Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט ארונה מהיבואן או יונדאי איוניק 0 ק"מ

TNSH8688
שימו לב! השרשור הזה בן 1607 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום

אני מתעניין בקניית סיאט ארונה דגם סטייל במחיר 114,000 ש"ח כולל כול התוספות, מהיבואן,

הרכב מאוד קורץ לי ואני מאוד אוהב אותו והוא גם חסכוני, אלא שפתאום חשבתי אולי ללכת על יונדאי איוניק 0 ק"מ,

שמחירה 116,500 ש"ח, הוא יותר חסכוני וקצת יותר מרווח ועם אחריות על שנתיים יותר,

וגם כנראה יעלה יותר כשארצה למכור בעוד 3 או 5 שנים.

אשמח לדעת כמה דברים:

1. האם זה נראה לכם סביר להשאיר בהלוואת בלון ל5 שנים 45K,

(כלומר האם אני יכול להניח בסבירות גבוהה שמחירם לא יפול מ45K לאחר 5 שנים) ?

2. האם נראה לכם שאיוניק תהיה שווה יותר בעוד 3-5 שנים על אף שנקנה מליסינג ב0 ק"מ ?

3. מה נראה לכם שהיה יותר קל למכור בעוד 3-5 שנים, האם ארונה - ג'יפון נחמד, מנוע 1 ליטר ליטר חסכונית, יד ראשונה,

וכנראה שוק המכירות שלו ביד שניה יהיה הרבה פחות מוצף מאיוניק, או איוניק - משפחתית רגילה בגודלה, היברידית וחסכונית יותר,

יד שניה (נקנה מליסינג ב0 ק"מ) אולי אפילו עם קצת אחריות, אבל עם שוק יד שניה מוצף שלא ראינו כמותו, מה דעתכם ?

4. אשמח לדעת מבעלי ארונה ואיוניק כמה צריכת הדלק האמיתית (באופי נהיגה שרובה בתוך העיר).

תודה רבה לכל המשיבים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. בגדול יש סיכוי לא רע שכן, אבל יש גם סיכוי שלא - מה אם הרכב יעבור תאונה או שתיים למשל? ככלל אצבע, אם יש (או יהיה) לך את הסכום, זה סביר. אם לא, ואתה עלול להקלע לבעיה כזו או אחרת - אל תיקח מימון (בעברית: אל תקנה חדש).

1*. אתה בטוח שתחזיק את הרכב לחמש השנים הבאות? במקומך הייתי מבין מה יקרה אם תרצה (או תצטרך) להחליף לפני.

2. אין דרך להעריך ירידת ערך עתידית לרכבים שלא נמכרים הרבה זמן בשוק. כל הערכה תהיה ספקולציה לא מבוססת.

3. ראה 2.

מס' שלא שאלת. אם אתה בכל זאת הולך על חדש, ושם הרבה כסף, אני הייתי בוחר את הרכב שאני אהנה ממנו (בהנחה שהוא לא אסון כלכלי, לא נראה לי שאף אחד מהרכבים פה עונה להגדרה הזו). לא הייתי מתחשב בצורה כל כך משמעותית בסחירות ובירידת הערך הצפויות, גם כי הכל ספקולציה וגם כי הקניה היא כדי שתהנה, לא כדי לחסוך. אם אתה רוצה לחסוך, קנה משומש וזהו.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקת אפשרות לעסקת ליסינג?

אם המטרה היא מראש להחליף אחרי 3-4 שנים והבלון מטריד אותך בדוק אפשרות לעסקה ללא אופק רכישה, מקדמה נמוכה, ותשלומים שדומים לירידת הערך של הרכב. בסוף התקופה אתה מחזיר את הרכב בלי התחייבות לעסקה נוספת ובלי יתרת תשלומים.

היתרון הוא ראש שקט מבחינת מכירה.

החסרון הוא שכשנגמרת העסקה צריך להחזיר את הרכב ואין אפשרות להמשיך ולהחזיק בו אלא אם אתה רוכש אותו, בד"כ במחירון מינוס X שנקבע מראש בחוזה.

קח בחשבון שבדרך כלל לא כל הרכבים זמינים בעסקאות האלה ואם כן אז המחירים יוצרים פערים מאוד גדולים לטובת מה שחברת הליסינג קנתה במחיר טוב. עסקה לאיוניק למשל אני מאמין שתמצא בקלות, לארונה לא בטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...
שימו לב! השרשור הזה בן 1607 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...