Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גבירותיי ורבותיי !, סקירת מע' מולטימדיה - ALPINE-ILX_W650.

NFS
שימו לב! השרשור הזה בן 1740 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אז אחרי הרבה הרבה חיפושים, חפירות בירורים וסיקורים שקראתי ברשת, נתקלתי בHU החדש מבית אלפיין, והחלטתי ללכת על ה HU הזה! :)

הדגם הנ"ל חדש שהושק בשנת 2019, לשוק האמריקאי !

(לא נמצא דגם זהה לשוק האירופאי למיטב הבנתי לשנת 2019, עד תאריך זה, למעט דגמי ILX-207 \ 700 משנה שעברה) .

הסיבות שלבסוף החלטתי לקחת דגם אמריקאי ולא אירופאי הן: הדגם הכי עדכני שיצא, נתוני אודיו\פיצ'רים ומחיר!, כן החלק האחרון הוא זה

שעשה את העיסקה למשתלמת, במחיר של 300$ לקבל מוצר מולטימדיה חדש מבית אלפיין, נראה לי פשוט BEST BUY \ MUST BUY !!

(ולאלה ששואלים כמה זה בשקלים?? - 1,500ש"ח כולל משלוח ומיסים.)

טוב,

אתן הקדמה שהמולטימדיה שהיתה קיימת אצלי זו מולטמדיה רגילה (NON BRAND), שעברה גיור בארץ.. אומנם עשתה את העבודה, אך מאספקט האודיו לא עמדה בסטנדרטים שלי..

קצת נתונים טכניים :

7" capacitive touchscreen, & Two-finger swipe user interface.

.Android Auto, Apple CarPlay ,Google Assistant.

:Play back 24/96 FLAC &[MP3/WMA/AAC/HE-AAC] files via USB,

.[sampling rates up to 48Khz, Bit rate 8-384kbps. Wav 64-1,536kbps].

(Pre-Outs-3: 3 Pre-Outs (4V

outputs: 6-channel preamp outputs (4-volt front, rear, subwoofer)

hands-free control lets you access apps using your voice

inputs: rear USB port, two camera inputs

Built-In Equalizer 9-band parametric equalizer

THD- 0.008% (at 1khz)

Dynamic range 95DB (at 1khz)

SNR-100 DB

מסך ראשי רגיל למדי:

[ATTACH=CONFIG]520522[/ATTACH] Main_menu.jpg

אציין שהתגובה של המסך היא מהירה וחלקה, גם בתפעול ומעברים בתפריטים וכן בבחירת התקנים מגיבה חלק! .

:mm_yeah:

המערכת מתממשקת בקלות להתקן BT, ציוות הנייד שלי היה מהיר, וכן בכל חיבור ומעבר למצב BT- ניגון מהנייד מתבצע ברגע!

להבדיל ממערכות אחרות שהיו משתהות\ ולוקח להן זמן סריקה להתקנים ואף בחירה ידנית של ההתקן, כאן ברגע שבחרתי BT ישר הטלפון מזוהה ואפשר לנגן, עשיתי גם משחקים - יצאתי מהרכב וחזרתי (מצב שהמערכת איבדה תקשורת עם המכשיר, וחוזרים להשמעת BT - המערכת זוכרת את ההתקן וממשיכה לנגן, ללא צורך בסריקה מחדש או עיכובים..

[ATTACH=CONFIG]520524[/ATTACH]

איכות ההשמעה בהזרמת BT היא איכותית, וללא הנחתה כלשהיא, גם כאשר מגבירים ווליום של הנייד לא נתקלתי בעיוותים.

לשמחתי גם במצב BT שאני מריץ אפליקציה מהמכשיר , כגון RADIO100FM, אני מצליח לשלוט בתחנות ולהעביר תחנות באופן חלק!

[ATTACH=CONFIG]520525[/ATTACH]

וניתן לראות הצגת השיר ושם התחנה !

ניגון מהתקן חיצוני- USB- בחיבור ההתקן למכשיר זוהה ההתקן 32GB, והתחיל לסרוק ולנגן כמעט מיידית, בלי שום עניינים!,

נקודה שדי מפריעה לי - אין מבט של תקיות 'TREE' שניתן לראות ולבחור, ישנה הצגה של התקייה ותוכן הקבצים שלה.

ניתן לבצע דיפדוף של קדימה ואחורה מהתקייה הנוכחית שבה נמצאים לפי הסדר (למה ?!).

:mm_nah:

USB_audio_F.jpg

בנוסף הדיפדוף בתוכן התקייה אינו מתבצע בנגיעה במרכז המסך באופן שרירותי אלא רק בצד השמאלי - מאיזור הגלילה שבמסך, מאוד מעיק,

(אני מקווה שזה ישתנה עם עדכון) . כמובן שגם ניתן לתפעל מהלחצנים מההיגוי. יש לציין שהפונטים בעברית לא נתמכים, לא תראו עברית פה .

