Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מספייסטאר לטוסון, איך זה מרגיש?

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 1763 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז הזדמן לי לקבל טוסון 2.7 למשך שבוע, אני נוהג סביב ה-130 קילומטר ביום, ככה שיצא לי לנהוג בו לא מעט במהלך הזמן.

אני מראש אציין שהמסלול שלי משלב כבישים ישרים ללא הרבה תנועה, וכבישים משובשים עם הרבה תנועה ורמזורים+ נסיעה במרחב עירוני, בנסיעה רגועה יחסית של סביב ה-110 קמ"ש ולא כבישי אפר או מסלולי שטח למינהם, אז קחו את זה בעירבון מסויים.

אז איך זה מרגיש? במילה אחת : "בעע"

בכמה מילים:

מנוע 2.7 V6 שמרגיש מן הסתם חזק מהספייסטאר עם כוח המחץ של 3 צילינדרים, אבל 180 כ"ס ו-25 קג"מ? לא מרגיש ככה. האם זה המנוע ? האם זה הגיר 4 הילוכים? או שאולי ה-1500 קילו של הבהמה? לא יודע. אבל חזק במיוחד- זה לא.

לרכב יש הגה של אוטובוס. ענק, נוקשה. מן הסתם עם יותר פידבק משל הספייסטאר שהוא ההגה הכי מנותק בעולם, אבל לא הלהבתי בלשון המעטה.

צריכת הדלק- מזעזעת. מאוד. מאוד. אני יודע שרכב מוסב גז אוכל יותר ממקבילו הבנזין(סביב 10 אחוז) אבל לדבר כזה לא ציפיתי כלל. 80 אחוז מהמזמן אני נוסע בין עירוני. חלק מהנסיעה עם בקרת שיוט על 100-110. בתוואי דרך כזה אני מקבל 1 ל-18.5 מהספייסטאר. כמה אני מקבל מהטוסון? 1 ל-8(!!!)

הנוחות די טובה, וזה לא קשה מול הקופצנות של הספייסטאר, אבל זה ממש לא מפצה מול החסרונות של הטוסון.

אין לי נסיון רב עם רכבים בסגמנט הזה, הנסיון האחרון זה היה בגיאורגיה שנסעתי על הונדה CRV מנוע 2.4. ושמעו, זה הבדל שמיים וארץ.

אני מאוד מקווה שהנסיעה בשטח מפצה מאוד מול החסרונות שיש לרכב הזה, כי אחרת, מלבד פוזה של "יש לי גדול", לא מבין כלל מי קונה את הדבר הזה.

שמחתי מאוד לחזור אל הרכב עולם שלישי שלי שקופץ, רועד ומה לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד הרכב הרבה יותר חזק, ההגה מעביר פידבק טוב יותר, הרכב יותר נוח

אבל מצד שני בעע... לא הבנתי את ההיגיון שבהשוואה, ועזוב שהרכבים לא מאותו סגמנט ואין מה להשוות...

פשוט תגיד שהרכב מבזבז מלא דלק, וסיים עניין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי השוואה בין מה שהזדמן לי לנהוג בו. וזה אולי יכול לתרום למי שנוהג ברכב קטן ורוצה לעלות לרכב גדול יותר. סתם פרמטרים לחשוב עליהם. בנוסף ביקורת שלי על הטוסון בהתאם לתנאי הנהיגה שלי.

זה שהמצאת חוקיות שאסור לי להזכיר 2 רכבים מסגמנטים שונים, זה עניין שלך בלבד.

מישהו ימצא עניין בפוסט? מעולה. לא ימצאו? ידעך לו לדף 800 ולא קרה כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי נקודת מבט אחרת באופן כללי אני מתחבר יותר לרכבים קטנים/בינוניים.

אני ביום יום נוהג על שברולט ספארק LTZ 1.4.

בימים האחרונים הזדמן לי לנהוג על שברולט קרוז 2011 1.6 LS ומלבד מושב הנהג שהוא רחב ונעים יותר בחיי שאני מעדיף את הספארק.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם יותר אוהב בהרבה רכבים קטנים יחסית מרוב הג׳יפונים למיניהם אבל מה בעצם ההבדל לרעה בין הטוסון לספייסטאר כמו שתיארת פה? שאחת אוכלת הרבה יותר דלק מהשנייה? זה לא בדיוק מפתיע ואת זה יכלת לדעת מראש לפי נתוני היצרן.

בשאר הפרמטרים אתה בעצמך הצבת את הטוסון מעל הרכב שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו שנה הטוסון? צריכת דלק מזעזעת ביחס למה? ביחס לספייסטאר -מאד! ביחס לטנק מרכבה סימן 4 - חסכוני ביותר!

אותי באופן אישי מעניינת צריכת הדלק של הג'יפונים החדשים (טוסון וסופרטאז') ואם מדובר בתוספת של 20-30% יותר בתצרוכת הדלק, האם זה שווה רק בשביל לשבת גבוה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לעולם לא אבין את הצורך לבחור רווק/רווקה או אחד שאת רוב נסיעותיו נוסע לבד לבחור ברכב כזה.

