Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט בין הונדה סיוויק 2017 1.5T או טויוטה chr

neorex
שימו לב! השרשור הזה בן 1753 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, לאחר חיפושים אחר רכב שיתאים לצרכים שלי: רכב עד 110k ולא יותר מ 3 שנים. שיהיה חסכוני, מאובזר, אמין בעל מראה צעיר ויחזיק שוק . החלטתי ש 2 הדגמים האלו עונים על רוב הדרישות למרות שהרכבים שונים זה מזה.

רוב השימוש שלי הוא בנסיעות בין עירוניות של כ 90 קילומטר ביום ואני הנהג היחיד. הרכב לא ישמש למשפחה אלה רק לנסיעות יום יומיות.

מה לפי דעתכם יהיה בחירה טובה יותר בהתאם לאופן השימוש ולדרישות שלי?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכבים הללו כל כך שונים אחד מהשני שמאד יעזור לנו לעזור לך אם תשתף מהם הדרישות שלך - תארת את תוואי השימוש ואת זה שאתה נוסע לבד, זה לא ממש עוזר להבין איך הגעת דווקא לשני הדגמים הנ"ל.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטויוטה מאוד מיוחדת למראה, אבל צפופה, הדרגש האחורי מאוד קלסטרופובי, הנסיעה בה לא ספורטיבית היא די איטית עם גיר רציף שלא כולם אוהבים, ההונדה מהירה וספורטיבית בהרבה, אבל, וכאן יש נקודה אדומה מהבהבת, המנוע בעייתי מאוד ומומלץ לעת עתה לוותר על האוטו. תחזור עם רשימת מכולת עם מה שחשוב לך וננסה להמליץ לך על רכב מתאים.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות, הדרישות שלי הם:

1) חסכוני בגלל שאני נוסע דיי הרבה זה הכי משמעותי עבורי.

2) אמינות , שיהיה רכב אמין ולא יקר לתחזוקה

3) אבזור- שהרכב יהיה בעל אבזור גבוהה רצוי שיהיה בו את הטכנולוגיה העדכנית כמו שמירת מרחק ותיקון סטיה אקטיבי , קרוז קונטרול אדפטיבי. גם רצוי שיהיה מפנק אם זה במולטימדיה טובה/חימום מושבים וכו.

4) רכב בעל מראה צעיר וזריז. שיהיה לו גם יכולת תאוצה טובה בזינוק עברתי כרגע ממאזדה 3 2.0 להונדה גאז ואני לא מצליח להתרגל לזמן התאוצה של הגאז שנראה כמו נצח.

אשמח גם לשמוע עוד על הבעיה במנועים של ההונדה מכיוון שלא יצא לי לראות בשום מקום על דיווחים לגבי בעיה כלשהי במנועים של הדגמים החדשים.

התקציב שלי הוא 100-110k.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הג'אז מפריעה לך אז גם הCHR יפריע לך מאחר והם משתמשים באותו סוג של גיר. גם להונדה יש גיר כזה אבל לפחות מנוע טורבו מהצד שני.

רוב ההיברידיות מתפשרות בביצועים לטובת חסכון, ולא הייתי מכנה אף אחת מהן בעלת מראה צעיר.

קשה לי לחשוב על משהו שיקלע לכל הדרישות שלך בלי להתפשר, איוניק ונירו חסכוניות ומאובזרות אבל לא זריזות במיוחד.

תוכל לנסות גם את היועץ האוטומטי.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

כבעל רכב הונדה סיויק 1500 2017

המנוע אינו בעייתי כלל,

אתה מחליף שמן מנוע בתדירות כפולה בערך כל 8000 ק'מ ולא כל 15000 ק'מ.

וזה לא קשור לטיפולים הרגילים ברכב כל 15000 ק'מ.

מכאן ועד מנוע בעייתי....מוזר שאלה שממליצים לא להתקרב לרכב , בכלל אין להם רכב כזה ברשותם

והם רק שומעים וקוראים על אחרים .

עוד תופעה מרגיזה ברכב,

רעש הצמיגים בנסיעה מחריד, אתה שומע אותם בתוך תא הנוסעים בצורה ממשית.

