Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיחזור- HPDE מול PVC, שאלה טכנית.

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 1758 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ידוע לי שניתן למחזר HPDE באמצעים ביתיים ע"י המסה (מחבת\סיר\כיריים\פירוקינזיס) ויציקה לתבנית או אפילו חיתוך אחרי שמתקרר ומתמצק מחדש.

האם ניתן לעשות אותו הדבר עם PVC?

אין לי כל כך גישה ל- HPDE אבל PVC (עובי חומר כ-1 ממ) זמין עבורי בשפע.

תודה לעונים.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

קודם כל PEHD או HDPE.

PVC תיאורטית אפשר, השאלה אם בכל מדיה שלו זה יעבוד טוב. פלטות PVC הנפוצות הן מוקצפות.

מעבר לזה, לא הייתי מתנסה בזה, הוא מכיל חומרים רעילים ולמעשה מוקצה בחלק מהתעשיות.

מה בדיוק אתה רוצה לעשות עם זה?

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התיקון.

ראיתי ביוטיוב שעושים מ HDPE כל מיני דברים מעניינים כמו ראש ל MALLET (פטיש לעבודה עם אזמלי עץ).

למשל.

ואני בטוח שהדמיון ייפתח אחרי שאצליח לעשות משהו כזה לעוד רעיונות מעניינים (ידיות לכלים למשל? עוד לא חשבתי קדימה כל כך).

לא מדובר על פלטה במקרה שלי, אלא על שרוול הגנה לכלי. יש עליו את סמל המיחזור ומוטבע גם PVC.

אתה אומר למעשה ש HDPE איננו רעיל לעומת PVC אם הבנתי נכון.

אוקי, תודה. ירדתי מזה אם ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

בבקשה.

ה-PE על סוגיו הוא food grade במרבית המדיות שתמצא אותו (יריעות, גרגירים להזרקה, פלטות) אבל להגיד שלא קורה כלום כימי או רעיל

ב-130-180 מעלות שצריך כדי להתיך אותו - אני לא יכול.

PVC גם בטמפ' נמוכה משחרר חומרים לא סתם רעילים אלא מסרטנים. מספיק לקרוא על מרכיבי החומר כדי להבין שעדיף לא לעבד אותו ככה.

נכון, אפשר להתמגן עד מחר, עדיין תרעיל את הסביבה והחדר וכולנו מכירים את ה"כולה פתחתי לשניה והמסיכה היתה רחוקה".

יש חומרים יעודיים ליציקות, מגיעים כנוזלים ואין צורך להתיך כלום. כנס לאתר של סרמט, עמוס במידע והם אפילו יושבים לא רחוק ממך.

* כל סוג של עיבוד לכל סוג של פלסטיק יפלוט לאוויר חומרים רעילים, מגן את עצמך (עיניים ונשימה) בכל מקרה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. למדתי כמה דברים חדשים והחכמתי.

יורד מהרעיון של ה PVC.

נ.ב.

אני לא מאלה שהמסכה רחוקה להם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נ.ב.

אני לא מאלה שהמסכה רחוקה להם...

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...