Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה ספורטאז 2016 - 2017

snoopster
שימו לב! השרשור הזה בן 1607 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לאחרונה התייעצתי עם חברי הפורום ואחרים בחיפושיי אחר ג'יפון משפחתי עם מנוע בנזין לנסועה ממוצעת. אל הגמר הגיעו ה3008, ניסאן קשקאי, ספורטאז וקדג'אר ( כולם מהשנים 2016-2018 ). לבסוף הגעתי למסקנה, בשקלול כולל, שהאופציה הנכונה עבורי היא קיה ספורטאז'.

נכון - זו האופציה הגנרית והמשעממת מכולן, עם המנועים הזללניים ביותר, אבל לאחר חיבוטים רבים, השלמתי עם הגזירה. כנראה שהאמרה שהכל טיימינג בחיים, נכונה גם במקרה זה, שכן ה3008 1.2 ליטר והקשקאי 1.3 ליטר עדיין חדשות מדי מכדי להוות אופציה זמינה ליד שניה בטווח הזמן הרלוונטי.

כעת נשאלת השאלה - איזו רמת גימור של הספורטאז', לדעת חברי הפורום הנכבדים, היא הכי משתלמת מבחינת סחירות צפויה עוד 2-5 שנים? האם שווה לדעתכם להשקיע בגרסת ה-2 ליטר?

לבסוף, אם מישהו יכול להפנות אותי לקטלוג של קיה מהשנים הרלוונטיות (הבנתי שלא היו שינויים בין 2016-2017) - זה מאוד יעזור.

תודה רבה לכולם - עזרתם לי מאוד להשכיל.

עריכה אחרונה על ידי snoopster
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אם כבר אתה הולך על משומש אז עדיף כבר ללכת על אחד עם מנוע 2.0 ולא על גרסת הכניסה, הנפוצה יותר.

הEX היא הגרסה המאובזרת יותר עם מנוע 2.0.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק לגבי ה EX, ה 2016 היה לי שנתיים, אחלה אוטו, אחלה VFM, לגבי סחירות - הנבואה ניתנה לשוטים, ואתה אפילו לא יודע מה הם שותים.

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחיר של ex 2016 ניתן לרכוש אורבן טופ 2017 (הגיע לארץ באפריל-מאי 17).

הדגם מאובזר מאוד ונחות מה - ex רק במושבי עור, צמיגי 17 במקום 18 וכיסא נוסע (ליד הנהג) שאינו מתכוונן לגובה.

יש לי רכב כזה והוא באמת נותן תמורה מצויינת למחיר.

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחיר של ex 2016 ניתן לרכוש אורבן טופ 2017 (הגיע לארץ באפריל-מאי 17).

הדגם מאובזר מאוד ונחות מה - ex רק במושבי עור, צמיגי 17 במקום 18 וכיסא נוסע (ליד הנהג) שאינו מתכוונן לגובה.

יש לי רכב כזה והוא באמת נותן תמורה מצויינת למחיר.

תודה לכולם על המידע. markb - אני מניח שגם אתה מתכוון לדגם של 2.0 ליטר. האמנם?

אני תוהה אם תוספת הכוח במנוע שווה את העליה צריכת הדלק (הגבוהה מאוד גם כך ב1.6).

עריכה אחרונה על ידי snoopster
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ מאוד לא להתפשר על ה 1600.

לא רק נושא הכח, הרכב גם מאובזר בהרבה.

גג פנוראמי, מזגן דיגיטאלי, מראה מתכהה ועוד פריטים שהופכים את הרכב לקצת יותר מעניין ויותר סחיר מדגם הליסינג.

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ מאוד לא להתפשר על ה 1600.

לא רק נושא הכח, הרכב גם מאובזר בהרבה.

גג פנוראמי, מזגן דיגיטאלי, מראה מתכהה ועוד פריטים שהופכים את הרכב לקצת יותר מעניין ויותר סחיר מדגם הליסינג.

