Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש המלצה על רכב/ג׳יפון למשפחה עם שלושה ילדים, בסביבות ה65-70

Nimrod_S
שימו לב! השרשור הזה בן 1750 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אני מעוניין להחליף את הרכב המשפחתי (יונדאי i30cw משנת 2009 שעבר את ה200,000 ק״מ) ברכב חדש וגדול יותר.

הילדים (בגילאי 7, 5, 2) יושבים כולם בבוסטר/כסאות בטיחות (קניתי בזמנו את הכסאות הצרים ביותר כדי שיכנסו ביונדאי אחד ליד השני כמו טטריס).

הרכב נוסע 90% מהזמן לעבודה במרחק 15 ק״מ מהבית (45 דקות בפקקים) ובסופי שבוע נסיעה ארוכה יותר לצפון או לדרום (שעה וחצי לכל כיוון). נסועה של כ25ק״מ בשנה.

בנווסף, החניה בעבודה היא מגרש חול ולכן אני מעוניין שתהיה היכולת לרדת מהכביש או לטפס על מדרכה. לכן ההתעניינות היא בג׳יפון.

הנסיעה היא רגועה מאד. אין צורך ביכולות דינמיות או שיהיה מהנה. אנחנו נוהגים לאט ובזהירות.

מחפש רכב שיהיה

1. אמין. מהסיבה הזאת, אני מתעניין בעיקר ביפני/קוריאני

2. חשוב שיהיה מרווח / נוח מספיק לנסיעות הארוכות בסופי השבוע.

3. תא מטען גדול מספיק (חופשה שנתית באילת)

התעניינתי מאד בסוזוקי קרוסאובר 2014-2016 בגלל שהוא בטווח המחירים ונתפס בעיני כאמין, אבל חבר עירער לי את הביטחון כשאמר שהוא צר יחסית ותא המטען שלו קטן (לפחות יחסית לi30cw שיש לי היום).

גם דאצ׳ה דאסטר, מהתצורה החדשה, מצא חן בעיני אבל הבנתי שגם התא מטען שלו לא גדול מדי.

דעתכם/המלצות יתקבלו בברכה

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח סרגל ותמדוד מרווח בין דלתות.

הקרוסאובר של סוזוקי הוא לא הפתרון. ספסל אחורי צר ומרווח גחון של 18 ס"מ. תאלץ לעצום עיניים כל פעם שתעלה על מדרכה כי הנה מגיע הבום.

אולי סובארו אאוטבק ישנה. יש לה מרווח גחון סביר ויכולת חולות טובעניים מפתיעה (יחסית לסטיישן ואחרי הגבהה בסדנה באישור הטכניון אתה מגיע לכ 25 ס"מ).

מיגון של אספיר ב ₪2500 ואתה מסודר. טורפת חניות , מדרכות ודיונות קלות . עושה בית ספר לרוב הג'יפונים בשוק בקטע הזה. אפילו יש לה צריכת דלק של ג'יפ. נראה לי היא תצליח יפה באתגר החנייה בעבודה גם בגשם שוטף כשהכל חלקלק ומוצף.

ספסל רחב לקטגוריה אבל דורש מדידה לבוסטרים שברשותך.

אם היא צרה מדי אז אולי b4 ישנה. אבל ב B4 מרווח גחון הוא רק 15 .

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינה פרקטית ל 3 מושבי בטיחות - טויוטה ורסו. כי יש לה 3 מושבים נפרדים ומלאים הניתנים להזזה קדימה/ אחורה + בונוס 2 מושבים נוספים למקרה הצורך.

ג'יפון - כנראה קיה ספורטאג'. אם אתם לא מחפשים ביצועים, אז גם עם מנוע 1.6 יהיה מספיק טוב.

יש גם מיצובישי אאוטלנדר, שבגרסת ה 5 מקומות יותר זולה ( אבל גם תהיה פחות מבוקשת בעתיד).

החסרון בכל הג'יפונים - חלוקה של השורה השניה דומה ל i30 שלכם ( שני מושבים נורמליים וחצי מושב ביניהם ).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדאסטר מושב אחורי שטוח שמאוד מקל על 3 מושבי בטיחות. תא המטען שלו בסדר גמור.

