Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריינג' רובר איווק - מבחן דרך

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1738 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הדור השני של הבייבי ריינג' הוא טוב. באמת, ממש ממש טוב. ולקנות אותו יהיה מעשה הזוי.

ריינג-רובר-איווק-2019-04.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה הכי גדולה שלו זה מחיר שצריך להיות 270 אש"ח. אבל החידה הכי גדולה זה נוכחות בכביש.

יש מישהו שקנה לאשתו שלא תתבאס שהוא הזמין לעצמו בנטייגה. אבל מה אם היתר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבה מעניינת ומנוסחת יפה, רק דבר אחד היה חסר לי, השוואה בין למה עדיף את רשימת הרכבים שמנית על פני האיווק, אולי לרוב הקוראים התשובה ברורה מאליה אבל לא לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה מבחן, ממש מרגישים את ההתלהבות מהרכב. רק מה, לא קשור בשיט למה שמעניין את הרוכשים הפוטנציאליים. בואו, אף אחד (יותר נכון, אחת) לא הולך לבדוק כמה הרכב הזה עושה ל-100, כמה תקשורת יש להגה, או איזה מעלה הוא עולה או לא עולה.

רכב suv עם מעט אבזור, קטן בגודל מ-Q3, Xc40 ושות׳, אבל עולה 150000 ₪ יותר נראה לי מיותר.

ברור לגמרי, כי אתה לא קהל היעד של הרכב הזה.

יש מישהו שקנה לאשתו שלא תתבאס שהוא הזמין לעצמו בנטייגה. אבל מה אם היתר?

זה יותר קהל היעד.

מי שי(ת)קנה את הרכב הזה, ובדיוק לשם הוא מיועד ומתומחר (לפחות בארץ) הוא מי שעבורו (יותר נכון, עבור אשתו) 400,000 הם לא סכום מהותי. הגודל הוא רק יתרון - הרבה יותר קל לחנות רכב קטן בחניון של מגדל היוקרה, או הקאנטרי, בטח בכיכר המדינה. לך תסתובב יום שלם בת"א עם ריינג' בגודל מלא. סיוט!

מצד שני, יש פה את כל השופוני שצריך - מושבי עור כחול, טאצ' בכל מקום, עיצוב מ-א-ל-ף!!!111 והמותג הנכון. אז יאללה, זה עולה קצת יותר, זה בטח אומר שזה ג'יפ יותר טוב. זוכרים את הפרק של הטורטלים על רכבי שטח? אז זה לא היה בצחוק.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק מה, לא קשור בשיט למה שמעניין את הרוכשים הפוטנציאליים.

תודה על המחמאות, אבל אני רוצה לגעת רגע באמירה הזו.

קודם כל, קטונתי להחליט עבור רוכשים פוטנציאליים מה מעניין אותם, אני כותב את מה שאני חושב שמעניין, מנסה לכסות כמה שיותר בלי להיות מייגע, ואם במבחן שלנו אין את המידע שרוכש פוטנציאלי X רוצה, לא חסרים מבחנים אחרים. כמו האיווק, גם המבחנים שלנו לא חיים בוואקום.

שנית, אני לא חושב שאנשים שעבורם 400,000 ש"ח הם סכום פעוט, עדיין מתעלמים לחלוטין מענייני תמורה למחיר. כמובן שיכול להיות שהיא לא גבוה ברשימה כמו אצל אנשים עבורם 400,000 ש"ח הם סכום גבוה בצורה בלתי נתפשת, אבל קשה לי מאוד להאמין שהם מתעלמים ממנו לגמרי. ואם כן, שיהיה להם לבריאות, הם יקבלו רכב מצוין, ואני אהנה מזה שמדי פעם אני אראה אותו על הכביש. win-win.

כתבה מעניינת ומנוסחת יפה, רק דבר אחד היה חסר לי, השוואה בין למה עדיף את רשימת הרכבים שמנית על פני האיווק, אולי לרוב הקוראים התשובה ברורה מאליה אבל לא לכולם.

