Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסתרת מידע בנוגע לרכב גנוב שנקנה מחברה מוכרת - דיון בהליכי תביעה

digidigi
שימו לב! השרשור הזה בן 1758 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

קניתי רכב לפני כשבועיים מחברה מוכרת שלא אנקוב בשמה, במהלך כל הקניה לא נאמר לי כלל על ההיסטוריה המלאה של הרכב, בטח ובטח זה שהוא היה גנוב, אך לאחר שהרכב כבר ברשותי גיליתי את המידע הזה, ע"י טופס סליקה של חברת הביטוח בו מצוין את ההיסטוריה שלו וכך שלפני חצי שנה נגנב ונממצא עם נזקים( כל זה הוסתר ממני)

אחרי זעם רב כמובן וטענות מצידם "אנחנו בעצמו לא ידענו" הם החליפו כמובן את הרכב אך נאלצתי להוסיף עוד כ8 אלף מהמחיר המקורי

כי לא היה רכב מתאים שרציתי מבין כל שאר המכוניות,בנוסף הם אפילו לא רצו להחזיר את הכסף - וזה כבר אמרתי להם שניפגש בבית משפט.

מישהו מכיר / יודע מה החוק לגבי עניין זה? אני יודע שיש חובת גילוי נאות וזה לא בעיה שלי שהם הסתירו את המידע וזה באחריותם בלבד,

נוסיף על כך את עוגמת הנפש , ימי עבודה שהפסדתי, תוספת כסף של רכב שבכלל לא רציתי וכל זה בגלל המידע השקרי מצידם.

הם כמובן אחרי זה פנו אליי במייל והציעו לי שאין צורך בתביעה ואפשר להתקזז על המחיר שהוספתי + פיצוי מצידם(כנראה חוששים) ושאין לי טעם ללכת לעורך דין (כך הם טענו)

מה דעתכם בנוגע לעניין התביעה, כמה אמורים לקבל בתביעה כזאת והאם כדאי לי ללכת על האופציה שהם הציעו "כדי שלא אתן את מיטב כספי מהתביעה לעורך דין"?

תודה לעוזרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכאורה בעסקה הראשונה אתה צודק, בתור חברה גדולה שמתפרנסת ממכירת רכבים היא הייתה אמורה לדעת מה מצב הרכב,

ולכן הטענה שלא ידעה לא תופס פה ..

אבל ברגע שעשית את העסקה השנייה אם אותה חברה, יהיה לך יותר קשה להוכיח מה הנזק שנגרם לך.

אם היית עוצר אחרי שגילת היית יכול לדרוש ביטול עסקה ואולי קצת על הוצאות שנגרמו לך.

עכשיו לכאורה קיבלת את כל כספך בחזרה, רכשת רכב בעסקה חדשה במחיר שהסכמת עליו.

מבלי לדעת יותר פרטים (וגם עם נדע לא נוכל לשקלל) , אין הרבה מה להמליץ.

אתה רוצה לבטל את העסקה השנייה ולקבל את כל הכסף בחזרה?

אתה רוצה את ה 8,000 ש"ח ולקבל עוד 10,000 פיצוי ולהשאיר את הרכב החדש?

האם מדובר ברכב יוקרתי ששווה 180,000 ש"ח או ברכבים שווים 20,000 ש"ח ?

אם הם מציעים 8,000 ש"ח בחזרה + עוד פיצוי ששווה 1,000 ש"ח

ובעצם אתה רוצה לתבוע 50,000 ש"ח אז תתבע

אם אתה רוצה לתבוע 15,000 והם מציעים 10,000 אז עדיף להתפשר ולקבל את ה 10,000.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתפלא אבל השופט יכול להגיד לך שהם לא אחראים כי הם בעצמם לא ידעו, רק אם תוכיח שהם ידעו והסתירו ממך יש לך מה לתבוע.