"הלו, זה רדיו ?!"

בתור אחד שמאוד אוהב להאזין לרדיו ..

ה רדיו הנ"ל- מכשיר מאיזור US, לא מתאים בקפיצת התחנות בתקן האירופאי/ישראלי - בעסה,

(בתדרי X.1/3/5/7/9 , הקפיצה פה היא ב 0.2. --ולא ניתן להתביית על התחנה העשרונית שלמה :" 99.0 , 100.0 ..''- XX.0

אך אני כן מצליח לקלוט לא מעט תחנות ישראליות!!, ולראיה אני קולט תחנת 88FM ב88.5FM , וגלג"ל"צ ב 93.5FM, ועוד..

הקליטה לא פרפקט אך מספקת בהחלט !

Radio.jpg

אוקיי , מכאן לחלק המעניין יותר : Android Auto, כמה שאנחנו רוצים להיות לא מוגבלים ולקבל את כל העולמות והאפשרויות גם במע' הרכב!:-P

וזה קורה גם כאן,

התקנתי את אפליקציית 'ANDROID AUTO' , אפשרתי אתכל מה שגוגל ביקש... (לאחר מכן חסמתי ! ) ורק אז המכשיר התחיל לדבר עם המערכת.. החיבור פה הוא בכבל רגיל - שתומך DATA (*יש כבלים זולים שלא עובדים.. ),

מהתפריט הראשי נכנסים לאייקון ה "ANDROID", ומקבלים תפריט בחירה פשוט של האפשרויות האפליקציות שניתן להריץ,

יש לציין שזה אינו MIRROR אחד-לאחד, פשוט מקבלים ממשק הפעלה :

Audio-app-mode.jpg

איזה כיף פשוט וקל, לבחור: ספוטי, טידל או נגן אחר שעובד כאפליקציית נגן.

Audio-car-app2.jpg

והנה כך נראה ה SPOTIFY:

Spoti_play.jpg

עובד חלק , תענוג !

אציין שבצורה הזו לא ניתן לגשת לרשימות שיצרתי - 'PLAY LIST', רק מהנייד עצמו ניתן לבחור ברשימה שיצרתי (FAVORITES ) .

לא נורא, אולי יהיה עידכון גם לזה .

הדבר הבא והלא פחות חשוב לנו כנהגים - הניווט. (ולאכל כמה שפחות פקקים ...),

גם מכאן ניתן לבחור באופציית הWAZE, ומקבלים אותו על המסך. בלחיצה על הכפתור "המצפן" שמימין ופאם יש וויז.

Waze_And-auto.jpg

חשוב לציין , שבנתיים אין מקלדת עברית פה - ז"א שבחיפוש לא ניתן לרשום בעברית למיטב ידיעתי :( ,

אז אפשר לבצע תחיפוש מהנייד, או לגשת פשוט למועדפים: "בית", "עבודה", "אחותך".. או היסטורית נסיעות אז זה לא כזה רע ..

וישנה אפשרות של חיפוש קולי , אך עדיין לא נסיתי זאת.

ממשק טלפון- דיבורית , גם קיים, והנה תראו איך אפשר אפילו לשלוט בעוצמה ומיקרופון :

Phone_set.jpg

נו אז מה עוד צריך ממערכת מולטימדיה ??

הנה כמה תפריטים נוספים של הגדרות מערכת:

הגדרות מתקדמות לאודיו מאוד מעניינות :

Sound_Xover.jpg

הגדרות קרוסאובר ,

והגדרות EQ

Sound_Eq.jpg

ניתן לבצע פה חיתוכים לתדרים,ולבחור עד פירוט של 20HZ, וברירת -NARROW\ WIDE ממש תענוג למי שמעוניין להתעסק..

ולשמור הגדרות מקוסטמות שלכם.

בנוסף ישנו את ה-BALANCE \ FADER, עוצמות לכל מיקום , ושיטה על SUB, לו יש גם תפריט משלו.

ישנו גם תפריט לכיוון עוצמת BT, כך שלא חושב שחסר פה משהו .

לסיכום, אומר שאני מרוצה מהמכשיר!,

הן מבחינת הסאונד - יש איכות דיוק וללא עיוותים גם בווליום גבוהה (כמובן תלוי גם בשאר הרכיבים במערכת, אצלי החוליה החלשה היתה הHU וכעת העניין שודרג ויש תוצאות טובות),

והן מהפיצ'רים שהוא מציע, מכסה כל דבר שירותי וטכנולוגי שאנו משתמשים כיום, ולצרכי היום יום עם התממשקות ישירה לנייד האישי.

אופי התגובה של המערכת הוא מהיר וחלק בכל מצב - USB, BT , ANDROIT_AU, עם-WAZE ושאר APPS .. דבר שהוא לא מובן מאליו.

תמיכה ב2 מצלמות רכב ואפשרות שינוי תאורה למצלמות! , שינוי תאורת מסך,

למכשיר יש יציאת USB אחת! , מה שמצריך להחליט אם מעוניינים בUSB-KEY או נייד מחובר ב "AUTO".

