Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה אחרי טיפול במוסך מורשה מאזדה

Eli Pimpshtein
שימו לב! השרשור הזה בן 1758 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מ 2014 אני מטפל ברכב במוסך מורשה מאזדה ויש לי תחושה קשה שמחליפים לי חלקים סתם ! לא שמים לי שמנים ופילטרים עושים כאילו , שקניתי את הרכב ב 100 אלף ק"מ בדקתי אותו במכון טסטים מצאו רק 2 תקלות תושבת מנוע ונדלקה מנורה כרית אויר במנורה של כרית אויר טיפלתי ובתושבת מנוע מסתבר שיש עוד בשר הם רשמו את זה לכיסוי תחת , מאז 2014 הרכב נסע 31 אלף ק"מ ומאז שהוא במכון המורשה הוא הפך להיות פשוט " גרוטאה " כל שנה מוצאים משהו למרות שהוא בקושי נוסע לא נוסע איתו הרבה בעיקר בעיר איך יכול להיות ? אני נוסע מאוד עדין החליפו לי משולשים , ציריות , ברקסים , מייצבים כאילו מחפשים בכח להחליף משהו לנפח את החשבונית , ב 11-2017 עברתי טסט יום למחרת לקחתי את הרכב למוסך להחליף שמנים פתאום תקעו לי " ציריות " הבעיה שיש להם טריק הם מבקשים ממני להשאיר את הרכב במוסך והם יקראו לי שהוא יהיה מוכן איך אני יכול לדעת שהם שמים שמנים ? פילטרים וכו' ? תוסף דלק ? איך אני יכול לדעת שבזמן הזה שהייתי בבית לא התעסקו לי בציריות ? בגלל שפחדתי והרכב היה כבר אצלם עשיתי החלפה של ציריות שלא יכניסו לי משהו דפוק במקום וישחקו אותה שזה שלי הייתי בידיים שלהם היום החליפו לי מוט מקשר למייצב 2 מקדימה לא הסכמתי והוא אמר לי שאני אבוא לראות " תראה זה יבש אתה בקושי מזיז את הרכב וזה נגרם מהשמש תזיז את הרכב יותר " סתם חרטה ונותן לי דוגמא שאם אני אקח גומיה ואשים אותה בשמש היא תתייבש ותקרע וכו' הסתכלתי על הגומיה הייתה רגילה לא חדשה אבל גם לא קרועה והוא לחץ עלי שזה בטיחותי בגלל זה החלפתי מהפחד איך יכול להיות שמאז שקניתי את הרכב מהם בקושי נסעתי עליו וחצי רכב ניהיה גרוטאה מחליפים לי חלקים כאילו הרכב 300 אלף ק"מ מהשכרה מסריח ביותר חשבתי ללכת לעו"ד לעשות משהו לגבי זה , מה שבטוח שאליהם אני לא נכנס יותר

עריכה אחרונה על ידי Eli Pimpshtein
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

לטענתך, אתה מקבל ממנו צינורות על ימין ועל שמאל ועדיין ממשיך להביא אליו את הרכב[emoji15]?

ממש תסמונת האישה המוכה.

בפעם הראשונה שהבחור ניסה לעקוץ אותך, אתה לא נכנס אליו יותר, למה להמשיך לחזור אליו ולחשוש כל פעם מחדש?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק , אני נכנס אליו לא בגלל שהוא טוב אלא מהפחד ליפול על מוסך יותר נוכל הרע במיעוטו וכל פעם אני חוטף ממנו , פשוט נוכל מחפש להכניס לי חלקים בכח אני בטוח שמתוך ה 11-12 אלף שקל ששמתי עד היום לפחות 60-70 אחוז מההשקעה הייתה חרטה , אחרי שהוא החליף לי מוט מקשר מייצב אני מרגיש בכביש משובש שהרכב מתרסק מרגיש חבטות בום בום בום על בור בכביש זה לא היה לפני וזה אמור להיות גומי חדש ניהיה יותר גרוע ממקודם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבלי לסנגר על המוסך המדובר, אני מוכרח להפריך שתי אגדות אורבניות שמסתתרות בפוסט המקורי:

1. רכב שנוסע מעט ועומד הרבה לא נהיה טוב יותר, ואכן חלקים רבים, בעיקר חלקי גומי, הולכים לעולמם גם ברכבים שעומדים הרבה

2. נסיעות בעיר שוחקות את הרכב משמעותית יותר מנסיעות בין עירוניות.