תעשה בעצמך חושבים האם שווה לך לצאת לתביעה עם כל הבזבוז של ימי עבודה ועצבים, אני חושב שצריך לקנוס את המגרשים האלה כמו שצריך ורק ככה יפסקו הקומבינות שלהם אבל מערכת המשפט שלנו עדיין לא שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

קניתי רכב לפני כשבועיים מחברה מוכרת שלא אנקוב בשמה, במהלך כל הקניה לא נאמר לי כלל על ההיסטוריה המלאה של הרכב, בטח ובטח זה שהוא היה גנוב, אך לאחר שהרכב כבר ברשותי גיליתי את המידע הזה, ע"י טופס סליקה של חברת הביטוח בו מצוין את ההיסטוריה שלו וכך שלפני חצי שנה נגנב ונממצא עם נזקים( כל זה הוסתר ממני)

אחרי זעם רב כמובן וטענות מצידם "אנחנו בעצמו לא ידענו" הם החליפו כמובן את הרכב אך נאלצתי להוסיף עוד כ8 אלף מהמחיר המקורי

כי לא היה רכב מתאים שרציתי מבין כל שאר המכוניות,בנוסף הם אפילו לא רצו להחזיר את הכסף - וזה כבר אמרתי להם שניפגש בבית משפט.

מישהו מכיר / יודע מה החוק לגבי עניין זה? אני יודע שיש חובת גילוי נאות וזה לא בעיה שלי שהם הסתירו את המידע וזה באחריותם בלבד,

נוסיף על כך את עוגמת הנפש , ימי עבודה שהפסדתי, תוספת כסף של רכב שבכלל לא רציתי וכל זה בגלל המידע השקרי מצידם.

הם כמובן אחרי זה פנו אליי במייל והציעו לי שאין צורך בתביעה ואפשר להתקזז על המחיר שהוספתי + פיצוי מצידם(כנראה חוששים) ושאין לי טעם ללכת לעורך דין (כך הם טענו)

מה דעתכם בנוגע לעניין התביעה, כמה אמורים לקבל בתביעה כזאת והאם כדאי לי ללכת על האופציה שהם הציעו "כדי שלא אתן את מיטב כספי מהתביעה לעורך דין"?

תודה לעוזרים

הייתי חוטף את ההצעה שלהם ב-2 ידיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתפלא אבל השופט יכול להגיד לך שהם לא אחראים כי הם בעצמם לא ידעו, רק אם תוכיח שהם ידעו והסתירו ממך יש לך מה לתבוע.

תעשה בעצמך חושבים האם שווה לך לצאת לתביעה עם כל הבזבוז של ימי עבודה ועצבים, אני חושב שצריך לקנוס את המגרשים האלה כמו שצריך ורק ככה יפסקו הקומבינות שלהם אבל מערכת המשפט שלנו עדיין לא שם.

אני לא מסכים איתך , אדם פרטי שמוכר אסור לו להסתיר דברים שהוא יודע על הרכב,

לכן לאדם פרטי יש אפשרות להתגונן "לא ידעתי"

אבל "חברה מוכרת" שעיקר פעילותה זה קנייה ומכירה של מכוניות ???

הרי זה כל המוניטין שלהם.. מה ?? מחר בבוקר הם יקנו רכב מסוחר בנתניה שיבטיח להם שהרכב יד ראשונה ממוכר.

אני אכנס.. והם יגידו לי יד ראשונה מרופא .. ושנייה אחרי העברת הבעלות אגלה בהיסטוריה שהוא מורכב שני רכבים .

גם אז הם יכולים להתגונן "לא ידענו" ... תאונה וירידת ערך של רכב זה א.ב. בתמחור רכבים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכאורה בעסקה הראשונה אתה צודק, בתור חברה גדולה שמתפרנסת ממכירת רכבים היא הייתה אמורה לדעת מה מצב הרכב,

ולכן הטענה שלא ידעה לא תופס פה ..

אבל ברגע שעשית את העסקה השנייה אם אותה חברה, יהיה לך יותר קשה להוכיח מה הנזק שנגרם לך.

אם היית עוצר אחרי שגילת היית יכול לדרוש ביטול עסקה ואולי קצת על הוצאות שנגרמו לך.

עכשיו לכאורה קיבלת את כל כספך בחזרה, רכשת רכב בעסקה חדשה במחיר שהסכמת עליו.

מבלי לדעת יותר פרטים (וגם עם נדע לא נוכל לשקלל) , אין הרבה מה להמליץ.

אתה רוצה לבטל את העסקה השנייה ולקבל את כל הכסף בחזרה?

אתה רוצה את ה 8,000 ש"ח ולקבל עוד 10,000 פיצוי ולהשאיר את הרכב החדש?

האם מדובר ברכב יוקרתי ששווה 180,000 ש"ח או ברכבים שווים 20,000 ש"ח ?