הכוונה לא הייתה להציג למה כל אחד ספציפית טוב יותר, אם בכלל, אלא את כמות הרכבים שהמשותף לכולם ביחס לאיווק שהם גדולים ומאובזרים יותר.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחן נאה עם סיכום מוחץ (ודי עצוב).

באופן אישי, הראש שלי מסתובב בכל פעם שאני רואה את האיווק, מין עיצוב-חצי-עתידני כמעט מושלם,

ואיך שהוא יותר מרשים במציאות מאשר בתמונות (משהו בפרופורציות כנראה).

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המחמאות, אבל אני רוצה לגעת רגע באמירה הזו.

קודם כל, קטונתי להחליט עבור רוכשים פוטנציאליים מה מעניין אותם, אני כותב את מה שאני חושב שמעניין, מנסה לכסות כמה שיותר בלי להיות מייגע, ואם במבחן שלנו אין את המידע שרוכש פוטנציאלי X רוצה, לא חסרים מבחנים אחרים. כמו האיווק, גם המבחנים שלנו לא חיים בוואקום.

אני אחדד: זו לחלוטין לא ביקורת או הצעה לבחון בצורה שונה. ברור שזה מבחן רכב, והרכ הזה נבחן (ואמור להיבחן) כמו כל רכב אחר. אני באמת מתנצל אם זה לא הובן.

מה שניסיתי להגיד, בערך, זה ש(לדעתי כמובן) הרוב המוחלט של הרוכשים לא מתעניין באמת בדברים שהופכים את הרכב הזה לרכב ושעליהם בחנת(ם?) אותו.

שנית, אני לא חושב שאנשים שעבורם 400,000 ש"ח הם סכום פעוט, עדיין מתעלמים לחלוטין מענייני תמורה למחיר. כמובן שיכול להיות שהיא לא גבוה ברשימה כמו אצל אנשים עבורם 400,000 ש"ח הם סכום גבוה בצורה בלתי נתפשת, אבל קשה לי מאוד להאמין שהם מתעלמים ממנו לגמרי. ואם כן, שיהיה להם לבריאות, הם יקבלו רכב מצוין, ואני אהנה מזה שמדי פעם אני אראה אותו על הכביש. win-win.

מה שמוביל אותי לנקודה הבאה: זה לא שאנשים ש-400,000₪ עבורם הם לא סכום משמעותי לא מחפשים value, להיפך. רק שה-value שאתה (ואני, ושאר הפלבאים) מחפשים הוא במקום שונה לחלוטין. עבורנו ה-value נמצא בגודל, בנוחות, בביצועים, בתקשורת, בצריכת הדלק ובשאר פרמטרים ארציים כאלו ואחרים. עבור הרוכש (טוב, די עם כל ה-pc הזה, הרוכשת) הממוצע(ת) של רכב כזה, ה-value נמצא בתדמית שהרכב מייצר, בין אם זה המותג, העיצוב (מושבי עור כחול!), או הפיצ'רים המגניבים (טאצ', ועוד מההגה!). הגודל, בייחוד פה (ובמקומות צפופים שהם לא צפון אמריקה פרט ל-NYC), הוא רק מגבלה עבור הרוכשת הממוצעת, לא יתרון.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, יש רוכשים שהמחיר ביחס למתחרים ממש לא מעניין אותם, האישה (מה לעשות, אבל לא יצא לי לראות גבר נוהג באיווק) רוצה אותו כי הוא באמת נראה מעולה אבל זה בדיוק מה שהיה עם הדגם היוצא וזו עוד סיבה שהוא נמכר במספרים נמוכים במיוחד. סביר להניח כי מחיר הסגירה נמוך משמעותית, הרושם של רכשתי לאישתי רכב ב-400 אלף שקל נשמר.

