Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין 2 קסדות

nononame
שימו לב! השרשור הזה בן 1730 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

נוסע כל יום בתוך העיר (40 דקות) עם קטנוע 125 סמ"ק.

אני מחפש קסדה בטיחותית ונוחה, מלאה בלבד!.

פחות חשוב לי כל מיני פיצ'רים/ משקף שחור וכו'.

טווח מחירים 400-1000

ראיתי 2 קסדות בטווח מחירים שונה לחלוטין:

Shoei Qwest

- 5 חמש כוכבי בטיחות עולה באזור 1200

LS2 FF352 ארבע כוכבי בטיחות ועולה 400 ש"ח.

עד כמה יש הבדל בנוחות ובבטיחות בין 2 הקסדות שמצדיק פער של 800 ש"ח?

מה ממליצים לי לקחת ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שואי קווסט היא קסדה מאוד נחשבת, עשויה פיברגלס, מיצרן מאוד נחשב שעומדת גם בתקן snell המאוד מחמיר.

LS2 זה יצרן סיני שמאופיין בזה שהוא מייצר קסדות זולות והאיכות של הקסדות שלו משתנה מאוד מדגם לדגם. הדגם הספציפי עשוי פלסטיק ולא עומד בדרישות של snell.

אבל אתה חייב ללכת לראות ולמדוד. הקסדה הכי נוחה ובטוחה תהיה מאוד לא נוחה וגם לא לגמרי בטוחה אם היא לא מתאימה למבנה הראש שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון שכלל האצבע הוא שקסדה זולה פחות עמידה ועם הזמן היא לא מתפקדת כמו שצריך.

ריפודים שמתפוררים מהר יותר, מנגנון פתיחת משקף שנוטה להתבלות מהר, מכסים של פתחי אוורור שנשברים.

אם אתה הולך על LS2 ב400 שקל, אחרי חצי שנה אתה כבר תרגיש את האיכות הירודה.

שואי ב1000 שקל זה כבר הרבה יותר נורמלי ואם תשמור עליה היא תרגיש מצוין גם אחרי שנתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוכב כבר שנים עם ה- LS2 ויכול להעיד שהאיכות סבירה מאד, דבר לא מתפורר ורק מכסה האיוורור מפלסטיק ניפרד מהר יחסית ומוצא דרכו לפח, לי אין צורך בו בלאו הכי.

בכל מיקרה אני מחליף לחדשה כל שלוש שנים. פעם אחת נישבר המשקף ממשהו שנפל על הקסדה, קניתי חדש באיביי, היה מאד זול, והרכבתי בקלות בעצמי.

וכן, קסדה צריכה להיות נוחה, טיפ-טיפה לוחצת במדידה הראשונה (לאחר זמן מה הריפוד "ניכנע", או מתאים עצמו למיבנה הראש) ולא ניתנת להורדה מהראש בניסיון הסרה קדימה ולמטה.

שואיי זה טוב. טוב מאד אבל גם יקר מאד. מדוע אתה לא נוסע במרצדס (אני מניח)? כי זה יקר. יקר מאד. הכי טוב אבל גם הכי יקר.

יש מכוניות בטוחות שיבצעו אותה העבודה, נכון?

מה שאני מנסה להגיד שכאשר אתה הולך וקונה שואיי, אין מה לעשות - אתה משלם גם על השם. ה- LS2 היא בכלל לא ברת השוואה, אבל יש גם יותר זולות משואיי, ובאיכות מעולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל הולכים ומודדים - קסדת מותג שלא מתאימה לראש לא שווה שקל.

אח"כ קונים קסדה שעומדת בתקן snell - למה? כי אלו "כוכבי הריסוק" של קסדות, וקסדה שעומדת בתקן תהיה (בתאונה) טובה יותר מכזו שלא עומדת בו, גם אם הנוחות ברכיבה ואיכות החומרים תהיה זהה. אזור ה 1000 ש"ח (פלוס) נראה לי אזור סביר שמצד אחד לא יקר מדי, ומצד שני מציע קסדות entry level טובות.

