Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סלקל מומלץ לרכב (שייך לפורום?)

עדי-אל
שימו לב! השרשור הזה בן 1719 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני עם צ'יקו קייפיט 30 ששרד שני ילדים ומתכונן כרגע לשלישי (אח''כ ילך לפח כי יסיים את התוקף שלו), מבחינת בטיחות צ'יקו תמיד מתהדרים במגוון מבחנים שבוצעו ככה שזה אמור לענות לך על כל הצרכים.

החלק הבאמת נוח שבעזרת מתאם פשוט שרכשנו בזמנו הוא מתחבר בקלות לעגלת בוגבו שברשותנו (אם אתה יוצא לסופר או למשהו קצר יחסית פשוט שם אותו כחלק מהעגלה מבלי להוציא ממנו את הילד).

המחיר שלו הכי זול שראיתי 800. אני לא נכנס לכמה הוא ישמש אתכם כי כאמור אצלינו זה יהיה הילד השלישי בו, במצטבר כנראה השימוש בו יעמוד על שנה וחצי, אולי טיפה יותר.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Citroen C4 Grand Picasso 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו האישה החליטה על עגלה של Cam, שבאה בחבילה עם אמבטיה, טיולון וסל-קל, אז השתמשנו בסל-קל (סביר), אבל באותה תקופה לא הביאו את החיבור IsoFix שלו לארץ (אולי כבר הביאו, אולי לא). השתמשנו בסגירה של חגורה.

כשהסל-קל כבר היה קטן מדי בשבילה החלפנו ל-Chicco Nextfit IX Zip Air עם חיבור IsoFix על רצועות שניתן למתוח.

לא זול, 1400 ומשהו שקל, אבל האמת שהוא נחשב לאחד הבטוחים, והוא מתאים ממשקל 2.5 ק"ג ועד בערך 30 ק"ג, גם נגד כיוון הנסיעה וגם עם.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאבא מאושר לתינוק מקסים בן 8 חודשים כיום (שים לב כי לרוב המלצות של אנשים שהיו במצבך לפני 3 שנים פחות רלוונטיות משום שהתחום הזה התקדם), אחרי מחקר די מעמיק - המסקנות שלי הן (או מה שאני עשיתי ומרוצה ב-100%):

בסלקל משתמשים עד גיל 9 חודשים או שנה בערך (לא זוכר) ואתה תמצא את עצמך מאוד מהר מחפש כבר כיסא בטיחות. על פניו, סלקל נשמע כפתרון מעולה כי אתה לא מטרטר את התינוק או מעיר אותו, אבל - פירוק והרכבה של סלקל וגם באיזופיקס זה לא בהכרח קל כמו שמדמיינים, כמו כן מומלץ שהתינוק לא ישכב בסלקל מעל 45 דקות (לדגומא אם אחרי נסיעה והגעה ליעד אתה מעביר ומחבר את הסלקל לעגלה והילד ממשיך לשכב בו, זה ממש לא בריא!). אתה תראה המון הורים מסתובבים בקניון והתינוק בתוך סלקל וזה לא הופך את זה לדבר נורמלי, אני רואה את התינוקות סובלים.

עד לא מזמן כיסאות בטיחות התאימו לשימוש מגיל שנה בערך, היום יש כבר המון כיסאות בטיחות שמתאימים מגיל לידה ועד כ-30 ק"ג! זאת אומרת שאתה מדלג על קניית סלקל, וסלקל טוב חדש יכול לעלות לפחות כמחצית מכיסא בטיחות ואף יותר (על מוצר שלדעתי אפשר לוותר). מניסיון אישי, בגילאים האלה אם התינוק נרדם במהלך נסיעה ורוצה להמשיך לישון - בזמן שתעביר אותו בזהירות מכיסא הבטיחות לעגלה או על הידיים, לרוב הוא לא יתעורר אם זה מה שמטריד אותך.

נקודות נוספות שכדאי לדעת:

* חיבור ב- ISOFIX לא עדיף על חגורה, איזופיקס נועד למנוע טעויות אנוש בקיבוע הכיסא לרכב.

* לא מחברים גם ב- ISOFIX וגם בחגורה יחד, אלא אם כן היצרן ציין במפושר כי זה אפשרי/מומלץ.

* לסלקל וכיסא בטיחות יש פג תוקף, בד"כ מצויין עליו בבירור וחשוב לשים לב אם הולכים על יד שניה.

* יד שניה - כדאי להיזהר מאוד, לא נהוג להמשיך להשתמש במוצר במידה ולא עלינו עוברים תאונה.

* השמועה שלא משחררים אותך מבית החולים עם התינוק בלי שרואים סלקל - זה לא נכון.

