Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סלקל מומלץ לרכב (שייך לפורום?)

עדי-אל
שימו לב! השרשור הזה בן 1719 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא רואה איך מכניסים תינוק בן שבוע/שבועיים לתוך כסא כזה, כשהוא מותקן בתוך הרכב...
בקלי קלות, אין לי איך להסביר את זה.

מרימים את התינוק מהעגלה בעדינות (כרגיל), מעבירים אותו לכיסא הבטיחות (שמיועד מלידה), רותמים את רצועות הבטיחות, מושכים להידוק וזהו. כל זה לא יותר מ- 60-120 שניות.

אני רק יכול להוסיף שבגילאים האלה, אם הוא מתחיל לבכות זה רק בגלל שהוא רוצה לאכול/לישון/גזים וכיוב', בין אם מדובר בסלקל או כיסא בטיחות אין להם משמעות בדבר.

דבר נוסף באופן כללי לאבות בתולים - אם אתם הנהג העיקרי, קחו בחשבון שאת רוב התפעול הטכני (להוציא ולהכניס את העגלה, להעביר את התינוק וכו') אתם בדרך כלל תעשו ותקנו עגלה וסלקל או כיסא בטיחות שלא יקשו על החיים שלכם (האישה לא רואה בשיקולים הללו והם יקלו גם עליה בלי שתעריך את זה).

מוצר נוסף שאני מאוד ממליץ עליו (אחרי מחקר מעמיק) הוא טיולון ג'ואי פקט ששוקל 6.5 ק"ג, מתקפל 3D ביד אחת ותוסף מינימום מקום ברכב, גם המחיר שלו נמוך באופן יחסי למתחרים ולדעתי עדיף.

אני משתף את הדברים כי לרוב זה התחום של הנשים והשיקולים שלהן שונים לגמרי משל הגברים, אבל במשפחה שלנו התינוק הראשון נולד בתקופה מאוד לחוצה (עצמאי) והיה לי חשוב מאוד במילים עדינות שהתינוק לא יקשה על כל השגרה שלנו. זה לא נעים למצוא את עצמך סובל בגלל מוצרים לא פרקטיים והאישה תראה את זה פשוט כחוסר התלהבות מהאוצר שלכם.

עריכה אחרונה על ידי Freak_Miky

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי לציין שמה שאהבתי ולי חסר בכסאות שיש לי זה התפסנים שיתפסו את הרצועות בצדדים כשהילד לא בפנים, בהחלט מבאס לחטת כל פעם ולהוציא את החגורות והתפסנים.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Citroen C4 Grand Picasso 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם סייבקס אטון q + בסיס.

בדיעבד אולי הייתי הולך על הסלקל של דונה, בגלל הגלגלים, יכול היה להיות מצוין לי, אבל התחלנו לשנע מהרכב לבית עם מנשא, אז זה פתר הבעיה.

הכי חשוב לקנות בסיס ,גם יותר נוח וגם יותר בטיחותי, צר לי אבל לא חושב שכל עם ישראל מודע איך רותמים כסא בטיחות עם חגורה היטב ואם היו יודעים, היו קונים בסיס ישר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רואה איך מכניסים תינוק בן שבוע/שבועיים לתוך כסא כזה, כשהוא מותקן בתוך הרכב...

אז הנה תראה (מצרף תמונות), בכיסא הוא בן חודש וקצת ונוסע יום-יום מאז היציאה מבית החולים. בתמונה השניה כל מה שאתה רואה עלי "העמסתי" לבד אולי תוך 10 דקות בהגזמה (מצב נדיר כי לא התכוונתי לרדת שוב לרכב).

אני נזכר שאפילו היינו מעלים את הילדים עם הסלקל לבית ומורידים מהבית כשהם כבר חגורים בסלקל, בקרוב אמור לעבור את השלב הזה שוב ולא מדמיין את עצמי עושה זאת אחרת.

כזכור לי אצלי הם עזבו את הסלקל בגיל שסובב סביב ה 8 חודשים +-.

כאן נכנס הקטע של העד 45 דקות בסלקל! הזמן שהתינוק נמצא בסלקל בזמן שאתם עוד בבית, תוסיף את זמן הנסיעה ונניח שאתה ממשיך איתו כך ומעביר את הסלקל לעגלה.. לא טוב בכלל.

שכחתי לציין שמה שאהבתי ולי חסר בכסאות שיש לי זה התפסנים שיתפסו את הרצועות בצדדים כשהילד לא בפנים, בהחלט מבאס לחטת כל פעם ולהוציא את החגורות והתפסנים.