לכתוב ״אליו אני לא נכנס יותר״ אחרי ששנים ארוכות הבן אדם משחיל אותך (לדבריך) ואתה ממשיך לבוא רק אליו, זה בדיחה.

לא חסר מוסכים בארץ הקודש, פעם באה שאתה חושב שמשהו משחיל אותך, כנס למוסך אחר ממול ובקש חוות דעת שניה.

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצדד ביגאל, מעבר לכך תעדכן מאיפה אתה שנמליץ לך על מוסך בקרבת מגוריך.

ותדאג לכתוב בצורה שתהיה קריאה ולא מתישה, קרי - רד שורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי החלפה של מוט מקשר למייצב קדמי ב 2 הגלגלים כל בור או כביש משובש אני מרגיש מכה חבטה ממה זה יכול להיות ? זה לא היה לפני והוא גם אמר לי שזה מקורי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש 2 מוסכים מורשים באיזור לידי הראשון זה איפה שאני מטפל בו והשני מגיב פה בפורומים והחוות דעת עליו לא מי יודע מה בלשון המעטה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה צריך מוסך מורשה יבואן לאוטו שכבר לא באחריות ועוד אוטו שלדבריך לא נוסע הרבה וננהג בצורה רגוע, כנס למוסך כללי לטיפולים שוטפים. שמוסך קטן תקבל שירות יותר אישי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדרך היחידה להפסיק להרגיש שדופקים אותך כשאתה נכנס למוסך היא אחת ואחת בלבד: לדעת יותר על הרכב, מה צריך להחליף בטיפולים, איך מחליפים, כמה עולים החלקים בחנות חלפים או באינטרנט. בקיצור להתעניין וללמוד כמה שיותר. ההרגשה שדופקים אותך במוסך אינה ייחודית לך. היא קיימת כמעט אצל כל נהג בארץ שלא מבין במכונאות או בתקלות/טיפולים של הרכב. זו הרגשה אמתית ונכונה ונובעת מרמת מחירים מאוד גבוהה של חלקי חילוף ופערי תיווך גבוהים הנלקחים ע"י היבואנים והמוסכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכונאי רכב אני איש טכני שהמוסך המורשה אומר זה דפוק מהשמש וזה דפוק בטיחותי מה אני יכול לעשות ? מוסך כללי ראיתי איך עובדים שם קצת נראה חאפר אבל המחירים שפויים בקשר למחירים אני יודע שאם הוא אומר לי 2000 שקל בפועל זה 1000 בכללי הוא תמיד לוקח פי 2 , היום היה לי דין ודברים עם מנהל העבודה במוסך באתי למוסך והוא אומר לי שהבעיה בבולם זעזועים " אבל אפשר לנסוע ככה זה לא תקלה בטיחותית " אמרתי לו שזה התחיל מאז שהרכיבו לי את המוט מייצב הוא עשה סיבוב הרים את הרכב בדק את המוט ואמר לי שהכול תקין איך יכול להיות שאני מחליף מוט מייצב בגלל " גומיה יבשה " ופתאום כל הבולמי זעזועים מקדימה לא תקינים? זה קצת מוזר לא ? איך כל הזמן מתקנים חלק אחד וצץ חלק אחר זה ככה סדרתי אצלם אני לא אתפלא אם הם עושים החלפה של חלקים שהלקוח לא נמצא

המכונאי שם צעק עלי " יש לנו לקוח עם רכב ישן הרבה יותר משלך והוא שם כבר 14,000 שקל חלקים אין לנו שליטה על בלאי " ראיתי שם גם מאזדות 323 מתקופת פרעה .