הסיויק עם הגיר הרציף אינה ספורטיבית בהתנהגות , היא רק נראית כזאת ובמחיר גבוה מאוד כחדשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להחליף שמן מנוע בתדירות כפולה ממה שהיצרן הצהיר מכוון שיש בעיה, חמורה מאוד יש לציין, של ערבוב דלק עם שמן במנוע הזה, דבר הגורם לבלאי גבוה של המנוע, ניתן למזער במקצת את הנזק ע"י החלפה תחופה של שמן, אבל זה לא באמת פתרון. להונדה כרגע אין פתרון.

https://www.consumerreports.org/car-recalls-defects/honda-extends-warranty-on-troubled-turbo-engines/

מצ"ב קישור לקונסיומר ריפורטס, בארה"ב הונדה האריכה את האחריות על המנוע, יש הרבה מנועים ששבקו בשל הבעיה.

נכון שאין לי את הרכב, אבל אני חושב, שכרגע עדיף להמנע.

אם אתה נוסע הרבה, קח נירו. הוא יענה לך על כל הדרישות של חסכון ובטיחות, והוא גם זריז, מאמין שדי דומה למאזדה 3 2 ליטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנירו תהיה בחירה טובה אבל אולי כדאי לשקול דווקא את האיוניק.

בתקציב שלך, תמצא אחת בת שנה, פרטית.

האיוניק מאובזרת מאוד כבר ברמת הבסיס, הדגם המאובזר (שמיועד לשוק הפרטי בעיקר) בכלל מפנק בתחום הזה.

זריזות - שים מצב ספורט והרכב די זריז (השיפור הוא בעיקר בזינוקים).

אגב,

אני ממש לא שותף לכל האש שנשפכת על הסיוויק החדשה.

כבר כתבתי מספר פעמים בדפי הפורום שהמנוע הרלוונטי אלינו מיוצר באנגליה ואינו זהה לזה האמריקאי (או הסיני שחולק איתו את התקלות).

שגרת החלפת השמן קיימת כתחזוקה מונעת משום שהונדה עדיין לא באמת יודעים עד הסוף איך לפתור את התקלה (תעודת עניות גדולה להונדה) אך כל מי שטוען שהתקלה גורפת, מוזמן לספר על חבר/קרוב בעל סיוויק 1.5T "ישראלית" שהחליפו לה מנוע בגלל התקלה הזו, אסתפק אפילו בחבר של חבר (יש לי הכרות רחבה עם הרבה בעלים של הדגם, בלי יוצא מהכלל אף אחד לא שמע על דבר שכזה בארצנו).

אגב 2, עדיין לא הייתי לוקח סיוויק בהסתכלות על הדרישות שלך, אלא אם אתה ממש חסיד של הונדה. לדעתי מלבד כוח המנוע המרשים, הרכב שופע "פאולים".

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי רק שאלה, האם אתה יכול להמליץ למשהו על מנוע שאפילו היצרן לא יודע איך לתקן אותו? עכשיו שהוא חדש, עם אחריות, הכל בסדר, מה יהיה שהוא יהיה בן 5 או 6? מה אז? למה להכניס מראש לבעיה הזאת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיא, ראית אותי ממליץ למישהו לקנות את הסיוויק החדשה?

אני בעד לשים את העובדות (והעובדות צריכות להתייחס לסיוויק ישראלית על טיפוליה ולא לאמריקאית ובעיותיה) על השולחן ולתת לבן אדם להחליט בעצמו.

בסיטואציה היפוטתית שהייתי צריך משפחתית חדשה והיו לי 140K לטובת העניין, הסיוויק היה נבחן ונופל בגלל פרמטרים אחרים מהמנוע.

[זה דומה לכך שלא אמליץ לאדם זר לקנות רכב עם DSG אלא אם הבנתי ממנו שזה קביל וכל זאת למרות שאני ממש לא נרתע מהגיר הזה. לעצמי הייתי רוכש רכב חדש עם DSG בלב שלם].

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד לא מסיעים ילדים מאחורה, אין שום בעיה בלקנות טויוטה CHR.

רכב נוח, חסכוני ונראה מעולה ( לדעתי, נראה הרבה יותר מגניב מאשר נירו/ איוניק ). גם הסחירות צפוייה להיות טובה ותחזוקה לא יקרה.

בכמות הנסיעות לצריכת דלק של СНR יש יתרון גדול על סיוויק 1.5.

בנוסף, גם אם המנוע בישראל שונה ולא בעייתי ברמת הקריסה, עדיין כנראה כל 7-8 אלף קילומטרים צריך להגיע למוסך להחלפת שמן מנוע ( בהדלקת נורת חיווי ). איך שלא תסתכל על זה, נוח זה לא.

