Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מספייסטאר לטוסון, איך זה מרגיש?

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 1757 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא מזמן ישבתי בקיה ספורטז׳, לא הבנתי בכלל את הקטע של ה״לשבת גבוה״ לא הרגשתי שום ישיבה גבוהה ואני נוהג על פג׳ו 208, לדעתי זאת סתם בדיחה שנמכרת טוב לעדר עם הלוואה של 40 אלף דולר לבנק ו1.80 דולר לליטר דלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לעולם לא אבין את הצורך לבחור רווק/רווקה או אחד שאת רוב נסיעותיו נוסע לבד לבחור ברכב כזה.

להוציא מהכלל אנשים גבוהים/רחבי מימדים בעלי צרכים מיוחדים/נכים שאולי זה יקל עליהם על הכניסה לרכב.

- צריכת דלק מוגברת

- קושי בחניה

- לרוב זה מגיע גם עם עלויות תחזוקה גבוהות.

על הנוחות אפשר עוד להתווכח.

מבחינתי להתנייד עם ג'יפון אחד כזה בעיר כמו ת"א/נתניה זה עונש.

אם הייתה לי את האופציה הייתי נוסע במשפחתית גדולה(סופרב,פאסאט כו').

-מושבים נוחים יותר

-אבזור

-יציבות על הכביש

-בטיחות

-ביצועים

-איכות חומרים והרכבה

לסוע ברכב קטן זו פשרה ועם חנייה אפשר להסתדר.

בסובארו היו מראות צד הרבה יותר גדולות מהסיוויק והיה לי יותר נוח לחנות אותה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנסיעות מנהלתיות וקצרות אני מעדיף את הרכב שלי שאליו אני כבר רגיל.

לנסיעות ארוכות 150 ק"מ ומעלה (שעתיים +) ייתכן והייתי מעדיף רכב גדול יותר אם כי אני מסתדר מצוין עם שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד הרכב הרבה יותר חזק, ההגה מעביר פידבק טוב יותר, הרכב יותר נוח

אבל מצד שני בעע... לא הבנתי את ההיגיון שבהשוואה, ועזוב שהרכבים לא מאותו סגמנט ואין מה להשוות...

פשוט תגיד שהרכב מבזבז מלא דלק, וסיים עניין

ההתייחסות הביקורתית מיותרת, לא כל השוואה חייבת להעשות עבור מי שמתלבט בין שני רכבים מאותה "כיתה". היא גם מעניינת מעצם ההשוואה והתחושות השונות במעבר מרכב קטן לגדול יותר. מה שחסר כאן הוא ציון העובדה שמדובר בדגם הקודם של הטוסון שהוא מיושן מכל בחינה אפשרית, החדש הוא עולם אחר לחלוטין, שבלי קשר לחוסר ההתלהבות הפרטי שלי ממנו, עולה על קודמו מכל בחינה אפשרית כולל אלו שצוינו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי היתה המקבילה של קיה ספורטאז 2010 כמה שנים ונהנתי מאוד ממנה ולצרכים שלי היא היתה מושלמת.

רכב עם מלא מקום ליושבים, כולל 3 ילדים במושב האחורי , התנהלות מושלמת לטעמי למשפחה. הרכב כבד

והנסיעה בו לרוב רגועה ושקטה וחוץ ממנוע מגרגר בעדינות , לא ממש בודקים איתה פ]יתולים ואחיזה, אלה מתנהלים איתה ברוגע!!!

מושלם!!! לא טוב לא לטעמכם, מעולה סעו בספייס סטאר. או בפיזו 208 (לי יש היום 208), אין יום שאני לא מתגעגע לספורטאז שלי 2010.

מלא מקום לראש ויושב בכורסה שלי מעור מעובד, נינוח ורגוע, גלשן נכנס עד הדש בורד ועוד יש מקום לעוד 40 סמ. תא מטען שיכול להכיל הכל

וחוץ מצריכת דלק של 6.5 קמ לליטר... הכל עבד מעולה , טיפול וסע וזהו. מה שכן היא בהמה (אני אוהב בהמות) גסה גדולה וישנה כבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, לא ציפיתי שהוא יעשה צריכת דלק של הספייסטאר אפילו לא קרוב, אבל 1 ל 8 בנסיעה בינעירונית סופר רגועה(נהגתי יותר רגוע ממה שאני נוהג בדרך כלל) ?זו צריכה של האמר צבאי משנות ה 90.

עובדתית, ציינתי שנהגתי בהונדה crv עם מנוע 2.4 שהרגיש בפועל לא פחות חלש מהטוסון, ועשה צריכה של 1 ל 11,12 בתנאים דומים. לזה כן הייתי מצפה , אולי למעט פחות.

הטוסון שנתון 2009 אם אני לא טועה, שנה אחרונה של הדגם הצורה הישנה.

(אם זה ינחם אותך)

אצלי - 156 ידנית, 2500, מחוץ לעיר - 1:8 עד 1:8.5 לערך .

בעיר 1:6 עד 1:6.5 בלחץ .

(וגם לוחצים - אז מה ניתן לעשות ? לפחות הרכב זז. לא כמו ספייסטאר)

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ופה זה חלק מהעניין. האלפא שלך זזה. וכניראה זזה טוב. ואתה לוחץ

הטוסון לא ממש. זז בערך כמו מאזדה 3 2.0. ובקצב סבא שנהגתי הוא זז אפילו כמו ה-1.6

אבל בסדר, ניראה לי מיצינו את עניין הדלק בטוסון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז איך זה מרגיש? במילה אחת : "בעע"

בכמה מילים:

מנוע 2.7 V6 שמרגיש מן הסתם חזק מהספייסטאר עם כוח המחץ של 3 צילינדרים, אבל 180 כ"ס ו-25 קג"מ? לא מרגיש ככה. האם זה המנוע ? האם זה הגיר 4 הילוכים? או שאולי ה-1500 קילו של הבהמה? לא יודע. אבל חזק במיוחד- זה לא.

