Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יש תחשיב למי כדאי להשתמש במוניות או לעשות מנוי בקאר טו גו או להחזיק רכב ?

shmulik88
שימו לב! השרשור הזה בן 1738 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש קילומטרים שזה מאוד ברור עבורם. אני לא חושב שתחשיב פשוט או כלל אצבע יכול לפתור לך את הסוגיה.

מאוד תלוי מה אזור המגורים שלך, וכמה חניה יש שם ובעבודה. חוץ מקאר2גו יש גם אוטותל אבל לאזור מאוד מוגבל סביב תל אביב.

יש מחיר מאוד גבוה לאחזקת רכב פרטי (עלות קבועה מאוד גבוהה שהיא אגרה וביטוח, תיקונים או ירידת ערך, וחניות) אבל יש גם נוחות שמתלווה לכך.

ספציפית בערב חג (פסח, ראש השנה) אין כל כך סיכוי לחלופות.

גם מונית - יש אזורים עם שירות בתוך דקות, ויש אזורים עם זמינות מאוד נמוכה.

אני חושב שאם תפרט באיזה אזור מדובר, מה הק"מ והשעות, תקבל אולי תשובות יותר מדוייקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש קילומטרים שזה מאוד ברור עבורם. אני לא חושב שתחשיב פשוט או כלל אצבע יכול לפתור לך את הסוגיה.

מאוד תלוי מה אזור המגורים שלך, וכמה חניה יש שם ובעבודה. חוץ מקאר2גו יש גם אוטותל אבל לאזור מאוד מוגבל סביב תל אביב.

יש מחיר מאוד גבוה לאחזקת רכב פרטי (עלות קבועה מאוד גבוהה שהיא אגרה וביטוח, תיקונים או ירידת ערך, וחניות) אבל יש גם נוחות שמתלווה לכך.

ספציפית בערב חג (פסח, ראש השנה) אין כל כך סיכוי לחלופות.

גם מונית - יש אזורים עם שירות בתוך דקות, ויש אזורים עם זמינות מאוד נמוכה.

אני חושב שאם תפרט באיזה אזור מדובר, מה הק"מ והשעות, תקבל אולי תשובות יותר מדוייקות.

אני גר בראשון לציון. אין לי בעיית חנייה.

אני עושה 2500 ק"מ בשנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול מוניות יהיו יותר זולות בחישוב שנתי, למעט הסייגים שהזכרתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גר בראשון לציון. אין לי בעיית חנייה.

אני עושה 2500 ק"מ בשנה.

במידה ואתה עצמאי / עוסק מורשה תוכל גם להתייעץ עם יועץ המס שלך.. בגדול, זה נשמע שמוניות יותר בזול. יאנדקס מנסים להוריד מחירים וכו'..

אבל זה תלוי עירוני / בינערוני, שבת או יום חול..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-Car2Go, לפחות בחיפה, התחשיב אינו על בסיס מרחק אלא על בסיס זמן. קצת מסבך את החישוב כיון שאין דין ק"מ בשעות הפנויות כדין ק"מ בשעות העומס. וכמובן יש עניין של זמינות רכבים ועמדות חניה ייעודיות (שבהן אפשר להחזיר את הרכב) בקרבת ביתך ויעדי הנסיעות שלך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-Car2Go, לפחות בחיפה, התחשיב אינו על בסיס מרחק אלא על בסיס זמן. קצת מסבך את החישוב כיון שאין דין ק"מ בשעות הפנויות כדין ק"מ בשעות העומס. וכמובן יש עניין של זמינות רכבים ועמדות חניה ייעודיות (שבהן אפשר להחזיר את הרכב) בקרבת ביתך ויעדי הנסיעות שלך.

בזמנו היה תחשיב של החזקת אוטו בהשוואה למוניות.

מי שנוסע מתחת ל-600 ק"מ בחודש לא שווה להחזיק אוטו.

הבעייה שהתחשיב הזה היה מאוד מזמן.

מישהו יודע על תחשיב מעודכן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחשיב הכללי לא יעזור לך!

התחשיבים יעזרו לאזרח הממוצע, ואתה לא יודע אם אתה האזרח הממוצע.

לדוגמה, אם אתה מחזיק ברכב ישן מעל 20 שנה, אז מצד אחד אין לו ירידת ערך (כי אין לו ערך), מצד שני אולי יש יותר תיקונים ובטוח יש פעמיים בשנה טסט.

אז תחשיב כללי לא יעזור לך לתמחר שני (חצאי) ימי עבודה שלך בשנה (לצורך טסט), תחשיב כללי יתחשב בירידת ערך ממוצעת של 7000 שקל בשנה (אין אצלך) תחשיב כללי יתן ממוצע אחזקה שלא בהכרח נכון למצב שלך. תחשיב כללי ייתן עלות מונית לק"מ, שיקרה יותר במרכז ת"א מאשר בראשון (וגם האם נסיעה בלילה/סופ"ש היא חלק מתמהיל הנסיעות שלך זה משפיע מאוד).

אני מציע לעשות שבוע או חודש ניסיון, ולראות איך מסתדרים, וגם לכתוב את כל ההוצאות על גליון (נייר, אקסל) כולל אגרה, טיפולים + תמחור הזמן, ביטוח ודלק, אל מול החלופות השונות. די בטוח שלא להחזיק רכב יצא יותר זול, השאלה איך מסתדר עם זה.

עוד שאלה: האם תחב"צ או אופניים חשמליים באים בחשבון. שני אלה אפילו לחלק מהנסיעות מוזילים מאוד את העלות השנתית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1738 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...