וכמובן ביחס של עלות לתמורה (300$), השילוב מנצח!, ואני לא חושב שישנם מתחרים - פה בארץ!.

אציין שהוספתי בקר מתאם שליטה להגה בכדי שיתמוך בשליטה מההגה.

Metra Axxess ASWC-1 Universal Steering WheelControl Interface

ותודה שעקבתם עד הלום :wink:.

Metra Axxess ASWC-1 Universal Steering Wheel Control Interface

= !It's Not just a 0~1-Signal, It's the Sound-Quality =

--HU-Alpine.W650~DSP-BIT1*[AMP: JL_Audio-E.4/300 @SP_JL_C5-650 &Hertz-165XL]

[(2X AMPS: JL-MONO_XD-600.1@ 2X SUBS: JL_10W3v3-(4]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירה יפה מאוד ומעניינת - האם יש לדבר הזה יציאה אופטית?

בהחלט אתה מקבל כאן תמורה אדירה למחיר.

אבל אני מתקשה להבין את התעשיה שעוד לא הגדילה להחכים ולתת את האופציה לרכב עם מערכת הגברה נטו ופשוט לאפשר לבעלים של הרכב להשתמש בסמארט שלו כHU. שנת 2019 ואנחנו עדיין בעולם אנלוגי בתוך הרכבים שלנו.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי מתאם לשליטה בהגה כמו שלך. אתה יכול להסביר איך חיברת אותו? ראיתי סרטונים ביוטיוב רק את הכבלים של ההארקה והאספקה של החשמל לא הבנתי איך מחברים בדיוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה סקירה היה כיף לקרוא. לגבי רשימות שירים שיצרת (playlists) ניתן להגדיר ב-Google Music שם גם ניתן לגשת ולבחור ללא שום בעיה.

שם גם ניתן לטעון עד 20000 קבצים (ללא ירידת איכות שמע as is) כולל קבצי flac ומהם כבר לבנות רשימות שירים מה שמבטל לגמריי את כל שימוש ב-USB. כל זה ללא שום עלות חודשית אגב :) אך כמובן גם קיימת אפשרות להצתרף מאגר שירים שלהם בתשלום חודשי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירה מעולה, תודה רבה!

האם המערכת מחוברת obd ומראה נתוני רכב בזמן אמת? לחץ צמיגים, חום מנוע וכו'?

איך אני יכון לבדוק האם היא מתאימה לרכב שלי? מדובר בשברולט סוניק 2014 האצ'בק

המשך יום נעים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירה מעולה, תודה רבה!

האם המערכת מחוברת obd ומראה נתוני רכב בזמן אמת? לחץ צמיגים, חום מנוע וכו'?

איך אני יכון לבדוק האם היא מתאימה לרכב שלי? מדובר בשברולט סוניק 2014 האצ'בק

המשך יום נעים

היי,

המערכת אינה מראה נתונים על מערכות הרכב, ולגבי מדדים חיוניים חום מנוע, שמן,דלק,כריות אוויר... ישלך כבר בתצוגת הפנל של הנהג, לשם זה נועד.

אם אתה ממש רוצה יש *בקרת ניהול רכב בדגמי - " ILX-F309" ,ו ILX207 , למשל. אך כאן יש קפיצת מחיר כפולה מהמכשיר W650 ואף יותר מול F309.

*לפי מה שהבנתי צריך לחבר דרך מתאם שמתאים לכך (עם תמיכת iDATA), למשל בדגמים המתקדמים של המתאמים למשל מבית 'MAESTRO' (עלות כ100$+)..

ובחזרהל-W650 - בדגם הנ"ל אין כניסת AUX, או אופטית.

במסך ישנה אופציה להעביר שירים ו ווליום עם משיכת שתי אצבעות על המסך, עובד נחמד בקטע של לעשות 'נקסט' לשירים ..

מעין ג'סצ'ר כמו ב IPAD\ MAC ..

Alpine_finger-swipe.jpg

בנוסף אלפיין הוציאו מגבר ייחודי וקומפקטי שמשתלב ממש מאחורי היוניט הזה, אפשרות למי שמעוניין במשהו קומפקטי ומתלבש עליו כמו כפפה .

KTA-450 Power Pack Amplifier

Kta450_power.jpg

לגבי התאמה לרכב, התקנה כמו כל רדיו\מולטימדיה, רק למצא מסגרת מתאימה או כבר 'לקחת' לפי הזמנה, כמו שאני לבסוף עשיתי.

= !It's Not just a 0~1-Signal, It's the Sound-Quality =

--HU-Alpine.W650~DSP-BIT1*[AMP: JL_Audio-E.4/300 @SP_JL_C5-650 &Hertz-165XL]

[(2X AMPS: JL-MONO_XD-600.1@ 2X SUBS: JL_10W3v3-(4]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1740 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...