ולסיכום, אחרי המחקר הלא קטן שלי לעצמי, חיפשתי מוצר איכותי, מאוד פרקטי והכי VFM. אני קניתי כיסא בטיחות NUNA RAVA, אין לך מושג כמה אני נוסע עם התינוק יום-יום מאז שיצאנו איתו (בעגלה) מבית החולים ואני מרוצה מאוד. יכול להמליץ עליו בלב שלם, אם נולד עוד תינוק אני קונה עוד כיסא כזה. המותג NUNA לא חזק בשוק והמחיר שלו ביחס למוצר ממש זול, אם זה מטריד אותך - אמליץ גם על ברייטקס בולווארד קליק טייט, אני התחברתי לנונה יותר (גם אם היו במחיר זהה).

** לגבי "תקציב" - זכור שמדובר בבטיחות של הילד שלך! נסה לדמיין שאת הבחירה אתה עושה דקה לפני תאונה!

>> שימו לב כי הנ"ל נכתב מהזיכרון האישי שלי לאחר קריאה מעמיקה וביקורות, לכו להתייעץ עם מקצוענים!

עריכה אחרונה על ידי Freak_Miky

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כסבא טרי לנכדה בגיל 8 חודשים.

ממליץ לוותר על סלקל לשימוש ברכב.

אני ממליץ לרכוש מושבי בטיחות

של חברת ברייטקס מסדרת קליק טייט.

מושבי בטיחות אלו מעוגנים לרכב

באמצעות חגורת הבטיחות של הרכב

ולא בעיגוני ISOFIX אשר פחות בטוחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה איזופיקס פחות בטוח? הבעיה היחידה באיזופיקס היא מגבלת משקל, כל עוד לא עברת אותה אין שום בעיית בטיחות עם איזופיקס.

להיפך, חיבור איזופיקס הוא הרבה יותר פשוט ולכן קל מאוד להגיע איתו לחיבור נכון גם בלי יום לימודים ארוך. לרובנו זה יתרון לא קטן.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיבור מושבי בטיחות של חברת ברייטקס מסדרת קליק טייט,

הוא מהיר ביותר וניתן לחבר או הוציא את מושב הבטיחות מהרכב

תוך שניות בדיוק כמו לרתום נוסע רגיל במושב האחורי ברכב.

לצורך שימוש רגיל במושב האחורי כאשר אין צורך במושב הבטיחות

וניתן לאפסן את מושב הבטיחות בתא המטען.

מגבלת משקל היא המשמעותית והקריטית במקרה תאונה

ולכן עדיף לרכוש מושבי בטיחות אשר מאפשרים

את עיגונם בעזרת חגורות הבטיחות שברכב.

לכן מרבית מושבי הבטיחות שנבחנו בביצועי הבטיחות שלהם

וקיבלו את הציונים הגבוהים ביותר מעוגנים בחגורות הבטיחות של הרכב.

לידיעתך, מושבי הבטיחות מדגמי ברייטקס מסדרת קליק טייט

מדורגים במקומות 1, 2, 3,הראשונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאבא מאושר לתינוק מקסים בן 8 חודשים כיום (שים לב כי לרוב המלצות של אנשים שהיו במצבך לפני 3 שנים פחות רלוונטיות משום שהתחום הזה התקדם), אחרי מחקר די מעמיק - המסקנות שלי הן (או מה שאני עשיתי ומרוצה ב-100%):

בסלקל משתמשים עד גיל 9 חודשים או שנה בערך (לא זוכר) ואתה תמצא את עצמך מאוד מהר מחפש כבר כיסא בטיחות. על פניו, סלקל נשמע כפתרון מעולה כי אתה לא מטרטר את התינוק או מעיר אותו, אבל - פירוק והרכבה של סלקל וגם באיזופיקס זה לא בהכרח קל כמו שמדמיינים, כמו כן מומלץ שהתינוק לא ישכב בסלקל מעל 45 דקות (לדגומא אם אחרי נסיעה והגעה ליעד אתה מעביר ומחבר את הסלקל לעגלה והילד ממשיך לשכב בו, זה ממש לא בריא!). אתה תראה המון הורים מסתובבים בקניון והתינוק בתוך סלקל וזה לא הופך את זה לדבר נורמלי, אני רואה את התינוקות סובלים.

עד לא מזמן כיסאות בטיחות התאימו לשימוש מגיל שנה בערך, היום יש כבר המון כיסאות בטיחות שמתאימים מגיל לידה ועד כ-30 ק"ג! זאת אומרת שאתה מדלג על קניית סלקל, וסלקל טוב חדש יכול לעלות לפחות כמחצית מכיסא בטיחות ואף יותר (על מוצר שלדעתי אפשר לוותר). מניסיון אישי, בגילאים האלה אם התינוק נרדם במהלך נסיעה ורוצה להמשיך לישון - בזמן שתעביר אותו בזהירות מכיסא הבטיחות לעגלה או על הידיים, לרוב הוא לא יתעורר אם זה מה שמטריד אותך.

נקודות נוספות שכדאי לדעת:

* חיבור ב- ISOFIX לא עדיף על חגורה, איזופיקס נועד למנוע טעויות אנוש בקיבוע הכיסא לרכב.

* לא מחברים גם ב- ISOFIX וגם בחגורה יחד, אלא אם כן היצרן ציין במפושר כי זה אפשרי/מומלץ.

