Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פג'ו 208 vs שברולט ספארק

timmyy
שימו לב! השרשור הזה בן 1432 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחר כמה שבועות של התחבטויות, אלה כנראה 2 הדגמים הסופיים שגם מתאימים לי, וגם קיימים בשוק (היו דגמים אחרים שרציתי אך לא היה היצע).

כרגע אם ככה, אני מתלבט בין ספארק ל208. הכוונה לשנה 2016 בשניהם.

תקציב 45-50 אלף. רכב בשביל העיר בעיקר ופעם בשבוע בממוצע נסיעה של 50-60 ק"מ מחוץ לעיר. לעתים רחוקות גם של קצת יותר..

* תא מטען. גודל לא קריטי..אך עדיין יתרון ל208.

*מושב אחורי לא רלוונטי.

*חשובה אמינות. יתרון לספארק?

*נוחות נסיעה בעיר. יכולת טובה בנסיעה מחוץ לעיר. יתרון ל208? שיוויון?

*מראה לא מעניין אותי.

*עלויות נלוות? ביטוח טיפולים וכו?...

*האוטו בתקווה לזמן ארוך אך מי יודע, אז ירידת ערך וקושי למכור- יתרון לספארק?..

מה עוד אני מפספס?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי פעם, השוואה דומה בין כמה סוגים.

אמינות - יתרון לספארק. למרות שגם היא לא בשמיים. נוחות - בגדול שוויון, אולי קצת לטובת הספארק. טיפולים - הספארק עדיפה, אך ביטוחים - לא זוכר. ירידת ערך - ברכב עם מנוע קטן הירידה בכזה שנתון תהיה גבוהה בשניהם, אך בספארק תצליח לשמור קצת יותר.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה בעיות אמינות בדיוק יש לספארק?

ב-208 יש את העניין עם הטיימינג שצריך לדאוג לו, אבל חוץ מזה איזה עוד בעיות יש?

מבחינת ביצועים ה-208 עדיפה (בתקציב הזה אני מניח שמדובר על גרסת הטורבו) וכנראה שגם בנושא ההתנהגות היא תהיה עדיפה.

באופן כללי זמינות הכוח ב-208 תהיה עדיפה, זה יורגש מחוץ לעיר בעיקר בעקיפות קצרות או בנהיגה בעליות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה208 חזקה יותר ונוחה יותר לדעתי.

יש את עניין הטיימינג, אך לא ברור איזה בעיות יש לספארק?

לעיר הספארק בהחלט תתאים, קטנה, די חזקה גיר רציף חלק.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי התלבטות דומה לשלך בסוף הלכתי על הספארק.

אבל לי באופן אישי יש רתיעה מ psa .

הספארק כנראה תהיה מעט זולה יותר לאחזקה. ( יש שם שרשרת טיימינג ולא רצועה).

חדש/משומש?

לשני המותגים יש תדמית לא מי יודע מה, ולכן לשתיהן יש ירידת ערך גבוהה.

אתה יכול לנצל את זה -

קנה בזול ומכור בזול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה להשוות את איכות הנסיעה ונהיגה של ה208 לזה של הספארק,ה208 מרגיש כרכב בכמה דרגות גבוה יותר.

ל 208 אין תקלות,הדבר היחידי זה שצריך להחליף את הטיימינג ,עניין של 1500ש"ח אחת לכמה שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאנשים בפורום לא נדלקה נורת מנוע כתוצאה מהתפוררות הרצועה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרצועה יש כשל.

אתה רוצה להגיד לי שאחרי החלפה לא היית בודק את מצב הרצועה מידי פעם? אין סיכוי שעוד פעם יתחילו התפוררויות?

ומי שלא מכיר את התופעה יכול להיות בבעיה, לכן זה לא נכון להגיד של 208 אין בעיות, רצועה לא אמורה להתפורר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם הספארק נמצאית איתנו רק כ3 שנים אבל בפורום הטכני התלונות מעטות מאוד.

לגבי הפג'ו יש אנשים בפורום הטכני שחוו נפילת סל"ד בסרק וטרם נמצא פתרון הולם מצד מוסכי היבואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרצועה יש כשל.