טוב לשמוע שאיכות החומרים שודרגה אבל חבל שלנד רובר ממשיכה עם הנדסת אנוש גרועה. כי בסוף, בשימוש היום יומי, כאשר מסובך להעביר שיר במערכת, להתקשר וכו', זה סתם פוגע בהנעה מהרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אחדד: זו לחלוטין לא ביקורת או הצעה לבחון בצורה שונה. ברור שזה מבחן רכב, והרכ הזה נבחן (ואמור להיבחן) כמו כל רכב אחר. אני באמת מתנצל אם זה לא הובן.

מה שניסיתי להגיד, בערך, זה ש(לדעתי כמובן) הרוב המוחלט של הרוכשים לא מתעניין באמת בדברים שהופכים את הרכב הזה לרכב ושעליהם בחנת(ם?) אותו.

מה שמוביל אותי לנקודה הבאה: זה לא שאנשים ש-400,000₪ עבורם הם לא סכום משמעותי לא מחפשים value, להיפך. רק שה-value שאתה (ואני, ושאר הפלבאים) מחפשים הוא במקום שונה לחלוטין. עבורנו ה-value נמצא בגודל, בנוחות, בביצועים, בתקשורת, בצריכת הדלק ובשאר פרמטרים ארציים כאלו ואחרים. עבור הרוכש (טוב, די עם כל ה-pc הזה, הרוכשת) הממוצע(ת) של רכב כזה, ה-value נמצא בתדמית שהרכב מייצר, בין אם זה המותג, העיצוב (מושבי עור כחול!), או הפיצ'רים המגניבים (טאצ', ועוד מההגה!). הגודל, בייחוד פה (ובמקומות צפופים שהם לא צפון אמריקה פרט ל-NYC), הוא רק מגבלה עבור הרוכשת הממוצעת, לא יתרון.

זה נכון בגדול, אבל התמחור בארץ לא הגיוני -- וזה כתוב בכל ביקורת כאן.

חוץ מזה שרכב לא הכי מוצלח.

כאמור XC40 T5 R-Design מנצח אותו בכל הנקודות, גם BMW וגם Audi. אני חבר בפורום של XC40 באנגליה, התמחור שם של Jaguar ושל Range Rover זהה ל-XC40 (פלוס מינוס, תלוי בגימור וחבילות)

ומה שאני כתבתי רק מחזק את מה שכתכת :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני די בטוח שלפחות 50% מהרוכשים של הרכב הולכים לקנות אותו בלי לעבור בכלל אצל המתחרים. די בטוח שאם הוא היה עולה עוד 50K זה לא היה משנה כלום בהתנהלות.

יש קבוצה לא קטנה של לקוחות שיכולים להרשות לעצמם ורוצים רכבים שאין לכולם, המחיר בטווחים האלו לא ממש פקטור.

גם אם וולבו-אאודי-BMW ואחרות נותנים תמורה הרבה יותר טובה, מה לעשות - הם לא מיוחדים... גם אם תחנה Q7 או X5 שעולות 200K יותר, בסוף הריינג' ימשוך יותר תשומת לב - ועל זה הם משלמים.

לטעמי זה הרכב היפה ביותר שאפשר לקנות בטווח המחירים הזה. העיצוב הפנימי נראה כמו מיליון ולא חצי מיליון ש"ח.

עריכה אחרונה על ידי GTאי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האיווק ימשוך יותר תשומת לב גם כי הוא נראה מעולה אבל לדעתי זה בעיקר כי הוא לא שכיח בכביש.

ניקח לדוגמה אאודי A5, יש לה עיצוב אאודי טיפוסי אבל כשאני רואה אותה על הכביש אני יותר מתלהב מאשר עוד A3 שעוברת.

ולמה? כי כמות הA5 שיש בחוץ לעומת שאר דגמי המותג, הרבה יותר נמוכה.

כבר כמה שנים שאני מעביר את זמני בצפון תל אביב שאפילו ירדה לי ההתלהבות ממזראטי ופורש כי אני רואה אחת מאלה בתדירות לא נמוכה בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1738 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...