יש את זה בכיסא שלי (נונה ראבה). בברייטקס עשו זאת בצורה אחרת - הנקודה של חיבורי הרצועות תמיד חוזרת קדימה כך שלא תניח עליה את התינוק (אבל אין לתפוס את הרצועות בצדדים כך שמצאתי את הנונה מנצח).

בדיעבד אולי הייתי הולך על הסלקל של דונה, בגלל הגלגלים, יכול היה להיות מצוין לי, אבל התחלנו לשנע מהרכב לבית עם מנשא, אז זה פתר הבעיה.

הכי חשוב לקנות בסיס ,גם יותר נוח וגם יותר בטיחותי, צר לי אבל לא חושב שכל עם ישראל מודע איך רותמים כסא בטיחות עם חגורה היטב ואם היו יודעים, היו קונים בסיס ישר.

גם לי הדונה קרץ, ואז הבנתי שזה מיותר לחלוטין בטח ובמחיר ההזוי שלו. בטיחות סבירה, כעגלה הוא פשוט גרוע (אין אפילו בולמי זעזועים לגלגלים) ושוב השיקול של העד 45 דקות בסלקל.

אלא אם כן אתה סלב ובטח תקבל אותו בחינם, אז לפעם אחת בשביל לצאת מבית החולים בסטייל זה עושה את העבודה.

e47110731988eb0a2e2f3cc3f06ec6bf.jpg

e5ede4156896f7e827228e950d617ea2.jpg

עריכה אחרונה על ידי Freak_Miky

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקלי קלות, אין לי איך להסביר את זה.

מרימים את התינוק מהעגלה בעדינות (כרגיל), מעבירים אותו לכיסא הבטיחות (שמיועד מלידה), רותמים את רצועות הבטיחות, מושכים להידוק וזהו. כל זה לא יותר מ- 60-120 שניות.

ואם זה לא מהעגלה? אם זה מהבית?

ככה אני רותם אותה בבית, יורד איתה במדרגות, מגיע לרכב -> "קליק" בבסיס וזהו.

לא לכולם יש בית קרקע/מעלית שנכנסת בה עגלה/עגלה בבית.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מחזיקים את התינוק בידיים, אני גר בקומה 1 בלי מעלית.

ושוב, אפשר לקנות סלקל ולהשתמש בו בחכמה (עד 45 דקות) ואפשר גם לקנות כל כך הרבה דברים חדשים שכל הזמן ממציאים כדי שתקנה עוד משהו שבכלל לא היה קיים בשנה שעברה (סתם לדוגמא דונה מצאו דרך להוציא ממך פי 2 כסף על סלקל בינוני מכל הבחינות). מדובר בסכומי כסף לא מבוטלים, אני המלצתי כיסא בטיחות כי כך מדלגים על שלב הסלקל (שאגב סלקל איכותי עם תינוק זה כבר לא כזה קל) מבלי לפגוע בשום דבר ומניסיון.

אני חייב לציין שברגע שמדובר בתחום התינוקות, לגברים של נטייה לקחת צעד אחורה כאילו זה תחום אפור ולתת לאישה להחליט (הן מחליטות בדרך כלל לפי המלצות בקבוצות וכל הכת שלהן) או במקרה הכי גרוע להיות נתון לחסדיהן של אנשי המכירות בחנויות. זה לא מסובך, זה די ברור, יש המון מידע באינטרנט ובחו"ל. בדיוק כמו שבודקים איזה רכב לקנות או איזה מצבר, בודקים גם לגבי עגלה וסלקל וכיסא בטיחות, כך גם האישה מרגישה מעורבות ואכפתיות. תשאירו לה את הבגדים, בקבוקים וכל המוצרים הנלווים.

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצאתי שאטון 1 + בסיס (שעלו לי איזה 800-900 שקל), זה נוח מאוד, קל ומאפשר לרתום את התינוק מחוץ לרכב ורק אחר כך לשתול אותו.

מה עוד, לסייבקס ספציפית יש גם מתאמים לבייבי ג'וגר ככה שאפשר להקליק את הסלקל גם לעגלה, למקרה וצריך להתגלגל לאן שהוא לזמן קצר.

סה"כ זה עוד נוחיות, ונוחיות עולה כסף.

אני מניח שבתקציב של המנשא, אפשר להכניס סלקל+בסיס ולא להצטרך מנשא.

עריכה אחרונה על ידי Fitch

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצאתי שאטון 1 + בסיס (שעלו לי איזה 800-900 שקל), זה נוח מאוד, קל ומאפשר לרתום את התינוק מחוץ לרכב ורק אחר כך לשתול אותו.

