Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה לכל הרוחות מתרחש בגני ילדים במדינה הזאת?

ChemGuy85
שימו לב! השרשור הזה בן 1739 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

כי בסין וברוסיה אף אחד לא מתעלל בילדים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 196
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון

זה בכלל לא קשור לפיקוח אלא לענישה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד פעם הטיעון "זה לא היה קומוניזם אמיתי"?!

הפיקוח בכל תחום הוא חרא.

השוק הפרטי הורג ילד אחד לתקופה.

הפתרון? פיקוח (שהוא מסתבר חרא בכל תחום).

שוב, פעם ב תבוא איזה דודה לקפה בפעוטון, זה לא יעזור למנוע הרג/מוות/התעללות בגן.

גם במצלמות, ידעו איפה יש "שטח מת" כדי להפליק שמה.

או שהגננת מתעללת או שהיא לא, שום פיקוח לא יפקח עליה. רק הורים עירניים.

א) זה פשוט לא נכון. גם במקומות שהפיקוח לא טוב, המצב עדיף משמעותית לעומת מצב בו לא היה פיקוח בכלל. לא היית רוצה לחיות במדינה שאין בה פיקוח וטרינרי, פיקוח על תקני בטיחות ובניה (הכוונה לסטנדרטים בהם בניין צריך לעמוד כדי לקבל אישור אכלוס), פיקוח על בנקים, פיקוח על עברייני מין וכו'. יש תחומים שבהם הפיקוח לוקה בחסר, זה בוודאי לא אומר שפיקוח בפני עצמו הוא לא טוב או שלא צריך אותו. ההכללה שלך נובעת מבורות.

אף אחת מהגננות/סייעות שתקפו ילדים לא קמה בבוקר וחשבה לעצמה "היום בשעה 11:03 אני אקח את הילד X לפינה שבה אין מצלמות ואפרק אותו במכות", אלו מעשים אמוציונליים בלי תכנון מוקדם. עצם הידיעה שיש פיקוח ושמתישהו עלולה להיות ביקורת שכתוצאה ממנה הפעוטון ייסגר זה תמריץ מספק למפעילי הפעוטונים לעשות את המירב כדי להבטיח שהמקרים האלה לא יקרו אצלם.

ב) אני מניח שאין לך ילדים. לא משנה כמה "עירני" ההורה, ללא הכשרה מתאימה (יש מקצוע שנקרא "חוקר ילדים") זה קשה מאוד להוציא נרטיב קוהרנטי שתואם למציאות מילד קטן, קל וחומר מילד שעדיין לא מדבר או מפעוט בן 3 חודשים. אין להורה שום דרך אמיתית לדעת אם הילד נפגע בגן (בטח אם אין אף סממן חיצוני לפגיעה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבנה התא המשפחתי בסין שונה לחלוטין.

בסין מקובל שאחרי שגבר מתחתן הוא ואשתו עוברים לגור יחד עם הוריו של הבעל.

סבא וסבתא מטפלים בנכדים. אשתו של הבעל מטפלת בהורים. הבעל עובד 14 שעות ביום. אחרי שהורים הולכים לעולמם הבעל יורש את כל רכושם.

לכן חוק ילד 1 של המפלגה הקומוניסטית החריב את מבנה התא המשפחתי המסורתי בסין.

בן = פנסיה

בת יחידה = עוני

היום זה משתנה בזכות המודרניזציה ומגבלת הילודה הוסרה לחלוטין לפני מספר שנים, אבל די בטוח שגנים זה משהו שרלוונטי רק לצעירים סופר משכילים בחברה הסינית.

בנוגע לפיקוח אז בסין אין שום פיקוח על שום דבר. כלכלת שוק טהורה. מי שלא דואג לעצמו מת מרעב.

אין ספק שזה עשה פלאים לכלכלה הסינית, אבל יש לזה הרבה צדדים אפלים.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. עשרות ההרוגים באתרי הבניה. המרפסות של גינדי. אולמי ורסאי. התפרצות הכלבת בבנימין. אתי אלון והאחים קורידו יעידו אחרת.

ב. יש לי ילדה, כמו שציינתי בשרשור. היא אפילו בגן "מפוקח" משרד החינוך. החששות שלי אותן חששות, גם אם הגן היה בפיקוח עמוס רולידר.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. עשרות ההרוגים באתרי הבניה. המרפסות של גינדי. אולמי ורסאי. התפרצות הכלבת בבנימין. אתי אלון והאחים קורידו יעידו אחרת.

הם לא מעידים אחרת, מלבד ההרוגים באתרי הבניה, כל המקרים האלה מעידים בדיוק עד כמה הפיקוח הוא חשוב כי הדוגמה היחידה שמצאת למעילה בבנק היא מלפני 17 שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב) אני מניח שאין לך ילדים. לא משנה כמה "עירני" ההורה, ללא הכשרה מתאימה (יש מקצוע שנקרא "חוקר ילדים") זה קשה מאוד להוציא נרטיב קוהרנטי שתואם למציאות מילד קטן, קל וחומר מילד שעדיין לא מדבר או מפעוט בן 3 חודשים. אין להורה שום דרך אמיתית לדעת אם הילד נפגע בגן (בטח אם אין אף סממן חיצוני לפגיעה).

