Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המסע שלי למשכנתא, או, למה לעזאזל קשה לקנות בית בישראל

Shmulik_Miata
שימו לב! השרשור הזה בן 1685 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עוד דגש קריטי: תפסיק לקרוא להם יועצי משכנתאות. הם מוכרי משכנתאות.

היחס שלך יותאם אוטומטית לטייטל.

אתה הרי לא בא למגרש רכבים ונותן למוכר שם לייעץ לך (כאילו... נותן, אבל לא מאמין לאף מילה :wink: ). במקום זה אתה בא ואומר, תן לי הצעה לרכב X משנתון בין Y ל-Z, וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ראשית, כפי שנכתב כאן, הכן לך תיקיה עם כל המסמכים וכך כשאתה מגיע לפגישה אתה משדר משהו אחר לגמרי מאשר להגיע עם פנקס ועט.

שנית, מהנסיון שלי ממשכנתא שנלקחה לפני 7 חודשים:

עשיתי סבב ב4 בנקים. בשלב מסויים הבנתי שלא אצא ראש כי בכל בנק פשוט שלחו אותי להביא את ההצעה הכי טובה ורק אז הם ישפרו את ההצעה שלהם... חבורת סוחרי סוסים.

לקחתי יועצת משכנתאות. שהביאה הצעה טובה מאוד מדיסקונט וכאן, החלה בעיה.

בגלל שתיק הבקשה שלי נפתח בסניף מסויים בדיסקונט, והיועצת עובדת מול סניף אחר, הסניף בו פתחתי לא הסכים ל"שחרר" את התיק לסניף השני. בזבזתי כך חודש ועוד עשירית אחוז מדד תשומות הבניה. בסוף, רק צעקות גרמו לתיק לעבור לסניף השני.

יועצת המשכנתאות היתה שווה לגמרי את העלות.

משכנתה בבנק זה כמו בשוק, רק עם עניבות (אבל אמיתיות. לא עם שרוך כמו במגרשי רכב).

במשך 3-4 חודשים אחרי שלקחתי את המשכנתא עדיין קבלתי טלפונים מבנקים שבודקים אם אני עדיין מחפש. כאלה שלחו אותי " לעשות סבב".

שיהיה בהצלחה.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

בסוף אני חתמתי עם בנק ירושלים. הם התקשרו, התנצלנו ונתנו לי את הריביות הכי טובות מכל הבנקים.

אני בשלב סופי בתהליך.

אגב, אם בעבר חששתי מהתהליך ומהטרטור, היום התהליך נעשה יותר פשוט. חלק מהתקשורת ביני לקבלן או לבנק היא במיילים, דבר שמקצר את התהליך בזמן.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק על השרשור

אני בתהליך דומה, קבעתי פגישה עם דיסקונט, פועלים, איגוד ומרכנתיל (הם היחידים שהצלחתי לתפוס טלפונית) אישור עקרוני יש מפועלים ודיסקונט

לאומי ומזרחי טפחות לא הצלחתי לתפוס גם אחרי 30 דק המתנה בטלפון (WTF?)

בינלאומי וירושלים צריכים לחזור אלי לגבי פגישה ואישור עקרוני (עבר יותר משבוע).

איך אפשר להתקדם?

חשבתי לקחת את כל ההצעות ליועצת המשכנתא ולהגיד לה, אלו ההצעות תביאי טובה יותר.

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...