Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הנעה בגז

יעקב סלויז
שימו לב! השרשור הזה בן 1743 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איפה אני מפספס את הקאצ' של כל הרכבים עם מערכת גפ"מ ?

זה נראה אחלה דיל לקניה רכב יד שניה.

אני מודע לכך שזה תופס מקום בבאגז' אבל עדיין...

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומרים שאסור לחנות בחניון תת קרקעיים (לי בעבר לא הייתה בעיה עם זה), עוד 150 ש"ח לפילטר בטיפול, משמנת שסטומים שצריך למלא פעם ב... והכי חשוב האיכות העבודה של בעל המקצוע.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קאצ'. כל עוד אין מיסים על גפ"מ, זה זול ומשתלם. לצורך הענין אני נוסע על בהמה אמריקאית ישנה (110 ק"מ כל יום) שנת 2005 מנוע 3.4 ענתיקה וגיר 4 הילוכים, שילוב לא חסכוני בעליל, אבל בפועל הצריכה די היברידית - 1/8 על גז בינעירוני שזה מתרגם לסביבות ה 1/20 על בנזין במחירים של היום, ואני לוחץ יופי ונוסע על 120 קבוע בשיוט. בנסיעה על 110 ויותר רגוע הייתי מגיע ליותר טוב.

דברים שיש לקחת בחשבון אם אתה שוקל את הכיוון:

1. חניונים - לי יש מערכת ישנה אבל הבנתי שעם מערכות חדשות בתקן יורו 5 או 6, מותר לחנות בחניונים מאווררים (והיום כמעט כולם כאלה). אבל זה לא וודאי לגמריי, שאלתי גם אנשים בקבוצת וואטסאפ של גפ"מ שאני חבר בה ורוב התשובות היו לא ברורות בסגנון: אם לא כתוב שאסור אז מותר, מה שלא נשמע לי לגמריי הגיוני. בלי קשר כמובן שזה כסת"ח אחד גדול - למערכת גפ"מ יש הרבה יותר אבטחות בטיחותיות מאשר למערכת הדלק הקונבנציונלית.

2. לא כל המנועים\רכבים מתאימים לגז. היום מתקינים יעשו הסבה כמעט לכל רכב אבל זה לא אומר שכולם מתאימים. כמו כן יש כאלה שצריכים משמנת, יש שלא. רכבים שאני יודע שמתאימים לגז:

צרפתיות, לפחות מהתקופה של לפני הטורבו (לא סגור לגבי מנועי הטורבו שלהם, צריך לבדוק עם מתקין)

אמריקאיות עם המנועים הישנים (אימפלה כמו אצלי, ביואיקים ישנים, מאליבו אטמוספריות)

יונדאי\קיה\מיצובישי\סובארו הולכים טוב ממה שאני יודע

מאזדה 6 מצויינת עם גז (הופתעתי לשמוע)

פורדים מונדיאו ופוקוס מהתקופה שלפני הטורבו

ויש גם לא מעט שראיתי שהתקינו על טויוטות והונדות (יצא לי לראות קורולה אוונסיס ואקורד ושמעתי שיש בארץ גם כמה פריוס עם גפ"מ, 1/40 :))

ויש עוד הרבה, צריך לשאול פר רכב תכלס.

מנועים פחות מתאימים - מנועי הזרקה ישירה - לא אומר שבלתי אפשרי אבל לפי מה שהבנתי יותר "מאתגר" ובכיוונוןמשלבים משהו כמו 20% בנזין כדי לשמור על השסתומים (למשל אני מכיר כמה שברולט טראוורס הזרקה ישירה שנוסעים על גז בלי בעיה - ז"א שלא בלתי אפשרי).

3. אם אתה מעוניין ביותר פרטים, אני יכול לצרף אותך לקבוצת וואטסאפ של גפ"מ שיש בה גם לא מעט מתקינים, שם תוכל לשאול לגבי רכבים פוטנציאליים.

עריכה אחרונה על ידי yonisi

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קאצ'. כל עוד אין מיסים על גפ"מ, זה זול ומשתלם. לצורך הענין אני נוסע על בהמה אמריקאית ישנה (110 ק"מ כל יום) שנת 2005 מנוע 3.4 ענתיקה וגיר 4 הילוכים, שילוב לא חסכוני בעליל, אבל בפועל הצריכה די היברידית - 1/8 על גז בינעירוני שזה מתרגם לסביבות ה 1/20 על בנזין במחירים של היום, ואני לוחץ יופי ונוסע על 120 קבוע בשיוט. בנסיעה על 110 ויותר רגוע הייתי מגיע ליותר טוב.

דברים שיש לקחת בחשבון אם אתה שוקל את הכיוון:

1. חניונים - לי יש מערכת ישנה אבל הבנתי שעם מערכות חדשות בתקן יורו 5 או 6, מותר לחנות בחניונים מאווררים (והיום כמעט כולם כאלה). אבל זה לא וודאי לגמריי, שאלתי גם אנשים בקבוצת וואטסאפ של גפ"מ שאני חבר בה ורוב התשובות היו לא ברורות בסגנון: אם לא כתוב שאסור אז מותר, מה שלא נשמע לי לגמריי הגיוני. בלי קשר כמובן שזה כסת"ח אחד גדול - למערכת גפ"מ יש הרבה יותר אבטחות בטיחותיות מאשר למערכת הדלק הקונבנציונלית.

2. לא כל המנועים\רכבים מתאימים לגז. היום מתקינים יעשו הסבה כמעט לכל רכב אבל זה לא אומר שכולם מתאימים. כמו כן יש כאלה שצריכים משמנת, יש שלא. רכבים שאני יודע שמתאימים לגז:

צרפתיות, לפחות מהתקופה של לפני הטורבו (לא סגור לגבי מנועי הטורבו שלהם, צריך לבדוק עם מתקין)

אמריקאיות עם המנועים הישנים (אימפלה כמו אצלי, ביואיקים ישנים, מאליבו אטמוספריות)

יונדאי\קיה\מיצובישי\סובארו הולכים טוב ממה שאני יודע

מאזדה 6 מצויינת עם גז (הופתעתי לשמוע)

פורדים מונדיאו ופוקוס מהתקופה שלפני הטורבו

ויש גם לא מעט שראיתי שהתקינו על טויוטות והונדות (יצא לי לראות קורולה אוונסיס ואקורד ושמעתי שיש בארץ גם כמה פריוס עם גפ"מ, 1/40 :))

ויש עוד הרבה, צריך לשאול פר רכב תכלס.

מנועים פחות מתאימים - מנועי הזרקה ישירה - לא אומר שבלתי אפשרי אבל לפי מה שהבנתי יותר "מאתגר" ובכיוונוןמשלבים משהו כמו 20% בנזין כדי לשמור על השסתומים (למשל אני מכיר כמה שברולט טראוורס הזרקה ישירה שנוסעים על גז בלי בעיה - ז"א שלא בלתי אפשרי).

3. אם אתה מעוניין ביותר פרטים, אני יכול לצרף אותך לקבוצת וואטסאפ של גפ"מ שיש בה גם לא מעט מתקינים, שם תוכל לשאול לגבי רכבים פוטנציאליים.

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1743 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...