פחות מ200++ אלף ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלקים יותר זולים והתושבות של המונדאו לא פחות מתעייפות ויותר יקרותלצורך העניין רפידות וצלחות קדמיות עלו לי 1500 שקל במונדאו

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

בס"ד

מחיר מופקע עם מדובר רק על חלפים.

לאסמקס שלי, עם דיסקים ורפידות יותר גדולים מהמונדיאו, בחברה העלות היא 1300 ש"ח למקורי.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קונה את העניין של חלל גדול אז המזגן לא אפקטיבי.

הרכב הנוכחי, גדול מאוד עם עור שחור דשבורד שחור וגם חיצונית שחור. כשאני נכנס לרכב הכל לוהט, דקה וחצי והמזגן מקפיא לי את הצורה.

לגבי חלפים, לא זוכר עלויות היסטריות ורוב הזמן טיפלתי במורשה.

ברור שזה לא תירוץ גם אצלי בסוואנה המזגן מצויין, אבל זה בטח לא מוסיף לעניין.

היה לנו פעם בעסק הרבה היילקסים בשנות ה 90.

חלקם דבל קבינה וחלקם חד קבינה, בשניהם אותו מזגן.

בדאבל קבינה המזגן היה מצויין.

בחד קבינות שהחלל הוא חצי, זה היה כמו חדר קירור.

אגב יש לזה עוד פתרון, גם בשנות ה 90 עשו בניסן טראנו הארוך (כי הקצר לא היתה בעיה) זה לסגור את הבאג'ז עם פרספקט וכך להקטין את החלל ואז המזגן היה נהדר.

היתה לנו כזאת 96

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם, מעדכן.

רכשתי את הרכב יום שישי, הספקתי בשבת כבר לנסוע איתו לבאר שבע (מרחובות) וחזרה.

כמה רשמים אומנם רק מיומיים אבל בכל זאת למי שיחפש בעתיד אולי:

1. צריכת דלק מחוץ לעיר בסדר גמור - 1 ל12 ממוצע עם בקרת שיוט על 120 קמ"ש ממוצע.

2. תא מטען מעולה, (5 דלתות) אפשר להכניס בפנים המון ועוד נשאר מקום - מינוס, הדלת יורדת בזוית דיי חדה, דברים גבוהים מהווים קצת בעיה.

3. הדבר ממנו יגורתי - המזגן - אז ככה, לקח לו קצת יותר זמן ממה שאני רגיל לקרר, זה כן. יחד עם זאת, לאחר כרבע שעה אישתי כבר סגרה פתח מזגן והעלתה אצלה את הטמפרטורה, בעל הרכב הקודם אמר לי שהחליף איזה שסתום במערכת המיזוג, ועוד איזה תיקון. לא יודע להגיד מה בדיוק אבל זה עבד, המזגן מוציא קור בצורה מעולה. שוב - לוקח לו כ10 דקות לקרר את החלל ולהגיע לטמפרטורה נורמלית, בזה אין ספק, אבל קירר מצוין כל הדרך לאחר מכן.

4. אבזור - אין מה לפרט, מערכת סטריאו מעולה כסטוק, גג, מושבי עור אלקנטרה, מזגן אחורה ועוד כל מיני שאני לא זוכר עכשיו.

5. הרכב יושב טוב על הכביש, אך גדול ורחב, למי שגר באזורים צפופים זה דיל ברייקר רציני.

6. צריכת דלק בתוך העיר גבוהה מאוד לפי המחשב דרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי המחשב, (וגם קצת התלהבות מהכוח של הרכב) , 1-6/7.

בעל הרכב הקודם אומר שבעיר היה יוצא לו 1-8/9 אז אני לא רחוק משם.

עריכה אחרונה על ידי m.l
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1716 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...