Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת שמנים (OILS) לשמני מוביל1 - תחילת התנסות

discoTD5
שימו לב! השרשור הזה בן 1514 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גם הספארק שלי נכנסה לפני שבועיים לניסוי וקיבלה שמן מוביל.

מדובר בספארק 1.2 אטמוספרית ידנית, הרכב בעל 83K ק"מ ובעל היסטוריית טיפולים מלאה, טיפול אחרון בוצע לפני שנה ו 15K ק"מ בדיוק לפני שרכשתי אותו,לא ידוע לי סוג השמן בו השתמשו בבעלות קודמת.

הטיפול הנוכחי היה פשוט ונדרשתי להחליף שמן, מסנן שמן ומסנן אויר. ע"מ לקבל תוצאות אובייקטיביות במידת האפשר לניסוי מהסוג הזה הקדמתי את החלפת פילטר האויר, כך שבמידה ויורגש שינוי כלשהוא לאחר החלפת השמן ייתאפשר לייחס אותו לשמן. בשבועיים האחרונים נסעתי כ-400 ק"מ 70% עירוני ו30% בין עירוני. השנוי היחיד עליו אני יכול להצביע כרגע הוא הרגשה קצת יותר חלקה ונעימה של המנוע בעבודה בין 2500-4000 סל"ד, בעיקר בהורדת הילוכים. המנוע הנ"ל ידוע כרועש ולא כלכך נעים, כלל לא מדובר בשינוי דרמטי אך בהחלט יש תחושה מעט יותר חלקה , יכול להיות שההבדל נובע מעצם הצורך לטיפול בלי קשר לסוג השמן. על צריכת הדלק מוקדם לדבר מכיוון שלא יצא לי לתדלק עדיין, אעדכן בעניין זה בהמשך.

אנצל הזדמנות זו להודות ליואב על ארגון הניסוי.

20190905_114117.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

התודות מגיעות ליוסי מטלרון שזרם עם חבורת חובבי רכב משוגעים.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

יאללה רם תתעורר. הולכים לטיפול...0d3d446721e8fd13b96fb28477c1fad4.jpg

Sent from my Motorola Dynatac 8000x using Tapatalk

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

מקפיץ,

היום נסעתי עם הלנדקרוזר לצפון. תדלקתי בכפר סבא, דרך כביש החוף עד נהריה, ומשם ימינה לגליל המערבי.

באופן מדהים לחלוטין, שאין לי הסבר טוב, מכפר סבא עד נהריה, מעל 100 ק"מ, דרך מנהרות הכרמל.

קרוז קונטרול על 90 קמ"ש על מד המהירות.

צריכת הדלק עד מנהרות הכרמל היתה 6.6 ליטר ל 100 ק"מ. במקטע הראשון של המנהרות (עליה) הצריכה עלתה ל 6.8 ליטר ל 100 ק"מ, במקטע השני של המנהרות (ירידה) הצריכה ירדה חזרה ל 6.6 ליטר ל 100 ק"מ. עד נהריה, הצריכה היתה בין 6.6 ל 6.7 ליטר ל 100 ק"מ.

מעל 15 ק"מ לליטר.

עכשיו תובנות:

הרכב אצלי מעל 3 שנים, נסע בכל מתווה אפשרי. מעולם לא היה בצריכה כזו.

עלתה סברה שבגלל שמזג האוויר קר, והנסיעה לא מזגן, צריכת הדלק היתה נמוכה כל-כך. אבל היו נסיעות דומות בעבר.

לבדוק במשאבה זה נחמד, אבל הבנצ'מרק הוא המדידה במחשב הרכב, שכן היא הנתון שהיה בעבר.

משהו דבילי, לרכב יש שנורקל. בד"כ הפתח העליון מכוון קדימה. היום בגלל מזג האוויר, סובבתי את הראש אחורה, על מנת שיקבל פחות מים (גשם).

וההבדל הטכני היחיד שבוצע ברכב - שמן המנוע.

בגלל השמן? למרות השמן? לא יודע.

התוצאה היא שלנדקרוזר ארוך, בן 12 שנים, עושה 15 ק"מ לליטר היא יותר מדהימה או מצחיקה?

20191213_110557.jpg

20191213_110600.jpg

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר קישור ליוניט TPMS שיש לך על ההגה?

הוא לא כזה מוצלח, נרכש באיביי ממוכר שקר כלשהו. לא משהו שאני יכול לשחזר או להמליץ. אצל אחי זה שבק חיים אחרי כשנתיים וחצי.