לרכב יש הגה של אוטובוס. ענק, נוקשה. מן הסתם עם יותר פידבק משל הספייסטאר שהוא ההגה הכי מנותק בעולם, אבל לא הלהבתי בלשון המעטה.

צריכת הדלק- מזעזעת. מאוד. מאוד. אני יודע שרכב מוסב גז אוכל יותר ממקבילו הבנזין(סביב 10 אחוז) אבל לדבר כזה לא ציפיתי כלל. 80 אחוז מהמזמן אני נוסע בין עירוני. חלק מהנסיעה עם בקרת שיוט על 100-110. בתוואי דרך כזה אני מקבל 1 ל-18.5 מהספייסטאר. כמה אני מקבל מהטוסון? 1 ל-8(!!!)

הנוחות די טובה, וזה לא קשה מול הקופצנות של הספייסטאר, אבל זה ממש לא מפצה מול החסרונות של הטוסון.

אין לי נסיון רב עם רכבים בסגמנט הזה, הנסיון האחרון זה היה בגיאורגיה שנסעתי על הונדה CRV מנוע 2.4. ושמעו, זה הבדל שמיים וארץ.

אני מאוד מקווה שהנסיעה בשטח מפצה מאוד מול החסרונות שיש לרכב הזה, כי אחרת, מלבד פוזה של "יש לי גדול", לא מבין כלל מי קונה את הדבר הזה.

שמחתי מאוד לחזור אל הרכב עולם שלישי שלי שקופץ, רועד ומה לא.

אוקיי - אז בוא נתייחס לכמה דברים

1. הציפיות שלך.

2. המציאות.

3. קהל היעד.

4. מה פספסת.

1. הציפיות שלך כנראה היו "מטוס על חלל" - משהו שעף מהמקום, עוקר הרים, לוקח סיבוב לועס ויורק אותו ותוך כדי גם נותן צריכת דלק טובה

2. המציאות - רכב ששמו לו מנוע שהוא סביר ולא מעבר בכדי שיוכל גם לתת מיאוץ שלא יגרום לרכב להרגיש לגמרי עגלה, יכולת סחיבה וגרירה כנראה שיספיקו לנגרר קטן, התהנגות של בהמה קטנה בגלל גובה ומשקל וצריכת דלק לא נעימה.

3. משפחות עם ילדים, אנשים גדולים שמחפשים רכב מרווח, אנשים שמחפשים שופוני ואכן כן "יש לי גדול", אנשים שאוהבים ישיבה גבוהה יותר, רכב פרקטי עם תא מטען גדול ונוח.

4. מה פספסת - זה הטוסון, לא הסנטה פה - נתחיל שם.

זה רכב נוח, מבודד היטב מרעשים (תשים לב כמה רעש יש לך בספייסטאר), מנוע V6 שבכלל נותן את רוב הכוח והמומנט בLOW END של המנוע - תשים לב כמה נעים יותר להאיץ עם מנוע כזה בטווחים של מהירויות עד 60 קמ"ש ואז בין 60-80 קמ"ש

אם ציפית למשהו חזק במיוחד אז אני בטוח שכאן אתה כבר מאריך את הספייסטאר שלך הרבה יותר נכון?

אני יכול לתת לך לנסות 3.7V6 עם 210 סוסונים ולמעלה מ30 קג"מ ואתה תראה שהתאוצה לא שונה בהרבה אם בכלל מהטוסון - אבל כמות הכוח שתשודר לך ישירות לבטן ולעמוד השדרה זה משהו אחר לגמרי.

לאותו הקונצרן - שלוש שנים קדימה יש מנוע 3.6V6 אבל עם 280 כוחות סוס - המיאוץ בהחלט טוב יותר - אבל האם זה מורגש? לא, לא במיוחד, עשיתי כמה וכמה נסיעות מבחן וממש לא הרגשתי שום דבר שאמר לי שאני חייב את ה70 סוסים האלה.

לעומת זאת מרכב פצפון עם 180 סוסים (אין לי מושג אפילו כמה קגמ) - כמעט עשיתי על עצמי את הצרכים שלי.

מסובארו STI לבנה שהיתה לבן דוד של אשתי עם 650 סוסונים (כשאני נהגתי עליה היתה מכוונת ל100 פחות לפני שנפחה את נשמתה לבורא שסתומים) אחרי שנתתי קיק בהילוך ראשון - עצרתי את הרכב, אמרתי לו תודה אני לוקח את עצמי לחדר מיון.

ומאינפיניטי G35 וגם קדילאק CTS שלשתיהן יש למעלה מ300 סוסים יצאתי עם מבט מוזר על הפנים של אוקיי הרכב באמת חזק אבל לא שומעים כלום לא מרגישים כלום אלא אם כן חוצים את קו ה160 קמ"ש ואני לא בן אדם כזה בכלל, אז מה הטעם? (היוקרה, העיצוב, הנוחות, המותג ופה ושם גם כן נהיגה טכנית כיפית - פשוט לא ראיתי היגיון לקנות רכב מהקטגוריה הזו כדיילי דרייבר - משעמם באותה מידה).

קצת מפתיע לא?

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוח ,גדול ,מפנק ,אמין גומע מרחקים יעיל ומזיז משפחות ביעילות ברוגע ושקט, לא במוו לא אאודי לא מרצדס... אבל עושה את העבודה.

וכן יש לו מלא מינוסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1757 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...