Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוח על תמרור 815 ונהג חדש

שימו לב! השרשור הזה בן 1756 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשעה טובה קיבלתי היום דוח שכנראה צולם על ידי אופנוען על כביש 4 ועיקרו הוא אי ציות לתמרור 815 (שטח מסומן על כביש).

העבירה היא בניגוד לתקנה 22(א).

הבעיה היא שאני נהג חדש. וכידוע נהגים חדשים יכולים לקבל הפתעה אחרי שנתיים עם תיאוריה/טסט ועוד שנתיים נהג חדש אם עברו עבירות מסוימות.

עכשיו סעיף 22 הוא אחד מהסעיפים הנבזיים האלה, אבל זה נראה כאילו לא כל העבירות שבסעיף 22 (אי ציות לתמרור) עושות לך את המוות.

לפי הסעיף "עבירה לפי תקנה 22 לתקנות התעבורה, תשכ"א-1961, לגבי אי-ציות נוהג רכב לרמזור ואי-מתן זכות קדימה,"

אז רק עבירות של אי ציות לרמזור או אי מתן זכות קדימה - מצ'פרות אותך בתיאוריה/טסט נוסף.

הבנתי נכון?

שווה להישפט על דבר כזה? דוח 250 שח בלי נקודות, שכנראה צולם על ידי האופנוען.

מה אומרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהיה ממש אופנתי הסעיף בדוחות משטרה. הרבה דוחות בצי אצלי הם מיחידת האפונועים על אותו סעיף. מי שהיה רואה את הכמויות היה חושב שכל המשטרה רוכבת על אופנועים כאשר חוץ מאיילון ו 431 לא רואים משטרה בכלל בכביש.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהיה ממש אופנתי הסעיף בדוחות משטרה. הרבה דוחות בצי אצלי הם מיחידת האפונועים על אותו סעיף. מי שהיה רואה את הכמויות היה חושב שכל המשטרה רוכבת על אופנועים כאשר חוץ מאיילון ו 431 לא רואים משטרה בכלל בכביש.

לדעתי שיטת הפעולה היא פשוטה. מגיע אופנוען, מחנה את עצמו בצד, אפילו מתחבא קצת. משאיר קסדה עם "מצלמה טקטית" ומתחיל לרשום בפנקס באיזה שעות הוא ראה עבירות.

השוטר אפילו לא עצר אותי. הדוח הגיע בדואר מיחידת האופנועים... מזל שלא משומרי דרך לפחות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה משנה אם זה שומרי דרך או יחידת האופנועים?

בכלל יש לי תחושה שכל הדו"חות מיחידת האופנועים מפוברקים. אין תמונה באף דוח שקיבלתי.

אני מסב אותם על שם הנהג בפועל כך שזאת בעיה שלו אבל התחושה שזה לא אמין כי אין תמונה וכל הדוחות אותו מלל ולפעמים גם אותו שם של שוטר רק מקום שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה משנה אם זה שומרי דרך או יחידת האופנועים?

בכלל יש לי תחושה שכל הדו"חות מיחידת האופנועים מפוברקים. אין תמונה באף דוח שקיבלתי.

אני מסב אותם על שם הנהג בפועל כך שזאת בעיה שלו אבל התחושה שזה לא אמין כי אין תמונה וכל הדוחות אותו מלל ולפעמים גם אותו שם של שוטר רק מקום שונה.

שומרי דרך סתם כאב ראש אחרי זה בבקשה להישפט.

אבל אם זה מיחידת האופנועים, זה לא מגיע עם תמונה. אבל אפשר כנראה לבקש את הצילום וזה כנראה צילום וידאו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע, זה מריח לא טוב. אם היה תמונה אז זה היה משדר אמינות.

כשאין תמונה והוא לא עוצר אותך במקום זה מריח כמו קומבינה ישראלית טיפוסית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שאני יודע איך הם עושים את זה וגם פרסמתי פוסט בעבר.

אני נוסע כל יום הלוך וחזור באיילון ורואה שמשאירים קטנועים בכל מיני נקודות אסטרטגיות כמו שטחי הפרדה מסומנים וכל מיני שטחים שלפני יציאה מנתיבים ולהערכתי לפחות בחלקם יש מצלמות וידאו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם הם יורדים כל פעם לשיאים חדשים של נבזות.

