Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת שמנים (OILS) לשמני מוביל1 - תחילת התנסות

discoTD5
שימו לב! השרשור הזה בן 1513 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הבעיה שבארץ בדיקה כזאת עולה המון, בחו"ל הבדיקה הזאת עולה עשרות שקלים.

יש אינסוף תוצאות בדיקות שאנשים העלו לרשת בחו"ל עם כל סוגי השמנים בפורומים שדנים על שמנים.

מי שזה מעניין אותו יכול למצוא את זה בקלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זאת לא ממש בעיה, אני בטוח שמכל גולשי הפורום יש כמה שנמצאים על הקו לארה"ב,

אפשר לרכס 3-4 ואפילו 10 דוגמיות של שמן, ולשלוח.

אבל ... אתה צודק שזה מיותר, יש המון דוגמאות וממש אין צורך.

אין ספק שהשמן של מוביל איכותי ויכול בקלות להחזיק 20,000 מיילים במנוע.

השאלה אם במילא מחליפים שמן כל 10,000 ק"מ (מין שריטה כזאת) , האם יש יתרון למוביל לעומת צימפיון (גם של טלרון)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מאיפה יש לך את המספרים האלה.

מה שבטוח שאתה לא רוצה לקחת את השמן לקצה יכולתו, מכוון שהשמן נהרס בהדרגה ואין לך דרך זולה לבדוק מה מצב השמן בכל רגע נתון.

במצב האופטימלי במנוע יש שמן שעומד בתקן או עובר אותו.

אחרי 10 אלף ק"מ כמעט כל שמן יהיה שונה מהותית מהמצב ההתחלתי והאופטימלי שלו.

במוביל 1 גם אין שום קסם שמונע את זה.

עדיף להחליף את השמן בתדירות גבוהה, ומי שרוצה אקסטרה הגנה בטורים גבוהים יכול לשים מוביל 1.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להשאיר שמן שאמור להחזיק 15,000 ק''מ ל30,000 מייל זה לא אומץ אלא טפשות/חוסר אחריות.

לא אמורה להיות בעיה לחרוג בכמה אלפי ק''מ,היצרן מכליל את זה בתוך ההמלצה מתוך ידיעה שאנשים שוכחים/דוחים וכו'.וכנראה שבאמת לא יהיה כלום.

אבל אתה מדבר על פי3 ק''מ.

גם השמן הכי טוב ויקר צובר פיח וחלקיקי מתכת,נשמע לי הגיוני שהצטברות גדולה שלהם יכולה לפגוע בתכונות השמן ואף להזיק בלי קשר לאיכות השמן ההתחלתית.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרתי גם לדיסקו, הדרך היחידה שאפשר לדעת מה ההבדלים היא לקחת את המסנן ודוגמת השמן הישן שהיה, להחליף לשמנים של מוביל, לנסוע קילומטרז' זהה למה שנסע הקודם ולהשוות את המשקעים במסננים ואת תכונות השמן הישן והחדש.

בהנחה שמשתמשים בשמן לפי הוראות יצרן הרכב ומדובר בשמן של חברה סבירה ומעלה את ההבדלים נרגיש רק אחרי הרבה מאוד עשורות אלפים של קילומטרים אם בכלל.

רוב מכריע של המנועים הולכים בגלל קטסטרפה (טיימינג שכשל, התחממות, מגדש שזרק חלק לתוך המנוע וכו'). מישהו יכול להעיד על מנוע שהלך בגלל בלאי בשנים האחרונות בפחות מכמה מאות אלפי קילומטרים?

עריכה: פרט לטויוטה עם הבוצה ששם זה שילוב של שמן ותכנון.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודקים שאי אפשר לחוש בהבדל סתם ככה ללא בדיקה מדעית כל שהיא. אלא אם כן היה לפני שמן לא בתקן.

אבל, חברה מסחרית שמבזבזת את זמנם של הבכירים שלה להרצות בפני חובבי רכב ומציעה מוצר מוביל בקטגוריה בתוספת מחיר של המבורגר מעל מה שאני משלם כרגע.

שווה לי בתור חובב רכב אפילו שיש לי רכב ישן.

בעלויות של רכב חדיש זו תוספת זניחה לגמרי.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להשאיר שמן שאמור להחזיק 15,000 ק''מ ל30,000 מייל זה לא אומץ אלא טפשות/חוסר אחריות.

כנראה לא ממש קראת את כל ההודעה שלי (15) , אני כתבתי 20,000 מיילים או שנה , שזה 30,000 ק"מ.

וזה לא טיפשות .. זה ההצהרה של מהנדסי מוביל 1, זה הם שמצהירים שהשמן שלהם טוב לשנה או 20,000 מיילים.

רק שעכשיו שחיפשתי שוב בגוגל ראיתי שבארה"ב האריזה שונה.. אז יכול להיות שמה שמגיע לארץ הקודש זה לא אותו נוסחא שמבטיחים שם 20,000 מיילים..