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח סרגל ותמדוד מרווח בין דלתות.

הקרוסאובר של סוזוקי הוא לא הפתרון. ספסל אחורי צר ומרווח גחון של 18 ס"מ. תאלץ לעצום עיניים כל פעם שתעלה על מדרכה כי הנה מגיע הבום.

אולי סובארו אאוטבק ישנה. יש לה מרווח גחון סביר ויכולת חולות טובעניים מפתיעה (יחסית לסטיישן ואחרי הגבהה בסדנה באישור הטכניון אתה מגיע לכ 25 ס"מ).

מיגון של אספיר ב ₪2500 ואתה מסודר. טורפת חניות , מדרכות ודיונות קלות . עושה בית ספר לרוב הג'יפונים בשוק בקטע הזה. אפילו יש לה צריכת דלק של ג'יפ. נראה לי היא תצליח יפה באתגר החנייה בעבודה גם בגשם שוטף כשהכל חלקלק ומוצף.

ספסל רחב לקטגוריה אבל דורש מדידה לבוסטרים שברשותך.

אם היא צרה מדי אז אולי b4 ישנה. אבל ב B4 מרווח גחון הוא רק 15 .

תודה על התשובה. אני הייתי ממש נעול על הסוזוקי קרוסאובר.

מצד שני, רכב בן 8 שנים כמו אווטבק ישנה עם 120000 ק"מ לא יתן לי את השקט ממוסכים וטיפולים שאני מחפש.

ושוב - אני לא צריך יכולות שטח. רק לעלות על מדרכה כשאין חניה בחניון רכבת ותנוחת ישיבה גבוהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינה פרקטית ל 3 מושבי בטיחות - טויוטה ורסו. כי יש לה 3 מושבים נפרדים ומלאים הניתנים להזזה קדימה/ אחורה + בונוס 2 מושבים נוספים למקרה הצורך.

ג'יפון - כנראה קיה ספורטאג'. אם אתם לא מחפשים ביצועים, אז גם עם מנוע 1.6 יהיה מספיק טוב.

יש גם מיצובישי אאוטלנדר, שבגרסת ה 5 מקומות יותר זולה ( אבל גם תהיה פחות מבוקשת בעתיד).

החסרון בכל הג'יפונים - חלוקה של השורה השניה דומה ל i30 שלכם ( שני מושבים נורמליים וחצי מושב ביניהם ).

הוורסו נראה טוב מהבחינה של ה-3 מושבים הנפרדים, אבל מרגיש לי overkill j מבחינת גודל. גם ארוך מאד - מה שיקשה על חניה. ובאמת שאין צורך בתא מטען כל כך גדול (כי בשני המושבים הנוספים ממש אין לי צורך). בעיה נוספת היא המחיר, שנע בסביבות ה90-100 אלף.

האווטלנדר זאת אופציה לא רעה בכלל, אבל גם יקרה יחסית לתקציב (לא פחות מ80K כשאני מסנן קילומטרז' של עד 100000ק"מ), אלא אם כן הולכים על הדגם הקודם (עד 2012 אם אני לא טועה) והוא נמכר בסביבות ה60K וזה מרגיש לי דיי הרבה לרכב בן 7 שנים.

בתקציב של כ70K ועד 100000ק"מ, אני מתלבט בין אווטלנדר מ2012-2013 לדאסטר משנתון 2016 ומעלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וורסו גדולה מדי ואאוטלנדר לא?

ורסו יותר קצרה מאשר קורולה, ואין לה בגאז' ענק. היא קצת יותר גדולה מקרוסאובר של סוזוקי.

אולי התבלבלת עם סיינה, שזאת באמת אוניה?

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדאסטר מושב אחורי שטוח שמאוד מקל על 3 מושבי בטיחות. תא המטען שלו בסדר גמור.

הדאסטר החדש מצא חן בעיני אבל לא ראיתי שמוכרים אותו ביד2, וחדש לא בתקציב שלי.

את הדגם מלפני 2016 אני לא אוהב מבחינת מראה.