אם הם מציעים 8,000 ש"ח בחזרה + עוד פיצוי ששווה 1,000 ש"ח

ובעצם אתה רוצה לתבוע 50,000 ש"ח אז תתבע

אם אתה רוצה לתבוע 15,000 והם מציעים 10,000 אז עדיף להתפשר ולקבל את ה 10,000.

מדובר על רכב שעלה 75 אלף(הגנוב) וכיוון שהם לא היו מוכנים להזחיר את כספי בעסקה, לא הייתה לי ברירה אלא לבחור רכב אחר שנאלצתי להוסיף עליו 8 אלף שקל (83 אלף יצא בערך), שוב העסקה השניה הייתה מלית ברירה, לא יכולתי להישאר ללא רכב וללא כסף ביד . אז הטענה הזאת קצת בעייתית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הציעו לך ?

להחזיר את ה 8000 ש"ח + עוד פיצוי?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, עם כל הכבוד,

הטענה שלך שקניתה רכב ב83000 ש"ח מלת ברירה, פשוט לא מסתדרת לי, מי משלם סכום כזה על רכב מלת ברירה!

ועצם העובדה שהם לקחו את הרכב בחזרה ונתנו לך זיכוי מלא, מוכיח שבאו לקראתך,

כך שאם לא היו עושים זאת, הייתי שואל מה הנזק שנגרם לרכב בעת הגניבה, אך תסכים איתי שכרגע זה ממה לא רלוונטי.

אם בחרתה את הרכב הזה מלת ברירה, אז תבדוק את עצמך, הייתה צריך לבדוק כפליים לפני שהייתה מחליט לקנות את הרכב השני,

במידה ואותו רכב ספציפי לא מתאים לך, דבר איתם, אולי יש עוד הזדמנות לחליף למשהו שכן תרצה.

אני חושב שהייתה צריך לדעת שכל סוחר אפילו חברות מוכרות, עדיין מוכרות בשיטה משלהם, שאיכשהו יסתירו משהו על הדרך שלצורך העניין ממנו הם מרוויחים "בדר"כ", עברתי את זה מול טרייד מוביל, לא היו אמינים והסתירו לי דברים על רכב שקניתי ב2016 כולל מצב ומפרט, ובסוף מה יצא לי מזה? "כלום", רק לבזבז זמן ולהפסיד ימי עבודה מול מוסך היבואן,

אז המלצה לי אליך, אם מרוצה מהרכב החדש, תגיד תודה ותמשיך הלאה, לא?, תפנה אליהם ותבקש להחליף, אין טעם לחפש איך לתבוע פה ושם על גרושים, זה לא יוסיף לך כלום מעבר לכאב ראש ובזבוז זמן מיותר, וצריך לזכור שקיים איפשהו סיכוי אפילו קלוש, שתפסיד, ואז תצטרך להוציא עוד כסף על סחר טרחה לעו"ד והוצאות בית משפט.

גילוי נאות, אין לי כל קשר לחברה המדוברת, שגם אין לי מושג מי היא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציינת שהרכב נגנב ונמצא עם נזקים. האם נקבעה ירידת ערך בגין הנזקים הללו? נזקים ברכב גנוב יכולים להיות במערכת החשמל (שנזקים בה לא אמורים להשפיע על מחיר הרכב) ויכולה להיות תאונה משמעותית (שמן הסתם כן תשפיע על ערך הרכב)

גניבה כשלעצמה אינה עילה לירידת ערך - הנזק שנגרם בעקבותיה לפעמים כן ולפעמים לא.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו זה נורא פשוט.

אם אתה מרגיש שהרכב שרכשת לא מתאים לך ואתה רוצה להחזיר אותו, וזה מה שאתה מתכוון לתבוע עליו.

אז כנראה רק תביעה תפתור את הבעיה, אבל תביעה של 83 אלף ש"ח... זה לא תביעות קטנות וזה יעלה לך לא מעט כסף (וגם לחברה).

ותמיד יש את האופציה שהשופט יפסוק לטובת החברה שבאה לקראתך והציעה החזר של ה8,000 ש"ח + פיצוי ,

יגרום לך לשלם את ההוצאות שלה ושלך .. גם תישאר עם האוטו וזה גם יעלה לך 10-20 אלף ש"ח נוספים.

אם כל המטרה של התביעה זה רק לקבל כמה אלפי ש"ח יותר ולהישאר עם הרכב , אז תוותר וקח את הכסף (בהנחה שזה 8,000 ש"ח).

