Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיצובישי כריזמה 99 - בעיית מהירות גבוהה מדי!

yuvk
שימו לב! השרשור הזה בן 1647 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

(פתחתי בעופטופיק מכיוון שלא עומד בכללים של "טכני") ****הוזז לפורום טכני****

צולם בדרך הביתה מהעבודה, חמישי בערב (באדיבות טרמפיסט):

carisma.jpeg

בלי ספק, המהירות הגבוהה ביותר שנראתה אי פעם בכריזמה! 1600 אטמוספרי... STOCK.

חדי העיין שמבחינים במד הסל"ד מבינים שאין מדובר בתמונה מפלילה.

בהמשך לשרשור הזה, הזמנתי בעליאקספרס חיישן מהירות לגיר של רנו. כן, רנו! בכריזמה הידנית מותקן גיר של רנו. חלקים של כריזמה לא ניתן להשיג בכל מקרה.

אחרי ההחלפה של החיישן - הפתעות. הראשונה, החיישן הסיני עובד! ההפתעה השנייה - הוא יותר מדי עובד. 80 קמ"ש (לפי GPS) מציג 170 קמ"ש. כנראה החיישן המקורי מספק פולס אחד לסיבוב והחלופי מספק שניים.

משעשע אבל גם מטריד. אני מפחד לעבור את ה-115 קמ"ש האמיתיים ולסגור סקאלה. עם מנוע עוצמתי כשל הכריזמה, יש סכנה לרישיון בנהיגה בלי לשים לב כל הזמן למהירות. וגם, הקילומטרז' הנמוך (והאמיתי!) של האוטו (שנת 99 כאמור) מתקלקל עכשיו בצבירת מרחק כפולה. לפחות צריכת הדלק משתפרת לכ-22 ק"מ לליטר (משולב)!

בדיקה של החיישן שפורק מהאוטו (והתפרק תוך כדי) - חיישן תוצרת צרפת, JAEGER MR329500. חיפוש במרשתת מגלה שמדובר בחלק של מיצובישי (כריזמה וספייס סטאר) ולא של אף צרפתייה. מוזר - הגיר של רנו, אבל החיישן שונה (למרות שזהה חיצונית).

מכיון שקשה עד בלתי אפשרי לאתר חלקים של כריזמה, התחלתי לחשוב על חלופות. אם התדר כפול, כל מה שדרוש הוא דלגלג ומהפך (או בעברית, פליפ פלופ ואינוורטר) ולחלק את התדר בשתיים. קל לעשות בתיאוריה, קצת פחות במציאות. מהם שלושת הפינים של החיישן - אני מנחש +/- וסיגנל, אבל מי הוא מי? מהן רמות המתח של המוצא?

ואולי דווקא לערוך שינוי מבני בחיישן? אני מניח שהחיישן הוא מסוג HALL EFFECT. במקורי - כרטיסון עם IC בודד עם ארבע רגליים שמסומן L132 וכמה רכיבים פאסיביים.

HALL.jpg

חיפוש ברשת מאשר - החיישן:

http://www.eric1688.com/product.aspx?id=383702

מול הכרטיס מסתובבת דיסקה שטוחה שמונעת על ידי הגיר. אני מנחש שבדיסקית חבויים שני מגנטים. אם יכולתי להוציא אחד, התדר היה יורד בחצי. אבל אני לא מזהה - פלסטיק אחיד.

תודה על ההקשבה.

רעיונות?

עריכה אחרונה על ידי yuvk
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה מובן זה לא מתאים לפורום טכני?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בצעירותי בשנות ה-90 היתה לאבי כריזמה ירוקה.

בהחלט רכב מרתק עם הספק מירבי שהקדים את זמנו.

מה שכן ההספקים הכי גבוהים נרשמו במושב האחורי..

[CENTER] [/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה כאן:

https://www.autozion.co.il/%D7%99%D7%A6%D7%99%D7%A8%D7%AA-%D7%A7%D7%A9%D7%A8/

אפשר ליצור איתם קשר גם בוואטסאפ.

לגבי התעסקות עם המוצא של החיישן, אני לא יודע אם הייתי נכנס לזה אבל אולי זה יתן לך כיוון :

https://forum.arduino.cc/index.php?topic=4265.0

כמובן שזה ממש לא אידאלי להשתמש בארדואינו בין החיישן למחשב.

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הגלגל שיניים של החיישן היה אותו גודל וצבע?

ברנו החיישן היה משתנה, היה גלגל שיניים בצבע סגול, ירוק צהוב וכל צבע מסמל את הקוטר שלו.

הרכבת חיישן בעל צבע אחר היה יוצר בעיות כאלו ברנו קנגו.

מצד שני אולי החיישן רק נראה זהה אבל מתפקד באופן שונה בין רנו למיצובישי.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין גלגלי שיניים בחיישן! הדיסקית מונעת ישירות מהגיר.

הנה בלוג ברוסית (קראתי את תרגם גוגל, סביר) של מישהו שתיקן כזה על ידי החלפת הרכיב.

https://www.drive2.ru/l/468799598442316005/

פה יש בלוג דומה, נוסף, הפעם בטורקית. הוא מדבר שוב על סנסור של מיצובישי, אבל מופיע לוגו של רנו על החיישן. אם הבנתי נכון את תרגום גוגל, הוא אמר שהחיישן של רנו זהה חיצונית אבל לא מתאים. אם הבנתי נכון, הוא שתל את החיישן של הכריזמה בגוף סנסור של רנו. יש פה מישהו שיודע לתרגם מטורקית?

https://forum.donanimhaber.com/mitsubishi-kilometre-sensoru-tamirim--133386241

עריכה אחרונה על ידי yuvk
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

אחרית דבר:

על פי ההנחיות בסרטוני יוטיוב ואתרים בטורקית, ניקיתי את החיישן המקורי, מרחתי פלקס ועברתי על ההלחמות עם מלחם חם, והדבקתי מחדש עם סופר גלו את האריזה.

החיישן חזר לפעול, והמהירות חזרה לנורמל.

אם למישהו יש רנו קליאו/מגאן או דומה, ידני, וצריך חיישן (בחינם) - בה"פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1647 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...