וזה בהחלט דרוש בדיקה ... האם מה שמוכרים לנו פה זהה לחלוטין למה שנמכר בארה"ב עם הבטחה ל 20,000 מיילים,

או שזה חומר שונה ? איכותי יותר ? נחות יותר?

https://www.google.co.il/search?rlz=1C2NHXL_iwIL697IL700&safe=strict&source=hp&ei=OuQlXcn3PMWTkwWImoPgDg&q=mobile+one+one+year+oil+&oq=mobile+one+one+year+oil+&gs_l=psy-ab.3..0i22i30l2.4983.20015..20453...5.0..0.359.3169.0j18j0j2......0....1..gws-wiz.....10..35i39j0i131j0j0i10i1i42j0i10i1j0i10j0i13j0i10i203j0i13i10i30j0i13i30j0i22i10i30j0i19j0i10i19j0i22i30i19j0i22i10i30i19j0i13i30i19.nKswmuzws2A

שימו לב שלטלרון מייבאים 2 קווי מוצרים.. פרמיום ועממי.

קשה לי להאמין שאיש מכירות שלהם יצליח לשכנע מוסכים מורשי משרד התחבורה קטנים לרכוש משטחים של מוביל ללקוחות מזדמנים שרוצים טיפול ב 300 ש"ח.

ולכן יש להם גם את צימפיון שלדעתי מתומחר באיזור ה 60 ש"ח לגלון (5 ליטר) למוסכים שרוכשים כמויות.

לדעתי הקו של המוביל ממילא מוגבל רק לחובבי רכב שמחליפים לבד את השמן , או למוסכים מתמחים שמטפלים ברכבי ספורט.

זה מוצר פרמיום וככה הוא מתומחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא קשור להשקעה המבורכת שלהם שבכלל לא מובנת מאליה. זה קשור לזה ש 100 שקל לפה או לשם בטיפול חצי שנתי זה סכום זניח אז אם יש חברה שמראה לי רצינות ויחס ללקוח כפי שטלרון הראו (לא רק בשמנים אלא גם במצברים) אני אעדיף אותם ולו רק בשביל ההערכה שבמקרה הצורך יהיה לי למי לפנות במיוחד לאור העובדה שאף אחד לא חולק על זה שמדובר במוצר מבין האיכותיים בשוק.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הקו של המוביל ממילא מוגבל רק לחובבי רכב שמחליפים לבד את השמן , או למוסכים מתמחים שמטפלים ברכבי ספורט.

זה מוצר פרמיום וככה הוא מתומחר.

איפה מוצאים מוסך כזה במרכז לVAG?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודקים שאי אפשר לחוש בהבדל סתם ככה ללא בדיקה מדעית כל שהיא. אלא אם כן היה לפני שמן לא בתקן.

אבל, חברה מסחרית שמבזבזת את זמנם של הבכירים שלה להרצות בפני חובבי רכב ומציעה מוצר מוביל בקטגוריה בתוספת מחיר של המבורגר מעל מה שאני משלם כרגע.

שווה לי בתור חובב רכב אפילו שיש לי רכב ישן.

בעלויות של רכב חדיש זו תוספת זניחה לגמרי.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

מוצר מוביל במה?

אם באותו כסף אתה קונה מוצר שעונה לך על הדרישות+המבורגר,למה לשלם יותר?

זה שהם מסבירים ומשקיעים זה מעולה והייתי שמח גם להשתתף וללמוד,אבל מפה ועד לשלם על משהו שאני לא צריך הדרך ארוכה.

אני לא חושב שיש לקוח שמוסך יציע לו שמן יקר יותר/ייקר טיפולים ולא יאבד לקוחות בטענה לאיכות.

"5 שנים אני שם שמן בX והכל עובד,למה לי לשלם X+50?"

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי לך לשלם X+50, וגם להחליף שמן בתדירות גבוהה, כי שמן משפיע כמעט על כל המערכות ברכב. אם יש לך סתימה בממיר, או תקלה במותחן שרשרת או כל דבר אחר. יש סיכוי שזה היה מונע או דוחה את ההתקלה. אלא אם יש לך רכב שלא מתקלקל ואז אין טעם לעשות את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה:

אני רואה כמה סוגי שמנים של מוביל:

Mobil1

Mobil Super 2000

Mobil Super 3000

Mobil Super 5000

כל אחד מהם מגיע במגוון דרגות צמיגות שונות, מישהו יודע לעשות סדר ולהסביר מה ההבדל (אם יש) באיכויות ?

בנוסף, אנשים כותבים שאין הבדל גדול במחיר.

ממה שאני רואה ברשת, מוביל1 5W30 סינטטי מלא עולה 74 ש''ח לליטר, לעומת 32 ש''ח לליטר עבור ליטר של קסטרול סינטטי מלא באותה הצמיגות מהסדרה הגבוהה ביותר - כלומר 130% יותר, לא הבדל זניח כלל ...

עריכה אחרונה על ידי Emanuel5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1513 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...