Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב היברידי משומש - תקלות נפוצות

jordina
שימו לב! השרשור הזה בן 1769 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מתעניינת בדגם של אוריס הבירידי של טויוטה שנת 2014 שמצאתי פה https://www.galileasing.co.il/car-sale/ ויש לי כמה שאלות לפני שאני עושה החלטה: הרכב הזה נחשב אמין וטוב? ההיברידיות עושות בעיות שונות ממכוניות רגילות? איזה תקלות נפוצות יש בהן וכמה הן חמורות בד"כ? ויש להן גם בלאי יותר גבוה? קראתי פה https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001194779 שצריך להחליף סוללה ברכב אחרי 10 שנים בערך, זה נכון? וכמה זה עולה בערך? וזה נכון שגם שאר התיקונים ברכב כזה הם יקרים יותר כמו שכתוב שם? והמחיר של הרכב הזה (54,000 ש"ח) טוב? אני לא מוצאת מחירון של הדגם הזה בהיברידי, מישהו יודע כמה הוא יותר יקר מהדגם הלא היברידי? ועוד שאלה לגבי הטרייד אין שמציעים שם - הם ייתנו לי על רכב ישן מחיר מחירון או שינסו להוריד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) הרכב נחשב אמין ככל הידוע לי. אין תקלות מיוחדות.

2) הבעיה היחידה השונה ממכונית רגילה היא אכן הצורך בהחלפת המצבר - לא בהכרח אחרי עשר שנים. אם נדרש המחיר ככל הזכור לי הוא בסביבות 10,000 שקל אבל לטויוטה יש תכנית הארכת אחריות - תמורת 400 שקלים לשנה מקבלים הארכת אחריות לעד שנה או 15,000 ק"מ. המכונית שאת מתייחסת אליה עשתה כבר יותר מ-160,000 ק"מ - יש לוודא אם אפשר להאריך לה את האחריות למצבר

3) אין למכוניות היברידיות בלאי גבוה יותר ככל הידוע לי וגם התיקונים לא יקרים יותר.

4) שימי לב שהרכב שאת מסתכלת עליו הוא יוצא ליסינג עם קילומטרז' גבוה.

בהצלחה

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי במחיר כזה אפשר למצוא רכב פרטי עם קמ נמוך יותר.

בכל מקרה לפני שקונים צריך לבדוק אם טיוטה יבטחו את הרכב או שכבר קיים ביטוח. יש שם תנאי שימוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שזה אולי יפתיע אותך רכבים היברדיים (במיוחד טויוטה אבל לא רק) הם אפילו אמינים יותר מרכבים רגילים בגלל שחיקה מוקטנת של המכלולים.

מנוע הבנזין מתחלק בעומס עם המנוע החשמלי והגנרטור לוקח מהבלמים את רוב העומס בזמן בלימה. המערכת החשמלית מאוד אמינה התקלות בה נדירות מאוד והיא לא מצריכה שום טיפול. טיפולים ברכב היברידי זהים לטיפולים ברכב בנזין מלבד העובדה שרפידות בלמים מחזיקות בערך פי 2 יותר זמן.

כמו שאמרו כאן הבעיה המרכזית יכולה להיות הסוללה, זה ממש לא נכון להגיד שצריך להחליף סוללה לאחר 10 שנים, באופן עקרוני היא אמורה לשרוד לאורך כל חיי הרכב אבל במקרים רבים זה לא קורה וכאן זה כבר עניין של מזל, יש רכבים שהולכת סוללה לאחר 150K ק"מ ויש רכבים גם שעברו את ה 400K ק"מ עם הסוללה המקורית. וכמו שנאמר אפשר ומומלץ מאוד לבצע הערכת אחריות לסוללה כך יש לך שקט נפשי ומחיר האחריות מתקזז בערך עם חודש של חיסכון בדלק.

תקלה נוספת שהיתה אצלי (בפריוס) זו משאבת קירור לוריאטור היברידי שהלכה לאחר 210K ק"מ וזה פחות או יותר היה התיקון הראשון ברכב.

סביר להניח שבטרייד אין תקבלי על הרכב שלך מתחת למחיר השוק, סה"כ הם לא ארגון צדקה והם רוצים למכור אותו ברווח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1769 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...