Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חופשה קצרה עם חברים בחו"ל -טיפים המלצות ?

Tida-man
שימו לב! השרשור הזה בן 1738 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

בעוד חודש וחצי יש לי שבוע חופש בעבודה.

בא לי טיול שלא יהיה קשה מבחינה פיסית -עליות כמו למשל בחיפה\ירושלים , לא בא בחשבון .

בא לי מקום עם אוכל משובח .

החופשה מתוכננת עם עוד כמה חברים , קרוב לוודאי נשכור דירה ב-אייר בי אנד בי. (לפני שנתיי טסנו לקייב ,היינו בווילה במרכז העיר והיה מעולה).

אולי נעשה טיול ג'יפים .

מצד אחד לא בא לי בטן גב ומצד שני ללכת הרבה אני לא מסוגל ומעדיף שטח מישורי .

חשבתי על גאורגיה -האם מתאים לדרישות שהצבתי ?

לא יצא לי להיות הרבה בחו"ל כך שכל מקום יהיה בגדר חוויה .

קבלתי המלצה לבחור ערים צפוניות על מנת להימנע עד כמה שניתן מהחום של יולי-אוגוסט

עריכה אחרונה על ידי Tida-man
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה שלך קצת כללית מדי.

מה מעניין אותך: נופים? עתיקות? תרבות אומנות? אוכל וחיים לילה?

האם חייב להיות במקום אחד או שמא אפשר לשכור רכב ולנסוע מעיר לעיר?

עד כמה התקציב לוחץ?

אני לא מכיר את גיאורגיה. לעומת זאת ביקרתי בבירות אירופיות (וגם מחוץ להן) טיילתי לא מעט, ואם תפרט אוכל, כמו גם חברי פורום רבים, לתת רעיונות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין אוכל , נופים .

התקציב =לא יודע מה נהוג ולכן לא ציינתי .

המטרה -שיהיה מה לזכור מהטיול .

רצוי בלי אוטו -אוהבים לשתות :)

אוכל=בשר וכל מה שמסביב , החברים אוכלים הכל מהכל , אני מעדיף להימנע מאוכל שומני וכבד .

עריכה אחרונה על ידי Tida-man
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי אוטו זה עירוני. הקלאסי לבלוגים צעירים זה ברלין או אמסטרדם. הרבה טיסות, מחירים סבירים, הרבה חיי לילה. הייתי מוסיף גם בירות מזרח אירופיות כמו פראג או בודפשט, בלקניות כמו בלגראד ומערביות קטנות כמו וינה או קופנהגן.

אבל, חוץ מברלין, "תגמרו" אותן תוך 3-4 ימים.

מבחינתי טיול עירוני תמיד יכלול לא מעט הליכה, גם אם יש תחב"צ איכותי. אבל אתה יכול לתכנן אחרת.

אם נופים מעניינים אתכם תצטרכו לשכור רכב. זה טיול בעל אופי שונה לגמרי.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

שתי ערים שהייתי בהן לאחרונה:

טביליסי: זול בצורה מגוכחת, ארוחות מלאות כולל יין ובשר ב-100-150₪ לאדם במקרה שממש התפנקת.

באחת המסעדות (הפשוטות, אוכל מסורתי רגיל) יצאנו עם 90₪ ל-6 אנשים.

העיר עצמה לא יפה בצורה מיוחדת, נחמד להסתובב ויש כמה אתרים בודדים שכל התיירים הולכים אליהם.

חלקים לא קטנים בשיפוץ או מוזנחים יחסית, תחושת הביטחון גבוהה עקב המוני שוטרים שפשוט מסתובבים שם.

נהוג לקחת רכב עם נהג ליום שלם של טיול בהרים ובאתרים, עשינו עם נהג נחמד דובר עברית והיה סבבה.

יש עשרות פאבים ומועדונים בעיר, דווקא שם התחושה פחות נחמדה עם כל המאבטחים והבעלים שמנסים למשוך אותך פנימה.

יש שם הרגשה כללית שהם עוד לא קלטו שהם יעד פופולרי, עוד בוסר.

מדריד יותר יקרה אבל כייפית ברמות, חיה כל שניה ביום, מלא צעירים ואוכל מעולה.

הרבה אתרים עם גישה קלה ברכבת התחתית.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ציינת תקציב ולא תאריכים. יש לכך משמעות רבה מבחינת מחיר הטיול.

אם אתה מוגבל מאד כספית הקיץ הוא זמן גרוע מאד, כיון שמחירי הטיסות והמלונות מזנקים. אם אתה יכול לנסוע מחוץ לעונת השיא תחסוך הרבה מאד כסף.

לאחד הבנים שלי יש פטנט שנקרא "טיול של 10 ביט" - כלומר טיול שעולה עד 2 בחזקת 10 (כלומר 1024) ש"ח. מדובר בחבורה של 3-4 חברר'ה צעירים שיוצאים לסופ"ש ארוך באיזה יעד משני. עשו את זה כבר בריגה, אתונה, נאפולי ובחריגה קטנה בברלין, ואולי בעוד יעד. הפטנט הוא של טיסה בחברת לואו קוסט עם תרמיל גב (ללא מטען בטן) ולינה באכסניה או מלון 2-3 כוכבים, התניידות ברגל ובתחב"צ וכל זה מחוץ לעונת השיא.

לגבי מזג האויר - בעיה, שום דבר לא מובטח, בודאי כאשר לא מדובר בתחזית של עד 4-5 ימים. חפש ערים שיושבות על או בסמוך לחוף. ערים שנמצאות יותר בפנים היבשת עלולות לסבול ממזג אויר יותר קיצוני. ברלין ספגתי ביולי-אוגוסט טמפרטורותסביב 38 מעלות, כשבארץ היה הרבה יותר נוח.

דרך אגב - אני בהחלט מצטרף לבחור שהציע את מדריד. הרבה יותר סימפטית מברצלונה, יחסית מישורית, ויש מה לעשות כמה ימים. אפשר גם לקחת רכבת ברדיוס של כמה עשרות ק"מ, למשל לטולדו המעניינת ובמיוחד לסגוביה שהיא פנינה שאני לא בטוח עד כמה מוכרת. (ואפשר גם לשכור רכב ואפילו הנהיגה בתוך מדריד לא קשה מדי, אם כי לא הייתי ממליץ עליה לטיול ראשון בנהיגה עצמית. לערים השכנות - בהחלט שכן).

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה התקציב?

פראג או בודפשט יכולות להיות מושלמות עבורך: כל האתרים המעניינים נמצאים במרחק קטן יחסית, והשטח יחסית מישורי (בעיקר בפראג).

חוץ מזה שמאוד זול שם.

גם ורשה יכולה לבוא בחשבון.

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...