* לסלקל וכיסא בטיחות יש פג תוקף, בד"כ מצויין עליו בבירור וחשוב לשים לב אם הולכים על יד שניה.

* יד שניה - כדאי להיזהר מאוד, לא נהוג להמשיך להשתמש במוצר במידה ולא עלינו עוברים תאונה.

* השמועה שלא משחררים אותך מבית החולים עם התינוק בלי שרואים סלקל - זה לא נכון.

ולסיכום, אחרי המחקר הלא קטן שלי לעצמי, חיפשתי מוצר איכותי, מאוד פרקטי והכי VFM. אני קניתי כיסא בטיחות NUNA RAVA, אין לך מושג כמה אני נוסע עם התינוק יום-יום מאז שיצאנו איתו (בעגלה) מבית החולים ואני מרוצה מאוד. יכול להמליץ עליו בלב שלם, אם נולד עוד תינוק אני קונה עוד כיסא כזה. המותג NUNA לא חזק בשוק והמחיר שלו ביחס למוצר ממש זול, אם זה מטריד אותך - אמליץ גם על ברייטקס בולווארד קליק טייט, אני התחברתי לנונה יותר (גם אם היו במחיר זהה).

** לגבי "תקציב" - זכור שמדובר בבטיחות של הילד שלך! נסה לדמיין שאת הבחירה אתה עושה דקה לפני תאונה!

>> שימו לב כי הנ"ל נכתב מהזיכרון האישי שלי לאחר קריאה מעמיקה וביקורות, לכו להתייעץ עם מקצוענים! כתבת יפה, אבל וזה אבל גדול אין כמו להוציא ולהכניס את הילד כשהוא כבר בסלקל מהרכב ולרכב.

אוסיף רק שכשיהיה לך עוד ילד אתה תעדיף לקנות כסא אחר לילד הגדול יותר מאשר להשקיע כסף בכסא זהה ותעביר את הילד הגדול לכסא הגדול ואת התינוק לכסא שכבר היה לך, הגיון כלכלי ומעשי.

ההוצאה של הסלקל מההתקן איזופיקס שלו לפחות אצלי מאוד פשוטה ונוחה ונעשית על ידי לחיצה על ידית בודדה ומשיכה כלפי מעלה של ההתקן, לא מסורבל ולא מטלטל.

לגבי משומש, בהחלט על כל כסא יש מעין מספר שילדה ובאותו מקום גם התאריך ייצור של הכסא, תוקף ניתן לבדוק באינטרנט לגבי הכסא הספציפי, לעיתים זה משתנה מיצרן ליצרן ונע בין 5 ל 10 שנים (הרוב 6-7).

עכשיו מכרתי כסא גראקו נאוטילוס 80 שהיה בשימוש שנה בערך וכמובן בשקיפות מלאה לגבי התוקף והכל אבל זה אני, אישית לא הייתי קונה משומש! אולי עבר תאונה וכבר ספג את המכה שלה הוא נועד? בעייתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוסיף רק שכשיהיה לך עוד ילד אתה תעדיף לקנות כסא אחר לילד הגדול יותר מאשר להשקיע כסף בכסא זהה ותעביר את הילד הגדול לכסא הגדול ואת התינוק לכסא שכבר היה לך, הגיון כלכלי ומעשי.

דווקא הייתי קונה כיסא נוסף זהה, הוא פשוט מעולה (נונה ראבה). עד 30 ק"ג, מתאים נגד כיוון הנסיעה ובהמשך עם כיוון הנסיעה, זוויות הכיסא כמובן מתכוונת, התקלה קלה ומהירה עם חגורה, המון ריפוד בכל מקום (מתאים מאוד לתינוקות שקטנים בגודל), הרצועות נתפסות בצדדים להושבת התינוק, הכיסא הזה לא תופס הרבה מקום ומשתלב כחלק בלתי נפרד מהרכב.

בתמונות בגיל 4 חודשים, 8 חודשים.

8dece871a799d2c54814c5f48ff86a62.jpg

00ec3b2904ad51f3c2a316a2e6ccca19.jpg

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע בסופו של יום כל אחד ומה שנוח לו, אני חלילה לא מנסה לבטל את מה שאמרת פשוט לי זה נראה פחות נוח. אני בכללי בגילאים האלה למרות שעברתי כבר פעמיים את הגילאים הללו, משתדל כמה שפחות מגע כי זה נראה לי כ''כ שברירי, אולי זה שריטה שלי אבל אני לא רואה את עצמי מכניס ומוציא ילד בן יומו מהרכב ולרכב בנחת.

אני נזכר שאפילו היינו מעלים את הילדים עם הסלקל לבית ומורידים מהבית כשהם כבר חגורים בסלקל, בקרוב אמור לעבור את השלב הזה שוב ולא מדמיין את עצמי עושה זאת אחרת.

כזכור לי אצלי הם עזבו את הסלקל בגיל שסובב סביב ה 8 חודשים +-.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1719 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...