תודה על ההכוונה. אקח לתשומת לבי. אגב - מישהו יודע בתכלס כמה ההבדל בצריכת דלק לעומת ה1.6? אני רואה מספרים all over the place וקשה לדעת מה מהימן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבדיקה עם מישהי שהיה לה את ה 1.6 אצלי עם רגל כבדה מאוד מאוד היה עושה 1\9 עד 1\11 עם הרבה בינעירוני. אצלה עם הרבה עירוני ונסיעה נינוחה היה עושה 1\9

לטעמי האישי הקבינה הבהירה שמגיעה רק בדגם ה EX משנה לגמרי את תחושת האיכות ברכב, ממש לא רק מושבי העור. ישבתי באורבן טופ ותחושת הקדרות שמגיעה עם כל רכב כהה - משתלטת על העין (אבל זו רק דעתי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר מדובר ברכב למשפחה עם ילדים, נושא תא הנוסעים הבהיר (שאכן מאוד מרשים), הופך להיות חסר משמעות ונחות לעומת הפרקטיקה של הכהה.

הגג הפנורמי ותאורת הלד הפנימית, תורמים לתחושה אוורירית יותר מאשר באורבן 1600.

בהיבט אחר, מחיר ה-ex די זהה למחיר השוק של ה-GT עם 177 כ"ס.

אז אם כבר, אז כבר!

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא יכול להבטיח לך כלום לגבי שמירת הערך של הספורטאז' לאורך זמן, מאחר שנמכרו כ-22000 יחידות בשנים 2016/2017 מה שאומר שצפוי עודף היצע לוארך זמן (בדיוק כמו שקורה עם מאזדה 3 בשנים בהן היא נמכרה במספרים דומים)

יחס המכירה בין ה-1.6 ל-2.0 הוא 2 מכונית 1.6 לכל 2 ליטר שנמכרה - לכן ההגיון אומר שה-2.0 בנוסף ליתרון הכח - כנראה תהיה סחירה יותר לאורך זמן.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר מדובר ברכב למשפחה עם ילדים, נושא תא הנוסעים הבהיר (שאכן מאוד מרשים), הופך להיות חסר משמעות ונחות לעומת הפרקטיקה של הכהה.

אז אם כבר, אז כבר!

בGT לא היו סיפורים עם גיר מתחמם? מקריאה בפורומים נראה שהרבה אנשים נכוו.

כל הנימוקים שלכם עוזרים, אבל בגלל שקיה זו אצלי ברירת המחדל (רחוק מרכב החלומות) בסוף אצלי מה שיכריע בעיקר זאת שאלת צריכת הדלק (2.0 מול 1.6) ושאלת הסחירות בעניינה דבריו של zvit עושים לדעתי הרבה שכל.

אגב - במחירי השוק האמיתיים (להבדיל ממה שמבקשים ביד 2) - מה לדעתכם ההבדל בין 1.6 ל-2.0 ב2017 בתקופה של האורבן טופ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת הדלק של שני הדגמים די דומה.

לגבי מחירי השוק אין לי מושג.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים שעוסקים בתחום מדווחין ש 2000 סמ"ק, במיוחד בדגמי האורבן טופ, משיגים מחיר קרוב למחירון.

לעומת ה-1600 שנסחר מתחת למחירון בגלל ריבוי רכבי ליסינג.

ה-gt אכן סובלת מתדמית הגיר ונסחרת במחירים נמוכים יחסית.

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אם כבר, אז כבר!

אצלי היה בשימוש עם 3 ילדים קטנים. מושבי העור קלים לניקוי, כל משטחי הדיפון עשויים או עור או סוג של פלסטיק שמתנקה ממש בקלות. זה לא פאסאט קומפורטליין / מיצובישי פחלאנדר שהכל מלא בדים בהירים שמסריחים פעם אחת ולתמיד ולא יעזור גם חברת ניקיון באלף ש"ח שלא הצליחה להוציא את הכתמים (Damn you mitsi ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי באותו שיקול כמו שלך

בסוף הלכתי על דגם ex שנת 2016

לדעתי הוא יהיה הרבה יותר סחיר משאר הדגמים שיהיו מוצעים למכירה בכמויות גדולות.

מה גם שכמו שאמרו הדגם הזה נותן הרבה מעבר לדגם הבסיסי ומשפר מאוד את החוויה של הרכב.

קשה לי להאמין שבמחיר של ex שנת 2016 אפשר יהיה להביא אורבן טופ שנת 2017..ההבדלים במחירים יחסית גבוהים בגלל השנתון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1607 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...