אתה רוצה להגיד לי שאחרי החלפה לא היית בודק את מצב הרצועה מידי פעם? אין סיכוי שעוד פעם יתחילו התפוררויות?

ומי שלא מכיר את התופעה יכול להיות בבעיה, לכן זה לא נכון להגיד של 208 אין בעיות, רצועה לא אמורה להתפורר.

ולי לא נותר אלא לשאול שוב, מה קורה פה ? אנשים פיתחו לעצמם כבר פוביה שכנראה תחייב בסוף בדיקה יומית והחלפה שבועית של הרצועה הזו, שכזכור מסתובבת במיליוני מנועים שמאכלסים כמעט את כל הדגמים של PSA ישנים כחדשים ( רק עכשיו אנחנו קוראים על ה DS3 החדש שמסתובב עם אותם מנועים בדיוק ולא מזמן ראינו את ה C5 קרוסאייר שגם בו יש מנוע כזה באירופה ) וכל שנותר הוא לא להבין איך זה שההיסטריה שמסתובבת כאן לא מוכרת בכלל באירופה ולא זכתה להתייחסות של היצרן, או שבכל זאת יש לנו ענין בתופעה שאינה איזה כשל כללי, יותר ענין נקודתי שמחייב החלפת רצועה, שכזכור ממילא מתחייבת אחרי עשרות אלפי ק"מ בכל אוטו. אני פשוט לא יודע והתופעה מאוד משונה ושוב אני פונה לה"ה לובינסקי שמסתובבים כאן לחזור עם סוג של תשובה. נגרם לכם נזק בשל העדרה רבותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פוביה אבל התפוררות יכולה לגרום לנזק כמו שראינו בתגובה של מוסך אורן באחד השירשורים.

זה משהו שצריך לקחת בחשבון, אישית לא הייתי פוסל את הרכב אבל כן הייתי בודק מידי פעם את הרצועה, כך שלומר שלרכב אין תקלות זה לא נכון.

ברכבים שיש טיימינג נכון שמחליפים כול פרק זמן מסוים, אבל עד אז אף אחד לא בודק וזה לא מעניין אותו- ככה זה צריך להיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית יש, אני רואה כבר עצות כאן ולא מעט לפיהן כל מי שקונה מכונית כזו, בלי קשר לגילה ומספר הקילומטרים שעברה שירוץ דבר ראשון להחליף טיימינג. שנית רצועת טיימינג במכוניות אחרות שאינה מוחלפת בזמן עלולה להקרע ולגמור מנוע ובמקום שניתן היא בהחלט נבדקת פיזית אחרי כמה עשרות אלפי ק"מ בכדי לברר את מצבה, לא רואה הבדל מבחינה זו, למעט כמובן ההיסטריה שנזכרה קודם. מה שאותי מדהים היא העובדה שלפחות לפי מה שאתה ואחרים כותבים כאן מדובר בכשל מובנה בחגורה ועדיין היצרן הזה ממשיך לצייד את מכוניותיו, לרבות דגמים חדשים דנדשים במנועים עם הרצועה הזו, אז או שפשוט לא אכפת לו או שאולי הוא לא יודע את מה שאתה יודע בגלל שהוא לא קורא עברית או שפשוט הוא לא מכיר כשל סדרתי כזה. ובגלל שאני מזהה בכל זאת סוג של פוביה בענין, גם אם אתה חושב אחרת, נדמה לי שטוב יעשה אם נציגיו יספקו סוג של תשובה מסודרת בענין הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר הנמוך בשוק ובמחירון של הפג'ו ביחס למתחרותיה הישירות - לא הייתי אומר תוצאה של עניין הרצועה, אז של מה? המוצא הצרפתי? דימוי? הרי סהכ אוטו לא רע..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התדמית השלילית היא לא בגלל הרצועה, בארץ הצרפתיות סובלות מתדמית שלילית אולי מדגמי עבר.

רועי, ההבדל שבשאר הרכבים הרצועה לא מתפוררת לפני מועד ההחלפה.

אם אתה תיקנה 208 שעברה נגיד 60 אלף ק"מ אתה לא תבדוק את מצבה? אולי יש סימנים של התפוררות?

עריכה אחרונה על ידי yulianx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1432 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...