בקיצור, כל עוד לא מחפשים כוח, אין שום סיבה להעדיף סיוויק.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות, הדרישות שלי הם:

1) חסכוני בגלל שאני נוסע דיי הרבה זה הכי משמעותי עבורי.

2) אמינות , שיהיה רכב אמין ולא יקר לתחזוקה

3) אבזור- שהרכב יהיה בעל אבזור גבוהה רצוי שיהיה בו את הטכנולוגיה העדכנית כמו שמירת מרחק ותיקון סטיה אקטיבי , קרוז קונטרול אדפטיבי. גם רצוי שיהיה מפנק אם זה במולטימדיה טובה/חימום מושבים וכו.

4) רכב בעל מראה צעיר וזריז. שיהיה לו גם יכולת תאוצה טובה בזינוק עברתי כרגע ממאזדה 3 2.0 להונדה גאז ואני לא מצליח להתרגל לזמן התאוצה של הגאז שנראה כמו נצח.

אשמח גם לשמוע עוד על הבעיה במנועים של ההונדה מכיוון שלא יצא לי לראות בשום מקום על דיווחים לגבי בעיה כלשהי במנועים של הדגמים החדשים.

התקציב שלי הוא 100-110k.

תודה

נראה על פניו שאתה יכול להסתפק בסופר-מיני זריזה. התוואי שלך הוא בין עירוני, אז שילוב יחסי של ביצועים וחיסכון יתנו לך רכבי קבוצת VAG (איביזה, פולו, אודי A1). אופציה נוספת היא ה-208/C3 שהן קצת פחות ביצועיסיטיות אך נוחות יותר. המזדה 2 גם יכולה לבוא בחשבון.

מומלץ לשחק עם היועץ האוטומאטי שיכול לתת לך הצעות נוספות:

https://www.carsforum.co.il/cars/q/#/step0

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להחליף שמן מנוע בתדירות כפולה ממה שהיצרן הצהיר מכוון שיש בעיה, חמורה מאוד יש לציין, של ערבוב דלק עם שמן במנוע הזה, דבר הגורם לבלאי גבוה של המנוע, ניתן למזער במקצת את הנזק ע"י החלפה תחופה של שמן, אבל זה לא באמת פתרון. להונדה כרגע אין פתרון.

https://www.consumerreports.org/car-recalls-defects/honda-extends-warranty-on-troubled-turbo-engines/

מצ"ב קישור לקונסיומר ריפורטס, בארה"ב הונדה האריכה את האחריות על המנוע, יש הרבה מנועים ששבקו בשל הבעיה.

נכון שאין לי את הרכב, אבל אני חושב, שכרגע עדיף להמנע.

אם אתה נוסע הרבה, קח נירו. הוא יענה לך על כל הדרישות של חסכון ובטיחות, והוא גם זריז, מאמין שדי דומה למאזדה 3 2 ליטר.

מזל שיש את הפורום על מנת לרשום בו דברים שלא קשורים לארץ.

אתה מוכן להביא דוגמא של סיוויק 1.5 שהוחלף לה מנוע בישראל?

אתה ראית מנוע עם בלאי גבוה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שבפורום אומרים שיש מנוע אנגלי וגם אמריקאי, הבעיה, שגם פה התלוננו אנשים על ריח דלק חזק מתוצאה מערבוב דלק בשמן במנוע. אם הבעיה היתה רק במנוע האמריקאי, הם היו מתקנים לפי המנוע האנגלי, מכוון שאין להם פתרון, כנראה שזה לא המצב, בכתבה המנומקת של קונסיומר ריפורטס, הם מציינים במפורש שהונדה טוענים שהבעיה רק במזג אוויר קר באופן קיצוני, אבל קונסיומר ריפורטס סותרים ומביאים סטטיסטיקה של בעיות גם במדינות חמות מאוד ועוד בחודשי הקיץ. לדעתי יש קשר למה שקורה בארץ לכן כתבתי וצירפתי כתבה רלוונטית. כל אחד יעשה עם המידע מה שהוא מוצא לנכון. לדעתי אדם המחפש רכב אמין, שידלג על מנוע טורבו הזרקה ישירה דור ראשון של כל יצרן. כולם היו בעיתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1753 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...