Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי טראג'ט 6 או 7 מקומות. הגיגים על הרכב

eladns
שימו לב! השרשור הזה בן 1450 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב,

הרכב נקנה שבוע שעבר.

שנת 2002 יד שניה עם 280 אלף ק"מ.

מנוע V6 עם 2700 סמק.

אוטומט.

לא יודע מה מחירון, אשמח להשכיל, נקנה ב14 אלף שקל, קיימת מערכת גז ברכב.

המיכל מוסתר במקום הגלגל רזרבי, הגלגל רזרבי יושב מאחורי שורת המושבים האחרונה,קשור.

כאשר נגמר הבלון, נסעתי לתדלק, 2.83 שקלים לליטר, נכנס ברכב 38 ליטר גז.

נסעתי 200 קמ עירוני בלבד, רק על הגז, רגוע מאוד, לרוב על 2 או 2.5 טור, אין צורך ביותר מזה בפקקים שיש בירושלים על בגין בשעות אחר הצהריים. ואז חזרתי לתדלק באותה המשאבה. יצא לי לתדלק 28 ליטר גז.

משמע הרכב עושה ליטר דלק או גז ל6.5 ק"מ {נתון שאנשים לא יודעים לספר, אני רדפתי אחרי אנשים בכביש עם טארג'טים דומים טרם הקניה, כולם סתומים! לא יודעים כמה הרכב עושה,לא יודעים כמה עולה ביטוח, מה זה?!}

ביטוח:

החוליה החלשה.

וובי- 3500 שקל לצד ג + חובה.

כל השאר- לא מבטחים רכב מסחרי {?!}

9 מיליון ,ליברה, 555 וכו. לא מוכנים.

פחדתי לרגע ממחיר גבוה כזה, בסופו של דבר בעל המוסך ממנו קניתי את הרכב, נתן לי הטלפון של סוכנות עמיתים בירושלים והמחיר ירד ל3000 שקל חובה + צד ג.

הרכב נוסע נהדר, מטופל יפה. יש לו כח מתפרץ אם צריך- אין פחד לצאת לעקיפות.

יש קרוז קונטרול . מלא מקומות איחסון.

ניתן להוציא כיסא ולסדר מחדש את היכסאות ברכב ואז הם יושבים

2

2

2

ויש מעבר יפה בין המושבים. לא צפוף.

האופציה השניה היא

2

3

2

ואז צפוף באמצע וקשה להיכנס ל2 האחוריים - צריך לקפל את המושב הימני או השמאלי.

תא המטען נראה סבבה לגמרי, יבדק בשבועות הקרובים עם מזוודות ל6 נפשות.

מבחינת נהיגה יש שדה ראיה טוב מאוד. עוד לא התרגלתי לחנייה עם רכב כזה {נוסע על אוטוביאנקי כבר 4 שנים} אבל יש מצלמת רוורס,נעזרים בה.

זהו לבינתיים, אעדכן בהמשך לגבי טיפולים שיהיו בעתיד ותקלות למינהם.

{יש צורך בטיפול למערכת הגז כל 10 אלף ק"מ בעלות 150 שקלים ויש לי טיימניג לעשות ב300,000 ק"מ בעלות 1200 שקלים}.

עריכה אחרונה על ידי eladns

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרתי תודה בגלל הסיקור אבל איפה תמונות?

אפרופו יש לי שכן בבניין עם מאליבו 3.6 שעברה הסבה לגז - ממנו הבנתי שצריכת גז בעצם זהה לצריכת הבנזין של הרכב רק שמחיר ליטר גז נמוך בהרבה מזה של בנזין.

מערכת הגז אצלו הראתה אמינות ירודה והמנוע כבר עבר בניה מחדש פעם אחת - במקרה שלו, אני באמת לא חושב שזה היה שווה את ההשקעה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש!

1/6.5 בעיר בלבד על גז זה יפה לרכב לא קל ועם מנוע לא קטן.

אפרופו יש לי שכן בבניין עם מאליבו 3.6 שעברה הסבה לגז - ממנו הבנתי שצריכת גז בעצם זהה לצריכת הבנזין של הרכב רק שמחיר ליטר גז נמוך בהרבה מזה של בנזין.

מערכת הגז אצלו הראתה אמינות ירודה והמנוע כבר עבר בניה מחדש פעם אחת - במקרה שלו, אני באמת לא חושב שזה היה שווה את ההשקעה.

ממה שאני מכיר צריכת הגז גבוהה במשהו כמו 15% מצריכת בנזין. יש מערכות הולנדיות של פרינס ששם מדברים על 5% הפרש בלבד אבל אחזקה של המערכות יקרה יותר בגלל שהיא "נעולה" וחייבים תטפל אצל היבואן בלבד והוא יקר יותר.

מאליבו 3.6 עם מנוע של קאדילק, פחות מתאים לגז ממה שאני יודע. דווקא המנועים הישנים של GM, אלה עם 2 שסתומים לצילינדר (מאליבו 3.5, אימפלה ישנות, ביואיק ישנות ועוד הרבה סוגים), יותר מתאימים לגז.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנים רבות (13-14 בערך) היה לגיסי רכב כזה,רק דיזל.