תזכור שכשאתה עושה תאונה הראש שלך עשוי למצוא את עצמו במגע עם עצם קשיח, והקסדה היא קו ההגנה האחרון שלך. מהבחינה הזו אין הבדל בין אם נפלת מקטנוע או נפלת מאופנוע ספורט - אתה צריך הגנה כמה שיותר טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוכב כבר שנים עם ה- LS2 ויכול להעיד שהאיכות סבירה מאד, דבר לא מתפורר ורק מכסה האיוורור מפלסטיק ניפרד מהר יחסית ומוצא דרכו לפח, לי אין צורך בו בלאו הכי.

אני רוכב כבר למעלה מ20 שנה. יצא לי לשים על הראש קסדות ממותגים נחותים יותר. ההבדל הוא עצום.

הנוחות, רמת הגימור, בידוד הרעש... אין מה להשוות.

ובחיים בכלל אני לא מבין שום דבר במותגים. מעולם לא עניין אותי. בקסדה שעוטפת לי את הראש ומגנה על הכמה תאים שעוד נשארו בין האוזניים אני לא חוסך. מה גם שעם קסדה איכותית ונוחה אתה קצת יותר מרוכז בכביש.

שואיי זה טוב. טוב מאד אבל גם יקר מאד. מדוע אתה לא נוסע במרצדס (אני מניח)? כי זה יקר. יקר מאד. הכי טוב אבל גם הכי יקר.

לא בר השוואה. אני היום רוכב עם shoei xr900 בת כמה שנים (3?). בזמנו עלתה 2000+. היא במצב כמו חדשה. זה שווה לי כל שקל.

אני מחפש דברים שעושים את העבודה. אני לא אקנה מרצדס כי אישית אני חושב שכל רכב עושה את אותה העבודה וזה להזיז אותי ממקום למקום.

קסדה טובה וקסדת מדבקה סינית לא עושות את אותה העבודה. כשהבידוד רעשים נחות, כשאחרי כמה חודשים צריך להלחם עם המשקף כדי לסגור ולפתוח אותו אז אתה רוכב באי נוחות מסוימת-> מה שמוריד מהריכוז-> מה שמסכן את חייך-> מה שאומר שלא כל הקסדות נולדו שוות.

אישית אני דוגל בלקנות קסדות ב1000 לפחות. לא נתקלתי בקסדות זולות יותר שמספקות אותי. כמו כן מכיר הרבה רוכבים שקסדות של 1000-2000 שקל לא יספקו אותם. אז כמובן שאין לזה גבול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מיקרה אני מחליף לחדשה כל שלוש שנים. פעם אחת נישבר המשקף ממשהו שנפל על הקסדה, קניתי חדש באיביי, היה מאד זול, והרכבתי בקלות בעצמי.

וכן, קסדה צריכה להיות נוחה, טיפ-טיפה לוחצת במדידה הראשונה (לאחר זמן מה הריפוד "ניכנע", או מתאים עצמו למיבנה הראש) ולא ניתנת להורדה מהראש בניסיון הסרה קדימה ולמטה.

יש מכוניות בטוחות שיבצעו אותה העבודה, נכון?

מה שאני מנסה להגיד שכאשר אתה הולך וקונה שואיי, אין מה לעשות - אתה משלם גם על השם. ה- LS2 היא בכלל לא ברת השוואה, אבל יש גם יותר זולות משואיי, ובאיכות מעולה.

השנקל שלי ..

ההשוואה של שואי קווסט למרצדס וLS2 לרכב משפחתי מתקדם היא לא נכונה לדעתי.

אם כבר אז השואי קווסט היא מקסימום רכב מנהלים (מזדה 6 ) ואילו ה LS2 תהיה שקולה לרכב סיני (MG ? )ללא מערכות הגנה אקטיביות מתקדמות ישנן עוד קסדות יקרות הרבה יותר מהשואי קווסט , ואין הרבה קסדות זולות יותר מ LS2 .

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1730 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...