מה הייתה הצריכה לפני שנה נניח עם שמן אחר באותה דרך וטמפרטורה?

צריכת הדלק במתווה דומה היתה באופטימום באיזור 7.4 ליטר ל 100 ק"מ. היו נסיעות דומות בטמפרטורות משמעותית יותר נמוכות.

הרכב מעולם לא טופל בשמנים ירודים, אלא בשמנים שעומדים בתקן, מהצובר של המוסך. ושוב, לא שמנים זולים.

התוצאה הזו היא חריגה מאוד, ואני לא יודע להסביר אותה רציונלית. יכול להיות שצריך להחליף מילה עם אנשי טלרון לברר.

בינתיים, מאתמול בבוקר, אני נוסע עם הרכב לעבודה בלוד. עניין של כ 28 ק"מ לכיוון. דרך כביש 5 (זורם) כביש 4 (פקק לכל אורכו) וכביש 1 (זורם) - וחזרה.

צריכת הדלק עומדת על 8.2 ליטר ל 100 ק"מ, שהם 12.2 ק"מ לליטר, וגם זו תוצאה טובה מדי. ציפיתי לסביבות 9.5 - 10 ק"מ לליטר.

עריכה: למען הסר ספק, מדובר בנהיגה עם רגל מאוד עדינה על הדוושה, ובמהירויות שלא עולות על 100 קמ"ש.

הרכב עמוס בציוד טיולים, אני משער שבאיזור 100-120 ק"ג עודפים.

הרכב ללא גגון.

ל.א. נמוך מדי לנסיעה 'חסכונית'. לנסיעה ממש ממש חסכונית ניתן למלא גם 35-36 PSI, וזה מתבטא גם בצריכת הדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחשב בזה שנסעת על 90 קמ"ש (בנסיעה לצפון) - נתון של 15 ק"מ לליטר הוא לא דימיוני בכלל. ההבדלים בין שיוט ב 90 קמ"ש ל 110 קמ"ש, בצריכת הדלק, הם עצומים (לא מדובר בעניין של 0.5 או 1 ק"מ לליטר, אלא יותר).

בנוסף - אין ספק שמזג האויר הקריר מיטיב עם מנועי טורבו...

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלנדקרוזר בן 12, מנוע טורבו דיזל בנפח 3000 סמ"ק, שמעולם לא נתן תוצאה כזו במהירות כזו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח אם תפרט את המשתנים שלא בודדו.

כי הרכב הוא אותו רכב בדיוק, הנהג אותו נהג, משקל הציוד - ללא שינוי, אולי עלה טיפה, אופי הנהיגה הוא אותו אופי.

כן השתנו שמן המנוע, והסיבוב של הראש של השנורקל.

למען הסר ספק, אני מנסה להסביר לעצמי מדוע זה לא שמן המנוע, ולמצוא סיבה אחרת להבדלים. אני לא מאמין ששמן מנוע, איכותי ככל שיהיה ייצור כאלה הבדלים. ולכן אני מחפש סיבות אחרות.

אגב, הסולר הוא מאחת משתי תחנות בהן אני מתדלק קבוע, במקרה הזה תחנת הדלק דורון בכפ"ס. השניה היא דור-אלון בשונצינו בת"א, בה אני מתדלק לעיתים בדרך דרומה לטיולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה משקל הנהג? יש מצב שאחרי הקיץ והאימונים על ההגה של ה309 הוא ירד?

ממליץ לערוך שוב את הניסוי אחרי חנוכה.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שנסעת גם לפני ההחלפה על שמן תקין ולא על שמן זית מדולל הפרמטרים אותם פרמטרים פחות או יותר.

שמן מתוכנן לעבוד בטמפרטורות מסוימות ולהשאר בטווח צמיגות מסוים(ועוד כמה דברים).

אתה קונה שמן שנבדק לפי תקן מסויים,וכל עוד אתה קונה שמן מחברה שאפשר לסמוך על הבדיקות שלה(קסטרול,קיקס,מוטול) ולא מאיזה חברה שחירטטה את הבדיקות אין שום סיבה שיהיו הבדלים ברכב שלך.

אני מבין שכיף לקבל דברים חינם ועושה חשק לפרגן,ואני תמיד בעד.

פשוט במקרה הזה לא רואה את הסיבה.

דברים משתנים:משקל רכב,לחץ אוויר,טמפרטורה,תוואי דרך,צמיגים,רמזורים בדרך,גגון/מנשא(הפרעות אוירודינמיות),כל מה שהוא לא שמן-איכות דלק ופעולה של המנוע.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1514 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...