לא זוכר הרבה ממנו (נסיעות או נהיגה,ממש מועט) אבל מהמעט שכן זוכר,באמת אחלה מיניבוס :)

מערכת גז עדיין בעייתית בארץ לא? מבחינת חניה בקניונים ומרכזי קניות שיש שומר בכניסה..

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנים רבות (13-14 בערך) היה לגיסי רכב כזה,רק דיזל.

לא זוכר הרבה ממנו (נסיעות או נהיגה,ממש מועט) אבל מהמעט שכן זוכר,באמת אחלה מיניבוס :)

מערכת גז עדיין בעייתית בארץ לא? מבחינת חניה בקניונים ומרכזי קניות שיש שומר בכניסה..

יש אצלי את המנוע הזה, גם באלנטרות, מדובר במנוע אמין חזק וחסכוני (בשידוך לתיבה אוטומטית פלנטרית עושה 1 ל10-12)

לגבי הV6 שיש אצל פות"ש - במג'נטיס עם 5 הילוכים היא לא מוציאה צריכה רחוקה מזה - 1 ל8-9.

נשמעת קניה טובה, המערכת תחסוןך לך לא מעט כסף ביום יום מאחר וקנית את הרכב איתה.

תהנה :) מחכים לשמוע עוד עדכונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל איפה תמונות?

יש כלי רכב שעדיף לא לבזבז עליהם מקום בשרת מהבחינה האסתטית :-) שייך לתקופה הגרועה של יונדאי מבחינת עיצוב.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אכן רכב מכוער, אבל יש לו יתרונות.

הקרוז קונרול ממש נחמד.

לקנו הרכב ל180 ק"מ בין עירוני.

יצא לי לתדלק אותו {ישר הגעתי לאותה המשאבה בכוונה} ב70 שקל למיכל, משמע 25.54 ליטר גז, 2.75 שקלים, והרכב עשה 1 ליטר גז ל7.6 ק"מ.

הרכב נוסע סבבה לגמרי בין עירוני,שקט ולרוב על סלד2 או 2.3.

מבחינת גודל תא מטען- נכנסו 5 כריות, 3 תיקי יד ועוד כמה שקיות וזאת מבלי לפגוע בשדה הראייה. ניתן להוסיף עוד. חדי העיין יבחינו בספה מתקפלת שנכנסה אף היא לרכב.

IMG_1125.jpg

דרך אגב, עקב אכילס של הרכב- המזגן. לא מורגש

לשמחתי החלונות מושחרים. אבל המזגן ממש לא חזק כמו בסובארו או בסיויק או בBMW שהיו לי.

נבדק גז- תקין

הוחלף פילטר מזגן

נוקה המאייד

נבדק חוזק הוונטה הפנימית

נאדה. כולם אמרו לי שככה זה רכבים גדולים. למעט הVITO, כולם מעפנים במזגן.

BMW E36 M40 year of 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון מחירי גז שונים ברמת ההזיה בין תחנות שונות, 2.75 זה לא נורא אבל גם לא זול (אני מתדלק קבוע במשאבה בתחנת פז בב"ש, כרגע המחיר 2.32).

לצורך הענין נכון להיום התחנה הכי זולה בארץ ברשל"צ נחלת יהודה מוכרת גז ב 2.14 לליטר, והכי יקרה במודיעין מוכרת ב 3.18 לליטר.

אם אתה רוצה, בנוהל, אני אצרף אותך לקבוצת וואטסאפ עם עדכון מחירי תחנות גפ"מ בכל רחבי הארץ :)

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אבל כמו שכבר רשמתי אנחנו לא יוצאים הרבה מהעיר.

ולא אסע ברחבי תבל לחפש תחנת גז זולה יותר.

יש רק אחת בירושלים וגם היא 13 ק"מ מהבית לאיזור דיי עמוס בפקקים.

הגז הוא בונוס אצלי.

BMW E36 M40 year of 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...

עדכון:

ראדיאטור הלך -1000 שקל

טיפול למערכת הגז- החלפת פילטר והחלפה של כמה צינוריות קטנות -150 שקל

שמן מנוע {מוטול} + פילטר שמן  מקורי- 160 שקל

מצתים -450 שקל של אירודיום למרות שחיפשתי תחליפי לא מצאתי ולא השכלתי להזמין מאמזון- על טעויות משלמים.

כבלי הצתה - 6 כבלים ב140 שקל.לא סיני. החלפתי על הדרך.

- 300 שקל עבודה כי צריך לפרק סעפת בכדי להגיע ל3 פלאגים הראשונים - מנוע V6

טיימניג - רצועה 400 עבודה 500 {קניתי גם משאבת מים ורצועת אביזרים- לא היה צורך להחליף. היו חדשות}

2 צמיגים אחוריים של חברת פלקון - 500 שקל לזוג

*מזל טוב! מכל הרכבים שהיו לי זה הרכב עם הכי הרבה הוצאות!!!*

כרגע יש איזה מותחן מרגיז שעושה רעש. שנחזור לעבוד נטפל

כרגע הרכב ישן לו בחנייה.

• אהבתי 1

BMW E36 M40 year of 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
  • 3 שבועות מאוחר יותר ...
שימו לב! השרשור הזה בן 1450 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...