תמשוך איתו שנה שנתיים ותמכור.. הרבה לא תפסיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מסכים איתך , אדם פרטי שמוכר אסור לו להסתיר דברים שהוא יודע על הרכב,

לכן לאדם פרטי יש אפשרות להתגונן "לא ידעתי"

אבל "חברה מוכרת" שעיקר פעילותה זה קנייה ומכירה של מכוניות ???

הרי זה כל המוניטין שלהם.. מה ?? מחר בבוקר הם יקנו רכב מסוחר בנתניה שיבטיח להם שהרכב יד ראשונה ממוכר.

אני אכנס.. והם יגידו לי יד ראשונה מרופא .. ושנייה אחרי העברת הבעלות אגלה בהיסטוריה שהוא מורכב שני רכבים .

גם אז הם יכולים להתגונן "לא ידענו" ... תאונה וירידת ערך של רכב זה א.ב. בתמחור רכבים

נראה שאתה לא ממש יודע איך עובד תהליך "הרכישה" של מגרשי טרייד.

פיזית: הרכב נשלח למכון בדיקה.

מסמכים: היסטוריית בעלויות, משכונים, שעבודים ועיקולים. לפעמים מבקשים קבלה על טיפול אחרון.

חברות טרייד לא מקבלות את העבר הביטוחי ולא ספר טיפולים של הרכב.

ככה שאם הרכב נגנב (כנראה שהנזק שנגרם הוא למערכת חשמל) ואולי נגנבו ממנו עוד כמה חלקי חילוף ואז הכל תוקן/הושלם סביר מאוד שחברת טרייד לא תיחשף למידע הנ"ל אם בעל הרכב המקורי לא שיתף אותו. מכאן, אם הם יודעים להוכיח שהרכב הגיע אליהם מלקוח פרטי הם יכולים לטעון ל"מכירה בתום לב".

לרכוש רכב מסוחר בנתניה? למה שחברה מוכרת תעשה דבר כזה? לרוב התהליך הפוך, היא מוכרת לאותם הסוחרים את הסחורה שלא מעוניינת להתעסק בה.

לנסות את המזל מול השופט? אולי היה טעם במעמד ביטול העסקה המקורית כדי לקבל את כל הכסף ולהיפרד מהם לשלום, אבל אחרי השלמת העסקה השנייה + הצעת פיצוי מצד החברה, לא נראה לי שיש לפות"ש מה לחפש בבית משפט.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שאתה לא ממש יודע איך עובד תהליך "הרכישה" של מגרשי טרייד.

פיזית: הרכב נשלח למכון בדיקה.

מסמכים: היסטוריית בעלויות, משכונים, שעבודים ועיקולים. לפעמים מבקשים קבלה על טיפול אחרון.

חברות טרייד לא מקבלות את העבר הביטוחי ולא ספר טיפולים של הרכב.

ככה שאם הרכב נגנב (כנראה שהנזק שנגרם הוא למערכת חשמל) ואולי נגנבו ממנו עוד כמה חלקי חילוף ואז הכל תוקן/הושלם סביר מאוד שחברת טרייד לא תיחשף למידע הנ"ל אם בעל הרכב המקורי לא שיתף אותו. מכאן, אם הם יודעים להוכיח שהרכב הגיע אליהם מלקוח פרטי הם יכולים לטעון ל"מכירה בתום לב".

כיוון שהיום ניתן בקלות לקבל את העבר הביטוחי של הרכב באמצעות בעל הרכב , שופט בקלות יכול לפסוק רשלנות בנושא זה, גם לקבל את היסטורית הטיפולים של הרכב ניתן לקבל בקלות באמצעות בעל הרכב שופט יכול בקלות לפסוק רשלנות בנושא זה.

וסיפור מלפני 55 שנה על נזק כבד ברכב שנגנב.

שכן פרופסור בטכניון רכש קורטינה דנדשה.

מספר חודשים לאחר מכן נגנב הרכב, ואבל ירד על השכונה.

אחרי מספר ימים הרכב נמצא זרוק בשול הדרך ליד ראש פינה.

כנראה נגנב על ידי חיילים שרצו להגיע לבסיס ונגמר להם הדלק.

הרכב הוחזר לבעליו במצב חדש.

עדיין בעליו עצוב.

אני - למה?

הוא - חסרה לי הג'ילדה

כן הפרופסור היה הולנדי.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1758 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...