הם טוענים שבתקופה שהיה לי רכב מהעבודה ושמתי את הרכב כמעט שנה וחצי בלי שנסעתי עליו ממש רצוף זה גרם לבלאי מהיר לגומיות מהשמש ואפילו ציין בציריות יש גומיה פנימית וחיצונית ואם לא נוסעים הרבה עם הרכב אז השמן בציריה לא משמן את הגומיה ונוצר בלאי גדול והתייבשות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לציין הציריות שהוחלפו ב 11-17 הייתי כולה 3 חודשים עם רכב חברה יכול להיות שב 3 חודשים הגומיות ציריות כבר גססו ? נשמע יותר מדי פישי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש משהו נכון בדברי המכונאי במוסך. רכב שלא זז במשך תקופה הבלאי שלו מואץ. אגב, החלפת שמן גיר אחרי שהרכב עמד? אם לא, כדאי שתעשה זאת כי שמן שלא עובד נעשה צמיג יותר ועלול לגרום להרס הגיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא אמר לי שלמאזדה 3 דור 1 לא מחליפים שמן גיר רק מוסיפים אם חסר , יש דרך לדעת אם השמן גיר צמיגי ? אני מרגיש בהעברות הילוכים כמו חיכוך כזה יש קטעים שמרגישים כמו משהו חנוק מתכתי זה אולי קשור לזה ? התחלת נסיעה חנוקה הרכב בקושי זז זה קורה בעיקר עם מזגן והוא מתחיל נסיעה מגיע ל 20 ולא זז ואז אני מוריד עוד את הרגל עם הגז לא מגיב עד שאני מגיע ממש לתחתית והסלד קופץ כמו משוגע ממצב תקוע אבל במוסך אמרו לי שאם יש בעיה בגיר נדלק נורה AT ואין בעיה , אם נוסעים בשיוט לא מרגישים בעיה רק בתאוצות / הורדת הילוך משיכה של הילוך מרגישים חנוק

בקשר לרכב שלא זז הכוונה שהייתי כל כמה ימים מדליק את הרכב לכמה דקות ב P שלא יגמר המצבר או עושה סיבוב של כמה דקות זה לא שהוא לא זז בכלל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא אמר לי שלמאזדה 3 דור 1 לא מחליפים שמן גיר רק מוסיפים אם חסר

הבנתי. לא יודע לגבי מאזדה 3, מה שאמרתי זה פשוט מנסיון עם סובארו שפעם היתה לי. הרכב עמד מספר חודשים עקב קבלת רכב חברה ואז נמכר. אחרי שחזר לשימוש העברות ההילוכים היו קשות ובשלב מסויים הגיר הלך, כנראה בגלל שנוזל גיר לא הוחלף לאחר ההשבתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוסך המורשה עידכן אותי על תקלה חדשה " בולמי זעזועים " רצה 2000 שקל כולל כיוון פרונט .

הלכתי לחנות של חלקי חילוף רכבים רצו ואלה הנתונים : 150 שקל על בולם סיני או 275 שקל על בולם יפני KYB משמע אני צריך 2 זה יוצא 275 כפול 2 כפול מע"מ 644 שקל !!!!! - כמה עולה כיוון פרונט ? 300 ? בקיצור הבדל ענק !!!!!! מוסך מורשה רוצה 2000 (: ואחרי שאני אתקן בולמים חודש או שנה אחרי הוא ירצה להחליף חלק אחר .

הכי מצחיק שבטיפול הראשון 2014 הוא אמר לי " יש לך בעיה בתושבת מנוע אתה לא שומע ? " עברו 30 אלף ק"מ מאז נשארו הרעידות ואני שואל אותו יש בעיה בתושבת מנוע והוא אומר לי " לא לא זה בסדר " איך פתאום זה בסדר ? פישי מאוד פישי מורשה מאזדה

ששאלתי בחנות כמה עולה תושבת מקורית אחת המחיר היה מאוד יקר 700-750 תושבת אחת לפני מע"מ ונחשו כמה עולה תושבת לא מקורית סינית ? 150 לפני מע"מ הבדל מטורף !!!!

בפעם הבאה אני אכנס למוסך כללי ואשלם להם רק על העבודה חלקים אני אביא בעצמי הכי טוב .

מה שכן רציתי לקנות MULEX AUX USB כי אין לי במאזדה יציאות כאלה והייתי בעסק שמתעסק במערכות והוא הציע לי 200 שקל יציאה של AUX לבד ההתלבטות שלי זה אול לשים רק AUX או לשים כבר מערכת ב 750-700 של ZED שהציעו לי בחנות חלפים הבעיה שאני רוצה כבר להתפטר מהמאזדה גג שנה ולקנות רכב חדש משהו קטן חסכוני רכב שלא צריך לפחד על הדלק כל הזמן 13 ק"מ לליטר מינימום !!!!! אני חושב על אלטו או 108 / C1 / !07

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1758 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...