Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשיון נהיגה בינלאומי ניתן להוציא בסניפיי הדואר?

much
שימו לב! השרשור הזה בן 1726 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

או שיש חנויות ייעודיות לזה?
בס"ד

אתה משלם לחינם על חבילת האינטרנט שלך.

חיפוש זריז בגוגל, יתן לך את התשובה.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש באתר משרד הרישוי. זה ממסי ועוד איזו רשת, נדמה לי אופטיקה אבל אני לא בטוח

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

אחרי שתמצא סניף הקרוב למקום מגוריך מהודעה מספר #2 או #4, צלצל אליהם, ותעדכן אותנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן להוציא היום רישיון נהיגה בינלאומי בזמן שכל מחשביי משרד הרישוי קרסו או שאין קשר בין הדברים?

לפי מה ששמעתי ברדיו - לא ניתן להוציא רשיון (הגיוני מכיוון שהתמונה והפרטים שלך שמודפסים ברשיון הבינ"ל מגיעים משם)

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3729366,00.html

גביית תשלום, עבור כלום, בחסות הממשלה.

רשיון נהיגה בינ"ל הוא לפי תקן מסוים, ומודפס ככה.

רשיון נהיגה מקומי הרבה יותר קטן (וטוב שכך).

כדי לחסוך בצורך להוציא רשיון בינ"ל מדינות עושות ביניהם הסכמים בילטרליים (או מולטילטרליים) על הכרה ברשיון נהיגה של המדינה השנייה.

לפעמים כדי להוציא את ההסכם לפועל יש צורך בעדכון או החלפה של הפורמט הקיים (כמו הרשיון הישראלי הישן מול החדש)

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3729366,00.html

גביית תשלום, עבור כלום, בחסות הממשלה.

נתקלתי כמה וכמה פעמים בחברות השכרה (בארה״ב) שדרשו את זה.

כמו כן - כשבאתי להמיר רישיון לאמריקאי - זה בהחלט פשט את התהליך כי הפורמט של התאריכים ברישיון הישראלי הוא ישראלי וללא הסברים.

(והם ממש סבלניים במשרד הרישוי - גם האמריקאי :) )

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון לא צריך רשיון בין לאומי באיחוד האירופאי בשביל לנהוג.

אבל חברות הביטוח עלו על איזה שטח אפור שבו הן כן יכולות לדרוש רשיון בינלאומי במקרה שרוצים להפעיל את הביטוח, אז אם לא רוצים להסתבך כדאי מאוד להיות חכמים ולא רק צודקים ולהוציא רשיון כזה כדי לחסוך כאב ראש אחרי זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשיון נהיגה בינ"ל הוא לפי תקן מסוים, ומודפס ככה.

רשיון נהיגה מקומי הרבה יותר קטן (וטוב שכך).

כדי לחסוך בצורך להוציא רשיון בינ"ל מדינות עושות ביניהם הסכמים בילטרליים (או מולטילטרליים) על הכרה ברשיון נהיגה של המדינה השנייה.

לפעמים כדי להוציא את ההסכם לפועל יש צורך בעדכון או החלפה של הפורמט הקיים (כמו הרשיון הישראלי הישן מול החדש)

משרד התחבורה נכשל בהתאמת הפורמט של הרישיון להסכמים הבינ"ל (נעשיו שינויים אך לא מספיקים). אז בנוסף, הוא נותן לזכיין להעשיר את קופתו עבור הדפסת הנתונים ממחשבי המדינה בפורמט אחר. למה שהמדינה לא תתן את השירות הזה בחינם או במחיר העלות?

יש עוד מקום בו האזרח נדרש לשלם לגוף פרטי כדי לקבל רישיון או תעודה ממשלתית?

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו אינה תעודה ממשלתית.

התעודה הממשלתית היא רשיון הפלסטיק.

ה"רשיון הבין לאומי" הוא מסמך חסר ערך, ומהווה תרגום בלבד, משהו חצי רשמי.

בשבוע שעבר היו לי באירופה שני ארועים עם מעורבות משטרה וחברת השכרה, בשניהם נדרשתי להציג דרכון ורשיון נהיגה ישראלי ולא את הקרטון האפור. ובכל זאת, אמשיך לבזבז פעם בשנה 20 דקות ו-20 שקלים וארכוש את הפנקס.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בעמלת שירות די סמלית, אבל טרטור.

לאחרונה סרבו למסור לי רכב ביוון כאשר תוקף התרגום פג שלושה חודשים קודם לכן, נאלצנו ללכת לחברה מקומית שמסרה בלי שאלות רכב במחיר מופחת וללא פקדון (אבל ישן יותר. סך הכל עסקה טובה יותר אבל גרם לעיכוב של שעה בזמן שאחרי הנחיתה. פחות נעים).

כמעט סרבו להחזיר לנו את סכום ההשכרה בשיחה הראשונה (רשיון בינלאומי מופיע בהסכם), אבל הכסף הוחזר במלואו לבסוף (שיחה ארוכה בטלפון, נציג ישרלי ומייל אחד. הוחזר באותו יום בהמשך היום), וזה מה שקובע מבחינתי (דרך rentalcars).

הזכיין לא מתעשר מעמלת הנפקת מסמך התרגום (פחות מ-20 ש"ח) אבל כן מנסה לדחוף כל מיני דברים שקשורים לנסיעה (מ.מ.מ.מ.מ.מ.מ.ס.י.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משרד התחבורה נכשל בהתאמת הפורמט של הרישיון להסכמים הבינ"ל (נעשיו שינויים אך לא מספיקים). אז בנוסף, הוא נותן לזכיין להעשיר את קופתו עבור הדפסת הנתונים ממחשבי המדינה בפורמט אחר. למה שהמדינה לא תתן את השירות הזה בחינם או במחיר העלות?

יש עוד מקום בו האזרח נדרש לשלם לגוף פרטי כדי לקבל רישיון או תעודה ממשלתית?

ההסכמים הבי/מולטילטרליים קובעים מה אמור להופיע בפורמט של רשיון פלסטיק, לא הקרטון.

ואני בספק עד כמה הזכיין מעשיר את קופתו מ-17 שקלים לרשיון כזה (לפני עלות עובדים, ציוד קבוע ומתכלה, הכשרה וכו'), המטרה היא כמובן כמו נקודות איסוף דואר בסופר או במכולת, נותנים שירות שעליו לא מרוויחים או מרוויחים ממש מעט, בתקווה שעל הדרך תקנה משהו שעליו הרווח רגיל, זה צורה למשוך לקוחות למקום, לא מקור רווח.

המדינה לא צריכה לספק לך רשיון בינ"ל, היא מספקת לך רשיון נהיגה שתקף בארץ, ובעזרת הסכמים הוא תופס גם במדינות איתן יש הסכמים.

מה שכן נכון זה שהתפיסה לפיה צריך זכיינות לדעתי גרוע, המדינה צריכה לכל היותר לוודא שמי שמנפיק את הרשיונות האלה עומד בסטנדרטים שהרשיון עצמו תקין ומבחינת אבטחת מידע של משיכת המידע מרשות הרישוי, וזהו.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...