מה עוד, לסייבקס ספציפית יש גם מתאמים לבייבי ג'וגר ככה שאפשר להקליק את הסלקל גם לעגלה, למקרה וצריך להתגלגל לאן שהוא לזמן קצר.

סה"כ זה עוד נוחיות, ונוחיות עולה כסף.

אני מניח שבתקציב של המנשא, אפשר להכניס סלקל+בסיס ולא להצטרך מנשא.

אין קשר למנשא, המנשא זה נטו להשתחרר מהעגלה ושיהיו ידיים פנויות במצבים ומקומות מסוימים.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות

בילדה הראשונה היה סל קל עם חיבור איזופיקס. הבעיה הגדולה היתה שכנראה בגלל הזווית של מושב הרכב הסלקל היה בצורה שהילדה היתה בצורת ישיבה וזה לא בריא.

באמת אחרי חיפוש ראיתי מושבי בטיחות שמתאימים מגיל 0 אבל הקושי הוא בהכנסת והוצאת התינוק לרכב בכל פעם. יש פיתרון שראיתי מחו"ל על כיסא שמחובר באיזופיקס שגם אפשר לסובב את הכיסא סביב ציר כמו זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקושי הוא פסיכולוגי בלבד, עד גיל 6 חודשים התינוק לא שוקל כלום ואין שום בעיה להושיב אותו בקלות ובנוחות. היצרנים מבחינתם כמובן ישמחו למכור לך כמה שיותר מוצרים, אבל העולם הזה התקדם ויש כסאות בטיחות מלידה, נכון להיום רוב היצרנים יישרו קו ולכולם יש במגוון כיסאות מגיל לידה.

שוב, אני ממליץ שהתינוק ישהה כמה שפחות זמן בסלקל או כיסא בטיחות ומהניסיון שלי אין שום קושי בהושבת תינוק בכיסא בטיחות. מה שטוב לתינוק לנסיעה (בטיחות) לא בהכרח טוב לטיול בחוץ (עדיף שכיבה מאשר שיהיה מעורסל), מה שנוח לך לא בהכרח בריא לתינוק.

עם התינוק השני אתה כבר תדע מה יותר נכון.

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם סייבקס אטון q + בסיס.

נתעלם שניה שדונה בכלל לא בריא לתינוקות מעל 45 דק, אם יש לך עגלת סייבקס זה מתאים לסלקל אטון ואז קיבלת כמו דונה רק שיש לך אמבטיה וטיולון.

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעיון בדונה שאתה "חוסך" את העגלה עצמה עם עגלה מובנית בסלקל שלהם, הבעיה שמקבלים בעצם עגלה גרועה.

עדיף כבר לקנות עגלה ג'ואי פקט ב-900₪ בערך, היא תשמש גם כטיולון סופר פרקטי בעתיד ומגיעה עם מתאמים לסלקל שלהם למי שמעוניין לקנות אותו בנפרד.

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני חצי שנה נרכש כסא בטיחות Graco 4Ever Extend2Fit - כיסא בטיחות מגיל לידה ועד 54 ק״ג.

עלות סביב 1,800 ש''ח (קיבלתי 20% מהסכום לקניה חוזרת באותה רשת (מוצצים) - 360 ש''ח)

סגר לי את כל הפינות. מרוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעיון בדונה שאתה "חוסך" את העגלה עצמה עם עגלה מובנית בסלקל שלהם, הבעיה שמקבלים בעצם עגלה גרועה.

עדיף כבר לקנות עגלה ג'ואי פקט ב-900₪ בערך, היא תשמש גם כטיולון סופר פרקטי בעתיד ומגיעה עם מתאמים לסלקל שלהם למי שמעוניין לקנות אותו בנפרד.

הרעיון בזה שאתה חוסך את האמבטיה הוא גרוע מאוד.

אמבטיה זה הדבר שהכי בריא לתינוק (מבחינת ישיבה, תנוחה, לחץ על הגב) לחסוך את זה ממנו בעתיד יתנקם בו.

בסייבקס מקבלים את כל זה וסלקל שמתחבר גם לעגלה למי שאין כוח לסחוב אותו (העגלה מתקפלת כמו תיק קטן)

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן אין קיצורי דרך, במיוחד עד גיל חצי שנה לפחות התינוק צריך לבלות כמה שיותר זמן בשכיבה. כל הנוחות היא על חשבון התינוק בסופו של דבר.

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1719 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...