שום פיקוח לא ישנה את זה.

רוצים שקט נפשי אז שהאישה תשב בבית עם הילדים והבעל יעבוד 16 שעות ביום ויביא פרנסה ככה 10 - 12 שנים עד שיסגרו את הבסטה עם הילודה.

אף אחד חוץ מתא משפחתי לא יבטיח ביטחון לילדים. (וגם זה לא ב-100% נכון)

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם לא מעידים אחרת, מלבד ההרוגים באתרי הבניה, כל המקרים האלה מעידים בדיוק עד כמה הפיקוח הוא חשוב כי הדוגמה היחידה שמצאת למעילה בבנק היא מלפני 17 שנה.

או שפשוט מדובר במקצוע מאוד מסוכן.

הלחץ לבנות, לבנות, לבנות מצד אחד ומצד שני שחיקה בשולי רווח של קבלנים מגדיל עוד יותר את הסכנות במקצוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני הסנט שלי - הנה מערכת הפעוטונים, פרטית לחלוטין וללא שום רגולציה של המדינה. החלום הליברטריאני, ספרו לי עוד על איך זה דבר נהדר והיד הנעלמה מסדרת את הכל על הצד הטוב ביותר :shock:

כי במעונות ויצ"ו ונעמ"ת אין התעללויות? בגנים מגיל 3 אין התעללויות?

תשמע אף אחד לא מצפה שיהיה מפקח צמוד לכל פעוטון, אבל מספיק שפעם בשלושה חודשים יגיע מפקח לביקורת פתע, יבדוק את המצלמות וידבר עם הסגל כדי לשפר משמעותית את המצב.

בהתאם לפיקוח הקיים על גנים מגיל 3 ובתי ספר פיקוח אומר:

1. המפקח יבקר בפעוטון בטווח זמן המקסימלי שיהיה מותר לו

2. הוא יודיע על כך מראש

אף אחת מהגננות/סייעות שתקפו ילדים לא קמה בבוקר וחשבה לעצמה "היום בשעה 11:03 אני אקח את הילד X לפינה שבה אין מצלמות ואפרק אותו במכות", אלו מעשים אמוציונליים בלי תכנון מוקדם. עצם הידיעה שיש פיקוח ושמתישהו עלולה להיות ביקורת שכתוצאה ממנה הפעוטון ייסגר זה תמריץ מספק למפעילי הפעוטונים לעשות את המירב כדי להבטיח שהמקרים האלה לא יקרו אצלם.

ואתה חושב שהמטפלת שהרגה תינוקת לא חשבה שאולי זה יגרום לסגירת הפעוטון?

חוץ מזה שמה יעזור ביקור אחת ל-3 חודשים כשהמפקח יודיע על זה מראש?

וגם עכשיו מפעילי פעוטונים יודעים (בטח ובטח אחרי התקופה האחרונה) שיכולים לסגור להם את הפעוטונים.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בויצו ונעמת -הרבה פחות. ואתה שוב מבלבל את הפיקוח הגרוע שאתה מכיר עם מה שצריך להיות, פיקוח חזק, בא בהפתעה, בעל סמכות לסגור את המקום המיידית, מתוגמל בהתאם.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מכיר פיקוח כזה בארץ בכלל ובמשרד החינוך (המועמד לפקח על הפעוטונים) בפרט?

או בגירסה מבודחת - ילד שואל את אבא "מה ההבדל בין תיאורטי למעשי?"

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואתה חושב שהמטפלת שהרגה תינוקת לא חשבה שאולי זה יגרום לסגירת הפעוטון?

חוץ מזה שמה יעזור ביקור אחת ל-3 חודשים כשהמפקח יודיע על זה מראש?

וגם עכשיו מפעילי פעוטונים יודעים (בטח ובטח אחרי התקופה האחרונה) שיכולים לסגור להם את הפעוטונים.

היא לא חשבה וזה בטח גם לא עניין אותה, אבל אם המעסיקה שלה הייתה יודעת שהיא תהיה נתונה לביקורות תקופתיות אולי היא לא הייתה מעסיקה אותה מלכתחילה. בסוף הכל שאלה של מה הפיקוח בודק, ועד שלא יהיה פיקוח כזה בפועל הדיון הזה הוא די באוויר.

בכל מקרה לא תשכנע אותי שעדיף העדר פיקוח על פיקוח...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא טענתי בשום שלב שעדיף היעדר פיקוח מאשר פיקוח.

אני רק טוען שמי שתולה את יהבו בפיקוח יגלה ילד שחנקו אותו בשמיכה או חטף מכות מהמטפלת.

פיקוח לא מעלה ולא מוריד.

ואין שאלה מה הפיקוח בודק, המשרד המיועד כבר מפקח על מסגרות אחרות, למה נראה לך שהפיקוח על פעוטונים עד גיל 3 יהיה שונה מהפיקוח מגיל 3?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שהוא יהיה דומה? מה הקשר בין פיקוח על בית ספר יסודי לפיקוח על פעוטון? האוכלוסיה שונה, הדרישות שונות, הסיכונים שונים. הדבר היחיד שמשותף זה שבשתי המסגרות יש קטינים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...