אני לא זוכר את המקרה אבל בגלל שזה היה בקילומטר 111 בכביש 4 מצפון אני מנחש שמה שקרה הוא שעברתי טיפה על סימון 815 על הכביש כי כנראה לא שמתי לב ועמדתי לפספס את היציאה לירושלים בגנות.

אז זה או לעבור על הסימון או להמשיך ישר ולך תדע איפה היציאה הבאה לירושלים. סתם עבירה מצחיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבירה כזו במקום כזה אינה קטנונית. מדובר בתנועה במהירויות גבוהות, והפתעה בשל סטיה מאוחרת בהחלט מסוכנת.

מה שכן - אם מדובר בדיווח מאוחר ללא תעוד מצולם מדובר במניעת האפשרות של הנהג להתגונן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבירה כזו במקום כזה אינה קטנונית. מדובר בתנועה במהירויות גבוהות, והפתעה בשל סטיה מאוחרת בהחלט מסוכנת.

מה שכן - אם מדובר בדיווח מאוחר ללא תעוד מצולם מדובר במניעת האפשרות של הנהג להתגונן.

אתה עשית מהעבירה משהו שאין בה. אין בה קיפוח זכות. אין בה מהירויות גבוהות. ואין בה הפתעות.

העבירה הזו גם אם אותת שעה עד שנתנו לך להיכנס ליציאה ימינה והספקת לעבור על השטח המסומן על הכביש עברת אותה. גם בפקק.

אם מישהו היה עושה מה שאתה מתאר הוא היה יוצא עם נהיגה בקלות ראש/נהיגה בחוסר זהירות, עם יותר מברירת קנס של 250, עם נקודות והאופנוען גם היה טורח לעצור אותו אחר כך.

פה אין את הדברים האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, אני סובל מהעבירה זו על בסיס יום יומי, ולכן אני רואה אותה כחמורה.

אם מישהו הפריע לך לפנות ימינה שחרר את הגאז והכנס מאחוריו. אם התעקשת להכנס לפניו תגיד תודה שלא קיבלת משהו יותר כבד. המנהג הישראלי לעקוף מישהו רק כדי לבלום ולחתוך אותו כדי לצאת הוא רעה חולה - העיקר לא לצאת פראייר ולצאת מאחורי רכב אחר. אבל כנראה שדרך האכיפה מכתיבה סעיף קל יחסית.

ומסכים אתך לחלוטין לגבי אי העצירה במקום או הצגת תיעוד העבירה, בכך נשללת מהנהג האפשרות להתגונן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אתה שוב מכניס דברים שאין, שאני פשוט לא אמרתי. אני אמרתי להידחף לפני מישהו אחר? ממש לא.

אני אמרתי שאם אתה מאותת שעה, עד שנפתח לך פתח לעבור (וכתבתי "שנתנו לך", לא כתבתי "שלקחת"), כשתעבור זה יכול להיות כבר דרך ההפרדה שעל הכביש.

אתה מאותת ימינה אתה עוצר בנתיב שלך עד שיש לך כניסה? ממש לא. אתה מאט עד שנפתח לך פתח להיכנס. אבל כשתיכנס אתה כבר יכול להיות על הקו.

יש צדק בעבירה הזו במקרים שאתה מתאר. אבל זה לא המקרה כאן, לא מבחינת מה שכנראה עשיתי. לא מבחינת מה שהשוטר כנראה צילם ולא מבחינת הסעיף שקיבלתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא

בתור נהג חדש כדאי שתנהג ביותר מתינות

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק את העבירות שבתוספת השלישית לתקנות התעבורה.

815 היא לא אחת מהן ולכן לא גוררת שום סנקציה כמו טסט ותיאוריה מחדש

יחד עם זאת עבירה על 815 מוגדרת כעבירת בריונות כביש ולכן היא נאכפת.

כשמישהו מקבל דוח על תמרור 302, יש לו מה להתגונן? כלום. אם השוטר החליט לרשום דוח, הוא רושם אותו ובו דברי הנהג וזהו.

רוצה הנהג, מבקש להישפט ושם שוטח את השגותיו, השוטר את עדותו והשופט מחליט.

אם פות"ש רוצה לראות את צילם העבירה, ייתכבד ויבקש להישפט ואז על התביעה החובה להציג את כל חומר התביעה, כולל צילום.

מידע אישי (5 לירות למי שזוכר...) מבחינת בקרת נזקים, לשלם ולזכור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1756 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...