להוציא מהכלל אנשים גבוהים/רחבי מימדים בעלי צרכים מיוחדים/נכים שאולי זה יקל עליהם על הכניסה לרכב.

- צריכת דלק מוגברת

- קושי בחניה

- לרוב זה מגיע גם עם עלויות תחזוקה גבוהות.

על הנוחות אפשר עוד להתווכח.

מבחינתי להתנייד עם ג'יפון אחד כזה בעיר כמו ת"א/נתניה זה עונש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהייתה פה תרבות של קטילת פוסטים, אפשר להגיד אני לא מסכים, אבל ישר עושים סיכום תמציתי ולא מאוזן ושולחים את פות"ש להתסכלות עצמית למה הוא פותח פוסטים הזויים בפורום

לדעתי זה פוסט מעניין מכיוון שהמון אנשים עושים את המעבר לרכבים גדולים וכנראה יש להם ציפיות כאלה ואחרות מרכב שעולה בערך פי 3 וזה יכול להכניס לפרופורציה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הציפיות שלך לגבי צריכת הדלק - אינן במקומן (קצת מוגזמות).

תבדוק (אם ניתן כמובן) צריכת דלק בעיר. אם תקבל 1:6.5 - תהייה מרוצה.

אין מה לעשות - רוב המנועים הגדולים הם זללני דלק. בלתי נלאים אפילו.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

אני ביום יום נוהג על שברולט ספארק LTZ 1.4.

בימים האחרונים הזדמן לי לנהוג על שברולט קרוז 2011 1.6 LS ומלבד מושב הנהג שהוא רחב ונעים יותר בחיי שאני מעדיף את הספארק.

כנ"ל כשיצא לי לנהוג על אאוטלנדר של חבר לסירוגין, כאשר קודם הייתה לי קורולה ואחר כך איוניק.

מלבד 7 מקומות, מרווח פנים וישיבה גבוהה ,למי שזה חשוב לו, גם קורולה וגם איוניק היו עדיפות על האאוטלנדר בכל פרמטר.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטוסון והגיפונים בזמנו בדכ הגיעו עם מנוע חזק בהשוואה למשפחתיות שנמכרו שגם ככה גם לא היו חסכוניות. בגלל זה הגיפונים עלו הרבה יותר ונחשבו יוקרתיים יותר. בגדול הגיפונים היום אפשר לקבל צריכת דלק מכובדת ודי זהה למשפחתית. בגדול היתרון לנהג בגיפון הוא שדה ראיה טוב בגלל הגובה, מראות גדולות יחסית בד"כ. החיסרון לדעתי הוא תמרון הרכב ברחובות עירונים צפופים מציק ולטעמי גם יציבות נמוכה יותר כאשר נוהגים ברוחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הציפיות שלך לגבי צריכת הדלק - אינן במקומן (קצת מוגזמות).

תבדוק (אם ניתן כמובן) צריכת דלק בעיר. אם תקבל 1:6.5 - תהייה מרוצה.

אין מה לעשות - רוב המנועים הגדולים הם זללני דלק. בלתי נלאים אפילו.

שמע, לא ציפיתי שהוא יעשה צריכת דלק של הספייסטאר אפילו לא קרוב, אבל 1 ל 8 בנסיעה בינעירונית סופר רגועה(נהגתי יותר רגוע ממה שאני נוהג בדרך כלל) ?זו צריכה של האמר צבאי משנות ה 90.

עובדתית, ציינתי שנהגתי בהונדה crv עם מנוע 2.4 שהרגיש בפועל לא פחות חלש מהטוסון, ועשה צריכה של 1 ל 11,12 בתנאים דומים. לזה כן הייתי מצפה , אולי למעט פחות.

הטוסון שנתון 2009 אם אני לא טועה, שנה אחרונה של הדגם הצורה הישנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

זו אמנם לא השוואה אבל נקודת המבט מעניינת.

לגבי צריכת דלק, באמת אין מה לצפות ליותר טוב מזה. מנוע מיושן ולא יעיל, נפח גדול, משקל גבוה, תיבת הילוכים עתיקה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי הצבת לעצמך ציפיות קצת גבוהות מדי, כלומר הרכב יותר טוב משלך אבל לא בהפרש שציפית.

בכל מקרה רכב יותר גדול ממש לא אומר שתהנה ממנו יותר, יש לי פיג'ו 206 2001, שנמצאת בימיה האחרונים, ועדיין אני סובל בהחלפה עם אבא שלי (ניסאן טידה, בכל זאת...), הרכב מרגיש פלסטיקי, איכות בניה על הפנים , המראה החיצוני שלו לא משהו בלשון המעטה ועגלה (וואי איזה עגלה) בעוד שהרכב שלי סוחב טוב. זה בלי לדבר בכלל על החסרונות הכלליים של רכב גדול כמו חניה וכאלה... חח דווקא היתרון היחיד זה הדלק :)

הדוגמא שלי קיצונית, כי באמת הרכב ידוע כלא משהו, אבל זה רק בשביל להעביר את הפואנטה.

בקיצור תהנה עם מה שיש לך, ותדע על מה לשים דגש כשתחליט להשתדרג

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1763 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...