הדגם החל מ2016 מצא חן בעיני, וגם התעניינתי בסנדרו סטפווי בזמנו כרכב שני אבל קראתי הרבה בפורום שהגיר הרובוטי שלו מאד לא נעים בפקקים, ואני נוהג 95% מהזמן בפקקים.

האם הוא בעייתי מהבחינה הזאת?

האם הוא אמין? (מבוסס על רכב צרפתי, לא?) - זה הדבר שהכי חשוב מבחינתי

תודה על התגובה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וורסו גדולה מדי ואאוטלנדר לא?

ורסו יותר קצרה מאשר קורולה, ואין לה בגאז' ענק. היא קצת יותר גדולה מקרוסאובר של סוזוקי.

אולי התבלבלת עם סיינה, שזאת באמת אוניה?

אתה צודק, התסכלתי על השוואה בין שני הרכבים והתבלבלתי - הוורסו קצרה ב20 ס"מ.

לא ראיתי אותה הרבה על הכביש. זה מיני-וואן? בתמונות הוורסו נראית גדולה ולא מצאתי מבחן דרכים בעברית שלה מהשנים האחרונות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתן רעיון לא שיגרתי - CRV שנת 2012. זו השנה האחרונה של הדור השלישי לכן המחיר שבזמו היה מופרז ירד ונכנס בתקציב שלך. רכב נוח מאוד, גם בפקקים שלך וגם בנסיעות ארוכות, די מרווח ונעים לנהיגה. זה לא רכב שטח אבל יש לו 4X4 כך שעם מגרש חניה בור הוא יסתדר בשקט וגם יאפשר לטייל קצת בשבילים (אבל לא יותר). אם תמצא אחד שתוחזק היטב, האחזקה אולי לא סוברו אבל לא נורא. החסרונות: אומרים שהוא לא חסכוני במיוחד, לטעמי המנוע קצת חלש (מטעמי חיסכון בדלק), ונדמה לי שרק 5 הילוכים.

אני לא מכיר האורלנדו, אבל המחירים בפועל נמוכים משמעותית מהמחירונים.

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתן רעיון לא שיגרתי - CRV שנת 2012. זו השנה האחרונה של הדור השלישי לכן המחיר שבזמו היה מופרז ירד ונכנס בתקציב שלך. רכב נוח מאוד, גם בפקקים שלך וגם בנסיעות ארוכות, די מרווח ונעים לנהיגה. זה לא רכב שטח אבל יש לו 4X4 כך שעם מגרש חניה בור הוא יסתדר בשקט וגם יאפשר לטייל קצת בשבילים (אבל לא יותר). אם תמצא אחד שתוחזק היטב, האחזקה אולי לא סוברו אבל לא נורא. החסרונות: אומרים שהוא לא חסכוני במיוחד, לטעמי המנוע קצת חלש (מטעמי חיסכון בדלק), ונדמה לי שרק 5 הילוכים.

אני לא מכיר האורלנדו, אבל המחירים בפועל נמוכים משמעותית מהמחירונים.

תודה על ההמלצה. מבחינת הצרכים שלי הוא נראה מצויין, אבל הדגם מהדור הזה נראה קצת מיושן, וצריכת הדלק שלו מאד לא טובה (באחת ממבחני הדרכים אמרו 8 ק"מ לליטר). גם נראה טוב אבל עולה 80K ומעלה.

איך הוא יחסית לאווטלנדר מהדור של עד 2012? אותן אפשר למצוא בסביבות ה60-65K ונראה שהן יותר נפוצות על הכביש.

והאם דציה דאסטר מ2017, עם קילומטרז' נמוך לא משתווה לרכב מ2012? היא אמנם פחות בטוחה עם הנדסת אנוש פחות טובה - אבל הצריכת דלק שלה טובה משמעותית - אם אני הולך לנהוג 100,000 ק"מ, וצריכת הדלק של דאסטר היא 1ל-18 יחסית ל1-9 של ההונדה, טויוטה והמיצובישי אז מדובר בחסכון של 20-25K.

אשמח לקבל חוות דעת על הדציה כרכב משפחתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1750 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...